Kvalita pití, jídla a života

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod pohodář » 30 pro. 2004, 10:01

Jana píše:A co to vzít taky trochu pozitivně? Něco na trhu je a minimálně 1 ks z toho asi každý z nás pravidelně a s radostí kouří. A ten zbytek si můžeme nechat poslat přes e shopy ... nebo kecám a je to řešitelný pouze skokem z okna? Mě se líbí ten princip hledání, ochutnávání a postupnýho vybírání si správnýho tabáku. Takže je mi asi trochu jedno, že něco z toho, co chci kouřit nenajdu v nejbližší trafice na 1. pokus. Btw. můj zatím nejoblíbenější ryzlink se prodává 400 km na západ, takže to taky nevyřeším nejbližší vinotékou :wink:

A který ryzlink? Vlašský či Rýnský? a K němu k terý tabáček doporučuješ? :idea:
Uživatelský avatar
pohodář
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 54
Registrován: 12 srp. 2004, 15:27
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 30 pro. 2004, 10:10

pohodář píše:A který ryzlink? Vlašský či Rýnský? a K němu k terý tabáček doporučuješ? :idea:


Výborně! Já se snažím o konstruktivní zhodnocení situace - a někoho tady zajímá jen chlast :P Je to jemňounký Rýnský ryzlink, nechává si ho u jednoho vinaře dělat Gasthof poblíž Heilbrunu a mám ho vyzkoušený jak s Erinem tak s Connosseursem. Ňam, ňam. Objednávám si ho po kartonech a bude i jako hlavní silvenstrovský pití. Jediný problém je omezený množství, co je k dispozici :cry:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 30 pro. 2004, 10:19

Jana píše:A co to vzít taky trochu pozitivně? Něco na trhu je a minimálně 1 ks z toho asi každý z nás pravidelně a s radostí kouří. A ten zbytek si můžeme nechat poslat přes e shopy ... nebo kecám a je to řešitelný pouze skokem z okna? Mě se líbí ten princip hledání, ochutnávání a postupnýho vybírání si správnýho tabáku. Takže je mi asi trochu jedno, že něco z toho, co chci kouřit nenajdu v nejbližší trafice na 1. pokus. Btw. můj zatím nejoblíbenější ryzlink se prodává 400 km na západ, takže to taky nevyřeším nejbližší vinotékou :wink:


skopcaci ale berou dost ve velkym na ten jejich rynak surovinu z moravy :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 30 pro. 2004, 10:32

Simon píše:skopcaci ale berou dost ve velkym na ten jejich rynak surovinu z moravy :)


Nic proti Moravě, ale myslím, že tenhle je převážně z německýho vinohradu, který jsou v Porýní "skoro tak dobrý" jako na Moravě. A část surovin berou od francouzů, ty mají skoro za humny a za dost přijatelný ceny, vzhledem k proexportní politice francouzskýho vinohradnictví.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 30 pro. 2004, 10:53

Jana píše:
Simon píše:skopcaci ale berou dost ve velkym na ten jejich rynak surovinu z moravy :)


Nic proti Moravě, ale myslím, že tenhle je převážně z německýho vinohradu, který jsou v Porýní "skoro tak dobrý" jako na Moravě. A část surovin berou od francouzů, ty mají skoro za humny a za dost přijatelný ceny, vzhledem k proexportní politice francouzskýho vinohradnictví.


s rynakem je to na morave podobne jako s cervenym, v globale stoji za howno, ale je par mist kde je excelentni .... to s tim exportem z moravy je hodne overena informace a je to pohadka o kvalite a ne o cene, .... taky me to docela dost prekvapilo.
.... francouzi sou idioti, uz aby jim EU zarizla ty dotace, behem par let pak bude francouzske vinarstvi ciste historickej pojem :)

jinak to, ze skopcaci umi udelat rynak a ze ho maji dobrej je bez debat :) ... jen to chce vychytat vyrobce, kteri ho delaji rizenym kvasenim a radsi od nich nebrat, teda aspon z myho pohledu, ja mam rad ten klasickej rynak s vuni lipy, medu a slunicka .... a pri rizenym kvaseni tam tohle vse chybi a je to nahrazeno vuni ropnych produktu(terminus technicus), i v literature se tenhle ropnej rynak uz uvadi jako typickej rynak, dalsi smutna globalizacne-financni story :(
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Jana » 30 pro. 2004, 11:11

Simon píše:jinak to, ze skopcaci umi udelat rynak a ze ho maji dobrej je bez debat :) ... jen to chce vychytat vyrobce, kteri ho delaji rizenym kvasenim a radsi od nich nebrat, teda aspon z myho pohledu, ja mam rad ten klasickej rynak s vuni lipy, medu a slunicka .... a pri rizenym kvaseni tam tohle vse chybi a je to nahrazeno vuni ropnych produktu(terminus technicus), i v literature se tenhle ropnej rynak uz uvadi jako typickej rynak, dalsi smutna globalizacne-financni story :(


Na "žabožrouty" mám podobnej názor, ale jejich kachni paštiky, čokoláda s lanýži a podobný ňamky jim to u mě neutralizujou :wink:

Tenhle rýňáček je lehoučkej jak pírko, jemnej jak první sníh a chuťově je to jak když ti na jaře zavoní louka - lehce sladká vůně kytek a sluníčka postupně přechází do slabě ovocný chutě a na konci máš pocit, že jsou tam lehce cítit i jitrocel s diviznou.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Fénix » 30 pro. 2004, 11:38

Jana píše:tam lehce cítit i jitrocel s diviznou.


vinaři :roll: :D
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 30 pro. 2004, 11:42

Fénix píše:
Jana píše:tam lehce cítit i jitrocel s diviznou.


vinaři :roll: :D


sem tak zabrouzdil na stranky o pivu a kdybys videl jak tam popisuji vuni a chute piva . . . . :shock: :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 30 pro. 2004, 12:00

piter píše:
Fénix píše:
Jana píše:tam lehce cítit i jitrocel s diviznou.


vinaři :roll: :D


sem tak zabrouzdil na stranky o pivu a kdybys videl jak tam popisuji vuni a chute piva . . . . :shock: :lol:


No já bych všechny piva popsal jedním slovem, ale to byste se mnou asi přestali mluvit :D

Abyste mě špatně necpochopili s tím vínem - já ho mám moc rád (především červené), jenom mé chuťové buňky nejsou dost vytrénované a popravdě mi to až tak nevadí. Zůstanu u "tohle víno mi (ne)chutná" a budu spokojený v blažené nevědomosti o jitrocelu 8)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 30 pro. 2004, 12:01

Fénix píše:já ho mám moc rád (především červené), jenom mé chuťové buňky nejsou dost vytrénované a popravdě mi to až tak nevadí. Zůstanu u "tohle víno mi (ne)chutná" a budu spokojený v blažené nevědomosti o jitrocelu 8)


no ja ani nevim jak napr. takova divizna vypada, natoz chutna/voni :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jana » 30 pro. 2004, 12:15

piter píše:no ja ani nevim jak napr. takova divizna vypada, natoz chutna/voni :lol:


To je vidět, že neznáš naší mamuš :wink: Ta má na zahradě kvanta bylin a jinýho divnýho rostlinýho haraburdí, takže jitrocel a divizna patří mezi asi 20 položek, co rozeznávám. Jinak abych nedělala znalce, na diviznu i jitrocel mě upozornil přítel, když mi nahlašoval jaký dobrý víno v Reichu objevil :wink: Ale je fakt, že nějakou bylinorostlinou koncovku tam zatím nahlašovali všichni, co to ochutnávali. Takže pravděpodobně nekecáme.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 30 pro. 2004, 12:22

Jana píše:
Simon píše:jinak to, ze skopcaci umi udelat rynak a ze ho maji dobrej je bez debat :) ... jen to chce vychytat vyrobce, kteri ho delaji rizenym kvasenim a radsi od nich nebrat, teda aspon z myho pohledu, ja mam rad ten klasickej rynak s vuni lipy, medu a slunicka .... a pri rizenym kvaseni tam tohle vse chybi a je to nahrazeno vuni ropnych produktu(terminus technicus), i v literature se tenhle ropnej rynak uz uvadi jako typickej rynak, dalsi smutna globalizacne-financni story :(


Na "žabožrouty" mám podobnej názor, ale jejich kachni paštiky, čokoláda s lanýži a podobný ňamky jim to u mě neutralizujou :wink:

Tenhle rýňáček je lehoučkej jak pírko, jemnej jak první sníh a chuťově je to jak když ti na jaře zavoní louka - lehce sladká vůně kytek a sluníčka postupně přechází do slabě ovocný chutě a na konci máš pocit, že jsou tam lehce cítit i jitrocel s diviznou.


kachni pastiku beru :) .... tu cokoladu s lanyzi uz ne, cokolade rozumi jen belgicane(a svycari) ... jinak v gastronomii fandim italum a koneckoncu i to jejich vino se da obcas pit

...jdu si dat dobre italske espresso, 99% lindt cokoladu a pak trochu gawithova virginskeho flakeu :)

btw co presne to je za rynak, ze bych tez liznul? :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 30 pro. 2004, 12:28

Simon píše:...jdu si dat dobre italske espresso, 99% lindt cokoladu a pak trochu gawithova virginskeho flakeu :)


mnamy, delas chute chlape :) jeste ze uz mam zapaleno EMP :lol: jinak co se tyce espressa - mas pristroj predpokladam? jaky a za kolik? uvazujeme nekdy o koupi a podle ceho by se mel clovek ridit? esspreso je skvela vec . . . .
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod harel » 30 pro. 2004, 12:58

piter píše:
Simon píše:...jdu si dat dobre italske espresso, 99% lindt cokoladu a pak trochu gawithova virginskeho flakeu :)


mnamy, delas chute chlape :) jeste ze uz mam zapaleno EMP :lol: jinak co se tyce espressa - mas pristroj predpokladam? jaky a za kolik? uvazujeme nekdy o koupi a podle ceho by se mel clovek ridit? esspreso je skvela vec . . . .

Keď kávovar tak jednoznačne " KOŤOGO"
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Jana » 30 pro. 2004, 13:03

Simon píše:btw co presne to je za rynak, ze bych tez liznul? :)


Z hlavy ti přesný název neřeknu, ale doma se kouknu na etiketu a příští rok poinformuju :wink: Čokolády mě moc neberou, ale tahle lanýžová je asi podobná záležitost jako ta Lindt s pepřem - prostě něco, co mi evokoval film Čokoláda :wink: A úplně mimo fialovou "klasiku"

Jinak italská kuchyně, tj. hlavně těstoviny a rizota je asi jediný, co umím obstojně a v celkem dost variantách vařit :twisted:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků