Zbraně a střelivo s.r.o

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod jirkab » 27 lis. 2015, 13:31

:arrow: LudaT: Ona Palestincům asi radí Džamila. A je fakt, že takové jemné, plácnutí přes ruku, doprovázené slovy "tytyty ty kluku jedna Palestincká" by mělo určitě ten správný výchovný efekt.
Uživatelský avatar
jirkab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 796
Věk: 60
Registrován: 29 kvě. 2014, 12:24
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod muf » 27 lis. 2015, 13:43

:arrow: Baca bez pardonu tak to prostě je.
Já to asi špatně řek prostě mně nefunguje pouze jedna ruka bohužel pravá, už sem pár předovek nacpal. Tak o techniku ani rychlost střelby v mém případě nejde jde spíš o to respektive o zadržovací účinek té střely. Zcela jednoduše je lépe být připraven než se potom divit. A taky aby nebyl člověk za šaška. A nemával před nějakým parchantem flobertkou.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod rionel » 27 lis. 2015, 13:49

Tak to jedině Desert Eagle. Ten otevře i motor od auta.
Uživatelský avatar
rionel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 100
Věk: 40
Registrován: 13 bře. 2013, 10:38
Bydliště: Praha 13

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod ucho » 27 lis. 2015, 15:56

To ano, ale Muf hledá jiné řešení, protože předpokládám, že z důvodu následků po úrazu, který utrpěl, nemůže být držitelem zbrojního průkazu.

Mufe, já s perkusákama velký zkušenosti nemám, ale nepochybuji o účinnosti toho olověnýho knedlíku, co z toho lítá. Sám máš asi větší zkušenost s tímto druhem zbraní, tak víš, jak přesný zásahy to umí(š).
Myslím, že na střelnici s tím užiješ dost zábavy, ale nevím, jestli bych to chtěl mít doma nadrcnutý a připravený ke střelbě. Já mám doma vždy vybito, munice zvlášť, bambitka zvlášť, zamčeno, hotovo. Nejlepší proti zlodějům je zamčená chalupa a na noc zavřený i větračky. Když lapka vidí, že je zalígrováno, tak je velká pravděpodobnost, že půjde radši tam, kde se v noci větrá. V případě, že bych v noci slyšel divné zvuky z přízemí baráku, tak ihned vytáčím 112, řvu na loupežníka jak tur, že volám benga a chopím se pálky, kterou mám v ložnici vedle postele - to kdyby toho pitomce napadlo hrabat se za mnou nahoru. Ať si ten mamlas radši odnese tu pitomou telku z obýváku, než doma střílet. Beztak tam prdlajs dávaj..
Uživatelský avatar
ucho
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 595
Věk: 45
Registrován: 20 kvě. 2009, 15:16
Bydliště: Pha západ

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod muf » 27 lis. 2015, 16:05

Izraelskou kupovat nebudu to radši sundám za zdi Waltra a dokoupím munici. P 38. to je jednak nádherná a spolehlivá pistole. Kufr otevřu páčkou. :lol:
:arrow: ucho máš pravdu není nic horšího než namířit zbran na člověka ač je to pouhej zloděj, ale .........?
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod BATRACHOS » 28 lis. 2015, 20:03

muf píše:A co Derringer aspoň na obranu domova? Co na to říkáte. Perkusní zbraně mám rád.


muf píše:Já to asi špatně řek prostě mně nefunguje pouze jedna ruka bohužel pravá, už sem pár předovek nacpal. Tak o techniku ani rychlost střelby v mém případě nejde jde spíš o to respektive o zadržovací účinek té střely. Zcela jednoduše je lépe být připraven než se potom divit. A taky aby nebyl člověk za šaška. A nemával před nějakým parchantem flobertkou.


Tak pokud se vyznáš v předovkách, tak trochu váhám, jestli ti něco radit.
Vycházím z toho, cos uvedl:
1. obrana domova - tedy ne to nosit v holsteru, ale spíš mít zbraň pohotově v baráku (jsou lokality, kde vlastní dvůr sousedící s ulicí je skutečně místo, které je lepší mít možnost pokrýt něčím ostřejším, stejně tak předsíň do dvora ... :twisted: )
2. když už ..., tak chceš, aby to zastavilo první ranou i kolohnáta 150 kilo v kožené bundě, pod ní kožené vestě a džísce a s motorkářskou helmou na hlavě.

No ... záleží dost na tom, kolik máš po kapsách, resp. jestli jsi ochoten za to dát příslušnou "pálku". Perkusní zbraně jsou daleko dražší, než běžné sériovky na obranu i než lovecké kousky. Krom toho jsou náročné na údržbu a zapomeň na to, že bys měl naládováno půl roku v šuplíku nočního stolku - nejpozději po měsíci vystřelit, komplet rozebrat,vyčistit, sestavit, naolejovat, a nejlépe až druhý den znovu nabít. Ale to asi víš sám nejlíp, pokud se v černém prachu vyznáš.

... tedy pokud pomineme finance a další komplikace, tak na to, na co se ptáš, je podle mne zdaleka nejvhodnější tahle kráska:

http://www.davide-pedersoli.com/scheda- ... unter.html

Je to brokovnice ráže .20 a snese neskutečné množství prachu. Je jen na tobě, čím to vlastně nabiješ a kolik tam těch broků dáš. Čili zastavovací účinek je větší, než u většiny bezdýmných zbraní - lehne si cokoliv, co je v zásahové zóně, a dost pravděpodobně už hooodně dlouho nevstane. Dost možná už nikdy. Počet útočníků nemusíš řešit, hravě to smete dva nebo i tři, záleží hlavně na vzdálenosti, jak se brokový kornout s metry rozvíjí. Zkušený střelec to odhadne dost přesně. :twisted:
Je to dvouhlavňovka, takže máš ještě druhou ránu na reparát. Ale po pravdě, moc nevěřím, že by po první ráně ještě někdo měl tu odvahu dál klást odpor. Spíš by ti to mohlo vysklít okna v přízemí a lehce pošramotit sluch, když bys vystřelil uvnitř s plnotučnou navážkou. :wink:

Dá se to samozřejmě nabít i slugem, viděl jsem, co to udělalo s dospělým divočákem - kanec měl od čela v těle tunel až skoro k zadním nohám... :shock:

Není to zas až tak vzácná zbraň, u nás tenhle kousek semo tamo někdo mezi předovkáři vlastní. Stačí se poptat a zkus si z toho s někým bouchnout na střelnici. Prodávají to zde:
http://www.zbrane-dave.cz/products/perk ... r-shotgun/

Je to drahá legrace, ale je bez zbrojáku, dvouhlavňová, a zastaví i slona - původně se používala na tygry! :mrgreen: Dá se k ní dále přikoupit i pažba, pak se z toho stává regulérní brokna s "upilovanou" hlavní. Nevím, jak na tom jsi po té havárii, ale když se tomu trochu pověnuješ a budeš poctivě trénovat, zvládneš nabíjení černopraché brokovnice asi o 2sek. pomalejší, než u zlamovací bezdýmné. To není tak hrozné vzhledem k doslova šílenému zastavovacímu i odstrašujícímu efektu. :wink:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Vejr » 28 lis. 2015, 21:01

mno Howdah bych mu zrovna nedoporučoval. Výstřel z toho je docela zážitek a představa držet ho jednou rukou a ještě k tomu slabou .... kope to jako vzteklej kůň i když je to na černej prach. Navíc výstřel takovýho množstí černýho prachu v místnosti z ní udělá udírnu, o doutnajících záclonách nemluvě. A rychlé přebití perkusáku bych taky nedoporučil, protože ve snaze o maximální rychlost člověk může narazit na doutnající zbytek v laufu - osobní zkušenost, stálo mě to fousy a obočí, prachovnice byla naštěstí kožená takže moc nebouchla, bejt mosazná tak teď datluju jednou rukou.

Osobně bych ti doporučil jít si udělat zbroják, zkušební komisař určitě pochopí že blbě rozebereš ČZtu když máš chromou ruku a jim jde hlavně o bezpečnou manipulaci. Navíc se při kurzu a učení na zbroják něco naučíš o krajní nouzi a nutné obraně. Protože mít zbraň je hlavně o zodpovědnosti. A z lidí co dneska tahaj volně prodejný derringery a nemaj zbroják mám docela strach. A se zbrojákem pořídit revolver, klidně 2" v 38spec, z něho se dá střílet jednou rukou, nezná závadu a natahování závěru, na stole ho nabiješ jednou rukou taky. 2 na komoru polopláštěm zastaví i toho 150kilovýho motorkáře. A máš ještě 3-4 v rezervě.

před lety jsem potkal na závodech IPSC Belgičana co měl jednu ruku a dokázal s náma držet krok, měl akorát speciální držák na zásobníky.
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod pitrson » 28 lis. 2015, 21:25

Vejr píše:..Osobně bych ti doporučil jít si udělat zbroják,.
Naprostej souhlas. Ladovacky jsou urcite zajimavy, ale na obranu naprosto nevyhovujici. Nespolehlivy pri dlouhodobejsim naladovani, nedostatecna bezpecnost pri prenaseni v strelbyschopnem stavu, malo ranove.. Btw. nevim, kde si mufe nasel, ze ses zdravotne nezpusobilej? Zkus si vyridit u obvodaka potrvrzeni zdravotni zpusobilosti a uvidis. Jit by to imo melo..
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod BATRACHOS » 28 lis. 2015, 23:29

Samozřejmě.
Oba předřečníci mají 100% pravdu. Když mám k disposici motorku a potřebuji se někam rychle dostat, nepojedu na koni.
Když mám ale k disposici jen toho koně, tak vybírám co nejvhodnějšího. :wink:

Vycházím z mufovy prosby o doporučení zbraně legálně prodejné BEZ ZBROJÁKU.

Co se týče bezpečnosti a podobných argumentů vůči perkusním zbraním: tyhle zbraně byly skoro 100 let zdaleka nejrozšířenějším typem palné zbraně, lovecké, vojenské, dlouhé i krátké. Samozřejmě se nosily nabité, k čemu asi tak bude pistole v sedlovém holsteru, když nebude nabitá? Jak jsem již byl řekl, současné konstrukce zbraní jsou v dnešních podmínkách nepochybně bezpečnější, ale celkem bych si trval na tom, že k těm účelům, které muf uváděl (mít doma jako zálohu k obraně obydlí a rodiny, tedy nikoli na skryté nošení) je Howdah bezpečná dostatečně.

Co se rychlého nabíjení týče, v případě perkusní brokny to samozřejmě musí být polopatrony, buď papírové, nebo košíčky. Prachovnice vůbec nepřijde ke slovu. Hlaveň se samozřejmě profukuje, u pistole je to něco jiného, než revolver perkusák.
Nevím, o jaké rychlosti nabíjení se bavíme, ale na závodech se většina těch opravdu dobrých vejde do 20 sekund na jeden výstřel, a to včetně míření. Výrazně přes 30 sekund už znamená penalizaci.

Pravda rovněž je, že to kope, proto jsem upozorňoval na přídavnou pažbu, která to eliminuje.

Opakuji, že varianta zbroják je v každém případě vhodnější.
Pokud ale nepřipadá v úvahu, myslím, že na domácí účely je Howdah to nejlepší z KRÁTKÝCH BP ZBRANÍ (má jen jednu ruku).
Rozhodně podle mne lepší, než BP derringer.

Jistě, že lepší by třeba byl Coach Gun, nebo Cavalry:
http://www.zbrane-dave.cz/products/shot ... 0-900-kc-/
Ale jednak to už stojí nějakých 24 000, a za druhé je to prostě puška a není počítaná na jednu ruku. Howdah ano, i s přidanou pažbou se s ní lépe manipuluje, než s puškou. Akorát je strašně těžká, ale to na domácí užití nevadí. A o to méně to samozřejmě kopne.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Fanys » 28 lis. 2015, 23:54

Možná by se tam nějaká na dnešní ráži našla.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod PoKlaT » 29 lis. 2015, 14:03

jirkab píše: A je fakt, že takové jemné, plácnutí přes ruku, doprovázené slovy "tytyty ty kluku jedna Palestincká" by mělo určitě ten správný výchovný efekt.

Interpol: dovolit občanům nosit na veřejnosti zbraně je nejefektivnější prevence teroristických útoků
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod muf » 29 lis. 2015, 16:34

Moc děkuji za informace. A než se unáhlit tak to ještě proberu. Vono ty ceny taky nejsou nejnižší, tak když už investovat tak na furt. A ten howdah ten je opravdu nádhernej.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod ucho » 29 lis. 2015, 19:41

PoKlaT: To je zajímavé, že u takového prohlášení nebyl nikdo z novinářů českých televizi, novin nebo zpravodajských serveru. Já jen všude ctu, jak za všechno zlo může puška AK 47 a ve zprávách se mě pokouší šokovat počtem legálně držených zbraní :lol:
Uživatelský avatar
ucho
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 595
Věk: 45
Registrován: 20 kvě. 2009, 15:16
Bydliště: Pha západ

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod muf » 06 pro. 2015, 11:25

:arrow: Batrachos. Včera se stavil kamoš a ukázal mně Vortek cal.50. No a nasadil brouka. Levnější než Howdah, ale pouze jedna rána. O zadržovací efekt strach nemám. Taky pro mně lepší obsluha i čištění. Bohužel nevzal střelivo tak jsem nemohl zkusit. Nemáte s ní někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod rionel » 06 pro. 2015, 12:00

A není opravdu snazší udělat si zbroják? To že máš pochroumanou ruku, nebude takovej problém. A sehnat zbraň s lehčím závěrem, nebo revolver bude snazší. Než laborovat s něčím takovým.
Uživatelský avatar
rionel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 100
Věk: 40
Registrován: 13 bře. 2013, 10:38
Bydliště: Praha 13

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


cron