Diskuse o politice VIII

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod jcp » 19 led. 2018, 20:22

Gimli píše:Zeptam se rodicu, jsou stejne stary ja Hubert. Ovsem uz pradeda z maminy strany byl od svetovy valky ateista...

Já začínal ZDŠ léta Páně 1954 a pamatuju, že náboženství se normálně vyučovalo, ovšem nepovinně .. jeden spolužák dokonce chodil ministrovat a dost nás mu to závidělo (já teda ne, už děda, ruskej legionář, byl těžkej ateista .. ) a rozhodně ho za to nikdo neperzekvoval ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Baskervil » 19 led. 2018, 20:51

Gimli, jsem rád, že víš lépe než já co jsem prožil. Takže až si budu chtít si na něco ze svého života vzpomenout, tak se tě jednoduše zeptám.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 19 led. 2018, 20:56

Tak jsem se zeptal rodicu - tata jen v prvni tride, mama do treti. A bylo to skutecne nepovinny, takze jestli jsi tam chodil, tak pouze dobrovolne.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 19 led. 2018, 20:58

For Rotten fox Tak jsem to nepochopil, holt limit psany komunikace.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod RottenFox » 19 led. 2018, 21:08

@Gimli: Ano, omlouvám se. Ten text jsem si kontroloval několikrát, jestli vyzní tak, jak má, což se nestalo, protože zrovna u Tebe konkrétně jsem čekal, že to pochopíš, jak tě znám.
(kua, to je zas slátanina)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Baskervil » 19 led. 2018, 21:10

Gimli, kdyby ses nesnažil být za každou cenu v opozici proti názoru, který se ti nelíbí, možná že bys i pořádně četl. Pak by ses dočetl, že jsem s hodinami náboženství přestal z vlastního rozhodnutí, takže bys možná pochopil, že skutečně nebylo povinné.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 19 led. 2018, 21:19

Kdybys to nenapsal ve vztahu k te ucitelce co husti do deti svoje nazory, tak by to tak nevyznelo jako zes to podstupoval taky pri vyuce nabozenstvi. Co se tyce predmetu ktery se tedy uci povinne, plati to co jsem napsal ja, mozna jsem se lehce sekl v letopoctu. Jinak to, ze se vyjadruju k nejakemu nazoru tak, jak to vidim ja je v diskuzi bezny. Aspon pro me.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Baskervil » 19 led. 2018, 22:44

Gimli píše:Kdybys to nenapsal ve vztahu k te ucitelce co husti do deti svoje nazory, tak by to tak nevyznelo jako zes to podstupoval taky pri vyuce nabozenstvi.

Podstupoval a proto jsem přestal. Čti už konečně co kdo píše a nepřekrucuj.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod kocour100 » 19 led. 2018, 23:15

Gimli píše:Lisaku to je fakt blbej priklad, legitimita protektoratni vlady v torzu zeme vojensky obsazeny nepritelem je fakt slusne receno pofiderni. Utek z protektoratu a boj v cs. jednotkach spojeneckejch armad je vlastenectvi a hrdinstvi v ryzi podobe. We figth to rebuild je heslo ktery to vystihuje zcela presne .


souhlas
Uživatelský avatar
kocour100
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 173
Registrován: 17 říj. 2015, 20:26
Bydliště: Brno

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 19 led. 2018, 23:19

Takze te vzdelavaci system ci konkretni pedagog nenutil, tudiz jsi na to chodil dobrovolne, tzn. mel jsi na vybranou, narozdil od toho kdybys tam musel jako na cestinu. To je ten zasadni rozdil. Priste se prosim vyjadruj jasneji a vse bude jednodussi.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod sihanuk » 21 led. 2018, 22:42

cituji z jiného fora možná to spíš patří do vtipů:

V rozhovoru na seznam zprávách ukázal jistý Michálek od Pirátů totální hloupost stupidního hnutí když prohlásil, že T.G. Masaryk radil lidem, jak mají správně používat internet a radil jim i s jeho bezpečností. TGM odešel v roce 1937 a internet se začal používat v USA (v CIA !) v roce 1987 (50 let po smrti TGM) a u nás až v 90. letech 20. století. Vše bylo navíc odsouhlaseno i redaktorkou a ani pan Grospič tohoto piráta neopravil, což svědčí o totální hlouposti všech zúčastněných, tedy pokud TGM necestoval v čase za panem Michálkem a nenechal se od něj poučit o hybridních válkách, fake news a IT bezpečnosti vůbec. Důkaz zde, mezi časem 4:15 a 4:50

(https://www.seznamzpravy.cz/clanek/patri-babis-a-fa​ltynek-do-rukou-policie-zprava-olafu-je-venku-41440​?seq-no=2&dop-ab-variant=&source=clanky-home).

Malá poznámka na konec, sedněte si před sledováním videa, abyste smíchy nespadli na holou zem. Na rozhovor nekoukejte, ale na perličku mezi časem 4:15 a 4:50 se mrkněte, stojí za to!!
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Rudolf Steiner » 22 led. 2018, 07:13

Ad Gimli:
Co píšeš není pravda. Severní Čechy, především ústecko, bylo koncem 18. stol. až do polpviny 19. stol. nazýváno Českým rájem. Byl to region, který byl v rámci Českého království nejvyspělejší, navíc zde i díky velké zásluze biskupa von Schulsteina kvetlo ovocnářství. Proto se pro tento region ujal název Bömisches Paradies. Až daleko později, pod vlivem nacionalismu, byl tento název přenesen do Východních Čech, protože se do té doby v Českém ráji mluvilo německy. (Což v zemsky pojatém patriotismu nevadilo.) Jak jsem již psal název Deutschböhmen nespojuji v žádném případě s Provincií Deutsch- Böhmen, která vznikla až daleko později- je to jako spojovat název Československo jen s komunisty, protože zde od r. 1948 oficiálně vládli. To co se dálo na území Monarchie na sklonku r. 1918 a v následujícím roce je na příliš obsáhlou diskuzi a nechci tím ostatní unavovat. Třeba se někdy setkáme a při dýmce o tom hodíme řeč :puffy: Tož asi tak.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Kili » 22 led. 2018, 08:47

sihanuk: Škoda, že na internetu ještě nikdo nevymyslel stránku, na níž by si člověk mohl snadno vyhledat, k čemu Michálek odkazuje, dřív než předvede svou “hloupou stupiditu”...
https://www.google.cz/search?q=masaryk+internet&client=safari&hl=en-cz&dcr=0&prmd=imvn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjwheX_iOvYAhWE_aQKHWFsDlAQ_AUIESgB&biw=375&bih=553&dpr=2
Uživatelský avatar
Kili
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 289
Věk: 32
Registrován: 31 říj. 2014, 18:48
Bydliště: Praha 6

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Gimli » 22 led. 2018, 17:37

Rudolf Steiner píše:Ad Gimli:
Co píšeš není pravda. Severní Čechy, především ústecko, bylo koncem 18. stol. až do polpviny 19. stol. nazýváno Českým rájem. Byl to region, který byl v rámci Českého království nejvyspělejší, navíc zde i díky velké zásluze biskupa von Schulsteina kvetlo ovocnářství. Proto se pro tento region ujal název Bömisches Paradies. Až daleko později, pod vlivem nacionalismu, byl tento název přenesen do Východních Čech, protože se do té doby v Českém ráji mluvilo německy. (Což v zemsky pojatém patriotismu nevadilo.) Jak jsem již psal název Deutschböhmen nespojuji v žádném případě s Provincií Deutsch- Böhmen, která vznikla až daleko později- je to jako spojovat název Československo jen s komunisty, protože zde od r. 1948 oficiálně vládli. To co se dálo na území Monarchie na sklonku r. 1918 a v následujícím roce je na příliš obsáhlou diskuzi a nechci tím ostatní unavovat. Třeba se někdy setkáme a při dýmce o tom hodíme řeč :puffy: Tož asi tak.



Tak ti nevím zda zrovna Ústecko, ale spíše Litoměřicka se týkalo ovocnářství ? Co se týče zemského patriotismu, tak fakticky okamžitá separatistická akce našich Němců v roce 1918 ukázala, jak jsou k zemi, tedy Čechám loajální a jsou ochotni jejich historické území ihned roztrhat z nacionalistických pohnutek. Jinak u fajfky by to bylo probrat fajn :ok: :puffy: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Diskuse o politice VIII

Příspěvekod Rudolf Steiner » 23 led. 2018, 08:02

Ad Gimli: Již výše zmíněný biskup se velmi zasloužil o zakládání meruňkových sadů. Jinak se ovoce od nás ( především jablka, švestky, třešně ) na šífech po Labi odvážela až do Hamburku a část i do Anglie. Ovoce se vyváželo, jak čerstvé, tak sušené (jedna ze sušáren je zachovaná ve skanzenu v Zubrnicích ). Na staých pohlednicích jsou tyto sady vidět a leckde se dá narazit na zbytky sušáren.
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků