E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod Bob76 » 20 říj. 2012, 18:54

RottenFox píše:Šlo by macerací vyrobit domácí e-liquid z domácího tabáku? :twisted:
:wink:

To by byla otázka tak pro nějakého chemika,možná Jirka /jcp/ by nám to mohl trochu objasnit,případně přesunout diskuzi do jiného vlákna.
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Vlastní tabák II

Příspěvekod jcp » 21 říj. 2012, 09:04

RottenFox píše:Šlo by macerací vyrobit domácí e-liquid z domácího tabáku?

Šlo, ovšem pokud máš doma solidně vybavenou chemickou laboratoř, jinak si koleduješ o průser. Především však - toto je fórum kuřáků dýmek, doutníků atp. Je dost fór specializovaných na tu eé-pitomost, např. http://www.e-cigaretafans.eu/forum/ , http://www.svetecigaret.cz/forum/ a další, kde se lze vyřádit dle libosti, takže další příspěvky na toto téma zde budou jako :ot: nemilosrdně mazány :smoke1:
(Co se laboratoře týče - musel bys vyrobit relativně čistej nikotin jednak kvůli přesnosti dávkování, jednak proto, že v nějakým v hrnci uvařeným nepřečištěným výluhu budeš mít hafo dalších látek který ti velice rychle zaserou atomizér).
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod RottenFox » 21 říj. 2012, 16:59

Jen abych objasnil svuj dotaz (můj post kde na ten e-hnus nadávám sem presunutej nebyl) - ptal jsem se spis ze zvedavosti. Ja nic takovyho doma pachat nechci. Uplne mi staci cekani na to, kdy mi vláda slapne na krk ze si pestuju svuj tabák
A me stanovisko k e-koureni, jak jsem jiz psal v jinem vlakne, je, ze podle me uplne odpada "rituál" ohne, praveho kouře a propojení s rostlinou. Ale zaroven dodavam, ze kdybych si nepestoval vlastní tabák, tak ze jakožto občan čr s příjmem 11 000 kč měsicne kourim e-cigaretu taky, pac na kupovany cigarety bych prostě neměl a aby mi stacila jen dymka po práci, takovej frajer nejsem. V práci tu cigaretu nebo cigaro prostě potřebuju.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod Sobpeta » 21 říj. 2012, 17:21

RottenFox píše:A me stanovisko k e-koureni, jak jsem jiz psal v jinem vlakne, je, ze podle me uplne odpada "rituál" ohne, praveho kouře a propojení s rostlinou. Ale zaroven dodavam, ze kdybych si nepestoval vlastní tabák, tak ze jakožto občan čr s příjmem 11 000 kč měsicne kourim e-cigaretu taky, pac na kupovany cigarety bych prostě neměl a aby mi stacila jen dymka po práci, takovej frajer nejsem. V práci tu cigaretu nebo cigaro prostě potřebuju.



Brácha kouří cigarety, balí si a jelikož se pomalu dostával až ke třicítce denně tak cca před rokem si koupil e-cigaretu taky. Výsledek je takovej, že klasickou cigaretu omezil na cca 1/3 původního počtu a nahrazuje to tou e-tyčkou. Na můj dotaz, proč na e-kouření nepřejde úplně odpovídá naprosto stejným způsobem. Chybí mu na e-cigaretě něco, co má ta klasická, zřejmě ten rituál a oheň jak píšeš ty. Já jsem e-cígo jen tak ze zvědavosti zkoušel taky (ne že bych si to kupoval, ale párkrát jsem si od něj potáhl) a vůbec mi to nechutnalo. Možná by e-cigareta byla jistá možnost pro kuřáky dýmky, kteří v práci bez kouře prostě nevydrží, ale já jsem tuhle možnost zavrhl. Nikotin v práci pokud potřebuju doplňuji snusem a plně mi to vyhovuje - nemusím vylejzat nikam do zimy - ano i e-kuřáci u nás musí ven a dokonce stát u popelníku... :lol: . A že jich je dost, musím říci, že to vypadá chvílema dost komicky. :lol:
To vyřazení kouře v práci bylo u mě otázkou zvyku a trošky pevné vůle a musím říci, že snus mi natolik vyhovuje a saturuje mě, že si kolikrát večer po odpolední směně ani dýmku nedám (ač si to v práci celé odpoledne plánuji a těším se na ni). Prostě už není chuť. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod RottenFox » 21 říj. 2012, 17:29

Jo, je to presne jak pises. Ja to mam hlavne dany tím, ze minimálně pul den, nekdy i celej den dělám venku a muzu mit cigaretu nebo doutnicek v puse prakticky pořád. A zase naopak, když dělám vevnitř, tak mě vzdycky někdo tak naštve, ze si musím jít ven zapálit. Jinak e cigaretu jsem chutnal, jak cistou tak i aromatik a nemít přísun svyho tabáku, tak se to kouřit dá. Samozřejmě na dýmku nebo Dobry cigaro to nemá.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod Fanys » 21 říj. 2012, 17:33

Také jsem si to půjčil a ochutnal. Než kouřit e-něco, tak raději budu nekuřák.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod jersey.se » 21 říj. 2012, 21:48

Fanýs: Tak nějak. Ale osobně pořád nevím co je to ta závislost na nikotinu. Kouřil jsem cigára. Když jsem začal kouřit dýmku, přestaly mi cigára chutnat, tak cigarety nekouřím a někdy se nedostanu k dýmce třeba 14 dní a nestává se ze mě běsnící vynervovanej rapl. Pak jsem si oblíbil snus a ten mi zachutnal tak, že jsem ho žmoulal imrvére až jsem se k jeho účinkům stal prakticky imunní (ani po Odensu se už nedostavil takový ten příjemný pocit chladu), tak jsem ho radši vysadil. Bez abstinenčních příznaků. Zůstávám u dýmky, kterou stále nekouřím každý den.Ona je ta závislost možná spíš opravdu u některých lidí daná tím mazlením se s ohněm nebo prostě zvykem, stala se součástí jejich "image" než nikotinem, takže e-cigaretě (EU cigareta?) předpovídám po raketovém nástupu taktéž raketový ústup.
Uživatelský avatar
jersey.se
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 982
Věk: 46
Registrován: 02 led. 2008, 19:35
Bydliště: Praha 666

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod RottenFox » 22 říj. 2012, 10:14

V par zemich je uz zakazana. Z duvodu nezjistitelneho obsahu liquidu (viz chemickej post od jcp) a taky neni zjištěno co to udělá po dlouhodobym uzivanim.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod pitrson » 22 říj. 2012, 13:00

To byly zaminky. Skutecny duvod je v podstate jeden - danova ztrata. Ubytek kuraku tradicnich cigaret, prechazejicich na eciga, pricemz ekoureni je problem adekvatne zdanit. :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod Bob76 » 27 srp. 2013, 18:46

Tak už to vypadá,že ta elektrika moc zdravá nebude http://ona.idnes.cz/elektronicka-cigare ... zdravi_pet
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod Pistacik » 28 srp. 2013, 07:07

Tendenčný článok...

Elektronická cigareta škodí hlavne štátnemu rozpočtu.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod kalik » 28 srp. 2013, 08:09

Co dnes není tendenční? :) Jakýkoliv opačný názor lze takto vnímat, jako tendenční, populistický apod. Jsou to jen nálepky, zjednodušené vidění světa. Kdo ví, co do těch náplní pro e-cigarety výrobci všechno dávají. To samé platí o potravinách atd. Nejsou jen vnější vlivy, co působí na zdraví člověka, ale i vnitřní. Na zdraví se pak projeví určitá kombinace určitých vlivů. Jeden většinou nestačí (pokud se nejedná vyloženě o jedy ve větším než malém množství). Cigareta denně většině lidí neublíží, 40 denně už to procento problémů bude neporovnatelně vyšší. Řekl bych, že stejně největší podíl problémů dělají hlava, myšlení, nastavení. Proto buďte veselé mysli s pozitivním přístupem a většina problémů se vám s největší pravděpodobností vyhne ;)
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod midloch » 28 srp. 2013, 10:10

Tady bych souhlasil s Pištou a mám pro to několik důvodů:
1) Francouzi hulej jak sentinelky, takže pro státní rozpočet je zlé, když budou kuřáci přecházet z cigaret na e-cigarety.
2) List, který publikoval studii, je vlastněn státním úřadem spotřeby, takže nezávislost studie lze lehce zpochybnit.
3) Článek který je volně přístupný (plná verze je zpoplatněná) končí tím, že je potřeba e-cigarety regulovat...
4) Poslední a pro mě nejvíc zásadní důvod je ten, že chybí jakékoliv srovnání, s tím kolik je u daných látek bezpečný limit, nebo kolik daných látek do sebe běžně člověk dostane atp. Tedy celé je to jen plácání čísel do větru.

Ta studie se tváří strašně zásadně, přitom je totálně neprofesionální.

kalik: Ano v hlavě toho je hodně, efekty placeba a noceba byly mnohokrát dokázány, ale s trochou nadsázky mohu taky říct, že můžeš být sebevíc v pohodě a pozitivně naladěn, ale okořeň si jídlo poloniem a bude ti to hovno platný :)
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod kalik » 28 srp. 2013, 10:18

Proto jsem taky psal, pokud nejde vyloženě o jedy... :) Nicméně i nějaký ten jedinec rezistentní vůči poloniu bude, jen jich bude třeba jeden dva kusy :)
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: E-dýmka, E-cigareta (a jiné zločiny proti tabáku)

Příspěvekod pitrson » 28 srp. 2013, 10:22

No, dle popisovaneho mnozstvi (psal 'okorenit') urcite nebude.. :twisted:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků