Diskuse o politice VIII

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 18 led. 2018, 23:46

Rudolf Steiner píše:Jinak nebýt monarchista, tak dám hlas Ing. Zemanovi. Přišla starší dcera včera ze základní školy, jak jim učitelka vysvětlovala, že Drahoš je úžasný a třeba ho volit a jak by to měli vysvětlit rodičům, jak je třeba vítat a pomáhat nelegálům. Za socíku jsem prošel základkou a střední, ale takou politickou masáž jsem nezažil. Opravdu hnus, zatahovat do politiky malé děti. ( blicí smajlík )


To by mě zajímalo, jak si ta učitelka dokázala spojit Drahoše a pomáhání nelegálům, když to je faktický nesmysl. Ale i to je možný, dejme tomu. Bude to možné vysvětlit tím, že z něj zmatení příznivci pana prezidenta dělají toho vítače... Ovšem pamatuju si dobu, kdy mi přišla dcera ze školy - první stupeň a řekla kunda. Víš proč ? Protože to říká prezident a všichni ve třídě. I o hodině pokřikovali kunda, přece to říkal pan prezident, tak co jako. A s tím se museli poprat učitelé bez rozdílu politických preferencí. Každopádně mi uniká ta logika, když přinese dcera ze školy cizí pomýlený názor, budeš najednou voličem Miloše Zemana. Stejně mi přijde nelogický se jako monarchista hlásit k Deutschböhmen, kterážto údajná provicie chtěla stejně jako Sudetenland, Böhmerwaldgau a Deutschsüdmähren na úkor RČS k Německému Rakousku. A to nebyla monarchie, ale republika. K tezím o tom jak nejde srovnat politická masáž na základce za socíku s tím co tvojí dceři údajně nakukala jedna zmatená učitelka není třeba se vůbec vyjadřovat. To je totální nesmysl, nebo si na ZŠ chodil v jinym státě :smoke3: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Rudolf Steiner » 19 led. 2018, 09:39

No co jsem koukal na Idnesu na volební kalkulačku, tak tam Dr. Drahoše s přijímáním nelegálů spojují. Netvrdím, že druhá strana, tedy příznivci Ing. Zemana, je jiná, ale já se setkal zatím pouze s tímto jevem. Škola je ze zákona apolitická, takže nějaké takové politické školení je vážně mimo. Asi bys také nebyl nadšen, kdyby Ti Tvá ratolest přišla ze školy s tím, že máš volit Ing. Zemana, protože paní učitelka říkala, že je nej...
Region, kde žiji se až do národního obrození nazýval Böhmisches Paradies. Pak se tento název přenesl více na východ a u nás se od 19. stol. používal název Deutschböhmen, obyvatelé velmi často o sobě mluvili jako o "bémácích". Až nešťastné události podzima 1918 daly za podnět vzniku provincie Deutsch- Böhmen, která si svůj název vzala od místa, kde se nacházela. Já se hlásím k původnímu názvu i významu, který se zde používal více než sto let.
Na základku jsem chodil v tomto státě a žádné aktivistky u nás nebyly. Ano odučilo se to co bylo v osnovách, tedy i o straně apd., ale to bylo v rámci občanské nauky, netahalo se to do jiných předmětů. A střední škola na tom byla ješte lépe :D
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Baskervil » 19 led. 2018, 09:59

K té debatě jenom připojím část své zkušenosti. Až do roku 1957, tedy v té době politicky temné, jsem chodil ve škole na náboženství, které se tam vyučovalo. Pak jsem přestal z vlastního rozhodnutí. Nebyla to malá škola. Bylo tam přes 800 žáků. Kdy se tam náboženství přestalo učit se nepamatuji, protože jsem se o to tenkrát nezajímal.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 19 led. 2018, 11:40

Vyuka nabozenstvi byla zrusena uz v roce 1952, jestli se nepletu a tak to byl spis krouzek ne ? Jinak pokud bych zjistil, ze mi do deti nekdo z kantoru husti predvolebni agitaci a je jedno v ci prospech, tak jsem obratem tam a resim to. Co se tyce politiky, tak u nas na zs to bylo pomerne prisny, od prvni tridy se muselo hlasit zda jsou rodice v KSC, jako jiskra a pionyr byl clovek nalezite ideove veden, za pocmarani nastenky jsem dostal dvojku z chovani a kdyz jsem chtel s bratrancem vystoupit z pionyra neb muj otec prohlasil ze tam z deti delaj akorat debily, bylo nam skupinovou vedouci vysvetleno, na to co rikal muj otec mame zapomenout a nechat si to pro sebe nebo budou problemy.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 19 led. 2018, 13:29

Imo. Zeman zase bez problemu vyhraje. Jestli si to teda nepodela v tech tv diskuzich. Prof. Drahos je proste vitac a s tim ma 80% obyvatel velkej problem. I kdyz ted rika, ze vitac neni a na konkretni otazky odpovida oklikou a nejednoznacne, stejne to nestaci. Proste je osobou, ktera v prijimani prerozdelenych uprchliku z hranicnich zemi nevidi problem. Resp. to povazuje za nasi povinnost. Btw. to, ze jsou prakticky vsichni bez dokladu implikuje tvrzeni, ze je pro prijimani "ilegalnich migrantu", i kdyz sam by to jiste takhle neformuloval, minimalne ne ted, pred 2. kolem.
V posledni volbe na tom byl Zeman po 1. kole daleko hur a stejne vyhral skoro o 10%. Ted ma naslapnuto podstatne lepe. Nicmene, jestli se ve svem odhadu mylim a vyhraje prof. Drahos, tak to taky preziju a nebudu urazet (zatim a doufam, ze jeste dlouho) demokraticke volby svou ucasti na protestakcich proti jeho zvoleni. To bude hrozit, az treba podepise Dublin IV, nebo nejakej jinej renonc :puffy: ale stejne na nej nebudu v zadnem pripade nic hazet, protoze to se proste prezidentovi nedela.
Taktez se mi hnusi nepodlozene urazky prof. Drahose, napr. narazky na pedofilii a podobne nechutne osocovani (stejne jako mi totez vadilo u "Kubiceho zpravy" na p. Paroubka, nabo jako mi vadi osocovani Zemana, ze je napr. agent Kremlu a podobne nepodlozene hamotiny). O preferencich a volbach si rad i vasnive pokecam, ale neprerusta mi to do osobni roviny. A i kdyz nepresvedcim, tak oponenta nepovazuju ani za blbce, ani za nepritele. Asi sem holt divnej, no co, kazdej sme nejakej.. :smoke5:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 19 led. 2018, 13:32

Gimli píše:Vyuka nabozenstvi byla zrusena uz v roce 1952,...
To sice jo, ale nabozenstvi bylo povinne nepovinne dal. Asi v podobnym ranku , jako bylo pozdejc nepovinne clenstvi v ssm. Proste se pak jeste dlouho povazovalo za samozrejmost, ze tam deti chodi.
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 19 led. 2018, 13:36

Tak bud bylo povinny predmet, nebo ne. Predpokladam ze na nej nikdo chodit nemusel a ze se nevyucovalo na kazde skole jako predtim.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 19 led. 2018, 13:40

Tak jasne, ale vydrz pak se sousedama na vesnici :smoke5:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 19 led. 2018, 14:00

Zeptam se rodicu, jsou stejne stary ja Hubert. Ovsem uz pradeda z maminy strany byl od svetovy valky ateista...
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 19 led. 2018, 16:12

Rudolf Steiner píše:No co jsem koukal na Idnesu na volební kalkulačku, tak tam Dr. Drahoše s přijímáním nelegálů spojují. Netvrdím, že druhá strana, tedy příznivci Ing. Zemana, je jiná, ale já se setkal zatím pouze s tímto jevem. Škola je ze zákona apolitická, takže nějaké takové politické školení je vážně mimo. Asi bys také nebyl nadšen, kdyby Ti Tvá ratolest přišla ze školy s tím, že máš volit Ing. Zemana, protože paní učitelka říkala, že je nej...
Region, kde žiji se až do národního obrození nazýval Böhmisches Paradies. Pak se tento název přenesl více na východ a u nás se od 19. stol. používal název Deutschböhmen, obyvatelé velmi často o sobě mluvili jako o "bémácích". Až nešťastné události podzima 1918 daly za podnět vzniku provincie Deutsch- Böhmen, která si svůj název vzala od místa, kde se nacházela. Já se hlásím k původnímu názvu i významu, který se zde používal více než sto let.
Na základku jsem chodil v tomto státě a žádné aktivistky u nás nebyly. Ano odučilo se to co bylo v osnovách, tedy i o straně apd., ale to bylo v rámci občanské nauky, netahalo se to do jiných předmětů. A střední škola na tom byla ješte lépe :D


Ještě mi to nedá, ale spojovat Ing. Drahoše s příjímáním nelegálů je nesmysl, byť často opakovaný. Jinak k názvosloví - Čechy jsou Čechy. Český ráj je Český ráj. Deutschböhmen je pokus Němců žijících v Čecháh o odtržení části Čech a její připojení k Rakousku, stejně jako soukmenovci ze Sudetenlandu, Böhmerwaldgau a Deutschsüdmähren. Československo povstalce vojensky porazilo a zachovalo tak územní celistvost Čech a Moravy. Vznik Československa byl samozřejmě pro zdejší Němce nešťastný, považovali ho za problém, neboť zde byli po staletí habsburské nadvlády privilegovanou národností. Ti tvé Bémaci jak říkáš využili příležitosti aktivně kolaborovali s cizím státem - III. říší. Nakonec se jim podařilo Československo rozbít a připojit území, které si přisvojili k Německu. Pokud se tedy hlásíš k původnímu názvu i významu, jsi defacto vlastizrádce. Neber to jako urážku, ale nic jinýho mi z Tvých názorů nevyplývá.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod RottenFox » 19 led. 2018, 17:58

pitrson píše:...a vyhraje prof. Drahos, tak to taky preziju a nebudu urazet (zatim a doufam, ze jeste dlouho) demokraticke volby svou ucasti na protestakcich proti jeho zvoleni. To bude hrozit, az treba podepise Dublin IV, nebo nejakej jinej renonc :puffy: ale stejne na nej nebudu v zadnem pripade nic hazet, protoze to se proste prezidentovi nedela...

Mě zase nedá to vaše stálé řešení respektování vlády a hlavy státu.
Co teda třeba chudák Reinhard Heydrich? Chudák, zastupující říšský protektor, a ti chuligáni mu hodí granát do auta!
A vůbec, týká se to i československých letců u RAF všeobecně - bez povolení překročili státní hranici a přidali se k cizí armádě, aby bojovali proti naší tehdejší legitimní vládě!
To bylo přece správně, ale jakmile někdo začne, byť jen slovně, napadat současnou vládu či prezidenta, tak hned je na něj ukazováno, jako na toho špatného, protože nerespektuje demokratické volby.
Výsledek voleb, který je silně ovlivněn předvolebními dezinformacemi a lživou propagandou, nepovažuji za demokratický. Stejně tak nepovažuji za demokratický výsledek to, když je zvolena totalita či nesvoboda.

Oni dějiny píšou vítězové, že? Dnes letce z Anglie oslavujete, ale dost by mě zajímalo, jak by jste se na ně teda dívali, kdyby jste v té době žili. Jako na buřiče, kteří nejsou schopni uznat platnou vládu?
Jestli ono k té demokracii nepatří i to, že se projeví i ti, co nesouhlasí a projeví se tak, jak to oni sami považují za adekvátní. Nesmyslné přikyvování něčemu, s čím nesouhlasím, jenom proto, že je to nějaká instituce, považuji právě za velký projev nesvobody.
Někomu vadí Dublin IV, jinému zase to, že Hrad řídí Mynář a Nejedlý a mají starého, nemocného člověka jako loutku. Každý to vnímá úplně jinak a nevím, proč by nemohl otevřeně nesouhlasit, případně takovou vládu zpochybnit.

Díváte se na Masaryka a další zakladatele republiky a legionáře jako na separatisty a negativní postavy dějin, protože revoltovali proti legitimnímu vládci a chtěli rozbíjet území císařství?

A když už se tu řešilo období Třetí Říše, tak jak můžete mít pozitivní názor na Zemana, kterýžto otevřeně přikyvuje Ruské intervenci na Ukrajině a zároveň vám může vadit, že si Němci onehdá vzali Sudety?
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 19 led. 2018, 18:54

RottenFox píše:Mě zase nedá to vaše stálé řešení respektování vlády a hlavy státu.
Co teda třeba chudák Reinhard Heydrich? Chudák, zastupující říšský protektor, a ti chuligáni mu hodí granát do auta!
A vůbec, týká se to i československých letců u RAF všeobecně - bez povolení překročili státní hranici a přidali se k cizí armádě, aby bojovali..
No, proste asi kazdy zijeme v jinem vesmiru. Me by asi nikdy nenapadlo srovnavat prezidenta zvoleneho obcany v demoratickych volbach s okupantem dosazenym protektorem. A asi se mi to nechce tady ani resit. Shodneme se na tom, ze se neshodnnem, kazdemu jeho Bustehrady..
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod RottenFox » 19 led. 2018, 19:01

A tak třeba před '89 jste prej taky chodili k volbám, ne? :puffy: Byly to demokratické volby? Co jsem tak sledoval archivní materiály, tak se tenkrát říkalo, že prej jo.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 19 led. 2018, 19:40

Lisaku to je fakt blbej priklad, legitimita protektoratni vlady v torzu zeme vojensky obsazeny nepritelem je fakt slusne receno pofiderni. Utek z protektoratu a boj v cs. jednotkach spojeneckejch armad je vlastenectvi a hrdinstvi v ryzi podobe. We figth to rebuild je heslo ktery to vystihuje zcela presne .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod RottenFox » 19 led. 2018, 20:15

Pointa přece vůbec nebyla v letcích, ale právě v servilitě těch ostatních.

edit:
(a právě i po únoru '48)
Naposledy upravil RottenFox dne 19 led. 2018, 20:48, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků