Diskuse o politice VIII

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 02 bře. 2018, 21:35

Gimli píše:Byl to koncentrak, s tim nic neudelas i kdyby SPD x novych dnu k ucteni obeti holocaustu. Ale badej, treba tomu prijdes na kloub.
..rikal Herman?+to ze jakekoli jine tvrzeni povazujes za popirani holocaustu a tim i za dostatecny duvod k trestnimu stihani je jen smutnym svedectvim dnesni doby a dokresluje to chapani 'svobody slova' v praxi. Doublethink stale zkoumam, ale nejde mi.
RottenFox píše:> [..můžeš si to sám nastudovat, co se v příslušné listině píše...
Listinu prav a svobod znam. Mozna i lip nez ty. Povazuju ji za naprostej canc. Je totiz psana specialnim jazykem, tzv. politictinou. Kazde pravo/svoboda zacina tak, ze je nezpochybnitelne/zarucene/neodepiratelne apod. dana/zarucena. Vytvari dojem nekompromisnich prav. Ale konci ustanovenim formulovanym velmi obecne, ktere umoznuje dane pravo/svobodu z nejruznejsich duvodu omezovat. Tzn. jako u vseho tu zalezi jen na institutu interpretatora, ktery rekne, ze tohle se zakazat smi a tohle ne. Pravo se jen presunulo z narodni urovne na nejblizsi nadrazenou vlivove mocenskou entitu. Takze mame 'svobodu slova'. Muzem se postavit na Vaclavak a halasne chvalit cokoli propagovane mainstreamem, a to to sme driv asi nemohli. Hura.
Btw. Amici zatim stale berou svobodu slova vazne. Sem zvedavej, jak dlouho jim to budovatele lepsich zitrku jeste dovoli.
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 02 bře. 2018, 22:37

Ne, Hermana do toho netahlej. Koncentrační tábor v Letech je historický fakt, který nelze okecat. Tvrdit že to byl neexistující pseudokoncentrák je prostě nesmysl. Zda to v případě M. Roznera je nebo není ke stíhání si netroufám rozhodnout, v jeho případě si spíš myslím, že ten pán zase řekl něco, z čeho nemá rozum. Třeba se pletu, beru to jen podle toho jak se dosud verbálně projevoval. A taky si uvědom, že imunita poslance určitě není univerzální okolnost vylučující protiprávnost. Tak v tom nic dalšího nehledej, žádné spiknutí elit, žádný doublethink.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod RottenFox » 03 bře. 2018, 15:29

> pitrson: Jestli si představuješ absolutní svobodu bez vázání na jakýkoliv zákon, což jsem pochopil, že asi ano, tak jsi vlastně anarchista. :puffy:

BTW: Zkus v USA prohlašovat, že prznění dětí je ok nebo třeba že schvaluješ útoky 11/9 a přeješ si další podobné a dej mi pak vědět. ;-)

----
A pořád jsi mi neřekl, v čem že jsi tedy tak strašně omezovaný? Pořád nějak nechápu, co chceš vlastně tvořit, že se to podle současné legislativy nesmí? :think:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 04 bře. 2018, 12:16

Gimli píše:Ne, Hermana ..
No, dogmata sypes z rukavu podobne, tak sem myslel, ze to mas od nej. A jinak ano, uz se nam tu vylihlo mnoho dogmat typu "historický fakt, který nelze okecat"(?). Mozna uz nejdou "okecat" jen proto, ze by se clovek mohl vystavit trestnimu stihani. Jen by me zajimalo, jestli vam dochazi, jak snadno se to muze obratit i proti vam. Jak uz jsem psal, zalezi jen na interpretatorovi. Zmente autoritu a nahle bude napriklad terorismus neco jinyho, mozna ze neco, co sam schvalujes, nebo si verejne schvaloval. A pudes. Bude pozde plakat, ze takhle to bejt nemelo. A nikdo se te nezastane. To totiz bude samozrejme ze stejneho duvodu taky trestny. Vinou zakonu, z kterych jsou dnes nekteri kratkozraci jedinci nadseni :think:
Ja proste davam prednost americkemu pojeti.
Howgh :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod RottenFox » 04 bře. 2018, 13:34

pitrson píše:...Ja proste davam prednost americkemu pojeti.
Howgh :puffy:

To děláš schválně, nebo máš problém pochopit psanej text?
RottenFox píše:Zkus v USA prohlašovat, že prznění dětí je ok nebo třeba že schvaluješ útoky 11/9 a přeješ si další podobné a dej mi pak vědět. ;-) ...

V USA mají svobodu slova ohraničenou zákonem úplně stejně, jako kdekoliv jinde.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/United_ ... exceptions
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 04 bře. 2018, 21:24

for pitrson
Koncentracni tabor je koncentracni tabor. Tedy misto kam statni moc nazene lidi a omezi je na svobode s drzi je tam v nelidskych podminkach. Jestli je tam necha umirat "jen" na nemoci a podvyzivu, necha je tam udrit otrockou praci nebo na pokusy, ci je tam jen shromazdi, tedy koncentruje pred odjezdem do vyhlazovaciho tabora na zrudnosti takoveho zarizeni nic nemeni. Kdybys to nechapal, rozebereme to vic.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 23 bře. 2018, 23:16

Tak tohle vyroci pripomel v podstate presne tak, jak to vnimam ja. Pekne, vystizne, za mne 100% :ok:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod RottenFox » 24 bře. 2018, 12:54

Obrázek
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 26 bře. 2018, 15:42

pitrson píše:Tak tohle vyroci pripomel v podstate presne tak, jak to vnimam ja. Pekne, vystizne, za mne 100% :ok:

Jeste je asi na miste pripomenout, ze nejaka forma anulovani te skvele dohody nasimi tehdejsimi "zapadnimi partnery" nebyla nic samozrejmeho a nejdriv musela zarvat sppousta nasich civilistu, nez doslo k nejakemu posunu. To jen, kdyby dnes zase nekdo z neznalosti tpel pocitem bezpeci :twisted:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod BATRACHOS » 26 bře. 2018, 19:39

Pánové, nespletli jste si lokál?
Úroveň zdejší debaty odpovídá spíše vláknu viewtopic.php?f=3&t=1465&start=870
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 26 bře. 2018, 19:58

for Pitrson

Ono to ten blogger trochu zjednodušuje. Tuším taky, že není úplné zrušení mezinárodní smlouvy ve Velké Británii možné, ale lze ji prohlásit za neplatnou, což se stalo po atentátu na Heydricha . Co se týče Mnichova, tak cesta k němu vedla už od Locarna. A co si budeme povídat, tehdy v roce 1938 se k Hitlerovi přidalo Polsko, které nemohlo zapomenout prohru v Sedmidenní válce, chování RČS během bojů Polska se Sověty a prosazení naší vůle ve sporu o Javorinu, takže o přátelství s Poláky nemohla být řeč. O Maďarech nemluvě, ztrátu Slovenska a Podkarpatské Rusi Maďaři prostě vydýchat nemohli. K tomu je třeba přičíst to, že svět byl dvacet let po válce, kde Francie a Anglie ztratily přes 2.000.0000 mrtvých, do té doby naprosto nevídané číslo, osobní vlastnosti Daladiera, Halifaxe ale hlavně Chamberlaina, protože jeho hlas 25.9 1938 rozhodl hlasování britské vlády o Hitlerových požadavcích z Bad Godesbergu, které pak britský velvyslanec v Praze předal vládě. Připomínám, že v té době Francie částečně mobilizovala a deklarovala pomoc RČS. Pak došlo k Mnichovské dohodě a Chamberlain byl rád jak to vlastně vymyslel. Taky si nikdo z nich nedovedl představit, do jakých konců dojde zrada Československa, viz Churchillovo hlasité vynadání v parlamentu : „Vy, že jste zachránil mír, zradil jste maličké Československo. Anglie si mohla vybrat mezi hanbou a válkou, vybrala si hanbu a stejně bude mít i válku.“ A taky že jí měla a stálo jí to v konečném důsledku postavení velmoci. Prostě široký téma na dlouhý rozhovory....


Prostě je to poněkud složitější než si autor představuje. O závěru který z toho zjednodušení vyvozuje si už může myslet každej co chce.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Baskervil » 27 bře. 2018, 06:44

Blogy neblogy, weby neweby, to mě nezajímá. To, co se dělo, hovoří jasně. Pítrson má pravdu. To je můj názor a kdybyste se tu upsali k smrti, nevezmete mi ho.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 27 bře. 2018, 09:01

Pozor,to neni o tom ze by ti nekdo pravo si vykladat cokoliv jakkoliv, ignorovat to, co se ti nelibi atd. Jde jen o to, ze kazdy nemusi souhlasit, vcetne toho proc.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Baskervil » 27 bře. 2018, 14:48

Jsem rád, že to chápeš tak jako já. To s tím ignorováním sis mohl odpustit. Totéž bych mohl říci i já.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 27 bře. 2018, 17:25

Nevím proč, je to taky možnost a hlavně to nebylo myšleno jako invektiva.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron