Víno, vinice, vinaři

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod easy » 05 říj. 2010, 22:01

Old Bob píše: 16 - 18 kč 1l v cisterně pak nalahvovat a 140 - 220 kč 0,75l :wink:

Bobe, my děláme něco špatně :think: .
Uživatelský avatar
easy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 802
Věk: 50
Registrován: 08 led. 2010, 17:51
Bydliště: Valtice

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod koja » 05 říj. 2010, 23:55

Old Bob píše:Společnost Buda-Mont, s.r.o. patří mezi přední dovozce a distributory kvalitních vín z celého světa.
Více jak polovina spotřeby vína v ČR je kryta dovozem levných vín především z Maďarska , Bulharska, Rumunska, Dalmácie a pod. 16 - 18 kč 1l v cisterně pak nalahvovat a 140 - 220 kč 0,75l :wink:

Tyjo! No, tak to jsem asi nenakoupil moc dobře. :oops:
Hádám, že máš ve víně docela přehled. Nemohl by ses tady s námi podělit o podobné info o dalších značkách? Třeba doporučit něco dobrého za rozumnou cenu... :think:
Do vína vůbec nevidim ale myslim, že z široké nabídky každého druhého supermarketu by se snad dalo něco vybrat, jen vědět co hledat.
Zatim beru templářské sklepy a znovín (odtamtud si ve velkém zásobuje sklep kamarád a doporučil).
koja
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 110
Věk: 38
Registrován: 29 črc. 2010, 23:46
Bydliště: porůznu

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod basa333 » 06 říj. 2010, 05:53

od té doby, co v buštíku otevřeli vinotéku, víno neřeším. točený sauvignon 1 l/cca 76,- Kč, prima suché spotřební víno dobré kvality. navíc je to spojeno s procházkou, takže není co řešit. dřív jsme kupovali červený tramín od znovínu, ale kaufland ho nějak moc nedoplňuje, takže často nebyl a to mě vadilo. jinak je ve vinotéce ještě zweigeltrebe rosé (velmi suché a příjemné růžové) a červený merlot, cenové relace jsou stejné. pokud by měl někdo zájem, mohu přinést víno na ochutnání na muňku a případně v pondělí vždy něco přivézt.
pokud hovořím o vínech obecně, upřednostňuji německá vína z horního francka (v typickém bocksbeutelu http://de.wikipedia.org/wiki/Bocksbeutel), zamiloval jsem si je, když jsme tam žili. konkrétně jsou to kerner a scheurebe (hlavně sekt z scheurebe je fantastický), riesling a někdy i silvaner (protože je hodně málo aromatický, ne vždy mi chutná). vína z francka mají pro mě ještě tu výhodu, že jsou často vyráběna jako "fränkisch trocken", tedy jako extrémně suchá, což má za následek, že mi téměř všechna vína na zdejším trhu připadají dost sladká, ale už jsem si zvykl. jo, a taky mám dost rád řeckou recinu, ta mě dokáže pokaždé nadchnout. geniální historický způsob výroby vína, fakt přesvědčivá záležitost. jen se člověk nesmí řídit podle prvního dojmu, ten je pokaždé hodně přísný :shock: , ale po druhé sklence je to paráda.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod Old Bob » 06 říj. 2010, 07:26

koja píše:Tyjo! No, tak to jsem asi nenakoupil moc dobře. :oops:

Tím odkud pochází se vůbec nezatěžuj, jediné správné hodnocení vína je CHUTNÁ - NECHUTNÁ
Pokud by jsi chtěl rozumět vínům a rozlišovat jemné nuance chutí to by jsi musel přestat kouřit a jít pracovat do prvotřídního vinařství a degustovat, degustovat a degustovat.
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod littlebull » 06 říj. 2010, 07:58

koja píše:Tyjo! No, tak to jsem asi nenakoupil moc dobře. :oops:
Hádám, že máš ve víně docela přehled. Nemohl by ses tady s námi podělit o podobné info o dalších značkách? Třeba doporučit něco dobrého za rozumnou cenu... :think:

No, stačí se stavit ve 100du, myslím, že o víně a kde dobře koupit něco vím, a Templáři :roll: :puke: maj akorát hezký flašky...
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod anek » 06 říj. 2010, 08:01

matesek píše:Dobré vlákno :ok: , taky jsem příznivcem tohoto moku, obzvláště vína bílá jako Rulandské šedé, Chardonnay.

Na dobrý Chardonnay jsem zatím neměl štěstí, ale tu šedou rulandu bych podepsal. Z toho až cvrkám blahem :smoke2: (jako cvrček)
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod Přemek77 » 06 říj. 2010, 08:14

anek píše:Na dobrý Chardonnay jsem zatím neměl štěstí, ale tu šedou rulandu bych podepsal. Z toho až cvrkám blahem :smoke2: (jako cvrček)


Brňákům mohu s klidem doporučit výprodej na ulici protínající Českou a Rašínovu (naproti Pegasu - modří již vědí :yum: ); jedno vinařství tam likviduje starší zásoby svého sklepa včetně rozličných pozdních sběrů, slámových vín či výběrů z hroznů za velmi rozkošné ceny..
Uživatelský avatar
Přemek77
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 831
Věk: 46
Registrován: 15 zář. 2010, 09:03
Bydliště: Brno

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod anek » 06 říj. 2010, 08:39

A to je zajímavá informace :P Už píšu příslušné instrukce na patřičná místa :mrgreen:
Uživatelský avatar
anek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 360
Věk: 49
Registrován: 17 zář. 2010, 08:35
Bydliště: Olomouc, Ostrava, Brno

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod Jerry1 » 06 říj. 2010, 09:27

Přemek77 píše:Ach, víno...
Rád mám bílá vína, speciálně rulandské šedé... :smoke5:

Tak Tě bude jedna láhev rulandského šedého čekat u Nobodyho na Vašem víkendovém srazu.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod BATRACHOS » 06 říj. 2010, 10:18

basa333 píše:od té doby, co v buštíku otevřeli vinotéku, víno neřeším. točený sauvignon 1 l/cca 76,- Kč, prima suché spotřební víno dobré kvality. navíc je to spojeno s procházkou, takže není co řešit. dřív jsme kupovali červený tramín od znovínu, ale kaufland ho nějak moc nedoplňuje, takže často nebyl a to mě vadilo. jinak je ve vinotéce ještě zweigeltrebe rosé (velmi suché a příjemné růžové) a červený merlot, cenové relace jsou stejné. pokud by měl někdo zájem, mohu přinést víno na ochutnání na muňku a případně v pondělí vždy něco přivézt.
pokud hovořím o vínech obecně, upřednostňuji německá vína z horního francka (v typickém bocksbeutelu http://de.wikipedia.org/wiki/Bocksbeutel), zamiloval jsem si je, když jsme tam žili. konkrétně jsou to kerner a scheurebe (hlavně sekt z scheurebe je fantastický), riesling a někdy i silvaner (protože je hodně málo aromatický, ne vždy mi chutná). vína z francka mají pro mě ještě tu výhodu, že jsou často vyráběna jako "fränkisch trocken", tedy jako extrémně suchá, což má za následek, že mi téměř všechna vína na zdejším trhu připadají dost sladká, ale už jsem si zvykl. jo, a taky mám dost rád řeckou recinu, ta mě dokáže pokaždé nadchnout. geniální historický způsob výroby vína, fakt přesvědčivá záležitost. jen se člověk nesmí řídit podle prvního dojmu, ten je pokaždé hodně přísný :shock: , ale po druhé sklence je to paráda.


Retsina se má píti s vodou a v horku!
To nejni zimní pitivo. :naughty:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod Old Bob » 06 říj. 2010, 11:31

anek píše:Na dobrý Chardonnay jsem zatím neměl štěstí, ale tu šedou rulandu bych podepsal.

Taková drobná zajímavost :wink: Chardonay je mutací Rulandského šedého a to je mutace Rulandského modrého.
Dobře vyzrálé Rulandské šedé je jako mošt a mladé víno růžové, při zrání vína pak tuto barvu ztratí.
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod rajtyš » 06 říj. 2010, 13:44

Přemek77 píše:Brňákům mohu s klidem doporučit výprodej na ulici protínající Českou a Rašínovu (naproti Pegasu - modří již vědí :yum: ); jedno vinařství tam likviduje starší zásoby svého sklepa včetně rozličných pozdních sběrů, slámových vín či výběrů z hroznů za velmi rozkošné ceny..

Ještě to tam funguje? Já tam byl asi před měsícem a myslel sem, že to bude za pár dní pryč.. Možná tam ještě v týdnu skočím.. A k tomu v Pegasu na stojáka jedno pšeničný ;) ale to už je zas do jiného vlákna :plaster:
Uživatelský avatar
rajtyš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 414
Věk: 39
Registrován: 02 úno. 2010, 21:28
Bydliště: České Budějovice

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod Breer » 06 říj. 2010, 20:35

keď už bola reč o retsine tak ja mám vždy v zásobe túto http://retsina.info/ stojí asi 4,50 E a môžem ju piť v každej ročnej dobe :wink:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6014
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod jorgos » 06 říj. 2010, 21:29

:arrow: Breer
dobrá volba,asi nejznámější značka,drží stálou kvalitu.V Česku jsem ji moc neviděl,v Rakousku ji mají za 2,75Eur.
Není špatná ani růžová retsina.
Uživatelský avatar
jorgos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2647
Věk: 53
Registrován: 28 zář. 2008, 18:37
Bydliště: Znojmo

Re: Víno, vinice, vinaři

Příspěvekod midloch » 07 říj. 2010, 05:55

Jo presne tuhle jsem popijel kdyz jsem byl loni na sluzebce v Athenach - moc dobry piti. Akorat je fakt, ze v cesku jsem ji nikde nevidel (a do rakous taky nejezdim) :(
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 96 návštevníků