Dýmka a čaj

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod Poláková Jitka » 26 úno. 2016, 18:24

Malý detail do diskuze.
S vodní dýmkou mám zkušenost už cca 6 let a kouřím ji pravidelně jednu týdně.
Klasickou dýmku jako vy se učím teprve kouřit v tomto směru jsem skutečně teprve začátečník.
Poláková Jitka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 50
Registrován: 21 úno. 2016, 08:28
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod Ragaz » 26 úno. 2016, 18:55

:arrow: beda Jestli to bylo na mě...já se do role znalce čehokoliv nepasuju...já mluvím o svých (jak ty říkáš pmezených) zkušenostech. Naproti tomu ty hovoříš nejen jako znalec čehokoliv, ale i znalec kohokoliv koho ani osobně neznáš...ale pokud to byla výhrada k tomu testu, můžu se k vám nasadit třeba na týden, aby to nebylo po jedné zkušenosti :mrgreen:
:arrow: Jitka Omlouvám se za tu "buchtu" ačkoliv jsem ten výraz pouze převzal.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod beda » 26 úno. 2016, 19:00

Ragaz píše:Takže popořadě, buchta jak jsi nazval napsala "To ano pokud počìtáte s probdělou nocí. Tato kombinace vás nabudí nahodně dlouho" čili ne že po ní nemůže spát, ale zobecnila svou omezenou zkušenost...přesně jak tvrdíš, že se to nemá dělat.
Kontext by měl být celkem jasný, když byla řeč o čaji a toto vlákno se nejmenuje dýmka a pervitin, ale dýmka a čaj.
Jinak šíšu jsem kouřil...ač mě to moc neoslovilo...ikdyž je mi jasné, že podle tebe to nebyla správná šíša a že jsem jí nekouřil tím správným způsobem. :twisted:
Navrhuji jedinou možnost jak tyhle naše dohady rozřešit:
1. Osobně mi připravíš to pravý preso z kvalitního čerstvě umletýho zrní...jestli mě po něm přejde chuť na Turka
2. Připravíš šíšu a tuniský čaj tím správným způso em, provedeš instruktáž a dozor nad správnou konzumací a pak budem sledovat jestli usnu :mrgreen:

Docela se děsim tvýho chápání reality, jestli jsou tohle tvoje jediný možnosti, tak prozření bude šok :twisted:
Vážně, po jednom kouření šíši vědět vše o tom, jak Já to dělám špatně, vyžaduje kuráž.
Je tu další možnost, alespoň pro mne. Doufám, že tě tím nezarmoutí iluzornost tvých komiksů. Prostě si jedeš tu svou a občas zapomínáš, že je jen tvoje. Neže bych to měl jinak :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod Ragaz » 26 úno. 2016, 19:14

Bedo nic ve zlým, ale mě přijde, že neustále reaguješ na něco jinýho než já píšu. Já přece neříkal že něco děláš blbě ani že chci hodnotit jak to děláš.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod beda » 26 úno. 2016, 19:18

Víš jak, v jednom příspěvku tvrdíš, že Ti stačí mrdka ze čtyř lžiček do půllitru a ve druhym vlákně machruješ, že tě nic nenabudí, si wo to přímo řikáš :|
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod Ragaz » 26 úno. 2016, 19:37

Tak jo...a kolik bych tam těch lžiček měl mít podle tebe? Půl hrnku? Mě to stačí...protože mě to tak chutná. Ne, že bych neusnul po kafi kde bych toho půl hrnku měl...ale to máš jedno. Už mě ty diskuse o h.ně přestávaj bavit. Omlouvám se, ale už na tvoje příspěvky nebudu reagovat.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod beda » 26 úno. 2016, 20:06

Skrouhnem to na to, že usneš po švestkový vodě a akceleraci po vodnici necháme těm, co ji kouřej a pijou k tomu čaj :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod BATRACHOS » 27 úno. 2016, 00:32

Poláková Jitka píše:Malý detail do diskuze.
S vodní dýmkou mám zkušenost už cca 6 let a kouřím ji pravidelně jednu týdně.
Klasickou dýmku jako vy se učím teprve kouřit v tomto směru jsem skutečně teprve začátečník.


Co šlukování?

Šíšu jsem se učil kouřit v Egyptě a tam to tedy vždy šlukovali. Přivezl jsem si odtud ty jejich tabáky a až tady jsme zjistil, že jsou neskonale silnější, než to, co se tu v čajovnách nabízí jak ke koupi, tak ke kouři. Ale možná jsou nějaké spešl obchody, kde se dá ten jejich silný koupit i tady. Přiznávám, že mi to nevydrželo moc dlouho, na klasickou fajfku prostě nemá nic. :smoke5:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod Poláková Jitka » 27 úno. 2016, 17:33

BATRACHOS píše:
Co šlukování?

Šíšu jsem se učil kouřit v Egyptě a tam to tedy vždy šlukovali. Přivezl jsem si odtud ty jejich tabáky a až tady jsme zjistil, že jsou neskonale silnější, než to, co se tu v čajovnách nabízí jak ke koupi, tak ke kouři. Ale možná jsou nějaké spešl obchody, kde se dá ten jejich silný koupit i tady. Přiznávám, že mi to nevydrželo moc dlouho, na klasickou fajfku prostě nemá nic. :smoke5:


Šlukuji a ten tabák vychutnávám. Nejčastěji si dávám šíšu v Dobré čajovně v Pardubicích ale někdysi ji dávám i doma. To siale míchàm vlastní tabàk. Používàm cigaretovou 66 a ovoněnou melasu a pak je dýmka silnější
Poláková Jitka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 21
Věk: 50
Registrován: 21 úno. 2016, 08:28
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod BATRACHOS » 27 úno. 2016, 22:59

Na ja, na,

to je pak oproti klasické fajfce opravdu hodně jiné.
Nikotin jde jinými cestami a mnohem pomaleji, člověk se také musí naučit kouřit. Držím palce. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod ttygr » 01 bře. 2016, 03:08

tabák co mají v Egyptě se tu povětšinou dá sehnat pokud je situace stejná jako před lety kdy jsem tam byl... ta silná utrhpajšl verze se dělá z černýho (datle, zaghoul) tabáku od Nakhly bez alobalu... prvně mi to v těch vedrech dalo trošku zabrat.
šíšu už nějakou dobu kouřím, v jistých dobách 4-8kousků denně a čaj kvalitní a na litry. prdlajs byl jen a pouze na můj názor, neumím si představit, že bych po takový porci měl mít problém s usínáním, natož abych probděl celou noc a sto kilo zdaleka nemám...
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod kukab » 01 bře. 2016, 13:36

Joo černoch na naturála bez alobalu, to už je trochu jiná liga. Z dob svého působení v čajovně pamatuju, jak k nám na něj vždycky chodili dva obtloustlý postarší Libyjci, který do ČR vždycky přijeli jednou za rok asi na týden. Během toho týdne chodili každý den, v poledne, a každý z nich dal za hodinu cca 5 dýmek :smoke5: . Ten puch se z kuřárny dostával hodně dlouho. Musím uznat, že po téhle dávce bych s usínáním rozhodně problémy měl, páč bych musel jít vzývat porcelánového boha :D . A nejlepší na tom bylo že když se vraceli zpátky do Libye, jako dárek sme od nich dostávali půlkilovku černý Nakhla :smile: .
Tradiční arabský čaj s mátou na usínání IMHO moc vliv mít nebude (pro člověka který běžně pije kafe nebo kvalitnější čaj), leda jako placebo. Obvykle se nedělá z nějakého extra kvalitního listí a kofeinu je v něm tudíž relativně málo. Na mě tedy vždy působil spíše opačně - možná kvůli množství cukru, možná kvůli dlouhé době luhování čaje, anebo to bude mátou.
Uživatelský avatar
kukab
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 363
Věk: 38
Registrován: 07 srp. 2009, 13:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod Ragaz » 01 bře. 2016, 14:14

Tos ho asi dělal a pil nesprávným způsobem, když se nedostavila akcelerace :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod BATRACHOS » 02 bře. 2016, 00:47

Po černém čaji spím jako nemluvně. Podle mne převážná většina černých je v tomto ohledu slabota.

Jiná liga jsou oolongy, tam člověk občas vstane od stolu a zase si rychle raději sedne, jak je zčajovaný. :lol:
Zelené obykle nemají tuhle vibrační kvalitu, ale působí pomaleji, ale některé i dlouhodoběji.
Po těch může přijít skutečně bezesná celá noc, pokud je člověk neznačaj. :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka a čaj

Příspěvekod rionel » 02 bře. 2016, 08:29

Jendou jsem dostal vzorek Pu-Erhu a musím říct, že jsem skoro celou noc nespal. Ale čaj mi příliš nesednul, takže jsem si ho ani nekoupil. Je na mě moc zemitý.

A jakou máte zkušenost s darjeelingem? Je opravdu tak dobrý? Případně kde ho koupit, aby to nebyl fake.
Uživatelský avatar
rionel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 100
Věk: 40
Registrován: 13 bře. 2013, 10:38
Bydliště: Praha 13

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


cron