Dýmka a čaj

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod ttygr » 02 zář. 2016, 15:42

jelen76 píše:Kamarádi, poradíte prosím jaký černý čaj se hodí na přípravu s mlékem? Jsem na zelené ochucené čaje (třeba Malý Budha od Oxalisu to je moje). Prostě žádný gurmán, ale na radu kolegy jsem k dýmce koštnul černý čaj s mlékem a světe div se, šmakovalo mi to. Jaký doporučíte?

už tu bylo skoro všechno řečeno- earl grey, CTC, nebo jakýkoli assam, cejlon, ale i iIrish cream nebo jiné aromatiky jsou na přípravu v mlíce zajímavé. Pokud ti koštují zelené, tak zkus nějaký levnější sheng pu erh, nebo něco podobně zemitějšího oproti klasickým zeleným čajům. pokud se ti to bude zdát mdlé, můžeš přidat sůl- jen špetičku, klidně i k cukru, nebo bez něj... zní to hůř než to chutná ;-)
a jestli ti ta mléčná chuť k čaji sedí, tk se možná poohlédni i po mléčném oolongu (originál i napodobeniny, jeden nikdy neví co ho osloví...)
S tím Earl Grey v mlíce- nakyslé bych tomu neříkal, ale dělám to formou luhování v mléce a přidávám tam cukr, takže je možné, že ten to doladí...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod beda » 02 zář. 2016, 17:08

Tradičně se EG s mlíkem nepodává, chce to číst popisky, stačí mít dvou až třídenní nepaster a kyselá silice ho vysráží. Celkově je tam ta aromatizace místo citronu, takže kdo nerad ovocný granko, ruce pryč. Klasika s mlíkem je English Breakfast, nebo další směsi postavený na Assamu a Cejlonu. Samotnej Cejlon jde taky, ale chce to silnej nálev a jen kapku plnotučnýho. Anglická klasika je i slazenej Lapsang s mlíkem, vřele doporučuju, ale chce to mít odvahu na hranolky s octem, vepřový s ovocem a tabák s mýdlem, jinak to člověk nepochopí :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod ttygr » 02 zář. 2016, 18:00

hezky řečeno :-)
tradičně možná ne, ale pitelný to je. Jen pro jistotu zopakuju, že mluvím o čaji louhovaným v mlíce, ne mlíce do čaje, rozdíl je zásadní...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod beda » 02 zář. 2016, 20:12

Žrádlo je Ostfriesen, silnej Assam s kandysem, zakápnutej třicítkou smetanou ve skleněnym šálku, pastva i pro woči :joy:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod BATRACHOS » 05 zář. 2016, 21:40

:ok:

Také ho mám rád.

A nebo Gruzín. Lehce kouřový a pořádně silný, tam to mléko vysloveně chybí.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod kremnicky » 05 zář. 2016, 22:08

Vyskúšal som rôzne čaje, mal som rôzne obdobia, ale až puer sa stal mojou závislosťou - bez neho mám ráno absťak. Podotýkam ale, že až poriadne silný (3 poriadne čajové lyžice zaliate do malého hrnčeka) má tú správnu nasládlu chuť. Všetky čaje pijem len nearomatizované a nesladené.
Tak sa celý deň teším na večernú fajku a potom sa teším na ranný puer. Spolu som ešte neskúšal.
kremnicky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 69
Věk: 64
Registrován: 27 dub. 2014, 13:29
Bydliště: Košice

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod muf » 06 zář. 2016, 08:42

Záleží jakej puer používáš zrovna dnes mně přišel puer brick tea 250gr. A sám sem zvědavej jakej bude. A troškou mléka taky nic nepokazíš. Zjemní a zakulatí to chut čaje. Ale sto tlam sto chutí. :yum:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod belouch » 23 pro. 2016, 14:17

ježiš jak já mám rád dobrej čaj a kafe.. to jsou nejlepší chvíle z celýho dne:D
belouch
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 7
Registrován: 23 pro. 2016, 14:08

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod BATRACHOS » 19 led. 2017, 20:03

Já jsem teď narazil na zajímavý konzum, je to v TESCO prachový mletý směsný čaj nabízený za Fairtrade podmínek, tak jsem si ho v nouzi na zkoušku koupil (normálně bych o něj ani nezavadil) a poměr cena/výkon je překvapivě dobrý. Směs Ceylonů, Assamů a Keni.
Baleno přímo firmou TESCO, zelená krabička 250g (Fairtrade Tea, Loose leaf).

Podotýkám, že je to čaj vysloveně k mléku, hořkost tak ohromná, že samostatně téměř nepoživatelný. CHuťově samozřejmě žádný zázrak, ale sílu má obrovskou a s mlékem na ranní probuzení to má své půvaby.
Kdo přechází z kávy, doporučuji - charakterem se dost blíží kávě.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod ttygr » 22 led. 2017, 13:25

není to CTC? ten jsem v tescu před časem objevil a taky byl dost příjemně překvapený.
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Předchozí

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků