Muzikantský koutek

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod biss » 02 úno. 2014, 21:04

Obrázek
Dobrý tot podvečer jsem tu zcela nový a koukám ,zde muzikantský koutek,tak se taky pochlubím svým vlastním bezpražcem basovým,snad neurazí
biss
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 52
Registrován: 02 úno. 2014, 12:14
Bydliště: Ivančice

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod Baca » 03 úno. 2014, 10:14

krasny nastroj :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod sonorek » 03 úno. 2014, 10:25

Moc hezkej kousek. Značka?
Uživatelský avatar
sonorek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 170
Věk: 48
Registrován: 26 zář. 2013, 09:38
Bydliště: Bystřec

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod biss » 03 úno. 2014, 21:02

značka vlastní výroba
biss
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 52
Registrován: 02 úno. 2014, 12:14
Bydliště: Ivančice

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod javatar » 04 úno. 2014, 09:54

a mozes prosim nam neznalym objasnit ako tam mas vyriesene snimace?
Uživatelský avatar
javatar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 227
Věk: 36
Registrován: 30 kvě. 2011, 09:38
Bydliště: London

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod Baca » 04 úno. 2014, 10:55

Podla mna bezpracovej base velmi svedcia piezoelektricke snimace v kobyle. Ale vedel by som si predstavit pri tak nizkom polozeni strun, ze klasicky magnet moze byt prdnuty aj zo zadnej strany kryty prednou doskou. :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod biss » 04 úno. 2014, 23:13

Asi takto.
Zastávám názor že na el.bass kytaře hraje především dřevo a to ještě každé jinak .jasan hraje jinak než olše.Proto jsem se už od začátku snažil si zvuk ,pomocí dřeva jaksi namíhat.Tělo je z ,vrchní deska ořech,dále proužek jasanu a mahagonový střed,krk je javor padouk hmatník eben.Krk konstrukce pruchozí,kvuli delšímu pevnějšímu sustajnu.Snímač je pouze piezo kobylka,přičemž každá struna má svuj vlastní piezo snímač ,v příslušném kamenu kobylky ,na nástroji je minimum děr a odfrézovaného materiálu,takže žádné díry na snímače a ovládací prvky,to vše kvuli tomu aby chvění strun nebylo ovlivnováno ubitkem materiálu.Suma sumárum na nástroji hotovém jsou pouze 6.děr na přišroubování kobylky a dále je samice na jack vyvedena od kobylky na uhit pásu který tvoří se samicí jacku spolu jeden celek s uchytem pásu.Povrchová uprava je voskování ,voskem který byl namíchán z včelího vosku ,fermežea kalafuny v poměru od každého trochu. Záměr se zdařil ,basa má výrazně středový zvuk s nekonečně dlouhým pevným sustajnem.
Obrázek
Obrázek
biss
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 52
Registrován: 02 úno. 2014, 12:14
Bydliště: Ivančice

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod javatar » 05 úno. 2014, 09:54

biss píše:Záměr se zdařil ,basa má výrazně středový zvuk s nekonečně dlouhým pevným sustajnem.
Tak to mam rad aj ja - a nejaku zvukovu ukazku nemas?
Uživatelský avatar
javatar
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 227
Věk: 36
Registrován: 30 kvě. 2011, 09:38
Bydliště: London

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod vědec » 22 lis. 2015, 17:58

Chtěl jsem si pořídit elektrickou kytaru. Nakonec jsem šel trošku nekonvenční cestou - koupil jsem si takový ten set "udělej si doma". Udělal jsem, na co jsem si troufl a pak jsem to dal Standovi Papežovi ať to opraví/seřídí :oops:. Takže máme doma telátko. Vzhledem k obavám, co z toho vypadne jsem hodně spokojenej.
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod Fire Frog » 22 lis. 2015, 18:48

To je ten set od Harley Benton? Jen si udělat povrchovou úpravu (možná předtím maličko dobrousit, nevím přesně v jakém je stavu přijde z továrny). A pak už ho složíš dohromady a dostrojíš hardwarem, ne? Nebo to byla nějaká jiná?
Nevím, jestli bych jako první kytaru zvolil právě skládačku, spíš bych se koukal po bazaru na nějaký Squier, BaCH, Fokus... Přesto ti ale nechci brát radost, zvlášť, jestli se ti líbí.
Koupil jsi k tomu také kombo dodělej si sám :plaster: :lol: ?
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod vědec » 22 lis. 2015, 20:47

No, Harley benton to nebyl. Popravdě - práce pro mne tam tak moc nebylo. Dobrý bylo, že jsem si mohl zvolit železo. Sekáč jsem nechtěl. Jestli mi to 2 roky vydrží, tak si koupím něco opravdickýho - a jestli ne - tak i tohle je pro mne dostačující.
Kombo bych nedal.
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod Fire Frog » 22 lis. 2015, 21:42

Jasně, určitě to postačí, jen mě napadlo, že když koupíš nějakou obyč hotovou kytaru z bazaru, tak na tom bude zvukem lépe nebo srovnatelně a přitom bude nejspíš i levnější, než ten set a pak ještě práce S. Papeže. Nevěděl jsem co máš za set, počítal jsem, že to bude na 90% ten od HB. Přesto rozumím tomu, že jsi si jí chtěl "vyrobit". Když bys pak chtěl něco opravdového a nebudeš vědět co, tak se ozvi, trochu se v tom pohybuju a můžeme to probrat.
Kombo vypadá složitě, ale když se člověk podívá na schémata těch největších legend mezi aparáty, tak zjistí, jak je to jednoduché, ikdyž se to zprvu tváří jako šíleně složité. Zrovna teď chystám stavbu trochu upraveného Marshallu z r. 1974 (samozřejmě elektronkový- lampový).
Držím palce do začátků :wink: .
Fire Frog
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 201
Registrován: 09 črc. 2009, 16:11
Bydliště: Plzeň

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod vědec » 23 lis. 2015, 18:21

Díky za nabídku. Jo, já byl dopředu smířenej, že to zvukově nebude na tý úrovni, jako když oběhnu bazar, ale zase je to moje a tak nějak je mi to takhle bližší. Diskutovat, jaký je výsledek asi nyní nemá smysl - každý slyší jinak a má jiný požadavky. Za měsíc to asi taky bude znít jinak. A když to pustím do jinýho komba bude to taky jiný,...
Podstatný pro mne je, že je to naladitelný a hratelný v mých úrovních.
Uživatelský avatar
vědec
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1015
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 20:57
Bydliště: Nymburk

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod klasik51 » 06 pro. 2015, 17:38

A že jsem tak smělej, žes to nedal seřídit mně. Když jsi potřeboval tenkrát opravit kolo, to jsi volal o pomoc, to
jsem Ti byl dobrej. Že. :alfajka:
Já bych Ti to poladil, to bys čubrněl :twisted:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Muzikantsky koutek

Příspěvekod Yetenek » 06 pro. 2015, 17:56

Znám pouze z vyprávění, ale prý jsi byl tenkrát dost neochotnej, tak se třeba bál znovu na Tebe obrátit... :think:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků