Zivnostensky list

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod ypres.bass » 27 led. 2008, 23:08

v úterý jdu na ŽÚ pro radu a případně se zaregistrovat!
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod paulie » 27 led. 2008, 23:16

ypres.bass píše:v úterý jdu na ŽÚ pro radu a případně se zaregistrovat!


No, nevím jestli je to dobrej nápad, nebude pro tebe náhodou platit minimální daň? (jestli tu buzeraci teda ještě nezrušili)
Taky bys asi měl vést účetnictví a podávat daňový přiznání, pak taky nevim jestli za tebe jako za studenta nepřestane stát platit sociální a zdravotní pojištění.
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod ypres.bass » 27 led. 2008, 23:18

paulie píše:
ypres.bass píše:v úterý jdu na ŽÚ pro radu a případně se zaregistrovat!


No, nevím jestli je to dobrej nápad, nebude pro tebe náhodou platit minimální daň? (jestli tu buzeraci teda ještě nezrušili)
Taky bys asi měl vést účetnictví a podávat daňový přiznání, pak taky nevim jestli za tebe jako za studenta nepřestane stát platit sociální a zdravotní pojištění.
no právě, a navíc by mi zase sebrali přídavky!
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod JardaS » 27 led. 2008, 23:23

Tak si tedy spočítej co je lepší . Burza versus podnikání . Daně versus poplatek :D
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Mack » 28 led. 2008, 07:07

pro letošní rok je ustanovení o mimálním základu daně pro placení daně zrušeno ....povinnost přihlášky k soc. i zdr. pojištění při zahájení podn. činnosti samozřejmě trvá....např. minimální platba zdravotního pojištění je letos 1456,-Kč měsíčně, u sociálky je to u studentů jinak...
hodně rámcově třeba toto:
http://www.jakpodnikat.cz/podnikani-studenti.php

na ŽÚ tě zaregistrují bez problémů, ale jak budeš mí IČO, tak jsi trochu lapenej do kolotoče - berňák (daňová evidence, přiznání k dani), správa soc zabezpečení, zdravotní pojišťova.. udělat a vyčíslit "podnikatelský záměr" :lol: sám pro sebe je velmi vhodné (dost "podnikatelů neví ani co to je). A protože prachy jsou na prvním místě si dát otázku : stojí mi to vůbec za to?
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod mirek » 28 led. 2008, 13:49

pasingr píše:...
Pokud zvládnete naprogramovat e-shop nebude pro Vás problém vést si daňovou evidenci (dříve se to jmenovalo jednoduché účetnictví).

Jak pro koho, na e-shop bych si troufnul, ale při pouhé představě, že mám vyplnit formulář o složitosti poštovní poukázky, mám náběh na žaludeční vředy. Ještě, že jsem obklopen dobrými lidmi :)

OT
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fanys » 29 led. 2008, 00:04

Jak pro koho, na e-shop bych si troufnul, ale při pouhé představě, že mám vyplnit formulář o složitosti poštovní poukázky, mám náběh na žaludeční vředy. Ještě, že jsem obklopen dobrými lidmi.

Je na to dobrý program a kdo umí naprogramovat e-shop zvládně i obsluhu uživatelsky přátelského programu.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Příspěvekod Mack » 29 led. 2008, 06:37

pasingr píše:Je na to dobrý program a kdo umí naprogramovat e-shop zvládně i obsluhu uživatelsky přátelského programu.


nebo je také dobré někomu jednou za měsíc poslat doklady v krabici od bot s přiloženou pikslou dobrého tabáku a je vystaráno....zvlášť pro toho, kdo začíná podnikat a o věci účetnicví a daní ví prachnic...ono říci, že něco nadatluji do programu a jsem z toho venku, lze velmi těžko :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod mirek » 29 led. 2008, 08:58

Mack píše:
pasingr píše:Je na to dobrý program a kdo umí naprogramovat e-shop zvládně i obsluhu uživatelsky přátelského programu.


nebo je také dobré někomu jednou za měsíc poslat doklady v krabici od bot s přiloženou pikslou dobrého tabáku a je vystaráno....zvlášť pro toho, kdo začíná podnikat a o věci účetnicví a daní ví prachnic...ono říci, že něco nadatluji do programu a jsem z toho venku, lze velmi těžko :lol:

Ano, přesně tak to funguje. Prostě to oné krabice ukládám všechno, co mi připadá důležité a úřední, a jednou za měsíc to s debilním výrazem ve tváři odevzdám, a dostanu seznam platebních příkazů i s názvy šablon (internetbanking budiž pochválen), občas nějaké přiznání k podpisu. Ani nevím, k čemu všemu jsem se už přiznal. :D
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fanys » 29 led. 2008, 10:53

Ani nevím, k čemu všemu jsem se už přiznal.

Ano, i takovéto klienty mám, ale u firem, kde obrat přesáhne 10 milionů, mám raději, když jsou trochu v obraze.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Příspěvekod ypres.bass » 29 led. 2008, 11:26

já teď jdu na ŽÚ konzultovat...tak mi držte palec

jinak díky bromdenovi, dals mi dobré rady...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků