Switch to full style
Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: Houby & houbičky II.

26 srp. 2019, 21:13

V druhé půlce minulého týdne koše hřibů (praváky, kováře, koloděje, suchohřiby, kozáci) v Hostýnských vrchách, v sobotu u Rýmařova ucházejícně suchohřibů a ještě naseto babek (nesbíráno, brali jsem jen na sušení). ... manželku postihla mykologická mánie, teď to ještě sníst (ale jestli mezi tím zůstal hořčák, tak je to asi vyřešený).

Re: Houby & houbičky II.

01 zář. 2019, 14:04

Pánové doporučte mi prosím nějaký atlas hub případně autora. Tedy pokud nějaký používáte. :smoke5:

Re: Houby & houbičky II.

01 zář. 2019, 14:22

M. Smotlacha Kapesní atlas hub, vlastním vydání 2015 - Ottovo nakladatelství. Pro běžnou určovačku gůt, klasika, slušné fotky, malé rozměry.

Re: Houby & houbičky II.

07 zář. 2019, 13:31

Ottova encyklopedie hub, Ladislav Hagara. ;-)

Re: Houby & houbičky II.

11 zář. 2019, 18:28

Včera jsem byl na výzvědách. malý košík, fajfku. Nerostou - porostou :ok: tedy tady u nás.
"Prašivek" hafo, to je dobré znamení, docela dost mokro v lese. Lezou lišky. (maličké)
Našel jsem jednoho malého křemenáče, jednoho kotrče, jak 4 pěsti, jednoho docela velkého klouzka
a jednu velkou šafránku. (tak 12 cm klobouk) V úterý pudu na kontrolu. :smoke1:

Re: Houby & houbičky II.

12 zář. 2019, 07:45

A mezitím ti to o kvíkendu vyluxují lufťáci :plaster:

Re: Houby & houbičky II.

12 zář. 2019, 12:13

Mám příští týden kvůli houbám dovolenou, vzhledem k tomu, že tady v pondělí celkem dost zapršelo, tak se do lesa docela těším :puffy:

Re: Houby & houbičky II.

15 zář. 2019, 08:28

kovářskej píše:A mezitím ti to o kvíkendu vyluxují lufťáci :plaster:

Uvidíme. :think: :smile:

Re: Houby & houbičky II.

16 zář. 2019, 07:11

Už i v polabí rostou - měl jsem v sobotu šichtu na dýzlu a tak z výšky okýnka v mašině vidím lidem na polňačce u trati i na zastávkách na znamení do košíků. A měli docela plný košíky babek, kozáků, sem tam i nějakého praváka a bedlu. :puffy:

Re: Houby & houbičky II.

16 zář. 2019, 11:39

Dopoledne jsem byl v Kersku, Pravda, začínají růst, ale žádné houbařské orgie se nekonaly. Téměř samé babky, ale krásně zdravé. jedinou jsem tam nechal červivou.
Bedel bylo poměrně dost tři týdny nazpět, dnes jsem nepotkal ani jednu.

Re: Houby & houbičky II.

16 zář. 2019, 19:13

Jo, rostou, necelé dvě hodiny, dva koše. Směs kováři, praváci, hnědí (B. badius). Zdraví. Víc neberu i když by bylo. U lesa jsem potkal manžele od Žatce (u nich prý nerostou) a měli plnej kufr, tedy v plastových přepravkách, ale nechtěl bych to do toho auta ani nosit, natož čistit. 700mnm.

Re: Houby & houbičky II.

27 zář. 2019, 17:47

Dneska se zadařilo. :joy:
Obrázek

Re: Houby & houbičky II.

28 zář. 2019, 20:35

Jj, každý den dva koše. Sušička jede v testu kolik vydrží, dneska pátej den v kuse. Oddychne si jen když měním suchý obsah za mokrý, tzn. půl hodinky ráno a večer.

Re: Houby & houbičky II.

28 zář. 2019, 20:47

Hm, tak trochu závidím, mně se to poslední dny tak nějak sešlo, že se do lesa prostě neutrhnu...

Re: Houby & houbičky II.

29 zář. 2019, 07:11

Není co závidět, před časem jsem to měl taky tak nacpaný, pořádek a klid v tom udělal až infarkt, takže teď mám na všechno dost času.
Odeslat odpověď