Zivnostensky list

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod imagoo » 02 úno. 2005, 14:08

Twineryy píše:
imagoo píše:Já ve své profesi bych mohl vykládat... budiž mi ke cti, že pro sebe jsem to ještě nepoužil :wink:


Jsi grafik, že jo? :lol:

Divím se, že úřady ještě neprokoukly, že razítko vytištěné na inkoustové tiskárně je nerozeznatelné od originálu :wink: . Za celou dobu studií jsem nestál frontu na potvrzení o studiu. Prostě jsem si ho doma vytiskl. Je toho víc, ale tím se radši nebudu chlubit :oops: .


:lol: :lol: :lol: ...jo razítko s inkoustky, lekce pro začátečníky.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod ypres.bass » 27 led. 2008, 21:17

na podnět několika lidí zde jsem se rozhodl to nějak pořešit a rozhodl jsem se že to pořeším formou ESHOPU, ale potřeboval bych vědět jestli je na to potřeba nějaká koncese nebo živnosťák nebo něco takového nebo jestli si to může otevřík každý kdo to zvládne naprogramovat

předpokládám obrat max 5000-7000 měsíčně když se fakt zadaří...

snad jsem ve správném vlánkě...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod paulie » 27 led. 2008, 21:36

ypres.bass píše:na podnět několika lidí zde jsem se rozhodl to nějak pořešit a rozhodl jsem se že to pořeším formou ESHOPU, ale potřeboval bych vědět jestli je na to potřeba nějaká koncese nebo živnosťák nebo něco takového nebo jestli si to může otevřík každý kdo to zvládne naprogramovat

předpokládám obrat max 5000-7000 měsíčně když se fakt zadaří...

snad jsem ve správném vlánkě...


Nevyznám se v tom, ale předpokldám že potřebuješ živnolist na nákup a prodej zboží ne???
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod Martin Pedain » 27 led. 2008, 22:04

Co jsem narazil na takový obyčejný "halabala" e-shop, tak tam byla zmínka o IČO. Pochybuji, že se nechá stát okrást o peníze, které by prošly takovými obchody, jelikož to by jich tu vyrostlo mraky. S takovou by si každý založil svůj kšeft...jedná se o pouhou domněnku
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod ypres.bass » 27 led. 2008, 22:08

hmm, takže dále být za žida a nabízet pokoutně nebo rvat poplatky do chřtánu aukro.cz...
nic, když už mám krásnou doménu, tak to udělám v obyč HTML a bude vymalováno!
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Pedain » 27 led. 2008, 22:10

ypres.bass píše:hmm, takže dále být za žida a nabízet pokoutně nebo rvat poplatky do chřtánu aukro.cz...
nic, když už mám krásnou doménu, tak to udělám v obyč HTML a bude vymalováno!


Poptej se nějakých JuDr., ale řekl bych, že bude lepší když to nějak rozumně zakamufluješ, aby to nevypadalo jako obchod, ale byl to obchod...
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod Fanys » 27 led. 2008, 22:26

Jestliže prodáváte něco co jste koupil pro sebe a již to nechcete, tak ŽL nepotřebujete a daně neplatíte (vyjímkou jsou nemovitosti a auta).
Pokud ovšem nakupujete za účelem dalšího prodeje ŽL mít musíte a daně se platí ze zisku. Na e-shop bych ŽL doporučoval.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Příspěvekod Gobey » 27 led. 2008, 22:35

ypres.bass píše:na podnět několika lidí zde jsem se rozhodl to nějak pořešit a rozhodl jsem se že to pořeším formou ESHOPU, ale potřeboval bych vědět jestli je na to potřeba nějaká koncese nebo živnosťák nebo něco takového nebo jestli si to může otevřík každý kdo to zvládne naprogramovat

předpokládám obrat max 5000-7000 měsíčně když se fakt zadaří...

snad jsem ve správném vlánkě...


jako jeden ze zde přítomných JUDr. odpovídám.

Živnostenský list musíš, je to činnost "Maloobchod provozovaný mimo řádné provozovny"

Budeš - li to dělat na černo, tak se vystavuješ nebezpečí postihu jednak ze strany živnostenského úřadu a dále také můžeš naplnit znaky skutkové podstaty trestného činu neoprávněné podnikání dle ust. § 118 Trestního zákona.

Takže každopádně Ti určitě doporučuji zřídit si živnostenský list a provozovat to legálně. Náklady na založení volné živnosti je 1000,-- Kč.

H.
Uživatelský avatar
Gobey
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 370
Věk: 47
Registrován: 02 led. 2008, 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvekod ypres.bass » 27 led. 2008, 22:51

pasingr píše:Jestliže prodáváte něco co jste koupil pro sebe a již to nechcete, tak ŽL nepotřebujete a daně neplatíte (vyjímkou jsou nemovitosti a auta).
Pokud ovšem nakupujete za účelem dalšího prodeje ŽL mít musíte a daně se platí ze zisku. Na e-shop bych ŽL doporučoval.
jak to říct? oficiálně to kupuju pro sebe s tím že vím že to chtít nebudu...
Naposledy upravil ypres.bass dne 27 led. 2008, 22:55, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Scalex » 27 led. 2008, 22:53

Od července 2008 se mají výrazně změnit podmínky pro zahájení živnosti. Tuším, že už tam nebude ani ten poplatek 1000 Kč za živnosťák.

Docela dobrý web pro lidi, co chtějí začít podnikat, je tady: http://www.jakpodnikat.cz
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod bromden » 27 led. 2008, 22:54

ypres.bass píše:
pasingr píše:Jestliže prodáváte něco co jste koupil pro sebe a již to nechcete, tak ŽL nepotřebujete a daně neplatíte (vyjímkou jsou nemovitosti a auta).
Pokud ovšem nakupujete za účelem dalšího prodeje ŽL mít musíte a daně se platí ze zisku. Na e-shop bych ŽL doporučoval.
jak to říct? oficiálně to kupuju pro sebe s tím že vím že to chtít nebudu... prostě někde něco koupím abych to zase prodal...


Pokud je to pravidelně a za účelem zisku, je to podnikání :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Martin Pedain » 27 led. 2008, 22:58

Ypres :arrow:
No jo, ale pokud ty stránky prezentuješ jako e-shop...nejsem znalý v paragrafech, ale se ŽL bys měl o problém méně. Otázka je, co to s sebou přináší za povinnosti (vykázání zisku, daně atd...)
Leda bys to prezentoval jako prezentaci své osoby/koníčku s možností prodeje nějaké přebytečné dýmky atd...
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod ypres.bass » 27 led. 2008, 23:01

bromden píše:
ypres.bass píše:
pasingr píše:Jestliže prodáváte něco co jste koupil pro sebe a již to nechcete, tak ŽL nepotřebujete a daně neplatíte (vyjímkou jsou nemovitosti a auta).
Pokud ovšem nakupujete za účelem dalšího prodeje ŽL mít musíte a daně se platí ze zisku. Na e-shop bych ŽL doporučoval.
jak to říct? oficiálně to kupuju pro sebe s tím že vím že to chtít nebudu... prostě někde něco koupím abych to zase prodal...


Pokud je to pravidelně a za účelem zisku, je to podnikání :wink:
nepravidelně a za účelem pokrytí nákladů z nevýdělečných činností...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Pedain » 27 led. 2008, 23:05

ypres.bass píše:nepravidelně a za účelem pokrytí nákladů z nevýdělečných činností...


Tak to je hezky napsané, to jsem zvědav jak s tím u nějakého ouřady pochodíš. :D
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod Fanys » 27 led. 2008, 23:07

Pokud je to pravidelně a za účelem zisku, je to podnikání

Bohužel rozhodnutí jestli je to pravidelně a za účelem zisku záleží na úvaze finančního úřadu nebo živnosťáku. Na AUKRu je spousta lidí na hraně, ale mít vlastní e-shop je jasný důkaz, že jde o podnikání. Navíc, nikdy bych nenakupoval u e-shopu, který neuvádí svoje IČ a adresu. Pokud zvládnete naprogramovat e-shop nebude pro Vás problém vést si daňovou evidenci (dříve se to jmenovalo jednoduché účetnictví).
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron