Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: Pivo ! II.

30 říj. 2011, 11:09

:ok: krásný nápad, škoda jen že to jde použít jen jednou za rok .... :smoke1: :clamp:

Re: Pivo ! II.

30 říj. 2011, 13:27

Je jasný že to nevypiju za běžný 4 hodiny v hospodě. Toto bylo asi od 4 odpo do 3 vnoci. Na fesťáku za 24hodin se tohá dá vypít i více.

Re: Pivo ! II.

30 říj. 2011, 18:29

Namornik píše:Je jasný že to nevypiju za běžný 4 hodiny v hospodě. Toto bylo asi od 4 odpo do 3 vnoci. Na fesťáku za 24hodin se tohá dá vypít i více.

Tak to máš dvě piva za hodku.. No, to se dá.. Ale stejně je to sebevražda.. Nevypil si jich náhodou deset a neviděl pak lístek dvojmo??

Re: Pivo ! II.

30 říj. 2011, 21:29

Namornik píše:Je jasný že to nevypiju za běžný 4 hodiny v hospodě. Toto bylo asi od 4 odpo do 3 vnoci. Na fesťáku za 24hodin se tohá dá vypít i více.



No tak to jsi měl říct hned. Já měl za to, že sedneš v 8 do putyky, za 4 hodiny to do sebe nalámeš a pak se valíš(válíš) domů... :lol:

To jsme taky jednou měli akci z lidma z práce. Prasátko, posezení venku a tuším tam měli Černou Horu 11. Od čtyř hodin odpoledne do 3 do rána jsem jich taky vypil asi 13, ale to jsem k tomu sežral snad půlku toho prasete(jsem děsne nenažranej člověk) a kolik jsem k tomu toho vypil jsem pak zjistil až z lístku, když jsem platil. Ale bylo mi na druhej den pěkně ouvej... :(

Re: Pivo ! II.

31 říj. 2011, 07:58

V plzeňský Škodovcce, v kovarně, dělal chlápek, Breburda mu říkali, a ten chodil, jako všichni, dvakrát do roka na zdravotní prohlídku. Doktorka mu povídá: " pane Breburda, vy asi vypijete dost piva, co? Ale musíte si uvědomit, že jedno pivo, to je jako kdybyste sněd tři rohlíky." A Breburda na ní vytřeštil oči a povídá:" Teďka teda pěkně kecáte, přece mi nechcete namluvit, že za šichtu sežeru přes třicet rohlíků!" .. to bylo v době kdy se ve slévárně a kovarně v kantýnách, která měly nepřetržitej provoz, točila sudová 8°nebo 10° Prazdroj nebo Gábina a zaměstnanci měli pivo na lístky. No a Breburda nebyl nějaká velká vyjímka.

Re: Pivo ! II.

31 říj. 2011, 08:48

:arrow: littlebul
dovolil bych si tu hezkou příhodu poopravit, neboť v plzeňské Škodovce jsem pracoval v hutní ocelárně od toku 1965 10 let...
- na lékařské prohlídky 2 x ročně si vůbec nepamatuji (možná proto, že jsem byl THP)
- desítka se tam netočila, pouze osmička
- na lístky se pivo netočilo, ale v horkých provozech (kovárny, slévárny, kde všude byly kantýny s točeným pivem žádné lahváče) měla osmička krásnou cenu 0,65 Kčs,( jinak v hospodách 0,90 Kčs, desítka 1,10 a dvanáctka 2,20 kčs), první zdražení za Novotného přišlo v roce 1967, desítka na 1,70, dvanáctka 2,20, prazdroj 3,60, ve Škodovce osma za 0,80 Kčs...
- těch 10 piv denně za směnu u kovářů a hutníků nebyla žádná velká výjimka
- dodnes mám pivo rád, a když motyka spustí, tak těch 8 kousků vypiju bez problémů... :wink:

Re: Pivo ! II.

31 říj. 2011, 09:18

No a tohle je zážitek o dvacet let mladší, když už se k tomu doktoru chodilo (jo, možná jen jednou ročně a v případě nějakého podezření častěji), lístky byly a plus k tomu slušná cena když došly, točila se i desítka (když nestíhala 8mička a pracující lid se nemoh nechat na suchu) a pamatuju, že se dalo domluvit se závozníkem (za úplatek přes kantýnskou) dovoz dvanáctky za cenu osmy.

Re: Pivo ! II.

31 říj. 2011, 09:27

littlebull píše: a pamatuju, že se dalo domluvit se závozníkem (za úplatek přes kantýnskou) dovoz dvanáctky za cenu osmy.

Zlatý reálný socializmus :twisted:

Re: Pivo ! II.

31 říj. 2011, 09:41

:arrow: littlebul
jo, tak to je doba, kdy jsem byl už jinde...
ještě si pamatuji že tam kdysi probíhal výzkum s čajem pro horké provozy (sifony v bombách byly všude, ale to nikdo nepil)...ale pak stejně zjistili, že při velkém úbytku vody v organizmu po silné námaze v horku je pivo to nejlepší (ionty atd)...
jakpak to vypadá asi dnes?
že by, nadejcháš a letíš ?, jak se dnes zhusta praktikuje ?

Re: Pivo ! II.

31 říj. 2011, 10:31

:arrow: Mack
Tak dnes je to tak. Žádnej sifon, v létě žádnej pitnej režim :naughty: Přes zimu dávaj čaj ve várnicích. No pivo potají :plaster: když nadejcháš - máš vyděláno. Tak, takle to je u nás u pecí

Re: Pivo ! II.

31 říj. 2011, 10:35

Nevím jak dnes,ale bratru asi před 10 roky jsem byl ve slévárně na brigádě....
Můžu Vám říci že jsem byl opravdu rád když to skončilo promne asi po 3 dnech, protože jsem to opravdu nedával ...

Na žádný prodej piva si nepamatuji, je fakt že kluci chodily zásobeni z domova a nikdo se jim nikdy prý nesnažil dát dýchat ....
"Jen" jsem pěchoval formy ale byl to hegeš jak má být a to si myslím že se práce nebojím :oops:

Re: Pivo ! II.

31 říj. 2011, 10:50

V šedesátých létech na vojenském cvičení se mnou sloužil jeden chlapík, pracovník Chumutovských válcoven trub a železa. Nebylo mu zatěžko každý den vyrazit x kilometrů, lesem a bažinami do nejbližší hospody, kde si vypil svých 18-20 piv a nakráčel zpátky do kasáren, aniž by na něm bylo znát, že něco vypil. Jednou jsme s ním vyrazili také, ale ta cesta zpátky v naprosté tmě, kdy byla orientace možná jen podle světlejší oblohy, nás od dalších výletů odradila :evil:

Re: Pivo ! II.

01 lis. 2011, 11:23

ku.va, včera několik Ježků 11, několik Bernardů a jako tečka pár Gambrinusů (či Gambrinů?), doplněno o nějakej ten Fernet. Ve vlaku sem usnul, přejel Kolín a teď je mi blbě jak už po chlastu dlouho ne :lol:

Re: Pivo ! II.

01 lis. 2011, 11:45

:arrow: Mathias Sandorf
Zdravím do Kolína (nebo kde vlastně momentálně jsi :D ) a přeji rychlou rekonvalescenci. S tou by Ti mohl pomoci nějaký dobrý vývar.

Re: Pivo ! II.

01 lis. 2011, 12:13

Jerry1 píše::arrow: Mathias Sandorf
Zdravím do Kolína (nebo kde vlastně momentálně jsi :D ) a přeji rychlou rekonvalescenci. S tou by Ti mohl pomoci nějaký dobrý vývar.


Díky, naštěstí sem už v Kolíně :ok: Vývar si dám, ale nejdřív nechám trochu zklidnit žaludek :D Jo ještě sem be výčtu zapomněl na vínko (asi lahev :plaster: ) :mrgreen:
Odeslat odpověď