Ebay jako prodejce

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Ebay jako prodejce

Příspěvekod slabak » 24 úno. 2017, 15:54

Zdravím,
má tu někdo zkušenost na Ebay jako prodejce? Jsem zaregistrovaný na Ebay.com dlouho, ale vždy jsem jen kupoval. Když chci nyní prodat, bere mě to jako že jsem US citizen a dle toho se odvíjí i poštovné. MUSÍM vyplnit ceny a společnost po USA a teprve potom jen tak okrajově International shipping. Prostě USA je mandatory. Nelze např. napsat, že do USA nechci posílat vůbec. Své adresy mám všechny správně v ČR. Zkusil jsem se přihlásit pod svým účtem na Ebay.de a Ebay.co.uk, ale očividně můj účet platí pouze pro americky Ebay. Řešil to někdy někdo a byl by mi případně to ochoten ukázat, co dělám blbě?
Díky
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: Ebay jako prodejce

Příspěvekod basa333 » 24 úno. 2017, 16:19

před lety jsem se o to krátce zajímal, ale když jsem viděl, co všechno bych musel deklarovat (různá prohlášení o tom, že za něco ručím a za něco neručím) a odkazovat se na x paragrafů, tak jsem se na to chlapsky vys..al a bylo taky dobře. o usa ovšem nepadlo ani slovo, hnal jsem to jen přes germány.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Ebay jako prodejce

Příspěvekod slabak » 24 úno. 2017, 18:18

No asi to tak dopadne, zaskrnes si, ze do USA neposilas a hotovo. Mam dost pozitivnich feedbacku a pokud si zalozim novy ucet na Ebay.de, prijdu o ne a jsem jako na Aukru, pokud nemas dost komentaru nebo provedenych transakci,nevzbuzujes prilis duvery...
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: Ebay jako prodejce

Příspěvekod Aer » 24 úno. 2017, 18:30

Zkus podporu eBay.uk přes chat. Tam ti poradí online. Ale já taky zjistil, že eBay prostě není jen eBay, ale má oddělené subjekty.
Uživatelský avatar
Aer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 50
Registrován: 14 pro. 2015, 22:30
Bydliště: Plesná

Re: Ebay jako prodejce

Příspěvekod Dejmal » 25 úno. 2017, 07:51

To máš zvláštní účet, mě můj funguje na všech e-bay do kterých jsem se hlásil :think:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Ebay jako prodejce

Příspěvekod basa333 » 25 úno. 2017, 08:06

na jeden účet už jsem nakupoval v německu, usa i anglii, myslím, že to nehraje roli, jen se musíš s tím prodávajícím domluvit. dokonce jsem i kašlal na to, že si zaškrtl, že do cz neposílá. chvíli se osíral a nakonec vždycky poslal. u některých prodejců ale kupodivu ani nejde poslat nabídku, mají to nějak jinak zablokované. to už je ale trochu OT.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Ebay jako prodejce

Příspěvekod slabak » 25 úno. 2017, 10:34

Nakupovat ano, psal jsem o prodeji. Koukal jsem na ruzna fora, nelze prevest ucet z ebay.com na ebay.de, proste to tak maji nastaveny. Priklad: nekdo se zaregistroval na Ebay.de a pak se prestehoval do USA, neslo prevest ucet z Ebay.de na Ebay.com. Bud musel pouzivat ucet zaregistrovany v Nemecku nebo udelat novy v USA. Toliko postrehy z ruznych diskuznich for.
Radku, ty si otevres stranku ebay.com, prihlasis se. Odhlasis, otevres ebay.de a prihlasis? Ja myslel, ze to tak pujde, ale ani nahodou, nelze. Registroval jsem se na Ebay.com
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10

Re: Ebay jako prodejce

Příspěvekod Dejmal » 25 úno. 2017, 10:48

Jo, mě to jde. UK,USA, DE, IT vše na jeden účet
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Ebay jako prodejce

Příspěvekod peťák » 25 úno. 2017, 14:04

I mně to tak funguje. Registrován jsem se na ebay.com a kdykoliv přepíšu adresu na .de, .co.uk, .it, to je fuk, jsem stále přihlášen...
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Ebay jako prodejce

Příspěvekod slabak » 25 úno. 2017, 15:18

Tak to mam nejake dojeb..e. Zkousim, nelze. Zkusim napsat na help co s tim prevodem uctu do jine zeme.
slabak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 317
Věk: 52
Registrován: 23 črc. 2012, 09:59
Bydliště: Praha 10


Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků