Zbraně a střelivo s.r.o

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod PoKlaT » 06 pro. 2015, 12:13

ucho píše: Já jen všude ctu, jak za všechno zlo může puška AK 47 a ve zprávách se mě pokouší šokovat počtem legálně držených zbraní :lol:

Také je zajímavé, že nejvíce výrobců téhle legendární zbraně je v USA jak to před nedávnem v tomhle vlákně zveřejnil Pitrson :wink:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Gimli » 06 pro. 2015, 23:37

for Poklat :
Ono to bude podobné jako s ČZ 75. Tu taky vyráběl leckdo.

for muf

Jinak bych doporučil to samé, co rionel - zbroják a revolver . Nejdřív zajdi k doktorovi, řekne dle tvého konkrétního stavu, jestli je možné abys zbroják získal. Doporučil bych Holek mod. 820, není to na žádné časté střílení, ale za ty peníze na osobní ochranu bohatě postačí.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod BATRACHOS » 07 pro. 2015, 13:07

muf píše::arrow: Batrachos. Včera se stavil kamoš a ukázal mně Vortek cal.50. No a nasadil brouka. Levnější než Howdah, ale pouze jedna rána. O zadržovací efekt strach nemám. Taky pro mně lepší obsluha i čištění. Bohužel nevzal střelivo tak jsem nemohl zkusit. Nemáte s ní někdo zkušenost?


Vortek je dělo! :twisted:

Ale neviděl jsem nikdy brokový, což mi na sebeobranu tohoto typu přijde lepší :?: :think: (co na to ostatní) :think: :?: , a je to tedy extra dlouhá "svině". Řekl bych, že (aspoň z hlediska mých možností) pouze pro dvě ruce. I obouruč jsem měl co dělat. Howdah je kratší, byť těžší. Obsluha při vlastní střelbě mi přijde stejná, akorát se musíš naučit tou jednou rukou natáhnout postupně oba kohouty. Čištění při vybírání na sebeobranu mi nepřijde rozhodující faktor.
... krom toho, jedna rána je podle mne málo. :naughty:

Zvlášť (neuraž se, prosím, nemyslím to nijak zle) když máš na případnou následnou sebeobranu v nouzi jen jednu ruku.
Člověk musí počítat se stresem etc. etc... a mít aspoň tu jednu záložní ránu. :!: :!: :!:

Samozřejmě je lepší mít jich plný válec, třeba 6 jako u toho Holka, ale když to nejde, tak aspoň dvě!
:think: Případně BP derringera s dalšími dvěma ranami v záloze. :think:
Naposledy upravil BATRACHOS dne 07 pro. 2015, 13:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Vejr » 07 pro. 2015, 13:16

Poklat :

ono to s výrobci v US nebude tak horký, to jsou všechno firmy co upravujou dovezený kalachy na samonabíjecí
asi jako u nás SA58 prodávaný jako Hermex, Gazela a podob.
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Baca » 07 pro. 2015, 19:54

Muf skus a este pozriet an GG derringer s 6" hlavnou a v kalibri .54. Dva kusy = 4 vystrely na sebaobranu by mohli stacit. Pri spravnej navazke ( to vychytas pri trenovani niekde na strelnici) tych 6 palcoch a olovenom knedliku by si mal menej vahy v ruke a do tych 15 metrov by to malo byt slusne presne. Navyse to dava KUUUUUUUUUA ranu a oblak dymu cize podla mna dost odstrasujuce. :-) V stojane to nabijes a ak si pripravis polopatrony aj dost rychlo :-) Z Vorteka by sa ti jednoruc palilo ztazka je to viac ne zkilova krava a broky s toho poriadne nevystrelis 3m od hlavne su uz vyse metra nasiroko (vyvrt ich roztoci aj keby boli v kontajneri - ono je to jedno v com su) Derricky sa tusim u GG robia aj s hladkou hlavnou ( na urcenu vzdialenost (pre derringera je to max 1.5m) to triafa aj gulou a do hladkej narves aj broky v kosiku :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod muf » 10 pro. 2015, 14:41

Nic proti Derrikum, ale je to pořád jenom víc zábavy než toho co potřebuju já. Dokonce jsem měl slovenského Derrika a teho našeho v ruce a to zpracování se nedá srovnávat. S teho Slovenského bych měl strach. Prostě a jednoduše bezpečně naládovanou předovku s tím že pokud ji budu muset použít a bude fungovat i po půl roce, tak je to Vortek. Ano vím mám pouze jednu ránu, ale kurde pokud trefím tak není svědek. A pokud ne tak si to zasloužím. A děkuju všem za důležité informace. :ok:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Baca » 10 pro. 2015, 18:56

Dufam, ze ho zozenies :-) Je to dost uzky profil :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod muf » 12 pro. 2015, 10:29

Poslaly mě ho poštou dneska sem byl na honu, samozřejmě sem nesřílel bo to zákon nedovolujee. Ale toto jako jo.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Kirman » 12 pro. 2015, 23:44

Me docela zaujal ten vyse zminovany Kevin.
Uživatelský avatar
Kirman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 263
Věk: 39
Registrován: 07 úno. 2014, 14:46
Bydliště: Nymburk

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Rudolf Steiner » 26 úno. 2016, 10:52

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 476
Věk: 52
Registrován: 14 čer. 2013, 09:46
Bydliště: Deutschböhmen, Landkreis Aussig

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod pitrson » 26 úno. 2016, 13:23

muf :arrow: Uz jsem to psal jednou, ale jak vidm smerovani tveho vyberu, neda mi to. Vyber zbrane na obranu vidim nasledovne:

Proc NE perkusak: - nedostatecna bezpecnost (zejmena pri prenaseni ve strelbyschopnem stavu)
- malo ran
- nespolehlivost (hlavne pri deletrvajicim permanentnim nabiti)
- neprakticnost (nabijes, nejpozdeji po 2 dnech nemas zadnou jistotu, ze vystrelis -> prebit - komplikace s vybitim, novym nabitim)
- nepohotovost (vzhledem k predchozimu je dost pravdepodobne, ze az nastane situace, kdy po zbrani sahnes, nebude nabita, nebo strelbyschopna z jineho duvodu)
perkusy obecne mi prijdou jako zajimava volnocasova aktivita, ale nez perkus na obranu, to uz bych si radsi poridil peprak, nebo klacek..

Proc navic NE dela typu Howdah apod: - tezky, neskladny (kdybys nahodou nekdy potreboval mit zbran sebou, tak tady uz je to fakt problem)
- nemas pod kontrolou co vsecno krome uvazovaneho cile jeste trefis (co kdyz uz bude utocnik drzt nekoho 'pod krkem'? Prece je nevodbouchnes oba? )
Je mi jasny, ze te k tomu perkusu asi tahnou i jiny pohnutky, nez potreba obrany, ale presto zvaz jeste jednou ZP a tim i porizeni zbrane modernejsi konstrukce :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod tifik » 26 úno. 2016, 18:55

Souhlasím. Zkus si projít nějaká videa s obrannou střelbou, něco o tom přečíst a zjistíš, že ve stresu budeš mít problém použít a trefit se i s normální zbraní, perkusní je úplně mimo. To je jen představa lidí bez ZP. Obranná zbraň musí být hlavně spolehlivá (což perkuse není, stačí, aby navlhnul prach, zápalka....) a musíš s ní trénovat, což v případě perkuse je taky docela obtížné. Bezpečnost při nošení už ani nepíšu. Chceš-li mít na obranu/sport střelnou zbraň, udělej si zbroják :-)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod BATRACHOS » 26 úno. 2016, 22:28

Mno.

Oba předřečníci mají samozřejmě pravdu: zbraně na bezdýmný prach NEPOCHYBNĚ JSOU bezpečnější, spolehlivější a uživatelsky vstřícnější.
Takže ano, určitě je zbroják jistější volba.

Ale!

Za prvé se perkusními zbraněmi lidé úspěšně zabíjeli přes většinu 19. století - celý slavný divoký západ stál na perkusácích (po tom už to byl obyčejný moderní MacDonald a předtím spíš zálesničina s křesadlem na jednu ránu a pak holt nožem). Představa, že neměli colty a derringery trvale nabité, je dost mimo ... byla to sebeobranná zbraň.

Za druhé, představa, že perkusní zbraň nějak masově selhává, je také lichá, selhávky jsou naprosto výjimečné! Na střelnici jsem často svědkem toho, že se u pistolí něco šprajcne, asi je to chyba majitele, staré kusy, špatná údržba ... ale děje se to běžně. Mně se - přiznávám, že u pušky - za celou dobu stalo dvakrát, že by selhala kapsle. Že by nabitá perkusní zbraň nevystřelila, pokud neselhala kapsle, se mi nestalo. (U křesadla ovšem zcela běžně, ale to je zásadní rozdíl.)
Nemluvím o perkusních revolverech, protože ty jsou na ZP a podle mne je to úplná pitomost, něco takového si pořizovat na obranu, když na ZP dotyčný může mít bezdýmný revolver. Řeč tu byla celou dobu o zbraních, které se nabíjením a spolehlivostí víceméně neliší od pušek - pistole s dlouhou, uzavřenou hlavní.

Za třetí, představa, že se k prachu snadno dostává vlhkost, je také dosti nesprávná. Totiž: kudy by se při správně nabité zbrani ta vlhkost dostala? Kapsle se na nošení zalepuje lakem na nehty, dobře zalisovaná střela naprosto spolehlivě těsní. Dělaly se poměrně nedávno testy s vhozením perkusní zbraně do vody, většina vystřelila i po několika minutách pod hladinou. :idea: Tedy u zbraně nabité a přechovávané doma ve stabilní teplotě vidím riziko zvlhnutí do měsíce - dvou jako minimální.

Za čtvrté, argumentace s přenášením je lichá, protože zájemce opakovaně zdůraznil, že o to mu nejde. Samozřejmě, pak by riziko zvlhnutí např. v zimě rostlo, a jistě že to nejsou kousky zrovna vhodné k zastrčení za dámské bikiny.

Shrnuto: Podle mne většina nedůvěry k perkusním zbraním pramení z toho, že běžní střelci se ZP mají převážně zkušenosti s perkusními revolvery. Tam souhlasím, že spolehlivost může být poněkud menší - ovšem zase je tam k disposici více ran a nebývá více selhačů na jeden bubínek!

Já osobně vidím jiný zcela zásadní důvod proti použití perkusní zbraně na sebeobranu, a to je zákon!
Pokud vím, tyto zbraně se k sebeobraně používat nesmějí a zejména se nesmí používat ten typ ranivého střeliva, který je jako jediný možný v perkusních zbraních.
Myslím, že i použití běžné zbraně na ZP k sebeobraně je u nás HOOODNĚ VELKÝ PROBLÉM, natož pak vysvětlovat, jak se něčí záda dostaly na protilehlou zeď, když tělo leží na podlaze...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod tifik » 27 úno. 2016, 06:20

Přiznám se, že jsem nečetl celé vlákno, myslel jsem, že chce zbraň nosit. Pokud ne revolver tak už mi úplně uniká smysl, jednou ranou (dvěma), kterou na 50% netrefí, si nepomůže už vůbec. Mně se perkusní zbraně líbí, mám rád tu vůni černého prachu, ale na obranu bych ji opravdu nepořizoval. Ano, divoký západ stál na perkusních zbraních, ale víme, kolik bylo selhačů?
Použití zbraně je samozřejmě v současné legislativě krajně nebezpečné i pro majitele zbraně, o tom žádná, je lepší to mít jako hezký koníček :-) Ad ranivé střelivo, měl jsem za to, že se používá normální olověná střela tvaru kuličky nebo kužele nebo ne?
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně a střelivo s.r.o

Příspěvekod Vejr » 27 úno. 2016, 07:23

co se týče spolehlivosti dlouho nabitých zbraní na černej prach tak větší problém než vlhkost dělá mastnota a následná flegmatizace prachu. Stačí mít laufy nakonzervovaný olejem před nabíjením nebo špatně zvolený mazání střely. On totiž dnešní černý prach vůbec není stejný jako historický.

ranivé střelivo - tady máš asi na mysli formuli zákona o střelách se zvýšeným ranivým účinkem tj střely s řízenou deformací což u perkusáku moc nehrozí. Jinak není nutný používat na obranu celoplášť, střela může být klidně jen olověná. Osobně nosím polopláště, schválené výrobní provedení.

Osobně jako držitel ZP se na narůstající množství volně prodejných zbraní kat.D nedívám moc nadšeně, protože jednou s tím někdo vyrobí zásadní malér a nastane regulace která se zase dotkne všech střelců.
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků