Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Krhút » 09 zář. 2017, 16:00

Nemáš ještě nalepenou folii přes objektiv? :mryellow:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Schimmrovka » 10 zář. 2017, 22:10

Bože ani jsem netušila co se rozvine za debatu :D ,já řešim aby mamželson nehrabal na moje zahradní stroje-při posledním sekání mu dva roky stará sekačka,po servisu vzplála,no vpohodě,při poslední návštěvě jsem jí seřídila,nabrousila a vyvážila nůž.A trochu ho zbuzerovala,že ten kompresor je tam na to,aby tu mašinu vyčistil.Já idiot si místo kostýmku koupim kompresor,a pak se dozvim ,že jen rozhazuju peníze.Asi jako dneska manželson chtěl použít MUJ křovin´ák-taky místo podprsenek jsem si přivezla tuhle mašinku :smile: .Tak jsem řekla,že bez mé pomoci to nikdy nenastartuje,a pokud to dá zpět stejně čistý,namazany.....no raději to šel trhat rukama.Ted´ se projevilo,že Já ted´ nemůžu a všechny přístroje a stroje umim ovládat jen já..Neni umění něco vzít do ruky a makat stím,vše se musí vyčistit a uložit,a né vzít použít a pak zahodit,tak bohatá nejsem.Na vše jsem si našetřila,chtěla jsem trachtůrek na zahradu,tak jsem nejela na dovolenou-on si jezdil na dovči i 4x do roka,za to bych měla novékoupelny v apartmá a u sebe,synátor ho hecuje a to je špatně,ale něco mě napadlo a doufám že to zabere :ok: :cool:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod kovářskej » 20 zář. 2017, 20:17

Dej mu třeba k Mikuláši JEHO křoviňák a uvidíš jestli si s tím bude vědět rady a jestli to bude po použití údržbovat :wink:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Schimmrovka » 28 zář. 2017, 22:20

kovářskej píše:Dej mu třeba k Mikuláši JEHO křoviňák a uvidíš jestli si s tím bude vědět rady a jestli to bude po použití údržbovat :wink:

To by bych jen vyhodila peníze,no už jsem doma a už jsem zpět zavedla mé pořádky,jde mi sice všechno trochu pomalu,a o to více musím používat hlavu,jak si ušetřit energii a bejt v klidu.A konečně jsem se naučila používat slabostí ženského pohlaví :ok: ,ona slza v oku a pohled smutného psíčka taky udělá hodně-byt´ jsem tímto stilem do nedávna opovrhovala a raději vše si udělala sama.No něco to do sebe má :twisted: :think:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod kovářskej » 29 zář. 2017, 07:44

Však jeden nemože dělat všecko, od toho lidi už dávno vymysleli dělbu práce. U nás to máme tak, že já sekám zahradu, přední i zadní dvůr, před barákem mezi třešněma, dělám dřevo na zimu, maluju, opravy kolem baráku, plotů, kamen , komínů, kotla, skládám uhlí a takový ty "těžší práce" na zahradě jako je rytí , kopání a zalejvání . Lucka zase má na starosti hrabání se v záhonkách, všelijaký to pěstování sazeniček, kytky v baráku, vaření, praní a žehlení a uklízení. O pesany se staráme tak nějak napůl a když je třeba větší uklízení po malování nebo skládání naštípaného dřeva do kotelny tak to jasněže děláme dohromady. Samozřejmě že v některých činnostech se můžeme zastoupit, když jeden není doma nebo vážně ochoří - takže Lucka umí zatopit v kotlu a juknout do expanzky jestli je tam dost vody, já dokážu něco k jídlu uklohnit kromě čaje a kafe, ale jsou věci do kterejch se nepouštím "aniomylem" jako je třeba žehlení a raději už i praní - nepoznám na kolik stupňů se co pere pokud už to nemá ty visačky s prací nápovědou. :wink: Takhle nějak to máme rozdělený a máme furt co dělat a práce pomalu nad hlavu - člověk přijde z práce, uděláme si kafe a čaj a jdeme něco dělat. Kolem baráku, v dílně i v baráku je furt co kutit :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod mrcos » 22 říj. 2018, 21:28

Přátelé, kamarádi, řeším zapeklitý problém. Jelikož je tu spousta zručných lidí, kteří mají zkušenosti s kdejakými materiály a postupy, tak snad mi někdo poradí. Známý mi přitáhl odkudsi obratel z velryby. Obratel ležel nějaký čas na pláži, takže původnímu majiteli jistě už dávno nechyběl, ale taky trochu utrpěl vlivem povětrnostních vlivů. Na můj vkus se nepěkně drolí a rád bych ho nějak konzeroval, ne pro muzejní účely, ale pro svoji potěchu v obydlí. Je to poměrně velký kus dost porézní kosti, tělo obratle je cca válec 30 x 30 cm, s výběžky to má cca 50 x 55 cm. Nuže - jak na to? Napadlo mě to zastříkat lakem, ale bojím se, že lak udělá jenom šlupičku, která se hnedle prolomí. Další varianta padla na epoxidovou pryskyřici, ale tam se zas bojím, že by mi to při běžné teplotě dost nevytvrdlo a taky bych na tom nerad nechal výplatu. Každopádně bych rád, aby to bylo co možná nejvíc čiré, pevné a nedrahé.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Tapinek » 23 říj. 2018, 06:41

Co zkusit totok? ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod mrcos » 23 říj. 2018, 06:45

Na to už jsem koukal, ale taky to je jeden z důvodů, proč se tu ptám - vytvrdne to při pokojové teplotě? Vzhledem k rozměrům to fakt nenacpu do trouby a jinak těch 50 - 60 celsiusů taky nemám jak zařídit :think:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Tapinek » 23 říj. 2018, 07:29

Nemam s tim zkusenost, IMHO to vytvrdne pri pokojovce (to zapejkani je jen doporuceni, alespon podle toho, co pisou). A nemusel by s tim byt problem, zejmena, kdyz to bude nastenny artefakt a ne vec, na kterou denne sahas...
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod mrcos » 23 říj. 2018, 07:53

Počítám, že to nebude jen tak viset na zdi, ale bude se s tím asi tu a tam hýbat. Kdyby to mělo jen tak viset, tak na to dlabu a jenom to zalakuju, aby se to nesypalo ze zdi dolů. Proto se tady ptám :wink: Nerad bych to pokur.., když další kus asi jen tak neseženu.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod kovářskej » 23 říj. 2018, 07:54

Myslím že ta pryskyřice co sem dal odkaz Tapínek bude o dost lepší na velrybí obratel než šelaky a bezbarvé laky, kterými jsme lakovávali blahé paměti coby pompédi kosterní preparáty a výukové pomůcky na anatomickém ústavu a později suché kostní preparáty v muzeu na Studničkově ústavu (pod vedením doc. Czabanové která snad pamatovala většinu těch preparátů ještě za živa a mrtvý moře když bylo ještě nemocný a vypadala jak indiánská babička - taky jsme jí tak říkali :D ). :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Šimi » 23 říj. 2018, 09:21

Když ten obratel strčíš do bedny a necháš do ní foukat horkovzdušný ventilátor, tak to těch 60°C udělá ;)
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod klasik51 » 12 bře. 2019, 20:32

Ptačí budky. Ne krmítka. Nevíte někdo jak je nejlépe situovat? Rozum mi říká že ne na sever. :smile:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod Rog » 12 bře. 2019, 21:16

Na sever nie. Radšej na strom. :idea:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod klasik51 » 12 bře. 2019, 21:25

Hodnej, jako vždy. :palm: :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků