Diskuse o politice VIII

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Fanys » 24 úno. 2018, 09:16

Nebyla řeč o statečnosti, ale o tom jak si vytvořit vlastní názor. Jestli ho pak ventiluji nebo si ho nechám pro sebe je na vlastní úvaze.
Mimochodem, těm statečným to nebylo nic platné, podobně jako dnes.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 27 úno. 2018, 12:36

for Snoopy

Souhlas, dneska se takovými mudrci roztrhl pytel.

Abych nebyl OT, jeden zajímavý článek https://www.aktuality.sk/clanok/566533/ ... ropagandy/
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod RottenFox » 27 úno. 2018, 18:12

Jj, a každej z nich má mobil, foťák, PC, auto, hromadu značkovýho oblečení, plnou lednici, satelitní TV a plno dalších krámů a každej z nich remcá, jak se má špatně a za minulýho režimu by se měl líp nebo minimálně stejně dobře. ;-)

Abych nebyl OT, trochu Martina Jaroše:
https://www.facebook.com/panjaros/posts ... 1326918630
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Fanys » 28 úno. 2018, 09:35

Materiálně se mám výrazně lépe než tenkrát.
Pokud jde o svobodu slova, tak to začíná připomínat normalizaci. Tenkrát se šuškalo, že čtou poštu, ale bylo to asi jen u vybraných jedinců, protože by to technicky nezvládli. Dnes poštu přímo zahazují. Chtějí nám určovat,co máme číst a co ne, jako tenkrát.

Co se ovšem nevrátí je, jak jsme jeli vlakem na čundr a bánili při tom. :smoke5: Dnes již na čundr nemám zdraví a kouřit snad zakážou nejen ve vlaku, ale i v té nádražní hospodě.

Vzpomínám, jak můj otec nadával na komunisty, když zakázali kouřit v autobusech.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 28 úno. 2018, 11:52

Tak dnešek a normalizace je sakra rozdíl. Hlavní je ten, že tenkrát jsi držel ústa a krok a potajmu si dělal ten vlastní názor, kdežto dnes si je můžeš na plno otvírat a ještě s tím být nespokojený. A nehrozí ti za to, co pouštíš do éteru vůbec nic. A ještě se můžeš cítit ublížený :lol: . Jako příklad útlaku a nesvobody bolševického typu dát to, že protivirový a protispamový automat soukromé společnosti trýzní Aeronet je opravdu sranda. Chtělo by to nějakou konspirační teorii jak zlí, zhýralí a dekadentní zápaďáci perzekuují jako spam takovou perlu svobody a objektivní žurnalistiky :mryellow: . Asi zlý Žid Sóóroš.

A prosímtě, cos udělal proti zákazu kouření v hospodách ?
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Fanys » 28 úno. 2018, 15:53

Až normalizace postoupí, tak se s Tebou již nebudu bavit, protože nebude kde. Mimochodem antispamový filtr ukládá maily do spamu, ale nezahazuje je bez vědomí odesílatele i adresáta.

Proti zákazu kouření a potlačování ostatních svobod jsem např. hlasoval NE při vstupu do EU. Bohužel jsem byl v menšině, tak jsem se musel podřídit. Dnes se ovšem eurohujeři bojí, že by nové hlasování dopadlo opačně, tak referendum raději zakážou.

Mimochodem Tvoje argumentace mi nápadně připomíná nadšené svazáky z dob normalizace. :smoke5:
Naposledy upravil Fanys dne 28 úno. 2018, 16:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 28 úno. 2018, 16:16

Jdi ty svazáku. Pořád ti něco něco připomíná a pak se ukáže že to je nesmysl. příp. se opakuješ. Asi máš špatný připomínací schoponosti. Jo a už ti někdo řekl, že za zákaz kouření ve zdejších hospodách nemůže EU, (a v okolních členských zemích se kouří), ale tehdejší strany a zejména vláda ? Tím že jsi v roce 2003 hlasoval proti vstupu do EU si boj proti zákonu č. 65 z roku 2017 teda fakt vygradoval . Ještě že ten Brusel máš.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Fanys » 28 úno. 2018, 16:20

Proč se bojíte referenda jako čert kříže nezmíníš, že?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 28 úno. 2018, 16:48

Proč myslíš a koho tím myslíš ? Já bych pro referendum byl. První by mohlo být o vystoupení Tomia Okamury z EU.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Fanys » 28 úno. 2018, 16:52

:smoke5:

To je dobrý nápad.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 01 bře. 2018, 10:05

Zbytecna snaha Fando. Nema smysl vnucovat demokracii tem, pro ktery je to sprosty slovo.. :smoke1:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 01 bře. 2018, 11:31

A pro koho je demokracie sprostý slovo ? To má být jako pro mě ? Jak jsi na to přišel ? Jinak jsem si nevšiml, že by Fanýs někomu vnucoval demokracii. Být nostalgický po minulém režimu, hlásat zánik civilizace, žehrání na dnešní strašlivou dobou, kterou přirovnává k normalizaci na úplně pitomém příkladu atd. není žádné vnucování demokracie, ale jen prezentace vlastního názoru. To že s ním polemizuju je evidentně problém. Naštěstí ne můj :smoke5:. Dokonce jsem se za to dozvěděl, že připomínám svazáka :mryellow:, což měla bejt asi ta invektíva :mryellow: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod pitrson » 01 bře. 2018, 17:23

Tak proc reagujes, kdyz vis, ze to neni tvuj pripad :smoke1: Chel sem vas trochu pribrzdit, zacina to bejt osobni a prijde mi, ze u Fanyse to pude snaz.
Jinak souhlas, opravdu sem nabyl dojmu, ze mas problem s tim, aby lidi neco rozhodovali, coz na druhou stranu neni nic proti nicemu, Monarchisti taky chtej, aby vladla nejaka privilegovana skupina, ci jedinec a nikdo je za to neperzekvuje, jen je by asi nikdy nenapadlo, povazovat se za demokraty. Ale mozna to mas jinak.
No, kdyz uz sem se tak rozepsal, dovolim si dve pripominky:
Svoboda slova tu neni a sam to musis vedet nejlip, tak nerozumim proc pises, ze je. Resp. ano je, tak jak bejvavalo. Tzn. naprosta svoboda, pokud mas ty spravny nazory. Kdyz ne a budes je prezentovat, tak se nediv. Ucite napriklad nenajdes praci v CT :mryellow: Ale i v trestnepravni rovine: nedavno jeden poslanec rekl, ze tabor v Letech nebyl koncentrak a obratem ma nekolik zalob na hrbu. Poslanec parlamentu CR, kterej ma prave pro tyhle ucely imunitu. Jen vrcholek ledovce..
Informovanost mainstreamem - mam opacnou zkusenost. Informace zminena v 'podivnych proruskych mediich' se az s velkym odstupem dostala do velkych profi medii, imo. prave proto, ze uz byla v povedomi lidi. Krasny a znamy priklad je onen slavny silvestr v Koline n. R. Nejdriv jasny stvavy hoax sireny protisystemovymi weby. Jak dlouho trvalo, nez ofiko media priznaly barvu? Myslim tim, vcetne toho, ze mely zakaz o tom psat, ze policie mela zakaz informovat atd.? Dneska uz to maj v lajne, rek bych ze to tam maj utazeny a obsancovany. A nejsem naivni, tady to bude cobydup..
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod RottenFox » 01 bře. 2018, 18:16

Svoboda slova tu je. Svoboda slova spočívá právě třeba v tom, že můžeš bez obav vyjádřit nesouhlas s vládou a nic se ti za to nestane.
To, že chceš popírat holocaust a čertíš se, že to je trestný čin, to už opravdu svoboda slova není.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Alferi » 01 bře. 2018, 18:47

Referendum asi znamená víc demokracie, ale dá se pochybovat o její automaticky vyšší kvalitě. Pro zájemce můžou být zajímavé tyhle podklady: http://www.psp.cz/en/sqw/ppi.sqw?d=1&t=6

O referendu o EU - hlasovat by se o tom asi dalo, ale až po vyjednání výstupových podmínek. V roce 2004 tady byla na stole smlouva, o které se rozhodovalo, v případě tzv. czexitu není nic a šlo byo krok do tmy (a zatím to na přijatelnou dohodu nevypadá ani u brexitu).
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


cron