Jaké auto

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Jaké auto

Příspěvekod Scott » 18 úno. 2010, 11:37

Nevill píše:
no fakt že jo, jsem si nevšimnul...tak to už máš takový takřka sběratelský kousek, co? :smoke5:


Sběratelský úplně ne, jak by se mohlo zdát. Klasické mini se vyrábělo s menšími úpravami od roku 1959 do roku 2000. Můj miník už tankuje Natural 95... :D

To Beda: Je fakt, že dlažební kostky a výmoly pro klasického miníka moc nejsou. Taky s ním vůbec nejezdím v zimě a teď je pěkně v garáži. Auto mám skoro šest let a zatím jsem měnil jen (původní) výfuk a na podzim lehce zlobila převodovka. Jinak je to auto lehoučké a s motorem 1,3 jezdí jako drak :-) Nejvtipnější na tom je, že to od tohoto auta nikdo nečeká :smoke5:
Naposledy upravil Scott dne 18 úno. 2010, 11:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto

Příspěvekod beda » 18 úno. 2010, 11:42

Copak Warťas, do toho ředidla se pořád ještě musel přidat olej, ale Moscauwitch prej spláchl úplně vše, aspoň to říkali chlapi na dílně, asi to bylo dělaný i na vodku.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jaké auto

Příspěvekod martin_100 » 18 úno. 2010, 22:33

Jéé dobrý téma.
vemu to jak sem měl auta po sobě.

Š 105 úzká - to bylkepl 1984
Obrázek
š 100l supr autí 1975 ta červená v levo
Obrázek
š125L po prastrejcovi paráda 1989 s tou sem i zkoušel závodit na amaterský rallye
Obrázek
š felicia kombi 1,3 mpi klima 12/1999 s ní jsem jezdil alespoň uzavírák na amaterský rallye
Obrázek
trabant 601 sedan 1981 (kaste 5/1990) mám dodnes http://trabime.cz/trabi.php?id=3&aid=942&sid=1
VW transporter 3. generace ... miláček do kempu i na občasnou práci
Obrázek
trabant 601 kombi zadarmo na zimu a co služby nadělal .. motor z něho je v prvnim trabiku
trabant 601 kombi náhradou na shnilou kastli předchozího kombika http://trabime.cz/trabi.php?id=3&aid=1742&sid=1
trabant 601 sedan mam ho dva týdny je na díly a z části si vyrobím stylovej nábytek http://trabime.cz/trabi.php?id=3&aid=2198&sid=1

A pak se staram a občas užívam kamarádky trabant 601 kombi http://trabime.cz/trabi.php?id=3&aid=1694&sid=1

V předchozí práci sem měl felicii picku up - bez větších problému denně po 4 léta jsem s tim jezdil.
Nyní cca 3/4 roku bez jediný závady sedlam ford transit mk 6
Obrázek

Ale od března do nový práce kde budu střídat transity, iveca daily a eurocargo a avie 75 a D90 ... ostatně jedno s těch aut je vidět v pozadí za transitem :smoke5:

No ale muj sen je koupit si brouka..... no a kdyby to třeba vyšlo tak na běžný ježdění v zimě by se mi líbil new beetle.
Naposledy upravil martin_100 dne 18 úno. 2010, 22:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Re: Jaké auto

Příspěvekod martin_100 » 18 úno. 2010, 22:38

Nevill píše:, nemusím šaškovat s ruční brzdou při vyjíždění do kopce do vedlejší atd.,

Musím si rýpnout...
Od kdy se k rozjíždění používá ruční brzda? Mě v autoškole učili že k tomu je spojkový pedál , ruční brzda je k parkování a ke svižným průjezdům hodně ostrých zatáček :mrgreen: :smoke1:
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Re: Jaké auto

Příspěvekod beda » 19 úno. 2010, 02:34

Tys asi nejel v automatu do kopce viď? Prostě měl kolega na mysli krajní meze a to ti můžu z terénu říci, že existujou a nejen tam. Někdy to bez ručky nejde, pokud nemáš automat, kvůli plynulosti ze stavu stání do stavu pohybu. Sebelepší almara se spojkou to nedá tak plynule jako automat. To mi věř, prostě ta haxna nemá ten detailní, neoblomnej cit jako mechanika, stačí si v automatu zařadit pevnou jedna a nechat makat volnoběh a hned je to někde jinde, než neurotický škubání nervovýho systému. Ne nadarmo se dnes trialový off speciály stavěj hlavně z automatů. Prostě tady není prostor pro diskuzi, zajeď do půlmetrový závěje na redukovanou trojku a až budeš mít tendeci chcípnout kvůli přetížení tak podřaď, nedejbože s meziplynem a zahrabeš se jako krtek. Kdežto automat jen zvýší otáčky a plynule přejde na nižší stupeň bez hrábnutí. Fakt ta evoluce má něco do sebe :wink: No a na asfaltu je to jako kdyby místo chlapa v terénu, řídila ženská na silnici :twisted: Akorát ten servis a údržba, automat prostě není otázkou kladiva, jako čtyřrychlostní ARO. B.t.w. Pětkrát Shade na jednom podvozku, no neber to :lol: http://www.jeep-club.net/classifieds_detail.php?id=1232
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jaké auto

Příspěvekod Copatej » 19 úno. 2010, 08:18

beda píše:Tys asi nejel v automatu do kopce viď? Prostě měl kolega na mysli krajní meze a to ti můžu z terénu říci, že existujou a nejen tam. Někdy to bez ručky nejde, pokud nemáš automat, kvůli plynulosti ze stavu stání do stavu pohybu. Sebelepší almara se spojkou to nedá tak plynule jako automat.


:wink: Bédo tys to nepochopil... :joy:

martin_100 píše:Musím si rýpnout...
Od kdy se k rozjíždění používá ruční brzda? Mě v autoškole učili že k tomu je spojkový pedál , ruční brzda je k parkování a ke svižným průjezdům hodně ostrých zatáček :mrgreen: :smoke1:


To je přece taková motoristická latina :roll: :roll: viď martine_100 ?
Když mrkneš na ten vozovej park a zkušenosti za volantem, jen těžko by to bylo jinak... 8)
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto

Příspěvekod beda » 19 úno. 2010, 10:45

Jo jo, nepochopil, byl jsem vylitej jako hovado. Nicméně stále platí, že třeba na sněhu v kopci je ten automat rozhodně lepší, než ručka, spojka, plyn, hlavně pro ženský :lol: Jinak co se týče ručky, tak ta podle mne není vůbec určena k parkování, nýbrž primárně jako záchrana v případě poruchy hlavního brzdového válce. Tady v podhůří dokonce vyloženě nedoporučuju zatahovat ručku na odstavenném zahřátém autě, ráda přimrzá. No a jednu takovou hodně ostrou zatáčku přes ručku už zasebou mám, bohužel kámošova Bábovka po ní byla na odpis, jak jinak, kupátka BMW maj náhon na zadek a to se pak ty zatáčky řežou fakt špatně, akorát to cukne, auto se narovná a pak už jen letí přes obrubník ze svahu na střechu :lol: Naštěstí Bábovka je Bábovka a tak byl jen monokl, rozraženej ret a dojebaný odpoledne v nemocnici na vyšetřeních. B.t.w. když padlo jméno Iveco, tak dnes je to jeden z posledních poctivých offů co se sériově vyrábí, fakt bych ho bral. Ten motor je prej nesmrtelnej. http://auto.idnes.cz/jen-pro-ostre-hoch ... aktual_fdv
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jaké auto

Příspěvekod martin_100 » 21 úno. 2010, 01:23

Neříkam že jsem kdoví jak zkušenej řidič nějakej ten pátek už jezdim ale posledních 5 let jezdim denně páč mě řízení živí. Takže něco málo najeto mam.
Na vozovym parku neshledávam nic špatnýho. :think:
A s automatem sem už taky měl tu čest a to jak na osobáku tak na tahači.
Latina nelatina ručku na rozjezd nepoužívam od doby co mam noty na náklaďák a naučil sem se poslouchat a vnímat motor.

Ale samozřejmě dělam chyby jako každej a kdo říká že je za volantem nedělá tak bohapustě lže :smoke1:
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Re: Jaké auto

Příspěvekod beda » 21 úno. 2010, 04:41

Asi fakt záleží kudy jezdíš, vím jistě, že když tě nechám rozjíždět tady u nás za lesejkem v kopci na Vysokou Srbskou, tak po tý ručce chňapneš a budeš rád, že ji máš. Tahač netahač. Tam to fakt nejde ušlapat nohama, leda bys měl čtyři :wink: Samože tam směj jen osobáky a to jen za dobrejch adhezních podmínek. Je to takovej mazanej kopec s dlažkama, asfalt by tam stekl :lol: Ani nevím, jestli si to Plzeňák dokáže představit, přecejen ta Šumava je hodně lety omletá a žádný takhle prudký stoupání si tam nepamatuju :twisted: Má tři zlomy v postupně sílící stoupavosti, no libovka. S manželšinou Lantrou se mi to utrhlo za tím posledním a byl jsem rád, že tam jsou podél odbočky k chalupám, ani nevím jak jsem se na jednu z nich pozpátku trefil a od tý doby tam jezdím břichoplazkou jen za sucha.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Jaké auto

Příspěvekod jcp » 26 úno. 2010, 14:59

Já osobně jsem zatíženej na Peugeoty - pochází to z dob kdy jsem ještě ani neměl řidičák (v 30 letech :lol: ), ani auto. Seděli jsme hezkejch pár měsíců služebně v Syrii uprostřed pouště při spouštění fabriky a všechny služební auťáky byly péčka .. to prostředí tam bylo pekelný - teploty přes 40°C ve stínu a všude takovej jemňoučtej pouštní písek kterej se dostal všude. S těma autama jezdil kdo měl ruce, nohy a řidičák (někdy ani ten ne, jako třeba já), krom denních jízd do nejbližší hospody a z5 (což taky bylo pár kiláků) se furt jezdilo pár set kilometrů do Libanonu nakupovat pašovaný zboží (elektroniku, džíny, chlast .. všecko co tu za komančů nebylo). Na ty auta nikdo ani neplivnul, lil se do nich benzín, semtam voda, olej jen občas :oops: a víc nic a přesto furt jezdily :shock:. Od tý doby si jich vážím :) . Z diet za tuhle akci jsem svý první ženě koupil Š105L (dostala ji k narozeninám a záhy mi dala kopačky :think: ), s babčou jsme si do začátku pořídili Š120LS a potom už konečně přišel Peugeot 205 GRD a fakt vydržel moc. Teď už chudák dosloužil, takže ho nahradil dvoulitr 206 HDI
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Jaké auto

Příspěvekod Scott » 26 úno. 2010, 15:30

A to je ten, co půjde dolů ze skály???? :shock:
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto

Příspěvekod AKA » 27 úno. 2010, 12:39

Mam 15 let starou Felicii combi, 1.3... Rezne to teda paradne (bila...), odchazi poklice u tlumicu a nove take kloub na poloose, ale jinak to auto vydrzi neskutecny veci... Mista je v nem habadej (2 kola pri sklopenych sedackach), spotreba kolem 7l/100km... Z aut, co jsem jinak trochu dele ridil (Fabia, Peugeot 306 a Octavia II) nejvic uvazuji o te Octavii, ale uvidim, jak to dopadne, nejpravdepodobnejsi je nejake "rocni" auto z Nemecka...
AKA
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 45
Věk: 36
Registrován: 25 pro. 2008, 10:53
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto

Příspěvekod zungar » 27 úno. 2010, 15:43

Pozdravuji všechny motoristy, já jsem duší motorkář, ale auto je potřeba tak jsem si v roce 1986 koupil Škodu 120L, sloužila 12 roků v pohodě, potom jsem si koupil starší Mitsubishi galant, 2,5 benzím, parádní kočár, v tak pohodlných sedačkách jsem nikdy předtím ani potom neseděl :ok: se spotřebou to bylo už horší a hrozně drahé náhradní díly, měl jsem ho 7 let pak úplně odešlo a putovalo na vrakáč, teď jezdím pátým rokem s oktávkou 1,6 benzín 100 koníku a jsem s ní velmi spokojen doufám že ještě tak 5-7 roků s pojezdím.
Do budoucna bych asi volil Oktávku v naftě, kombi a asi taky automat, taky mně to řízení už nebaví :think:
Uživatelský avatar
zungar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 188
Věk: 62
Registrován: 31 říj. 2009, 13:11
Bydliště: Petrovice u Karviné

Re: Jaké auto

Příspěvekod Drobecek » 27 úno. 2010, 22:05

zungar píše:Pozdravuji všechny motoristy, já jsem duší motorkář...

Tak když jsi také duší motorář šup sem mezi nás "dvoukoláře" :wink:
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?f=3&t=732&start=270

Jinak já brázdím silnice jaro-léto-podzim na své YAMAHA XJ900F r.v. 1984 a v zimních měsících a za nepohody ve Škoda FABIA Combi 1.4 16V r.v. 2006 :joy:
Předešlé vozy: Trabant, Škoda 120 LX, Škoda 120 GLS, a Škoda Favorit 135
Předešlé moto: JAWA 50 typ 21, JAWA 250 "panelka", JAWA 350 "panelka" - předělaná na Californian, JAWA 634 3x, JAWA 638, JAWA 639
Norton 500, Yamaha XJ650
Uživatelský avatar
Drobecek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 61
Registrován: 17 úno. 2010, 15:26
Bydliště: Praha 5

Re: Jaké auto

Příspěvekod martin_100 » 05 bře. 2010, 13:29

Takhle teď vypadá muj poskok do práce...teda teď je víc zašpiněnej páč občas jezdim zkratkou přes účelovou cestu mezi polema.

Obrázek
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků