Koutek duchovní útěchy

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod bromden » 05 led. 2007, 15:36

Simon píše:
bromden píše:No jo, miroslav KARDINÁL vlk, to je holt třída. Ale ještě větší slizoun je biskup malý (mimochodem jeho vzhled přesně odpovídá mojí představě homosexuálního pedofila... :lol: ).

OT - ale pořád zaplaťpánhůh, že nežijem v polsku :twisted:


Proszę bardzo :)


mimochodem:
1. 1. 1989 mu byl vrácen "státní souhlas" a stal se farářem na Klatovsku
14. 2. 1990 byl jmenován českobudějovickým biskupem (biskupské svěcení 31. 3. 1990),
27. 3. 1991 byl jmenován pražským arcibiskupem a českým primasem,
a kardinálem 1994.
Myslím že přesně tomuhle se říká rychlokvaška...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 05 led. 2007, 15:50

pak se divte, že odešel Bohemund :)
že bromdene :twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 05 led. 2007, 15:57

bromden píše:
Simon píše:
bromden píše:No jo, miroslav KARDINÁL vlk, to je holt třída. Ale ještě větší slizoun je biskup malý (mimochodem jeho vzhled přesně odpovídá mojí představě homosexuálního pedofila... :lol: ).

OT - ale pořád zaplaťpánhůh, že nežijem v polsku :twisted:


Proszę bardzo :)


mimochodem:
1. 1. 1989 mu byl vrácen "státní souhlas" a stal se farářem na Klatovsku
14. 2. 1990 byl jmenován českobudějovickým biskupem (biskupské svěcení 31. 3. 1990),
27. 3. 1991 byl jmenován pražským arcibiskupem a českým primasem,
a kardinálem 1994.
Myslím že přesně tomuhle se říká rychlokvaška...


spravne se teda mel papezem stat on ... a kolem roku 2015 pak nahradit stavajiciho boha ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 05 led. 2007, 16:03

Fénix píše:
Šimi píše: U nás v Dubě je stavitel, který opravil fasádu kostela. Kdo ho někdy viděl, může si udělat představu. Je vysoký 70 m a asi 100 m dlouhý.


Kua celkem obr ten stavitel, to se musí nechat :lol:
sorry za OT prostě mě to nedalo, musel jsem se strašně smát :D


Co udela trosku nevhodne postavena veta :twisted: Precet jsem to uplne stejne :lol:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod piter » 05 led. 2007, 16:08

bromden píše:Ale ještě větší slizoun je biskup malý (mimochodem jeho vzhled přesně odpovídá mojí představě homosexuálního pedofila...


bromden: mi to nedalo, protoze biskup Maly mi nic nerika . . .

tak aby ostatni, kdo ho neznaji, nebyli ochuzeni:

Obrázek

Povedena fotka :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod bromden » 05 led. 2007, 16:30

Fénix píše:pak se divte, že odešel Bohemund :)
že bromdene :twisted:


Co já... já nic, já muzikant. Já jen řek co si myslím.
Mimochodem Bohemund myslím vlkouše s maloušem taky moc nemusí... :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 05 led. 2007, 16:37

bromden píše: Já jen řek co si myslím.


To má církev ze všeho nejraději :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alferi » 05 led. 2007, 20:50

bromden píše:mimochodem:
1. 1. 1989 mu byl vrácen "státní souhlas" a stal se farářem na Klatovsku
14. 2. 1990 byl jmenován českobudějovickým biskupem (biskupské svěcení 31. 3. 1990),
27. 3. 1991 byl jmenován pražským arcibiskupem a českým primasem,
a kardinálem 1994.
Myslím že přesně tomuhle se říká rychlokvaška...

Vzhledem k tomu, že mu v sedmdesátých letech vzali státní souhlas a stavu církve po čtyřiceti letech registrovaného partnerství s komančema, je to trochu nefér závěr.
Jinak ale souhlasím s tím, že nejspíš není osobou která by myšlenkově dokázala zprostředkovat křesťanské ideály lidem, kteří se zajímají o víru. Když někdy narazím na jeho článek, říkám si něco ve smyslu" vo co taky komu de?"
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod martin_100 » 05 led. 2007, 22:12

Andreas píše:Jít na mši - to vůbec není žádný problém. Ale doporučuji tam jít s nějakým kamarádem, který věřící je. Ne proto, aby Ti říkal, kdy si máš stoupnou, kdy kleknout ...bez víry to jsou jen prázdná gesta...
...a to není na škodu z hlediska poznání naší kultury. Minimálně.

No je problém že nikoho kdo chodí do kostela neznam :wink: Ale to by se pořešilo.
Prázdná gesta..... no právě to je malinko čemu nerozumim že pokud v "něco" (boha) věřim tak si věřim já uvnitř sebe v to co je nademnou a to že lidi dou do kostela mi trochu připadá jako že to musí "ukázat" jak věří.

Napadlo mě že bych se domluvil s tim farářem ze sousedství aby mi poradil co kde a jak.

btw babička mě když sem byl prtě prej občas na bohoslužbu vzala ale já si to nepamatuju :roll:
Uživatelský avatar
martin_100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 320
Věk: 38
Registrován: 26 bře. 2006, 21:17
Bydliště: Rybnice

Příspěvekod paulie » 09 led. 2007, 23:02

No jo, když ale ona většina lidí bere církev jako něco nadpozemského a posvátného. Je to ale prostě trochu jinačí firma (to ale CosaNostra byla taky, ne??) která si jde vcelku nemilosrdně za svým cílem a vlivem. je proto takto postavena a její struktura je tomuto přizpůsobena. jistě že hodnostáři na nižších úrovních věří v nezištnost církve, bez toho by to nešlo.
Jinak církvi její pozitivní přínos neupírám, v ranných dobách civilizace přinesla vzdělanost i do poněkud zapadlejších koutů světa, samozřemně že ne zadarmo. Většina nemocnic a škol tehdy běžela pod církví. církev docílila toho, že i méně přemýšliví jedinci dostali smysl života. pro hodně lidí je tzv. Poslední soud jedinou věcí, která je nutí chovat se slušně.
Církev má na svědomí většinu toho, čemu my říkáme morálka.
Člověk se od nepaměti trápí otázkou co bude, až ho budou ukládat 6 stop pod zem, a církev poskytuje relativně uspokojivou odpověď. Tím je člověk vydíratelný snadněji, než si připouští.(odevzdej desátek, protože je to správné, jinak příjdeš do pekla atp...)
Církev byla i nadále je organizací s obrovskou mocí, s níž není radno si zahrávat. My ateističtí drni v čechách si můžeme říkat že na nás si, pyčo, nepřídou, ale třeba hlavou USA je křesťanský fundamentalista a tomu odpovídá i složení jejich nejvyššího soudu.
Církev je v pdstatě zodpovědná za chování a morální principy nás všech. Kdo myslí že ne, ať si zjistí něco o chování lidí v jiných kulturách. Stávit celý život v klášteře je IMHO dost podobné tomu, že se nějákej zas--nej arab vyhodí do povětří. to, že s sebou vezme i někoho dalšího prostě souvisí s bojovnějším laděním islámu.
Co je důležitější je, že pokud člověk přemýšlí a i přesto chce být věřícím nepotřebuje k tomu nějákou proxy institiuci jako církev.
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 09 led. 2007, 23:07

paulie píše:Stávit celý život v klášteře je IMHO dost podobné tomu, že se nějákej zas--nej arab vyhodí do povětří. to, že s sebou vezme i někoho dalšího prostě souvisí s bojovnějším laděním islámu.


snad nikdy nedojde k tomu, ze by si to Bohemund precetl - trosku nestastne prirovnani

paulie píše:Co je důležitější je, že pokud člověk přemýšlí a i přesto chce být věřícím nepotřebuje k tomu nějákou proxy institiuci jako církev.


svata pravda :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod paulie » 09 led. 2007, 23:13

trosku nestastne prirovnani


Kdyz o tom popřemýšlíš.....ono to vyjde nastejno, podle mě v klášteře člověk jen čeká na to kdy zkiončí a nebeskou bránou, za celý kus života kdy tam je nic nevytvoří, nevybuduje, nezaloží rodinu, deFacto boží mravenec. Ten arabák na to jde hopem, akorát smůla pro ty kdo se v tom momentě nacházejí v jeho blízkosti.
Možná se šeredně pletu, nikdy sem to blíž nestudoval.
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 09 led. 2007, 23:22

paulie píše: za celý kus života kdy tam je nic nevytvoří,


ted tu nekdy padlo, ze se modli i za ostatni apod.

ale dost, jsem ateista a vubec me to nezajima tak nevim proc o tom vubec diskutuji :roll: :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 09 led. 2007, 23:29

piter píše:
paulie píše: za celý kus života kdy tam je nic nevytvoří,


ted tu nekdy padlo, ze se modli i za ostatni apod.


krom toho, mnoho z nich se jen nemodlí, ale stejně jako dřív pracují na různých charitativní a vzdělávacích projektech

jinak můj názor na církev je hodně skeptický, jen že ta kritika je taková jednostraná.

Ovšem tohle všechno už tu bylo několikrát semleno, tak snad se nerozjede nějaký další flame
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Šimi » 10 led. 2007, 07:34

paulie píše:Jinak církvi její pozitivní přínos neupírám, v ranných dobách civilizace přinesla vzdělanost i do poněkud zapadlejších koutů světa, samozřemně že ne zadarmo. Většina nemocnic a škol tehdy běžela pod církví. církev docílila toho, že i méně přemýšliví jedinci dostali smysl života. pro hodně lidí je tzv. Poslední soud jedinou věcí, která je nutí chovat se slušně.


No nevím, v mnoha oblastech zničila poznatky civilizací, které byly mnohem "vzdělanější". Některé zničené "poznatky" jsme dohnali až ve 20 století a některé dodnes ne. Takže o přínosu bych moc nemluvil. Přínos byl asi stejný jako od KSČ pro ČSSR. Něco dala, hodně vzala.
Šíření rádoby vzdělání všude a sraní se do původních kultur vytvořilo mnohé problémy na světě. Podobně jako šíření demokracie do muslimských zemí, kde jim na to kašlou. navíc po letech sankcí kvůli neexistujícím zbraním hr. ničení.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 43 návštevníků