Debata o Ekologii

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Mack » 30 črc. 2013, 18:30

:palm:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Vobča » 31 črc. 2013, 06:44

Mack píše:tak nevymýšlej ptákoviny, jak tělesně trestat neukázněné kuřáky na pláži, když ty vajgly příboj stejně za pár dní odnese do moře...já bych zase navrhoval, aby městská policie měla pravomoc okamžitě odstřelit páníčka, který nesebere po svém pejskovi exkrementy :think:

Vzpomínáš na "šedej mor"? Že by se někomu stejskalo? :pray:
Uživatelský avatar
Vobča
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1221
Věk: 68
Registrován: 19 čer. 2010, 07:39
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Fanys » 31 črc. 2013, 11:46

Rudé lišce se stýskat nemůže, protože neví co to bylo. :think:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod littlebull » 31 črc. 2013, 17:47

Ale na 100% to odpovídá požadavkům. Všichni byli pečlivě prověřeni a řádně proškoleni a všichni toho jenom zneužívali.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Sobpeta » 31 črc. 2013, 19:31

Jsou země, v nichž lidé zkrátka nevyplivnou žvejku na zem nebo neodhodí vajgla. Můj děda nikdy špačka neodhodil ani na poli, vždycky s sebou nosil prázdnou krabičku od sirek a uhašené zbytky cigaret vyhodil až doma do kotle či popelníku. Nikdy nevyhodím plastovou flašku do kontejneru mezi ostatní odpadky, potože to odporuje mému přemýšlení. Je mi úplně jedno, že to dělá celej barák, já prostě jednou za tejden vynesu pytel z plastama do jemu určené nádoby, jednak si myslím, že se to má a chci to tak dělat a druhak kolem něj stejně denně chodím. Ostatní v baráku chodí stejnou cestou, ale vyhazují plasty do popelnice na komunál.
Je to jen o morálce, já jsem rád, že nepřidávám nikomu zbytečně práci, ale jiným je to zřejmě jedno. Pro takové doporučuji návštěvu sběrného dvora a třídírny plastů, popř dvouměsíční brigádu v tomto prostředí za 8,5K měsíčně.

Jakékoliv nařizovaní ale také neschvaluji, nedovedu si představit, jak by vypadalo ono proškolování k uvedené činosti a jací chudáci by si pak na ostatních honili trika. Protože normální a slušnej člověk by tohle imho dělat nemohl. :wink:
Pár takových případů znám ze zaměstnání, při představě jejich buzerování na kolik knoflíků máš mít zapnutou blůzu a jestli náhodou nemáš o centimetr vyhrnuté rukávy je mi dost na blití. :puke:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod RottenFox » 01 srp. 2013, 12:15

Trideni plastu je jenom jeden z dalsich kapitalistickych podvodu na kterem nekdo slusne vydelava penize.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod kalik » 01 srp. 2013, 12:48

A co je špatného na třídění plastů?
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod RottenFox » 01 srp. 2013, 12:57

Si spocitej, kolik se firme co se tim zabyva plati za svoz, pronajem nadob na jednotlive druhy, etc. a oni to pak beztak hodi na jednu hromadu a zakopou do zeme.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Scalex » 01 srp. 2013, 13:39

RottenFox píše:a oni to pak beztak hodi na jednu hromadu a zakopou do zeme.


A tohle můžeš nějak doložit, nebo "jedna paní povídala"?
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod kalik » 01 srp. 2013, 13:50

RottenFox: To ale nic nevypovídá o myšlence třídění odpadů. Zneužít se dá všechno, pokud to lidé dovolí. O jedné kauze jsem slyšel, že to firma vyvezla na skládku komunálu, ale nemyslím si, že je to běžná praxe. Nevyléval bych s vaničkou i dítě.
Uživatelský avatar
kalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 154
Věk: 45
Registrován: 28 srp. 2012, 07:09
Bydliště: Město piva

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Fanys » 01 srp. 2013, 13:56

Za tříděný odpad firmy obcím platí (nebo to sváží zadarmo), takže by se jim asi nevyplatilo to zahrabat. Může se to stát ve výjiimečných případech, kdy poklesne cena suroviny (odpadu) a nevyplatí se ji zpracovávat.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Sobpeta » 01 srp. 2013, 14:47

RottenFox píše:Trideni plastu je jenom jeden z dalsich kapitalistickych podvodu na kterem nekdo slusne vydelava penize.


Nevím, u nás ve sběrňáku je hala, kam se všechny plasty sváží a ven vyjíždí na páse plastová drť - moučka, která se nejspíše někde dále zpracovává. Viděl bych to jako běžnou praxi i někde jinde.
Pokud by se plasty někde zakopávaly tak by už asi nebylo kam, je vědecky doloženo, že vzhledem k masivnímu používání plastových obalů by byla planeta pokryta komplet metrovou vrstvou flašek.

Ono to sem až tak nepatří, plasty a jejich třídění jsem uvedl jen pro příklad. Stejně je to i ostatními odpady, někdo zahodí polozaschlou barvu do kanálu, někdo ji má rok v garáži než přijdede svoz nebezpečného odpadu. Viděl jsem posledně dědouška, jak nesl drátem svázaných asi deset plechovek od barvy. Dal si tu práci, aby je provrtal a provlíkl tím drát a někde to měl pověšený a čekal, až pro to přijedou. Do popelnice to fláknout je samozřejmě mnohem jednodušší. Stejně jako zahodit toho špačka a nedržet ho v ruce než se dojde k nejbližšímu popelníku či nádobě na odpadky. Ale všichni, kteří to dělají výše popsaným kladným způsobem to dělají buď proto, že jsou tak vychovaní nebo zkrátka mají dobrý pocit z toho, že dělají něco užitečného a nepřidělávají druhému zbytečně práci a starosti. Ale aby stáli všude nějací fízli a hlídali, kam kdo hodí vajgla, jestli zahodí do popelnice něco jiného než co tam patří to si vážně nedovedu představit. Ale vychovat lidi k tomu, aby věděli kam co přijde si myslím, že by šlo a to i netotalitními metodami.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod pitrson » 01 srp. 2013, 14:57

Trideni odpadu je slusnost a samozrejme smysl ma... :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod Mack » 01 srp. 2013, 15:06

furt si myslím, že RF si dělá prdel, smutnější by bylo, kdyby to bylo něco jiného :think:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Úplný zákaz kouření III

Příspěvekod littlebull » 01 srp. 2013, 16:18

Taky mám ten pocit, po delší době tu holt máme provokatéra.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 návštevníků