Switch to full style
Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: Papoušci a jiní opeřenci

12 zář. 2018, 07:58

Děkuji pánové.
:D mě ne, ale uvažoval jsem nad tchýní, ale na ní je to zbytečně velké :think: :evil:
Jinak ano, je tam ta původní korela, už trochu mluví, žere z ruky a neustále nastavuje hlavu, chce hladit. Je to mazel :D
Andulky jsem chtěl, ale nebudou.
Vycházel jsem hlavně z toho, že budou venku i v zimě. Tak mám pár papoušek zpěvavý a pár neofém.
Byl jsem pro ty zpěváčky, 10 km od nás, a čuměl jsem, pán tam má tak na 400 papoušků :shock: a tam jsem se zamiloval do
těch neofém a bylo rozhodnuto, vezl jsem domu i je. Tím pádem andulky nebudou. Nechci to mít přecpané.
Větve jsem umístil tak, aby tam měli prostor i na létání.
Pletivo natírat nebudu, stejně by to zobákama oloupali.

Re: Papoušci a jiní opeřenci

12 zář. 2018, 10:20

Hele a to na zimu nějak zateplíš ? Jen mě to zajímá po teoretické stránce.

Re: Papoušci a jiní opeřenci

12 zář. 2018, 10:45

Pěkný :ok:

Re: Papoušci a jiní opeřenci

12 zář. 2018, 12:37

Dejmal píše:Hele a to na zimu nějak zateplíš ?

Na zimu tam narve tchyni a ta bud ptáčky zahřívat :plaster:

Re: Papoušci a jiní opeřenci

12 zář. 2018, 14:38

Zdendo ty zpěváky máš jakou mutaci? Ty modrý jak tu byla o nich řeč? Neoféma je nádherná, ale nemá ráda vlhko, celoročně venku bych měl strach.

Re: Papoušci a jiní opeřenci

14 zář. 2018, 07:40

Jj, ty modré. A zateplovat se nebude, nanejvejš ještě částečně/ mobilně zavětrovat dutinkovým polykarbonátem.
Voliéra je situovaná na jihovýchod, skoro jih. Od západu je chráněná pergolou, od severu chatkou a zadřevením, od východu
částečným zadřevením/palubky. Vršek, kde mají plošinu na spaní, je jak vidíte zadřeven koldokola.
Všechny ti ftáci pochází z venkovních chovů (celoročních) tak to snad daj. Kdyby mělo mrznout nějako dýl a hodně,
tak pomůžu tim polykarbonátem. :think:

Re: Papoušci a jiní opeřenci

06 říj. 2019, 08:58

Tak po roce další voliéra. Donutily mě k tomu okolnosti. Po půlročním soužití pár korel, pár zpěváků a pár neofém.
Se ten parchant zpěvák pustil do neofémy a zabil by jí. Je dominantní, ale na korely (stejná velikost) si
tolik netroufne. Musel jsem dát neofémy stranou do provizoria. A bylo jasné, že to musim řešit.
Když jsem tam náhodou přišel, tak jsem vlastně zpěváka vyrušil. Na zemi pod ním ležela neoféma na boku, jak
se pokoušela postavit, tak znovu padla, měla chudák motolici. Když sem je dal stranou, tak se z toho postupně dostala,
rána na hlavě se zacelila a peříčka dorostla. Ale stejně mi připadá, že to bude mít následky, že neni uplně fit.
Mám pocit, že bude mít trochu problémy s orientací, ve velké voliéře. (přelet z větvičky na větvičku)
Tak stavím voliéru pro neofémy a dám k nim andulky. (zhruba stejná velikost) Někdo řekne, že andulky jsou obyčejné, ano, jsou
nejznámější. Ale jsou nádherné, spousta barevných mutací, radost pohledět. Moc je chci. Předpokládám že tam bude
4x neoféma a šest andulek.

Betonová deska a rám ze ztraceného bednění, do kterého jsem zapustil nažezanou závitovou tyč.
image_id: 27672
Minule jsem použil střešní latě, tentokrát jsem si je nařezal. Nad garáží je po dědovi nějaké dřevo.
image_id: 27673
Na OSB desku jsem nalepil šindel.
image_id: 27674

Re: Papoušci a jiní opeřenci

08 říj. 2019, 07:58

O krok dále. :smile:
image_id: 27678
image_id: 27679

Re: Papoušci a jiní opeřenci

08 říj. 2019, 08:55

Teda to jsi šikovnej, já mám obě ruce levý. Líbí se mi, když někdo má fortel a něco umí.

Re: Papoušci a jiní opeřenci

08 říj. 2019, 15:18

Děkuju.
Tak zase kousek. Oplechování střechy a okap. Z toho okapu sem docela unešenej, chtěl sem něco malého.
A našel tohle. Plastová skládačka, ale žádná chrastačka, je to dost bytelné a hezky to vypadá, žádná fušerská práce.
Člověk si s tim snadno poradí. :ok: Jen to chce pečlivě nastudovat. :puffy:
Pokračování, až se vrátim z Ukrajiny. :puffy:

image_id: 27680
image_id: 27681

Re: Papoušci a jiní opeřenci

08 říj. 2019, 17:26

klasik51 píše:Děkuju.

Pokračování, až se vrátim z Ukrajiny. :puffy:

image_id: 27680
image_id: 27681


Pojeďte s naší cestovkou na Ukrajinu, Vaše auto už tam je :mryellow:
To je ta nová vitrína na dýmky ? :plaster: :mryellow:

Re: Papoušci a jiní opeřenci

09 říj. 2019, 13:03

Bobe nezlob. :smoke1:

Re: Papoušci a jiní opeřenci

09 říj. 2019, 14:03

Mmmmm, to ptákárium začíná vypadat útulně :clamp:

Re: Papoušci a jiní opeřenci

09 říj. 2019, 15:41

Tak ptakárium neznám, ale dobrý. Bude tam hafo vychytávek, teprve to začne. :smile:

Re: Papoušci a jiní opeřenci

09 říj. 2019, 16:19

To bude wifina na 5G, sezamovej minibar, televize s ovládáním na pípnutí, umělý LED slunce, generátor teplého větru, kanape s kajčím peřím, hmyzolapka s příchutí, vyhřívaná bidýlka....
Odeslat odpověď