Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Copatej » 23 dub. 2017, 13:25

:arrow: basa
a ouškou od hrnečku a knoflík :lol: ...jenomže to Zděnda nechtěl :palm: :lol:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod basa333 » 23 dub. 2017, 13:42

už taky neví, co by chtěl. já myslím, že spousta lidí by z ouška od hrnku a knoflíků ještě dnes měla velkou radost :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod klasik51 » 23 dub. 2017, 13:53

Hele vy dva, náhodou, kdyby to byl knoflík řízený bowdenem, tak ho beru. :ok: :cool: :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod klasik51 » 24 dub. 2017, 08:30

Copatej píše:Mohl bych Ti zapůjčit plechovou lokomotivu, ale tuším, že byla z pozdější doby...odhaduji 80 léta

:ok: beru
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod klasik51 » 24 dub. 2017, 08:44

:idea: :idea: :idea:
Mám prosbu, sbíráte, nebo jste sbíral někdy a stále máte někde uložené modely autíček?
Jde mi o 60tá a 70tá léta, jak kovová, tak plastová, i třeba na setrvačník. A jste ochotní mi je na začátku roku 2018
zapůjčit. Dokonce bych si nezlobil i o jeden model, řízený bowdenem. Těch autíček bych bral tak 20 + - :ok:
Matchbox a jiné.
A další prosba, potřebuji nějaké tuzexové poukázky, také z těchto let, tedy max do roku 1979. Stačí 5 - 10 kusů.
Kdo půjčí, popřípadě koupím, nemusí být ve 100% stavu, přávě naopak. Nemínim kupovat jednu sbírkovou poukázku
za 100,- a více na Aukru. :wink: To je pro můj účel zbytečné.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod muf » 09 kvě. 2017, 09:16

Bowdenem řízný mám pouze T-34. :joy:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod proger » 09 kvě. 2017, 11:55

U mě asi klasika: filatelie, krabičky od sirek, obaly od čokolád. Všechno už jsem rozdal. Ale celoživotně vykazuji zvýšený zájem o originální komiksy ze 70tých a 80tých let. Něco nakupuju na Aukru, ale spíš jen tak na klídek, žádné honění za konkrétními čísly. Miluju ty původní kresby, barvy a styl. Z dnešních se vytratila osobitost a fortel.
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod mizantrop » 14 pro. 2017, 16:17

.
Naposledy upravil mizantrop dne 17 pro. 2017, 11:19, celkově upraveno 1
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod Copatej » 15 pro. 2017, 01:08

Vážený kolego, toto vlákno není prodejním vláknem, byť nabídka je to velmi zajímavá :wink:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod kovářskej » 21 pro. 2017, 09:41

Herdek, já sbíral taky všelijaký klukoviny - známky protože prastrejc byl vášnivý filatelista a když jsme k němu přijeli dělat dřevo nebo posekat zahradu a louku ( on už nemohl na nohy aby to udělal sám ) tak nám dycky v obálce daroval nějaké známky co měl všudemožně poházené - já si představuju že prostě vzal nějakou dětskou lopatku, zajel do kupy známek v šupleti, nasypal do obálky a tu obálku nám pak dal. Bratranec se tomu trochu věnoval, dělal si z toho albumy měl jich asi deset velkejch, já byl na to lempl, jenom jsem si zařazoval co se mi líbilo - hrady, města, obrazy, anglický královny, nějaký protektorátní známky bez Hitlera a taky ty s Hitlerem a kromě toho jsem měl asi půl šuplíka volně nasypanejch známek co se mi nelíbily :plaster: Když jsem šel do učení, tak psací stůl podědil brácha a kde obsah šuplete skončil netuším. Možná je to ještě u našich někde v komoře. Pak jsem taky sbíral Foglarovky a kreslený Rychlý šípy, dlouho jsem sbíral pohádkový knížky a knížky pověstí z různých krajů. Pak jsem taky sbíral lampy - drážní, petrolejový, karbidový, vojenský, po pár stěhováních mi z toho zbylo pár oblíbenejch kousků, zbytek jsem asi rozdal. Dneska ne úplně sbírám že bych se tomu nějak věnoval, ale když něco uvidím co nemám tak to přitáhnu dom když mi to někdo věnuje - knížky o parních strojích - teda jako odborné publikace a předpisy o opravách parních mašin (to vydávala dřív dráha - nemám třeba vyměřování rozvodu a pojezdu, předpis o brzdách a brzdičích, předpis na seřízení dyšny a tak podobně) no a ze všeho nejvíc asi sbírám a hlavně používám kovářskej vercajk ať už všelijaký kleště, průbojníky, sekáče, vratidla, kladiva, puncny (moc hezká věc na zdobení kované věci) babky , zápustky, utínky, vlčky a beránky (volutovníky) všelijaký přípravky. Je škoda aby to skončilo kolikrát ve šrotu, když to může třeba po drobné opravě sloužit leta dál. No a ještě tak trochu se věnuju jawám a čízám od šedesátejch do devadesátejch let vyrobenejm protože na tom jezdím ať už do práce nebo do depa nebo do krámu či jen tak pro radost po ulici a kolem dědiny. Současný motorky mi nic neříkaj, blbě se mi na tom sedí, je to moc rychlý , moc silný, vzhledově pro mě ošklivý, tak udržuju v provozu ty staré šerble jak tomu říkaj kamarádi. :smoke1:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod basa333 » 21 pro. 2017, 10:12

kovářskej píše:... tak udržuju v provozu ty staré šerble jak tomu říkaj kamarádi. :smoke1:


z němčiny "alte Scherben" = staré střepy, hovorově "křápy" :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod kovářskej » 21 pro. 2017, 14:32

Jsem si Tome říkal, že to bude nejspíš pocházet z němčiny, ten počeštěnej moravskej výraz. Ale moje slovní zásoba je už prachmizerná a velkej starej důkladnej slovník ani nevím kde mám. Tak díky za osvětu abych se trochu lišil od negramotných (jak říkávala naše češtinářka). :clamp:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod klasik51 » 20 led. 2018, 09:18

Holaholahola :idea: :idea: :idea:
Přátelé, potřebuji už nutně několik TUZEX POUKÁZEK :pray:
Půjčíte někdo????? Výstava se blíží.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod basa333 » 20 led. 2018, 10:06

já ti nějak všechny, které jsem kdy měl, vždycky hned utratil, ani nevím, jak se to mohlo stát :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Co jsme sbírali, nebo sbíráme.*

Příspěvekod kovářskej » 20 led. 2018, 13:45

Zdendo, vydrž, napsal jsem kamošovi jawařovi, snad vyštrachá a půjčí. Má to jako památku.

Já su na tom stejně jako Tom, měl jsem jich v životě jen pár a ty jsem vždycky vyměnil za tabák Amphora...
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron