Switch to full style
Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: Pivo ! II.

05 pro. 2017, 13:48

V té době, stejně jako dnes záviselo kvašení na teplotě okolí, tudíž když nechávali kvasit pivo v zimě, tak svojí roli hráli kvasinky spodního kvašení, když v létě, tak primární roli hráli kvasinky svrchního kvašení, čemuž tehdy přizpůsobovali typ piva.
Je třeba také říct, že v té době se ale o kvasinkách vůbec nevědělo a jednalo se tedy spíše o kvašení spontánní, neřízené.

Re: Pivo ! II.

16 úno. 2018, 10:32

Češi uvařili první probiotické pivo na světě, má posílit imunitu

Zajímavé... :think:

Re: Pivo ! II.

24 úno. 2018, 16:26

Zajímavý objev. I když dát si Plzeň k nedělnímu obědu je taky blahodárná záležitost. Ačkoli mám rád minipivovary a různé IPA, Stouty, apod. tak k našemu osvědčenému ležáku se vždy rád vracím :puffy:

Re: Pivo ! II.

24 dub. 2018, 17:44

Včera soused vykládal z auta pivo, hodně piva, plechovkového. Povídám cos to pořídil?
ZLATÁ PRAHA 4,7% za 7,90 kč, české pivo :shock: už maj jen půl palety, povídal.
Tak jsem tam po ránu dojel. Jak všichni víte, nejsem extra pivař, chutná mi kde co. :oops: Ale pivo který mě nechutná poznám. :roll:
Strčil jsem ho do lednice, že si večer dám. Neni to vůbec špatný.

Re: Pivo ! II.

11 kvě. 2018, 11:04

Kdyby se nekdo chystal na Letnou, tak upozornuju, ze jde o striktne nekurackou udalost. Popelniky nejsou ani venku. Na strankach akce varovani nenajdete :evil:

Re: Pivo ! II.

07 srp. 2018, 14:09

Polsko s příchutí vaginy. Ochutnejte netradiční pivo s esencí ženskosti

nevím no, jestli takové pivo není na kosočtverec... :smoke3:

Re: Pivo ! II.

07 srp. 2018, 14:40

Vitku, to je uplne v poriadku, polske pivo bolo vzdy na <>

Re: Pivo ! II.

07 srp. 2018, 18:38

Malý výlet do Frantovejch lázní a na promenádě v předzahrádce 3x malé pivko k obědu. Černovar.
Nejsem žádný pivař, ale mám pivo rád a tohle bylo snad nejlepší, co jsem kdy pil. :think: :yum:
Prý ho mají jen oni a někde na Staromáku. Ale tam že stojí 190,- :palm:
Tady měli malé za 45,- :puffy:

Re: Pivo ! II.

07 srp. 2018, 19:34

Jestli je to z Rakovnického pivovaru, tak ve firemních prodejnách 0,5 plech 13 až 15 Kč. :wink:
Obecně mě přijde rakovnický pivo dobrý.

https://eshop.pivobakalar.cz/cernovar-l ... chovka-i63

Re: Pivo ! II.

08 srp. 2018, 06:45

:ok: Jj, Rakovník

Re: Pivo ! II.

20 srp. 2018, 06:35

Desítku mám teď oblíbeného Plavčíka z Žatce. Na vedra, která jsou je výborný.

Re: Pivo ! II.

26 říj. 2018, 23:12

Mi dneska paní donesla z Lidlu nějaký zajímavě vypadající kousky. :shock:

Obrázek

Jsem zatím načal to francouzský ve skle a vůbec to není špatný. :ok:

Re: Pivo ! II.

27 říj. 2018, 08:11

také jsem je koštnul. mně nejvíc chutnala imperial ipa, ale dobré byly všechny. doufám, že tahle piva převezmou do standardního sortimentu. jinak lidl dodává dost speciálů, ale je třeba to sledovat. jedno z nejlepších je festbier a pak vozí různá kvasnicová, ale jsou to jen speciální nabídky, po kterých se většinou jen zakouří. češi jsou konzervy a zajímá je hlavně svijanský máz za 9,90 a podobné nabídky, tahle speciální piva lidl asi objednává jen pro zpestření, pro odvážnější konzumenty. má ale ve standardu černý strong a to už mi docela stačí ke štěstí.

Re: Pivo ! II.

27 říj. 2018, 11:00

RottenFox píše:Mi dneska paní donesla z Lidlu nějaký zajímavě vypadající kousky. :shock:

Jsem zatím načal to francouzský ve skle a vůbec to není špatný. :ok:


ja ti neviem, minulý rok som na nechal zlákať na to francúzske za dobrú cenu a skoro dve treniny skončilo v umývadle...mne to chutilo ako marketingové europivo, ale načo je v pive dextróza, fruktóza a amoniakový karamel? :palm:

Re: Pivo ! II.

27 říj. 2018, 11:07

Breer píše:... ale načo je v pive dextróza, fruktóza a amoniakový karamel? :palm:

No přece na to, aby to bylo "Blonde beer with caramel", jak se píše na etiketě. :ok: :mryellow:


Jinak já si normálně vozím Futter jenom z Bavor, jak nakousl Basa. Tam se nechají nakoupit slušné kousky. ;-)
Odeslat odpověď