Switch to full style
Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk
Odeslat odpověď

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

11 kvě. 2019, 07:21

Ucpat koudelí? ;-)

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

11 kvě. 2019, 08:32

Čertovo lejno? Popř. smíchat s tou koudelí...

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

11 kvě. 2019, 19:44

Ja kdysi davno takhle zachranil dreveny necky asfaltem. Rozehrat, stetkou rozpatlat v rozumne vrstve...fungovalo

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

11 kvě. 2019, 20:59

co to byla rozumná vrstva? Jako by natřít nebo silnější vrstva?
Naposledy upravil jelen76 dne 12 kvě. 2019, 05:00, celkově upraveno 1

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

11 kvě. 2019, 23:42

Individualni, zalezi na velikosti spary. Ja moc nerozehrival, spis se tahnul. Kde byla velka spara, snazil jsem se, at to do ni zatece kolmo. Takze jsem ty necky ruzne natacel. Tim, ze nebyl uplne rozehraty, neprotekal skrz.

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

12 kvě. 2019, 17:00

Než to lemtat a snažit se ucpat všechno asfaltem, zkusil bych nejprve do spár mezi jednotlivejma "prkýnkama" naťukat tenkou lajsničku - čímž by se to mohlo zatáhnout anebo prostě po bednářsku jednotlivý obruče poklepat pomocí dvou kladiv tak aby stáhly ty škvíry mezi prkýnkama (pokud teda nějaký jelito ty obruče neprovrtalo a nepřišroubovalo k tomu sudu napevno).

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

14 kvě. 2019, 12:16

Za mého mládí jsme žehlili pramice, kde byla velká spára, nacpal se tam provaz a potom přežehlilo asfaltem. :think:

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

14 kvě. 2019, 23:51

klasik51 píše:Za mého mládí jsme žehlili pramice, kde byla velká spára, nacpal se tam provaz a potom přežehlilo asfaltem. :think:

Ve středověku už byly žehličky? :plaster: :palm: :lol: :lol: :lol:

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

15 kvě. 2019, 07:56

Jasněže, pokládaly se na kamna případně do řežavých uhlíků v černé kuchyni. Zvlášť bylo žehlící želízko a zvlášť držadlo, které bylo nasazovací.

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

15 kvě. 2019, 08:34

...to jeste dneska porad pouzivam na chate na obleceni... ;-) :ot:

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

15 kvě. 2019, 17:18

...pokládaly se na kamna případně do řežavých uhlíků v černé kuchyni...

...jenom technická - před tím ještě se používaly žehličky na dřevěné uhlí...

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

15 kvě. 2019, 22:31

Nenavážejte se mi do Zdendy cucáci :D :D

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

16 kvě. 2019, 07:29

Žabař - jo, to je pravda, užívaly se ve větších krejčovstvích. To pan mistr Jehlička vzal z podstavce žehličku, zahemžil s ní jako ministrant když rozdmýchává žhavé uhlíky v kadidelnici a hurá rovnat pomačkanou látku. Jenom marně přemejšlím čím se žehlilo dokud nebyly vynalezeny žehličky. :think:

Jelen - tak teda to by jsme si nikdy nedovolili :palm: my tady plácáme nesmysly a ótéčka aby to vlákno neupadlo v zapomnění v hlubinách interfernetu :D

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

16 kvě. 2019, 18:43

...vzpomínám si na jeden starý historický francouzský film, myslím že s Belmondem (zaboha si nevzpomenu z čeho to je), a je tam scéna - kajuta na lodi, ženská "žehlí" něčím, co vypadá jako železný váleček na tyčce, který nahřívá nad plamenem. A to mohlo být bajočko 18.stol. Ale co jsem vyčetl, tak už snad dlouho před naším letopočtem se žehlilo různýma nahřívanýma předmětama. No, ale ačkoliv žehliček mám doma sbírku (zvlášť hrdý jsem na plynovou), tak sám už jsem léta nežehlil. Pokud to prádlo pěkně pověsíš, potom ho pěkně složíš, zbytek se ve skříni pěkně užehlí sám. Asi tomu pomáhají dneska používané materiály a aviváže, holt pokrok nezastavíš...

Re: Dům dílna zahrada aneb co neumím a potřebuji poradit

16 kvě. 2019, 22:47

Takhle ve Vynálezu zkázy slečna žehlí na dělové hlavni nahřátým nabijákem...
Odeslat odpověď