Zbraně a střelivo s.r.o

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Simon » 02 bře. 2005, 13:34

bigdragon píše:
Simon píše:mmch hraje si nekdo z vas se strelbou na dalku?
mosin :), proflaknutej a predrazenej dragunov, remington 700 .... sako, blaser .... Cheyenne Tac :lol:


není už lepší tohle http://world.guns.ru/sniper/sn02-e.htm :lol:


M82 also can be used to defeat enemy snipers or criminals from standoff range or when targets are behind the cover, but the anti-personnel work is not a major application for Barrett M82 (or any other .50BMG rifle, for that matter).
:D
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 02 bře. 2005, 13:36

drive tam toho byvalo vic, ted je toho dost placenyho. Ale k tematu se tam toho najde dost. Takze pokud nahodou neznate - www.specnaz.cz
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Pampalini » 02 bře. 2005, 13:57

Todík píše:
tuton píše:Stale nemohu souhlasit.

Stop efekt je sice dulezity, ale nemyslim si, ze nezbytne nutny. O sesti krocich s prostrelenym hrudnikem nehodlam polemizovat.

K tomu STOP efektu Tutone asi toto: zastavovací účinek velkou ráží je naprosto nezbytný, protože nesmíš zapomínat na to, že osoby pod vlivem alkoholu a drog, mají snížený práh citlivosti. Také zvýšená dávka adrenalinu v krvi protivníka udělá své. Proto většina ozbrojených složek používá brokovnice!!!
Jsou známy případy z války, kdy voják s těžkým (mnohdy smrtelným) zraněním ještě několik desítek sekund vykonával jistou činnost... a právě tyhle sekundy stačí útočníkovi se sekerou, aby Tě rozťal od hlavy až k patě (přeháním)! :D


Přesně tak. Myslivci jistě potvrdí případy, kdy např jelen vzatý na komoru funguje několik dlouhých vteřin dál. A pak zjistíš, že měl srdce na maděru. Stop efekt, tedy energie předaná střelou, je z pohledu sebeobrany nejdůležitějším prvkem.

Jináč na střílení pro radost si nemůžu vynachválit .45ACP i 1911 A1 a jejich ocelových klonů. Na nošení mám Glock 27 v ráži .40 S&W. Předtím jsem měl G17, G19C (obě 9MM) a CZ75. Na G27 na tahání si nemůžu rozhodně stěžovat. Velmi lehce si zvykneš i na krátký uchop, kdy malík nemá oporu (to lze ale odstranit delším zásobníkem s tvarovaným spodkem právě pro malíček).

No, to je krásné téma. :D
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod Twineryy » 02 bře. 2005, 15:17

Simon píše: .... oni nektery ty slozky by klidne mohly radsi nosit jen pendrek jako v anglii


Ty seš teda dobrej, sám bys nosil glocka a policajtům jenom pendreky? :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Simon » 02 bře. 2005, 15:54

Twineryy píše:
Simon píše: .... oni nektery ty slozky by klidne mohly radsi nosit jen pendrek jako v anglii


Ty seš teda dobrej, sám bys nosil glocka a policajtům jenom pendreky? :lol: :lol:


kdyz muzou v anglii proc by nemohli tady :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod forgi » 02 bře. 2005, 16:17

Simon píše:
Twineryy píše:
Simon píše: .... oni nektery ty slozky by klidne mohly radsi nosit jen pendrek jako v anglii

Ty seš teda dobrej, sám bys nosil glocka a policajtům jenom pendreky? :lol: :lol:

kdyz muzou v anglii proc by nemohli tady :)

No oni by s tými pednrekmi boli bezpečnejší pre svoje okolie aj pre seba. Na ten pendrek by sa ťažko vyhovorili, že im to náhodou vystrelilo, keď pištož padla na zem a pri tom trafila niekoho do hlavy......
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod forgi » 02 bře. 2005, 16:22

Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod tuton » 02 bře. 2005, 16:26

forgi píše:pre milovníkov glocka:
http://www.funpic.hu/en.picview.php?id= ... 8&s=dd&p=5


Ted jsem ten obrazek dostal mejlem :-D
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bigdragon » 02 bře. 2005, 16:35

tomu se u nás říká ukrajinský telefon :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Pampalini » 02 bře. 2005, 16:44

forgi píše:pre milovníkov glocka:
http://www.funpic.hu/en.picview.php?id= ... 8&s=dd&p=5


Někde jsem slyšel z úst odpůrce plastových rámů: "Jojo, pánové, plastiková pistole je jak papírová fíča."

Glock rozhodně není krásná pistole (teď kecám, svým způsobem je samozřejmě nádherná) v porovnání s 1911, ale praktické použití, denní tahání, spolehlivost, jednocuchost obsluhy (když to není s telefonem :D ), ...
Není moc příjemné tahat v gatích 1,16 kg železa (1911 bez nábojů). Tedy pokud nejste skejťák a nechcete je mít "na půl žerdi".
Uživatelský avatar
Pampalini
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis. 2004, 10:29
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 02 bře. 2005, 17:17

forgi píše:
Simon píše:
Twineryy píše:
Simon píše: .... oni nektery ty slozky by klidne mohly radsi nosit jen pendrek jako v anglii

Ty seš teda dobrej, sám bys nosil glocka a policajtům jenom pendreky? :lol: :lol:

kdyz muzou v anglii proc by nemohli tady :)

No oni by s tými pednrekmi boli bezpečnejší pre svoje okolie aj pre seba. Na ten pendrek by sa ťažko vyhovorili, že im to náhodou vystrelilo, keď pištož padla na zem a pri tom trafila niekoho do hlavy......


presne tak sem to myslel
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alferi » 02 bře. 2005, 18:12

bromden píše:Asi jedinou pistoli kterou bych bral je P38 :wink:


P 38? To je pěkný letadlo :D .
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod bigdragon » 02 bře. 2005, 20:01

Alferi píše:
bromden píše:Asi jedinou pistoli kterou bych bral je P38 :wink:


P 38? To je pěkný letadlo :D .


konečně někdo na mojí vlně ale už jsem provokoval dost tak jsem čekal kdo bude další :twisted:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Milos Cerman » 02 bře. 2005, 22:49

Pampalini píše:Není moc příjemné tahat v gatích 1,16 kg železa (1911 bez nábojů). Tedy pokud nejste skejťák a nechcete je mít "na půl žerdi".


Já nosím KEVINa 9mm Browing, 6+1, a jsem s ním spokojenej. I když nemá plastovej rám, váží jenom 0,4 kg, měří 116 x 95 x 23 mm.
Nemá žádnou pojistku, ani vnější kohoutek, je to system DAO, proto můžu mít náboj v komoře.
Na střelnici a na mazlení mám PAVLÍČKA - jestli někdo ví, co to je.
Dlouhej lauf, ráže .22 , jednoraná pistole s kladívkovou spuští. Kdysi jsem s ním začínal střílet, ale to byl rok 1960.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Todík » 03 bře. 2005, 01:53

Simon píše:mmch hraje si nekdo z vas se strelbou na dalku?
mosin :), proflaknutej a predrazenej dragunov, remington 700 .... sako, blaser .... Cheyenne Tac :lol:


Můj syn - závody sniperů - Libavá 2004 - 9 místo.
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


cron