E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod Lurtz » 23 pro. 2009, 00:32

Díky za vřelé uvítání.

Pokusím se alespoň částečně odpovědět,přestože se nebudu obracet na konkrétní osoby...

Děkuji,ale k "analogům" v jakémkoli obalu,ať už papír,nebo briár se nehodlám vracet. jsem spokojený se svou "propiskou" a hlavně tím že mně a ani já nikoho jiného nijak neomezujeme...Třeba v práci, zatímco ostatní kolegové kuřáci potupně mrznou venku ve vyhrazeném prostoru a čase, tak já si spokojeně pobafávám při práci a nikomu nevadí, že při tom stojím uprostřed dřevěných pilin.
Co se týče havířovské buňky...Zatím se nehodlám nikam cpát a hlavně, asi bych tam s tou propiskou nezapadl.
Ale děkuji za nabídku. Možná někdy...
No a nakonec k "dloubání" se v briáru...
Ano mám v plánu udělat si pár dýmek, ale pro sebe. Tudíž briár není jediný materiál na který jsem odkázán. Nic mi při mém "kouření" nehoří :wink: Dýmku chcu jen jako lepší, estetičtější a tradičnější obal na své digitály. Navíc tenhle "dým" je svou podstatou, chutí a přístupem blíže dýmce než cigaretě. Mmj jsem prakticky přestal šlukovat... No a pokud by mé pokusy byly co k čemu, tak možná časem bych "zlikvidoval" i tak vzácný materál jako je briár. Zatím to ale nemá smysl.
No a pokud je to složitější něž si myslím, tak jen dobře :ok: Ale mám dost vysoké sebevědomí co se týče manuelní zručnosti. :mryellow:
Lurtz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 53
Registrován: 20 pro. 2009, 23:54
Bydliště: Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Lurtz » 23 pro. 2009, 22:49

:arrow: kovařsky

Tak to je. Sam bych taku cypovinu ani ve snu něruobil. Enem mně zaujimalo jak se ta faja robi. A bo Něvill chtěl aby sem cos o sobě napisal, tuž sem to zrobil :wink:
Lurtz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 53
Registrován: 20 pro. 2009, 23:54
Bydliště: Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Fanys » 23 pro. 2009, 23:28

Jak to tak sleduji, tak za chvíli budeme klub nekuřáků. :mryellow:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Hades » 23 pro. 2009, 23:49

Fanýs píše:Jak to tak sleduji, tak za chvíli budeme klub nekuřáků. :mryellow:

mno jedině za předpokladu, že mne bude kouřit Králíková. Ale protože to nehrozí (bo kdo by to taky od ní chtěl...), zůstanu věren kvalitním a dobrým tabákům! Ten "digitální sajrajt" je fakt pěkný svinstvo...
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Fanys » 24 pro. 2009, 09:21

Hades píše:mno jedině za předpokladu, že mne bude kouřit Králíková. Ale protože to nehrozí (bo kdo by to taky od ní chtěl...), zůstanu věren kvalitním a dobrým tabákům! Ten "digitální sajrajt" je fakt pěkný svinstvo...

Stále nechápu jaký má ta digitální dýmka smysl. Mohu mít několik motivací ke kouření dýmky.
a) chutná mi to.
b) chci mít image intelektuála (viz můj avatar). To jsou třeba ti, co kouří s filtrem. Vlastně kouřit nechtějí, ale chtějí tak vypadat.
c) elektronická dýmka nesplňuje ani jeden z předchozích účelů. Potom asi nezbývá než, že to je pro nikotinové závisláky, kterým nevadí, že se jim "kuřáci pro požitek" budou smát.
Napadá někoho ještě jiný důvod?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod basa333 » 24 pro. 2009, 10:46

jo, ještě jeden bych měl.

chtěl bych s tou elektronickou fajfkou vypadat jako debil.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Fanys » 24 pro. 2009, 11:10

basa333 píše:jo, ještě jeden bych měl.

chtěl bych s tou elektronickou fajfkou vypadat jako debil.

Kup si dudlíka. Vyjde to levněji a výsledek bude stejný. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod bigdragon » 24 pro. 2009, 11:49

no a pak je ještě jeden důvod pro který můj známý systémak kouří elektronickou cigaretu. Může to dělat na pracovišti plném lidí :smoke1:
jo Fanýs za b) je bomba :ok:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Fénix » 24 pro. 2009, 11:54

Fanýs píše:b) chci mít image intelektuála (viz můj avatar).


:mrgreen: :ok: :ok:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Lurtz » 24 pro. 2009, 12:39

Ale no tak, pánové....
na tomhle foru jsem předpokládal absenci náctiletých prudičů a jistou dávku tolerance.
Nikomu to necpu, jen jsem popsal svůj vztah ke "kouření".

A motivace ke "kouření":
a) Chutná mi to. Navíc si můžu chutě upravovat sám a prakticky okamžitě. Buď míchám různé liquidy, podle chutí, nebo síly, Případně pokud nemám požadovanou příchuť, stačí přikápnout trochu potravinářského aromatu.
b) Je mi jedno jak vypadám. Jen forma dýmky je praktičtější, protože se do ní vleze akumulátor s daleko větší kapacitou. no a taky odstraňujě některé nevýhody "průpisky".
c) Protože to uspokojuje mou potřebu po nikotinu.

Za svůj život jsem vyzkoušel prakticky všechny formy "požívání" tabáku, takže na rozdíl od většiny mohu porovnat a tenhle způsob MI vyhovuje nejvíc... Nikomu ho nenutím, nikoho "nesoudím" za jeho metody.
ŽIJ A NECH ŽÍT! - to je to co bych u "pohodových" kuřáků dýmek čekal....

No a nakonec...
na vlastní oči jsem žažil človíčka, dlouholetého kuřáka dýmky, který se sice divil, od kdy se vyrábějí fajfky se skleněným víčkem. Aby ukojil jeho zvědavost, tak kolega (hrdý majitel dýmky) přehodil náhradní náústek, který má pro podobné příležitosti a dal mu ji prubnout. "Strejda" byl nadšen jemností chuti a silou "tabáku" a o kamžitě chtěl znát značku , případně poměry ze kterých je namíchána a nahlas už začal přemítat které z jeho dýmek by tahle chuť sedla...nakonec dospěl k názoru, že tohle by si zasloužilo nový kousek...
Ve finále byl strašně zklamán když zjistil co to je. :wink:

Takže,až budete něco odsuzovat, zkuste něco, co znáte...

Tím to považuju toto téma za uzavřené a nehodlám se vtom dále rýpat.
- Prostě mně zajímají dýmky a jejich výroba. To jak je budu nebo nebudu kouřit je už moje věc.

HOWGH

Jo a všem přeju ŠŤASTNÉ A VESELÉ PROŽITÍ SVÁTKŮ A SPOUSTU NOVÝCH FAJNOVÝCH TABÁČKŮ POD STROMEČKEM!!!
Lurtz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 53
Registrován: 20 pro. 2009, 23:54
Bydliště: Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Jackie sss » 24 pro. 2009, 13:21

:arrow: Lurtz
Ty se rád čteš. viď :?:
Uživatelský avatar
Jackie sss
ban
 
Příspěvky: 895
Věk: 54
Registrován: 28 zář. 2009, 15:01

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Lurtz » 24 pro. 2009, 13:30

Ne...Jen mám problém něco vysvětlik dvěma větami. :(
Lurtz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 53
Registrován: 20 pro. 2009, 23:54
Bydliště: Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Cifro » 24 pro. 2009, 13:31

Obávam sa, že tu nájdeš ťažko istú dávku tolerancie pre čosi, čomu ty hovoríš dýmka, vleze do toho akumulátok s veľkou kapacitou a kape sa do toho trochu potravinárskej arómy podľa chuti :think: A že pozdravujem toho strejdu.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Hades » 24 pro. 2009, 13:41

Fanýs píše:Stále nechápu jaký má ta digitální dýmka smysl. Mohu mít několik motivací ke kouření dýmky... Napadá někoho ještě jiný důvod?

nevím, ale měl jsem možnost vyzkoušet digitální cigaretu... Chuťově to bylo jak teplej, nic neříkající dým v hubě, to už je i V1 o 500% lepší.

:arrow: Lurtz
Nechci nikomu ubírat jeho smýšlení, ale buď chci kouřit, nebo nechci! Když chci, pak nepotřebuju "šidítko". Když nechci, tak toho prostě nechám!
Nahrazovat nikotinovou závislost čímsi digitálním je zhovadilost a dneska nejen "hon na čarodějnice" , ale i něco moderního...
IMHO jsou toho moderního nekouření plné sdělovací prostředky, ale někde tu ve fóru najdeš odkaz na celkem slušnej článek. Abys to zbytečně nehledal, tak tady. Stojí za přečtení a i si projet další odkazy pod ním...

jo a "náctiletý prudiči"...

IMHO sis naběhl sám!
Kritika se tu nosí (ona totiž pomáhá k tomu, že se každý snaží o to víc sám na sobě pracovat), ale až po té, co něco ukáže sám. A pokud jde o "dávku tolerance", věřím, že "podle sebe" máš "šikovné ruce", tak ukaž své výtvory! A nemusí to být zrovna dýmka. Možná se pletu, ale nějak jsem si vydedukoval, že děláš něco, na co se dá hrát. Tak se pochlub...

jo, a i tobě hezké svátky :ok:
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Mack » 24 pro. 2009, 13:42

lurtzi, prostě jsi se dostal na fórum závisláků na nikotinu (najmě těch, kterým by ten nikotin snad mohl odebrat nějaký filtr :lol: )
ale kteří svého koníčka provozují v souladu v ušlechtilými tradičními rituály posvěcenými historií.... :joy:
nakapat nikotin např na kostku cukru, jako třeba jsou Hofmanské kapky, a pak pozřít, není to pravé.... nemá to tu duši...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 9 návštevníků