Lukostřelba

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Lukostřelba

Příspěvekod jeleniste » 04 zář. 2012, 08:26

Antin, sakra, jak to děláš? Vypadá to, že na co šáhneš, tak se ti podaří. Změřit tah by neměl bejt problém na takový tý váze na vážení kolik si zhubnul. Stejně to budeš muset změřit, aby si zjistil, jak tvrdý budeš potřebovat šípy.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Lukostřelba

Příspěvekod Antin » 04 zář. 2012, 21:56

jeleniste píše:Antin, sakra, jak to děláš? Vypadá to, že na co šáhneš, tak se ti podaří. Změřit tah by neměl bejt problém na takový tý váze na vážení kolik si zhubnul. Stejně to budeš muset změřit, aby si zjistil, jak tvrdý budeš potřebovat šípy.


Jak to dělám? většinou dlouho :wink: Jo a váhu na které by šlo zvážit kolik jsem zhubnul ještě nevyrobili :D kdybych překonal vrozenou lenost,tak bych někde našel mincíř,sice v kg,ale asi by se to dalo přepočítal do lb.Jenže na takové naše domácí střílení stačí ty šípy co mám vyzkoušené,tuším že beru 30-35 lb.
Uživatelský avatar
Antin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Věk: 45
Registrován: 26 úno. 2012, 19:49
Bydliště: Dolní Bojanovice

Re: Lukostřelba

Příspěvekod jeleniste » 06 zář. 2012, 07:16

Antin píše:Jak to dělám? většinou dlouho :wink:

:( No, ty víš, jak člověka potěšit. Já teď skoušim dělat z akátu "jakože holmegaard", no je to první pokus (když nepočítám pidiluk pro dcerku) a plánuju ten tah měřit tak, že to pověsim na větev za madlo, na tětivu dam kbelík a budu počítat, kolik litrů vody tam budu muset nalejt, než se to natáhne na předpokládanej nátah. Ale myslim, že to nebude přes deset kilo, měl jsem moc hubenej klacek. No, pak mam ještě trnkovou tyčku, ale tu budu muset taky radikálně obrat, protože jsem nezamáznul konce a prdlo mě to. A jasan, ale u toho ještě budu čekat, až fakt pořádně doschne, ten by mě bylo líto zmršit. No kamarád si připravoval dřevo u mě na luk o výkendu a zlámal mě fungl novou čepelku do šukalky od BACHCa a v železářství co mam po ruce bachco neměli.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Lukostřelba

Příspěvekod BATRACHOS » 06 zář. 2012, 11:08

Jasanu Ti snad líto být nemusí.
To je ten nejzákladnější šunt na luky, navíc roste náletově úplně všude. :roll:

To bych si spíš šetřil ten akát, to je super dřevo a celkem vzácné oproti habru, lísce, ořechu nebo právě tomu jasanu.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Lukostřelba

Příspěvekod jeleniste » 06 zář. 2012, 11:29

No, tak akátu mam všude okolo dost a neni mě ho líto kácet, protože je to invazní dřevina (ještě si pamatuju, jak jsme to na brigádě pro ČSOP mazali randapem). Ale bral jsem zatim samý zbytečně hubený (asi jako ruka v zápěstí, což, jak jsem zjistil je asi málo).
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Lukostřelba

Příspěvekod BATRACHOS » 06 zář. 2012, 22:40

No tak my tedy tu máme zase invazní ty jasany.
Navíc na luky nejsou obvykle dobré.

Akát, to nevím, že by ho byly plné lesy, se mi nezdá, a hlavně co jsem viděl na luky, tak to byly kmínky, co se čtvrtily, tzn. průměr tak těch 20 cm, to mi zas nepřijde v každé škarpě. Kdežto ty jasany ano.
K té tloušťce mrkni na brodec.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Lukostřelba

Příspěvekod jeleniste » 07 zář. 2012, 07:53

No, brát 20 cm kmínek, to bych si musel domluvit na LS, já beru jen z náletu. Ale u nás jsou i hodně velký akáty.
Jo, o brodci vim, je toho docela hodně. Já to jen půlil, průměr byl, počítám max 7 cm. No včera jsem zkoušel měřit tah a vyšel mi pod deset kilo, tj. cca 20 liber (22 kdyby to bylo rovnejch deset), no, já chtěl tak 24-25. A to to ještě nemam dotilerovaný. Navíc se po tom maximálním nátahu nevrátěj ty ramena uplně do původní polohy, když sundam tětivu. Nevim, jestli je to tim, že to nemam dost vyschlý a nebo tim, že jsem to udělal moc hubený. No, vyzkoušim ty záda přežíhat a když to nepomůže, tak přidam nějakej backing. Mám mrtě prošlejch obvazů ze starejch autolékáren a na to dam asi papír, aby to nebylo uplně škaredý. No, je to první pokus.
2Antin: Ty lišty, co jsi to z nich lepil si nějak získal už udělaný, nebo sis je sám řezal?
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Lukostřelba

Příspěvekod Antin » 07 zář. 2012, 13:51

No,hlavně se ubíráme každý jinudy-Jestli jsem to dobře pochopil,tak ty děláš klasický dlouhý luk z jednoho kusu dřeva,já reflexní luk typu "black widow" Je to lepený sendvič složený z povrchových laminátů 1,2mm a dřevěného jádra z pohledových a vnitřních dýh 0,8mm. Je to lepené na kopytu dvousložkovým epoxidem na luky. Kdybys měl zájem o postup,rozepíšu ti to do SZ,ať tady nezabíráme celé forum :wink:
Uživatelský avatar
Antin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Věk: 45
Registrován: 26 úno. 2012, 19:49
Bydliště: Dolní Bojanovice

Re: Lukostřelba

Příspěvekod jeleniste » 08 zář. 2012, 15:54

Postup vědět nepotřebuju. Tohle je mimo moji ligu. Spíš mě zajímalo, jak moc složitý je obstarat si ten materiál.
Btw.: Kdybys ten postup fakt chtěl rozepsat. Myslim, že to nikdo jako zabírání místa brát nebude a dost lidí si to se zájmem přečte.. Jestli to neni nějaký tajemství, samozřejmě.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Lukostřelba

Příspěvekod jeleniste » 09 zář. 2012, 17:18

Tak to přežíhání hodně pomohlo, tah se tak o polovinu zvětšil (možná jsem to neměl dost vyschlý), jsem to i trochu srovnal, páč jsem to měl křivý, se mi to ale stejně dost podivně kroutí a udělal reflexní špičky. Nemam to ještě pořádně dotilerovaný, ani povrchovou úpravu, navíc mě to začalo praskat na madle (mam dojem, že to ohejbání jsem trochu přepálil, no nic, dal jsem omotávku a dispercol a přeskalo to praskat, tak mě to snad nevyrazí někde zuby, jestli to rupne. Zkoušel jsem pokusně štípat hroty (z rozbitýho izolátoru) a nejsou sice nic extra, ale rozhodl jsem se to považovat za úspěch. Jeden jsem přivázal povoskovanym lnem na šíp a oblemcal to roztopenou smolou (březovej dehet se mě teda dělat nechtělo) a teda čumim, jak to drží, ono se to spojilo s tim provázkem a sneslo to střílení do škatule od PC (proletí skrz), tahání ze země apod, myslim, že by se mě ho z toho rukou nepovedlo urvat.. Až mě bylo líto, že jsem přilepil letky trapně vteřiňákem. Prostřelí to na deset velkejch kroků dvě až tři vrstvy papundeklu (dvěma projde skrz včetně peří). A střílí moc doleva, ale to je asi blbym spinem šípu. No, až ho dodělam, tak si udělam určitě ještě jeden, silnější. A chci si zkusit udělat šíp s helical lepenejma letkama. Ale musim počkat, až mě doschnou pruty, mam taky nějaký smrkový třísky, tak to časem taky zkusim.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Lukostřelba

Příspěvekod BATRACHOS » 10 zář. 2012, 10:07

To zní zajímavě!

Akorád, jak to semo tamo sleduji, tak bych řekl, že se má žíhat belly, a ne backing ... :?:
Aspoň všechny primitivy, co jsem viděl, měly žíhané belly (pokud bylo žíhání).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Lukostřelba

Příspěvekod jeleniste » 10 zář. 2012, 10:40

Hm, tak na to koukám, máš pravdu. Tak to by pár věcí vysvětlovalo. Sakra, já debil. Nojo no, tak další pokus. Dřeva mam ještě dost. Necham to zatim schnout.
Proto mě naprasklo to madlo, je to pak takový křehčí.. Ach jo, tejden práce v háji.
---------------------------
asi je to trest za to, že jsem polotovar dělal pomocí šmirglu na flexe. Další už budu dělat pořízem (nebo špičatym kamenem??).
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Lukostřelba

Příspěvekod BATRACHOS » 10 zář. 2012, 15:06

Koukni,

jestli je to akát a praská to podélně po létech,
tak mně se odštíplo madlo na profesionálně vyrobeném akátovém primitivu od člověka, co se tím částečně živí a fakt to dělá jak na běžícím páse a má to neskutečně v ruce. Do dřeva prostě nikdo nevidí, s tím se musí počítat, jako u fajek.

Pokud to praská napříč léty, je to v háji a byl špatný tiler.
Když dáš fotku luku na tilerovací tyči na lukostrelec.cz sem: http://www.lukostrelec.cz/modules.php?n ... 72&start=0

tak Ti nějaký ze zkušených lukařů řekne, kde je chyba.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Lukostřelba

Příspěvekod jeleniste » 11 zář. 2012, 07:12

Na madle se mi na hřbetě přetrhnul vrchní letokruh (možná jsem to taky štrejchnul pořízem, když jsem dával dolu kůru, ale prdlo to na tom nejhubenějšim místě), ale to jsem pořešil omotávkou a tim dispercolem, zatim to drží. No, to přežíhání asni neni tak kritický, koukal jsem na vlákno o žíhání, oni to žíhaj fakt do hněda, to já si netrouf. Tiler ještě nemam hotovej, ale je to celý křivý stejně, první pokus zatim.
Uživatelský avatar
jeleniste
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1353
Věk: 42
Registrován: 19 zář. 2011, 13:22
Bydliště: Lipník (okres Mladá Boleslav)

Re: Lukostřelba

Příspěvekod Antin » 26 zář. 2012, 21:28

Pánové,viděli jste už nový zbraňový kontejner české armády?image_id: 15135image_id: 15134image_id: 15133image_id: 15132 Obsahuje dva signální luky,dva protipěchotní a dva protipancéřové :joy:
Uživatelský avatar
Antin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Věk: 45
Registrován: 26 úno. 2012, 19:49
Bydliště: Dolní Bojanovice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků