Switch to full style
Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: Knížka od klasika

13 úno. 2020, 18:23

Copatej píše::arrow: Batrachos
Tak to buď ve střehu, to Tě nemine :lol:

Nebudu dělat ofuky, jasně že v mé pohádce se nemůže žabák jmenovat jinak než Kryštof. :ok:
Tak jako vodnickej je Copatej a čert je Dejmal.
Ono vlastně by dneska už pohádky o vodníkovi Copajdovi a jeho věhlasném rodu, vydaly na samostatnou knížku. :puffy:
A čert Dejmal jich má taky několik. :think: :D
Tak celkově těch lidí (nicků) tady z fóra je tam dost. :wink:

Re: Knížka od klasika

13 úno. 2020, 19:56

Ruším svůj nick a přejmenovávám se na "debil"...(je to v zásadě stejné, ale toho snad do svých pohádek nedáš) :lol: :palm: :twisted:

Re: Knížka od klasika

14 úno. 2020, 08:26

klasik51 píše:Nebudu dělat ofuky, jasně že v mé pohádce se nemůže žabák jmenovat jinak než Kryštof. :ok:
...


a vidíš, já už měl rozepsány mé tipy jako žabakos, pískálek,flétník, fukajda, ale kryštof by mě býval nenapadl. nakonec jsem to raději ani nepsal...

Re: Knížka od klasika

14 úno. 2020, 20:47

Copatej píše:Ruším svůj nick a přejmenovávám se na "debil"...(je to v zásadě stejné, ale toho snad do svých pohádek nedáš) :lol: :palm: :twisted:

No nedám, to je fakt, ale s tím už koloušku nic nenaděláš. Páč Copatej je postavička odhaduji tak ve třiceti pohádkách :think: :twisted: :D

A Basíno tam taky někde figuruje. :wink: jestli se nepletu a já se nepletu, jen už nevím ve které. :smile:
Jinak si některá jména s dovolením od Basína půjčím. (žabakos, pískálek,flétník, fukajda,) :wink: moc hezké :ok:
a hlavně použitelné. :D kuju

Re: Knížka od klasika

16 úno. 2020, 10:22

autorská práva samozřejmě tímto rád předávám :wink: . jinak žabakos je tuším ještě od scalexe

Re: Knížka od klasika

16 úno. 2020, 20:12

Kuju :smoke1:

Re: Knížka od klasika

17 úno. 2020, 08:01

ještě mě napadl píšťal, píšťálek a píšťalík :wink:

Re: Knížka od klasika

17 úno. 2020, 12:48

... a fujárek

Re: Knížka od klasika

17 úno. 2020, 13:27

fujárek je fakt bomba :clamp:

Re: Knížka od klasika

17 úno. 2020, 19:40

:D jo a taky foukánek a nafoukánek :palm:

Re: Knížka od klasika

17 úno. 2020, 23:42

basa333 píše:ještě mě napadl píšťal, píšťálek a píšťalík :wink:

A ještě je dobrá píštěl :plaster: :palm: :D...nebo fujara, či fujarka... :pray:

Re: Knížka od klasika

19 úno. 2020, 16:58

Zdeněk báči, majú azda aj mňa v tých svojich knihách? :puffy:

Re: Knížka od klasika

19 úno. 2020, 17:16

Ano koloušku, na Tebe jsem nemohl zapomenout. :D

Re: Knížka od klasika

19 úno. 2020, 18:53

Tak nahlédnem lehce pod "pokličku" :wink:
Takový malý výcuc, stále pracovní verze, s využitím vašich připomínek. :ok: :D

Žabák Kryštof

Ještě se rozhlédl po sourozencích, jestli nechce jít do světa někdo s ním, ale kdepak. Sestřička Fukajda se jenom parádila před zrcadlem, druhá sestra Pískalka se zase stále motala v kuchyni a pomáhala mamince. Starší bratr Píštěl zpíval ve sboru a chyběl by na koncertech a mladší bratr Fujárek, ten zase musel na zájezd se svou kapelou. A poslední sourozenec, Zelníček, dvojče Fujárka, byl nadějný fotbalista a nesměl vynechat žádný trénink, ani zápas. Tak se stalo, že se ke Kryštofovi nikdo nepřidal.

Rozhodnutí to bylo pevné a rodiče něco takového očekávali. Ostatně, měli to v rodě. Maminka mu zabalila do uzlíčku pár dobrot, tatínek mu hrdě poklepal na rameno a babička Jana mu podávala píšťalku. Spíš takovou maličkou flétničku se slovy: „Tuhle píšťalku měl tvůj pradědeček, když šel tenkrát do světa, tak jako ty. Dostal jí od svého dědy Píšťálka, který uměl čarovat. Ta píšťalka je opravdu čarovná. Když na ní budeš někomu hrát, tak usne. Prý mu několikrát zachránila život. Na, vezmi si jí a opatruj.“ Kryštof poděkoval a odskákal do světa.

Re: Knížka od klasika

20 úno. 2020, 08:10

tak šťastnou cestu!
image_id: 27895
Odeslat odpověď