Operační systém

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Jaký OS používáte??

Linux
6
10%
Apple
1
2%
Windows
53
88%
 
Celkem hlasů : 60

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod Jakub » 01 črc. 2008, 09:09

jsem obojetnej, od roku 1991 redakcni systemy na PC, od roku 94 do 2002 grafika i administrativa pouze na MAC, 2002 PC i MAC poslední dva roky PC ( z 90 % mě k přechodu na PC donutila nekopatibilita převodníků výstupu všech možných používaných textových editorů, prostě zpracovat do jednoho čísla časopisu 20-30 příspěvků vědeckých pracovníků bylo na nervy, nedejbože databází) teda mluvím o načítání do QXP. nástupem InDesidnu od v2.0 je situace naprosto jiná. byl jsem, jsem a vždycky budu zastáncem toho že MAC je usser frienly, valná většina grafických studíí jede na MAC, zvuková studia ve velkém procentu taky, nicméně jsem si nejak zvykl na PC a už jsem to přestal řešit. Pro mě je výsledek ten že funguje oboje.....
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod tritrek » 01 črc. 2008, 10:06

Ja si zas myslim, ze byt antiMicrosoft a antiWindows je proste cool. Myslim to pejorativne. Kazdy PC freak, ktory sa trosku stara o svoj image guru-a sa stavia jasne proti Billovi. To je presne take, ako byt proti Intel, lebo AMD je lacnejsi a lepsi (inac velky prd, ale nevadi - ja som uz videl na popol spalene CPU od AMD).

Ja som a asi aj budem zastancom okien. Windows ta zabava error message-mi, malickymi chybami...ze vraj ma velke diery na stite... no neviem. Presiel som vsetko, od Win 3.11, cez 95, 98, 98 SE, Millenium, XP mam od vydania SP1. Som 100% spokojny. Som proste zvyknuty... 8 rokov som robil v DTP s CorelDRAW, PS, atd... a nikdy som nemal ziadne problemy. A to obcas som robil na poriadnych sunkach a predsa to slo.

Kolega ma macbook... je to dobre, pekne nieco, ale ked sa ho pytam, ze toto ako a toto ako, stale sa dostaneme k prekazkam a kompromisom, ze "jaaaj, tak toto sa takto neda..." ... no pekne.

To, ze nejaky HW nefunguje vobec nemusi byt chybou OS, ale skor nekompatibilitou medzi HW pocitaca a daneho HW. Potom sa uz chudak Windows moze snazit :)
Stalo by za to dat na to iste PC MacOS a skusit ten HW... mozno by ste boli prekvapeny... nemilo.

Posledne 2 roky robim na IT supporte a mozem Vam povedat, ze Windows, ked to neposerete, funguje.

PS: predstavte si svet bez Windows: kazdy program instalovat manualne jak debil, kazdy druhy clovek by mohol byt IT guru, aby si mohol zahrat Solitaire... vsetko by fungovalo stabilne, ako Linux. Stabilne by ste nemali nic...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod Pistacik » 01 črc. 2008, 10:23

tritrek píše:PS: predstavte si svet bez Windows: kazdy program instalovat manualne jak debil, kazdy druhy clovek by mohol byt IT guru, aby si mohol zahrat Solitaire... vsetko by fungovalo stabilne, ako Linux. Stabilne by ste nemali nic...

Ehm, ehm, pomlčím. Alebo radšej nie. Pretože važší bullshit som už dávno nepočul. Zaktualizuj si vodomosti, to čo popisuješ je stav tak 10 rokov naspať. Prv než niečo olaješ, tak si to aspoň vyskúšaj...
:puke:
PS k debilnému manuálnemu inštalovaniu: Nedávno som na to počul pekné prirovnanie: Dá sa vo windows 102 kliknutiami nainštalovať 100 aplikácií? Lebo "nestabilné" Ubuntu to zvláda....
PS2: aby nedošlo k mýlke: neobhajujem ani jeden tábor, je mi šumafuk čo kto používa... Len by som bol rád, aby sme tu neriešili fikciu, ale fakty...

Howgh, koniec diskusie.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod tritrek » 01 črc. 2008, 10:37

Pistacik píše:Ehm, ehm, pomlčím. Alebo radšej nie. Pretože važší bullshit som už dávno nepočul. Zaktualizuj si vodomosti, to čo popisuješ je stav tak 10 rokov naspať. Prv než niečo olaješ, tak si to aspoň vyskúšaj...
:puke:
PS k debilnému manuálnemu inštalovaniu: Nedávno som na to počul pekné prirovnanie: Dá sa vo windows 102 kliknutiami nainštalovať 100 aplikácií? Lebo "nestabilné" Ubuntu to zvláda....
PS2: aby nedošlo k mýlke: neobhajujem ani jeden tábor, je mi šumafuk čo kto používa... Len by som bol rád, aby sme tu neriešili fikciu, ale fakty...

Howgh, koniec diskusie.

Ehm.. mcis nahlas :) No ale treba dodat, ze som skusal, Suse, Ubuntu aj ine... a co k tomu dodat? Ked je to ako Windows tak preco nie Windows?
PS: Fikcia to teda neni, podporujeme a spravujeme 6 statov, to je cca 10000+ ludi takze mam referencny material...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod tomsoyer » 01 črc. 2008, 10:42

to: titrek
sorry ,ale jsi totálně mimo :roll:
Nezlob se na mě ale to co tu píšeš nemá hlavu ani patu. O tom na co naráží Pistacik ani nemluvě - opravdu bullshit :!:
tritrek píše:Kolega ma macbook... je to dobre, pekne nieco, ale ked sa ho pytam, ze toto ako a toto ako, stale sa dostaneme k prekazkam a kompromisom, ze "jaaaj, tak toto sa takto neda..." ... no pekne.

Taky totální blbost, odpověď by většinou zněla - tak toto se takto nedá, protože se to děla mnohem snadněji takto :lol:
Tímto také končím než z toho bude opravdu flame vlákno. 8)
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod Pistacik » 01 črc. 2008, 10:43

tritrek píše:Ked je to ako Windows tak preco nie Windows?

Ked prídem do Hypernovy a vidím 2 koše s rovnakými rožkami, jedny sú za 2.50,- a tie druhé za 0.0,- hádaj, ktoré si vyberiem...
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod tritrek » 01 črc. 2008, 10:59

Pistacik píše:Ked prídem do Hypernovy a vidím 2 koše s rovnakými rožkami, jedny sú za 2.50,- a tie druhé za 0.0,- hádaj, ktoré si vyberiem...

No hej, to je velky plus... to si musim uznat. Tiez pouzivam OpenSource SW kde sa len da...
BTW pre porovnanie : http://www.barefeats.com/bootcamp.html
100% ferovy test v rychlosti a vykonnosti: 10 testov, v 6-ich vyhral WinXP, tie 4, v ktorych vyhral MacOSX je vlastne 3d benchmark (co je uctihodne...), iTunes (Apple..) a Quake3.
Ten isty komp, a programy, ktore bezia na oboch.
Okrem toho, sice je pravda, ze coraz viac SW sa vydava aj na menej mainstream OS (Win, MacOS, etc) stale je ich malo...
Jaaaj, a bonbonik na koniec just for fun: http://www.amazon.com/review/R1PPJ35WY17216/ref=cm_cr_pr_viewpnt#R1PPJ35WY17216
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod Pistacik » 01 črc. 2008, 11:12

tritrek píše:BTW pre porovnanie : http://www.barefeats.com/bootcamp.html

Hry na pc? Aké zvrátené....
tritrek píše: stale je ich malo...

Bežný domáci užívateľ nájde 100% toho, čo potrebuje v open-source projektoch.
tritrek píše:Jaaaj, a bonbonik na koniec just for fun: http://www.amazon.com/review/R1PPJ35WY17216/ref=cm_cr_pr_viewpnt#R1PPJ35WY17216

Hej, to je dobrá perla....
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod tritrek » 01 črc. 2008, 11:19

Pistacik píše:Hry na pc? Aké zvrátené....

No jo.. ale co uz :)
Pistacik píše:Bežný domáci užívateľ nájde 100% toho, čo potrebuje v open-source projektoch.

To hej, ale bezny uzivatel ich len tak nenajde, totiz tie projekty maju prave kvoli sporeniu dost skromnu reklamnu kampan a vizibilitu a tym sa stazuje ich najdenie... a nakoniec sa moze stat, ze ich server jednoducho nestiha (vid. SourceForge).
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod Pistacik » 01 črc. 2008, 11:31

tritrek píše:To hej, ale bezny uzivatel ich len tak nenajde, totiz tie projekty maju prave kvoli sporeniu dost skromnu reklamnu kampan a vizibilitu a tym sa stazuje ich najdenie... a nakoniec sa moze stat, ze ich server jednoducho nestiha (vid. SourceForge).

Bežný domáci užívateľ by sa mal správať takto: :wink:
1. Spýtam sa známeho (sestry, dcéry, synovca, fóra abclinuxu.cz), čo na dannú činnosť používa za aplikáciu. Alebo to proste len nájde niekde v časopise....
2. Kliknem priamo na ploche na "Synaptic" (alebo v menu) alebo ekvivalent (zadám heslo)
3. Napíšem do vyhľadávacieho okna to, čo hľadám,
4. Prečítam si popisy nájdených balíkov a vyberiem ten správny
5. Označím balík (y)
6. Stlačím tlačítko aplikovať a
7. O zbytok sa nestarám...

Body 3 a 4 možno preskočiť, keď viem presne, aký balík hľadám.

Túto činnosť opakujem pri hľadaní a inštalovaní akéhokoľvek software. Aké že hľadanie.... :lol:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod tritrek » 01 črc. 2008, 11:35

Pistacik píše:
tritrek píše:To hej, ale bezny uzivatel ich len tak nenajde, totiz tie projekty maju prave kvoli sporeniu dost skromnu reklamnu kampan a vizibilitu a tym sa stazuje ich najdenie... a nakoniec sa moze stat, ze ich server jednoducho nestiha (vid. SourceForge).

Bežný domáci užívateľ by sa mal správať takto: :wink:
1. Spýtam sa známeho (sestry, dcéry, synovca, fóra abclinuxu.cz), čo na dannú činnosť používa za aplikáciu. Alebo to proste len nájde niekde v časopise....
2. Kliknem priamo na ploche na "Synaptic" (alebo v menu) alebo ekvivalent (zadám heslo)
3. Napíšem do vyhľadávacieho okna to, čo hľadám,
4. Prečítam si popisy nájdených balíkov a vyberiem ten správny
5. Označím balík (y)
6. Stlačím tlačítko aplikovať a
7. O zbytok sa nestarám...

Body 3 a 4 možno preskočiť, keď viem presne, aký balík hľadám.

Túto činnosť opakujem pri hľadaní a inštalovaní akéhokoľvek software. Aké že hľadanie.... :lol:

Ciste vidno, ze si este nerobil s ludmi :D :D :D Bezny uzivatel sa so svojim mozgom ani nedostane k bodu 1. Jeho proste nenapadne si vyhladat. A ked aj hej, tak blbo. A ked je zdatny, tak najde akurat reklamamy a $$$ huste dotovane, naozaj nie free SW :)
Takto to je... aspon podla mojich skusenosti...
Ja tak robim, ty tak robis, blby user to tak nerobi...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re:

Příspěvekod shero » 01 črc. 2008, 12:59

tomsoyer píše:Co zase já znám grafiky a myslím že hodně renomované tak všichni dělají na macu a nikdo by neměnil. (o muzikantech ani nehovořím)
Navíc kolegyně studuje grafiku na jedné prestižní grafické vysoké škole ve švýcarsku, kde všichni fungujou pouze na macu :!:
...

Podívej se na anketu.
http://www.designportal.cz/
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod tomsoyer » 01 črc. 2008, 13:22

jo anketa odpovídá, mac má velice dobré procento, kdyby to bylo v jiném odvětví bylo by to tak u nás 1% ku 99% pro win.
Nikdy jsem netvrdil, že všichni grafici u nás pracují na macu. Ale je jich čím dál více. :wink:
Uživatelský avatar
tomsoyer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1024
Registrován: 22 čer. 2005, 16:19

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod harel » 01 črc. 2008, 14:53

... strasne sa mi to tu paci, myslim, ze toto vlakno nebolo vytvorene zbytocne. Mojim hlavnym dovodom menit PC za MAC bola digitalna stena. Priznam sa nechcelo sa mi ist do toho, nechcelo sa mi menit prostredie, no musim sa priznat, cim viac info ziskavam tym viac sa na Macbook tesim. Vo stvrtok Vam dam prve info, uplne objektivne. Okrem toho sa mi dnes treti krat zlomil plast okolo displeja na Ferrari, kt ma sice povrch s kevlaru ale ten plastik co ramuje dispej je nejak poddimenzovany.
Skusme to tu nejako udrzat v pragmatickej rovine, ziskavam od Vas vela info a za to Vam dakujem. 8)
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: MAC kontra PC

Příspěvekod tritrek » 01 črc. 2008, 15:10

harel píše:... strasne sa mi to tu paci, myslim, ze toto vlakno nebolo vytvorene zbytocne. Mojim hlavnym dovodom menit PC za MAC bola digitalna stena. Priznam sa nechcelo sa mi ist do toho, nechcelo sa mi menit prostredie, no musim sa priznat, cim viac info ziskavam tym viac sa na Macbook tesim. Vo stvrtok Vam dam prve info, uplne objektivne. Okrem toho sa mi dnes treti krat zlomil plast okolo displeja na Ferrari, kt ma sice povrch s kevlaru ale ten plastik co ramuje dispej je nejak poddimenzovany.
Skusme to tu nejako udrzat v pragmatickej rovine, ziskavam od Vas vela info a za to Vam dakujem. 8)

Zaujimalo by ma, co je ta digitalna stena... znie to zaujimavo!
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků