Rybarsky listek

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod MBO » 08 dub. 2018, 09:44

Jack.Grave píše:Tak sem dnes po mnoha a mnoha letech vstopupil do řad tichých bláznů, vstupní test sem zvládnul se 2 chybami (spletl jsem si mřenku s hrouzkem -- dost pitomně se to poznávalo z toho pidi obrázku a v životě jsem ani jedno neviděl in natura, a napsal jsem že podměrečná štika se v Pstruhovém revíru pouští). No jsem dost zvědav jak se mi v Praze a okolí povede. Hlavně se těším až si splním klukovský sen o rybaření ve Stromovce (Revír Vltava - Malá říčka). J


Na Malou Řindu jsem chodil s tátou a někdy i s dědou na ryby jako kluk. Já bohužel neměl lístek, tak jsem jenom okouněl. Většinou jsme nic nechytili, ale ty večery na Malé Řindě :ok: To vracení se v čase zpátky mám taky rád. Říkám tomu Hledání ztraceného času podle TV pořadu a vítám každou příležitost se do nějaké takové chvíle na okamžik ponořit. Stačí určité světlo, nějaká vůně nebo smrad, třeba když se topí uhlím v zimě, a já jsem rázem v Jánských lázních jako kluk na lyžáku a piju žlutou limonádu a život je najednou krásnější.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod pitrson » 09 dub. 2018, 12:43

basa333 píše:ale kdež, ..
No ba ze. Vsak to neni pisen o tom, ze bylo vcecko lepsi. Sis to nepustil, zene? :smoke1:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod basa333 » 10 dub. 2018, 05:23

pustil, ale já ti to mám tak, že pro mě floydi skončili deskou animals a pak už mě to nebralo. no a tohle je imho takový typický příklad, nebaví mě to poslouchat. takovej deprimující song, já mám rád pozitivní muziku (třeba )
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 24 kvě. 2018, 20:59

Tak jsem dneska dopravil po příserném pracovním maratonu na rybacku na revír 401016 Vltava 4 - 2.Malá říčka ve Stromovce, cestou jsem si koupil 2 kelímky masných červů. A můžu říct že sjsem si dost dobře zachytal: 8 Cejn(k)ů v rozmezí od 20 do 35 cm, 4 plotičky cca 15 cm, 1 spadlej tlouť a jeden spadlej lín (ten se mi vypnul asi metr od břehu). Rybáři žádní jen bambilion maminek s kočárkama a pejskaři. Mimochodem byl sem pro děťoury celkem atrakce. K tomu 4 půlčíky Toscano Antico, moc vydařenej půlden.

P.S. Pro zvědavce chytal sem na plavačku s semi retro sestavou: Prut: WFT Ghostrider 390; navi: Tokoz MK 100; kmen: 0.202 Awa-shima; forpas: 0.14 Asso ultra; háček: Colmic Nuclear #12; splávek: Drennan Loaded Crystal Carp 3g (s přehozenou zátěží 2.5 g + 2x 0.25 broček) cvaknutej na pevno.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod klasik51 » 25 kvě. 2018, 13:00

Kdybych tě viděl na malé řindě, tak bys byl pro mne také atrakce. :smile: :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Alferi » 25 kvě. 2018, 15:56

Pěkný. Příště se zase něčím pochlub, třeba mě to vyštengruje, abych se taky někam vypravil. :puffy:
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 26 kvě. 2018, 16:34

Tak jsem zi zas vyrazil začudlařit na Řindu, tentokrát sem se trochu vyzbrojil vnadidlem. 1/2 pytlíku Sensas 3000 Super black Canal nastavené 1/4 kilem strouhanky s trochou roztučnejch corn flakes, jedním pylíkem rozs*ačkovanejch arašídovejch křupek posílenejch cca 1 dl oleje z ančoviček a nezbytným 1/4 l barvenejch červů a pixlou bonduelky. Výsledek cca 40 čudel od 15-25 cm (cejni, perlíni, plotičky) a 2 větve. Jak je vidno Kapř na řindě nežije a líni se přesvědčit nenechali. Zas jeden příjemně strávený půlden.

P.S. sliz z Cejnů se skoro nedá umejt, pomáhá jen solvina.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Gimli » 27 kvě. 2018, 21:01

Pěkně chytáš :ok: . Co se týče slizu, doporučuju vyháčkovat peánem ještě ve vodě. Já byl včera chvíli s feederem, jedna ryba se po krátkym zdolávání vypla, jinak nic.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 28 kvě. 2018, 09:17

Díky Gimli, nějakou náhodou se mi podařilo nachytat víc ryb(ek) než za celou mojí předchozí rybářskou karieru jako mladežník na Lužnici, během dvou vycházek. Ještě teďka mam vycpaný boty novinama a musim znich okartáčovat bláto. A na peán sem si přidělal kusem para-šnůry k poutku na kraťasech abych ho nehledal a nestratil. Odháčkovál sem ve vodě pokud to jen šlo, ale ti potvoři stačili osliznout i forpas. A jelikož mě čeká pár dní neplánovaného volna (kolega šel na vojnu, ale odpadl před půlkou přijímače) tak hodlám ozkoušet tůně na Zbraslavi (Vltava 7A). No uvidíme jaká překvápka mne tam čekají.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 05 čer. 2018, 11:06

Takže další report od vody: tentokrát jsem navštívil revír 401 019 Vltava 7A (tůň malá říčka na Zbraslavi) a opět sem si výborně zachytal. Úlovky 2 pidi okouni (cca 10 cm), 3 cejni kolem 20 cm nepočítaně plotic a perlínů (od 10 do 20 cm) a můj osobní rekord Kapr 48 cm (Kapraři nesmějte se). Pár ryb se mi vyplo a taky se mi podařilo zaseknout něco co vymotalo pár metů imitace, keclo si to na dno a odmítalo se to hnout do tý doby něž se mi to podařilo utrhout. Co je zajímavý tak kachny divoké jsou tam naučené na to že tam rybáři krmí a celkem úspěšně tam vybírají partikl (kukuřici atd). Taky sem tam viděl boleny lovit rybičky, což je zajímavé na pozorování. Prostě další prima den u vody.
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod klasik51 » 05 čer. 2018, 15:30

Nejsem rybář, nikdy jsem nebyl a nebudu.
Ale hezké reportáže. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 05 čer. 2018, 16:02

:arrow: klasik51 díky za uznání. Dá se říct, že po svých rybářských neúspěších co jsem měl jako kluk, když jsem rybařil na Lužnici kolem Tábora tak sem si nemyslel že bych zas znovu začal. Ale poslední 2-3 roky se to nějak ve mně zlomilo. Pro mne rybaření je otom že si vypadnu do přírody a odhodím všechny starosti za hlavu a totálně se odreaguju od industriální relity mojí práce. To že mi čirou náhodou berou ryby je velmi příjemný bonus a pro ty co se zajímají co s rybama dělám. prostě je zas pouštím zpět do vody kam patří, nikdy jsem je nejedl (prostě mi nechutnají). Boužel u chytání na plavanou se fajfka kouřit nedá, jak si člověk každou chvíli člověk machá ve vodě. A další věc co mě sere na ostatních rybářích je bordel co po sobě zanechávají, včera jsem odnesl od vody asi 60 l pytel odpadků po nějakém praseti co tam bylo předemnou (pet láhve od piva a kelímky od červů a plechovky od paštik spolu mastným papítem od svačiny).
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod RottenFox » 05 čer. 2018, 16:38

Já jsem odjakživa rybář-teoretik (říkají o mě, že jsem odborník), nikdy ne praktik, a Jackova vyprávění se mi moc líbí. :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod beda » 07 čer. 2018, 18:33

Veškerý jackovi příspěvky mám rád :joy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Rybarsky listek

Příspěvekod Jack.Grave » 07 čer. 2018, 21:32

Díky všem za pochvalné komentáře. Další reporty budu zcela jistě pokračovat, už teď se probírám soupisem revírů a mapami už teď mám pár míst v plánu k prozkoumání. Namátkou řeka Sázava kolem Týnce nad Sázavou, labské tůně kolem Čelákovic (ne Grádo to je soukromý revír s extra poplatkem). Plus vás budu určitě zásobit historkama ze začátků přívlače. J
Uživatelský avatar
Jack.Grave
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1117
Věk: 42
Registrován: 24 kvě. 2006, 11:57
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron