Houby & houbičky II.

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod kovářskej » 27 zář. 2017, 17:46

Kdybych věděl že v neděli dorazí na slezinu polabanů JCP, tak nějakou tu houbu na průzkum přinesu...koneckonců, můžu ji přinést i tak - :smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod Dýmák » 27 zář. 2017, 18:19

Řekni mladý ať ti to nafotí
Uživatelský avatar
Dýmák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2635
Věk: 56
Registrován: 26 čer. 2008, 20:39
Bydliště: Praha 5 Motol

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod sihanuk » 27 zář. 2017, 21:12

kovářskej píše:Třeba budou vědět místní houbolovci - rostou nám na zahradě takové bílé houby, klobouk má v průměru 8 až 10 centimetrů, u starších jedinců je jen mírně vypouklý, když jsou houby mladé, tak je klobouk skoro polokulovitý. Noha je bílá a zespoda klobouku jsou bílé čárky či jak se to jmenuje. Všechno to má stejnou bílou barvu, skoro to ani houbově nevoní. Roste to v trávě. Samo od sebe. Dole na začátku nohy není žádný kalich nebo něco jako mívají muchomůrky.U hub starých čtyři týdny klobouk slabě ztmavnul, asi tak do barvy bílé kávy. Mám jen starý malý atlas hub od Piláta a Ušáka a tam jsem takovou houbu nenalezl , nebo se to prostě moc nepodobá tomu co tam je vyfoceno. Obrázek přímo z trávy sem dát nemůžu, protože nemám jak ho pořídit. :think:


těžko hádat podle popisu ale mohla by to být bedla zardělá
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod kovářskej » 27 zář. 2017, 22:14

Bedly ale mají trochu šupinatej klobouk a takovou tu sukýnku. Tyhle bílý mají klobouk hladkej a spíš matně lesklej než plstnatej /lepší přirovnání mě nenapadá/ . A jsou nízký, tak 10 až 15 cm.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod klasik51 » 28 zář. 2017, 09:05

Jj Kovářskej, je to nějakej parchant, taky nevim a už jsem před časem volal Jcp.
Roste mi to taky na zahradě a na louce, kam si chodim pro žaprdóny, roste to s nima.
Vypadá to jako žampion a neni to žampion. Hlavu to má zespodu bílou, žampion růžovou až tmavou, podle stáří.
Ale jak píšu, nevim co to je, tak to tam nechávám.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod jcp » 28 zář. 2017, 12:16

kovářskej píše:Kdybych věděl že v neděli dorazí na slezinu polabanů JCP ...

jcp nedorazí, má středy, pátky a neděle zablokovaný návštěvana otce přítulky na LDN v Kutný Hoře, ale jcp si podle popisu myslí, že by to mohla bejt strmělka mlženka :think:
. ale jinak - opravdu rostou .. image_id: 25812
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod Yetenek » 28 zář. 2017, 15:55

jcp píše:..... ale jinak - opravdu rostou ..

Rostou. Byl jsem včera (po noční, takže jsem nebyl zrovna ve formě) a dnes ráno (to se zase po desáté hodině začaly houfně vyskytovat rodinky se řvoucíma děckama, které významně urychlily mé rozhodnutí to pro dnešek zabalit - prostě volný den), a našel jsem snad víc než za celý loňský podzim. Příští týden mám dovolenou, tak doufám, že jsem si ji načasoval dobře a že tenhle stav ještě vydrží...
K těm houbám na zahradě - asi 4 roky zpátky se mi na zahradě pod mladou borovicí objevili klouzci. Přesto, že jsem je nesbíral, další roky se už neukázali. A včera jsem našel 3 mladé plodnice, asi 5 metrů od původnáho výskytu, dnes přibyly další dvě. Tak doufám, že se mi zde usadí trvale.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod kovářskej » 28 zář. 2017, 19:36

Jirko, ta strmělka to asi nebude, ono to nemá tak "rozevlátej" ten klobouk. Pokud ty houbičky vydrží na trávníku přes neděli, tak jednu v pondělí ráno uloupnu , vezmu ji s sebou do práce a po práci kolem třetí bych se u Tebe doma stavil (pokud by to šlo) aby ses koukl okem znalce co by to mohlo být. Ono to nakonec bude něco úplně obyčejnýho, jen to prostě neznám :smile:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod RottenFox » 30 zář. 2017, 19:45

Tak nám se letos na zahradě vyjma všech těch "něco jako žampiónů" ještě rozmohlo tohle:
Obrázek Obrázek
:think:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod Yetenek » 30 zář. 2017, 20:03

Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod RottenFox » 30 zář. 2017, 21:14

To bude určitě Čechratka podvinutá.
Obrázek
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Čechratka_podvinutá
Díky za nasměrování. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod Yetenek » 30 zář. 2017, 21:31

Zdál se mi ten klobouk na druhé fotce docela málo podtočený oproti houbám, se kterými mám tu pochybnou čest na zahradě.
Čechratka podvinutá se mi v trávníku vyskytuje několik let, letos ale je ten výskyt skoro kalamitní. A v lese toho je snad víc než ostatních hub dohromady.
Mimochodem, byl jsem na výstavě v Poděbradech a tam mi byl pro likvidaci podhoubí (nejen čechratky) doporučen roztok kyseliny borité, což je vlastně borová voda. Takže tato houbička má vyhlášenou chemickou válku, která by na trávník a ostatní rostliny neměĺa mít žádný dopad.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod sihanuk » 30 zář. 2017, 21:58

Yetenek píše:Zdál se mi ten klobouk na druhé fotce docela málo podtočený oproti houbám, se kterými mám tu pochybnou čest na zahradě.
Čechratka podvinutá se mi v trávníku vyskytuje několik let, letos ale je ten výskyt skoro kalamitní. A v lese toho je snad víc než ostatních hub dohromady.
Mimochodem, byl jsem na výstavě v Poděbradech a tam mi byl pro likvidaci podhoubí (nejen čechratky) doporučen roztok kyseliny borité, což je vlastně borová voda. Takže tato houbička má vyhlášenou chemickou válku, která by na trávník a ostatní rostliny neměĺa mít žádný dopad.

Borová voda? tedy borovička :idea: Nebylo by lepší ji vypít? :D :palm: :plaster:
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod RottenFox » 30 zář. 2017, 22:18

Podtočenej ten klobouk vskutku moc není.
Každopádně mi to roste jen pod lípou, jinde ne.

No a co se likvidace týče, onehdá jsem se tu ptal, co mi to roste kolem boudy na zahradě, Obrázek Obrázek Obrázek no a než mi tu někdo stačil odpovědět, tak jsem to tenkrát zplna hrdla posypal solí a už se to od tý doby neukázalo. :think: :palm:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Houby & houbičky II.

Příspěvekod Yetenek » 01 říj. 2017, 07:40

sihanuk píše:Borová voda? tedy borovička :idea: Nebylo by lepší ji vypít? :D :palm: :plaster:

Když na vypití je v ní příliš málo alkoholu (bavíme se o borové vodě) :smile:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron