Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Honzk » 21 dub. 2005, 14:12

Chápeš to v podstatě dobře, problém je akorát v tom, že máš do PC na zvukovku pouze jeden jedinej analogovej vstup. Musel bys mít ještě jeden další, digitální a ten bohužel zvukovka nemá. Proto jedině tu kartu měřící s několika I/O a s vlastním proťákem, kterej si to synchronizuje. Jediná, strašně krkolomná možnost by byla mít přesný hodiny v PC a zároveň přesný hodiny v multiplexoru a vědět, tím pádem, že např. mezi 14:00 a 14:05 půjde teplota, kterou ale kvůli možnosti rozcházení se těchto hodin načteš v 14:03. Od 14:05 do 14:10 půjde vlhkost, načteš v 14:07 a tak furt dokola všechny čidla a pak znovu zase dokola. Je to ale bastl jak prase.....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 21 dub. 2005, 19:56

Honzk píše:Teď mě říkal kolega co dělá software, že to co sem napsal je problém díky synchronizaci, to znamená, jak zjistit, že je aktivní zrovna to a to čidlo. Říkal ale, že některý firmy dělají karty přímo do PC, který už mají svůj malej procesor a x vstupů/výstupů, myslím že jedna se jmenuje Moravské přístroje a stojí to kolem 3000 a je to jediný řešení. Jinak to nelze rozumně (díky té synchronizaci) udělat, bohužel.......

Jinak čidla teploty a vlhkosti například firma SENSIT, www.sensit.cz, ostatní už asi hledej podle konkrétního čidla. Třeba snímač proudění dělá SIEMENS, ale stojí kolem 12000, mazec, je to drahý jak prase....


3000 by byla ferova cena, diky za neho!, to s tou zvukovkou mne prijde krapet ujety, ale mozna je to tim, ze HW jako programator prilis nerozumim, ... ale od patku mam nove zamestnani a ve firme je i HW oddeleni kde se navrhuje a vedle jeste jine kde se paji, tak se pak budu muset pozeptat, prece jen kdyz zvladnou pozarni cidla do mrakodrapu tak tohle musi byt vylozene drobnost :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 21 dub. 2005, 20:00

Honzk píše:Chápeš to v podstatě dobře, problém je akorát v tom, že máš do PC na zvukovku pouze jeden jedinej analogovej vstup. Musel bys mít ještě jeden další, digitální a ten bohužel zvukovka nemá. Proto jedině tu kartu měřící s několika I/O a s vlastním proťákem, kterej si to synchronizuje. Jediná, strašně krkolomná možnost by byla mít přesný hodiny v PC a zároveň přesný hodiny v multiplexoru a vědět, tím pádem, že např. mezi 14:00 a 14:05 půjde teplota, kterou ale kvůli možnosti rozcházení se těchto hodin načteš v 14:03. Od 14:05 do 14:10 půjde vlhkost, načteš v 14:07 a tak furt dokola všechny čidla a pak znovu zase dokola. Je to ale bastl jak prase.....


no taky by slo kazdej zdroj namodulovat a pustit to do zvukovky vse zaraz, pak nepotrebujes hodiny
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 21 dub. 2005, 21:51

...a Jeníček pak přišel s Mařenkou k prazváštní chaloupce, která byla celá z perníku....

:twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mirek » 22 dub. 2005, 06:52

Fénix píše:...a Jeníček pak přišel s Mařenkou k prazváštní chaloupce, která byla celá z perníku....

:twisted:

A Ježibaba jim poradila s modulací a synchronizací...

Když už tak blbě pindám, napadlo mě, že ten A/D převodník by měl být co nejblíž u čidla, kvůli rušení. A taky, při inicializaci toho čidla, není výstup nějak unikátní, že by se podle něj to čidlo identifikovalo?
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Honzk » 22 dub. 2005, 07:15

..... a pak je synchronizovaně upekla a modulovaně sežrala... :lol:

co se týká rušení, stačí použít stíněnej kabel, třeba JYTY, SYKFY a podobně


Jinak by mě zajímalo, jestli máte taky někdo rádi bouřky a líbí se vám mraky, zvláště Cumuloninbus jako mě. Vždycky se těším když mají bejt bouřky, zvlášť když přídou večer a v noci, takový to napětí, a sedět někde po střechou na zahrádce, fajfku do pusy a pozorovat, jaxe to nezadržitelně blíží, paráda....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 22 dub. 2005, 08:40

Honzk píše:..... a pak je synchronizovaně upekla a modulovaně sežrala... :lol:

co se týká rušení, stačí použít stíněnej kabel, třeba JYTY, SYKFY a podobně


Jinak by mě zajímalo, jestli máte taky někdo rádi bouřky a líbí se vám mraky, zvláště Cumuloninbus jako mě. Vždycky se těším když mají bejt bouřky, zvlášť když přídou večer a v noci, takový to napětí, a sedět někde po střechou na zahrádce, fajfku do pusy a pozorovat, jaxe to nezadržitelně blíží, paráda....


ja sem mel bourky taky vzdycky rad, za mlada sem v nich i strasne rad surfoval, ted uz to resim presne jako ty, jen s fajfkou pozoruju :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 22 dub. 2005, 09:06

nebyl jsi to Ty ten paraglajdista co přežil průlet bouřkovým mrakem? cca 3-4 roky spátky
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod mirek » 22 dub. 2005, 09:18

bigdragon píše:nebyl jsi to Ty ten paraglajdista co přežil průlet bouřkovým mrakem? cca 3-4 roky spátky

A to mu jako ani nezhasla fajfka, jo?
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Alfik » 25 dub. 2005, 12:46

Simone, jestli jsem pochopil správně, že jsi taky programátor, tak mně napadá ještě jedno řešení. Je otázka jak moc se s tím chceš bastlit, ale pokud Ti nevadí trocha toho pájení a jinýho sraní, tak si kup třeba 16-bitový procesor od ATMELu, stojí to kolem stovky, a uděláš s tím cokoliv si zamaneš. K tomu všechny ty čidla, ketrý potřebuješ, a pak už to jenom musíš vhodně pospojovat, a napsat (buď v assembleru - je to dobře zdokumentovaný, ale dá se tuším i v céčku) program, kterej s tím bude v tom procíku něco dělat, a posílat Ti to přes sériák do PC. Ty procesory se dělají v různých (různě drahých - ale pořád jsou to stovkový částky) variantách, a samozřejmě se dělají verze i s embedded A/D převodníky.

Můj kolega tady s tím machruje už nějakou dobu, a už si takhle vytvořil hodiny do fotokomory, a teď si dělá handsfree do svého Passata :-) Fakt je to jedna z variant, na kterou bych se určitě na Tvojem místě aspoň podíval...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 25 dub. 2005, 13:36

Alfik píše:Simone, jestli jsem pochopil správně, že jsi taky programátor, tak mně napadá ještě jedno řešení. Je otázka jak moc se s tím chceš bastlit, ale pokud Ti nevadí trocha toho pájení a jinýho sraní, tak si kup třeba 16-bitový procesor od ATMELu, stojí to kolem stovky, a uděláš s tím cokoliv si zamaneš. K tomu všechny ty čidla, ketrý potřebuješ, a pak už to jenom musíš vhodně pospojovat, a napsat (buď v assembleru - je to dobře zdokumentovaný, ale dá se tuším i v céčku) program, kterej s tím bude v tom procíku něco dělat, a posílat Ti to přes sériák do PC. Ty procesory se dělají v různých (různě drahých - ale pořád jsou to stovkový částky) variantách, a samozřejmě se dělají verze i s embedded A/D převodníky.

Můj kolega tady s tím machruje už nějakou dobu, a už si takhle vytvořil hodiny do fotokomory, a teď si dělá handsfree do svého Passata :-) Fakt je to jedna z variant, na kterou bych se určitě na Tvojem místě aspoň podíval...


zajimava myslenka ... ale na realizaci bych prvne musel vedet co presne leze z tech cidel, coz nevim
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alfik » 25 dub. 2005, 13:39

To jo, to bys musel.... Ale myslím, že specifikace bys sosnul z netu...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Simon » 25 dub. 2005, 13:40

Alfik píše:To jo, to bys musel.... Ale myslím, že specifikace bys sosnul z netu...


jak bude cas tak to omrknu, diky
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Alfik » 25 dub. 2005, 13:43

Není za co, ať se daří!
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

Příspěvekod bigdragon » 16 črc. 2005, 09:09

Tak jsem dostal za úkol odstranit barvu ze dřevěnýho zahradního nábytku (takovej ten stolek a dvě lavky se sklapovacíma kovovýma nožkama ) půjčil jsem si opalovací pistoli a moc mi to nejde ani špachtlí ani kartáčem má někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků