Boty natury

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod country » 11 lis. 2005, 17:40

bromden píše:... a dobrý boty jsou dobrý boty ...


Jasná věc. Ale to ještě neznamená, že se musím a) pos..t ze stupidní reklamy a b) že budu v lese bez bot za tři litry nemožnej.
Ostatně -dobře ustrojenejch a obutejch "navobědovanejch" debilů, co uměj v lese jen řvát a dělat svinčík, je čím dál víc. Většinou ani pořádně nevědí, proč v přírodě vůbec jsou, stejně jen přismraděj s autem až do hor, nacvakaj fotky, podělaj les a zalezou do nejbližší boudy žrát a lundat drahý pivo. Je mi milejší tremp, vyuzenej a špinavej od ohně, kterýmu k přespání stačí starej maskáč a ví, co jsou chlapský zážitky.
Uživatelský avatar
country
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 735
Věk: 57
Registrován: 16 kvě. 2005, 19:53
Bydliště: Police nad Metují

Příspěvekod bromden » 14 lis. 2005, 09:13

...jooo... ale takovej klasickej tremp po "běžné mlze a přeháňce" v tatrách nebo po třídenní bouřce na Paringu vypadá dost zle... viděl jsem obojí, nekecám :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Milos Cerman » 14 lis. 2005, 09:30

Šimi píše:To už je trochu extrémní. Já nechodím na žádné přechody. Mám rád několikadenní chození po pěkné oblasti. Žádné extrémy. Je jasny, že na tvoje potřeby kanady nejsou :wink:

A taky žádný zkratky, to můžu potvrdit ! :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Honzk » 14 lis. 2005, 10:24

U mě je to jednoduchý - koupil sem letos kvalitní boty za 3 litry, pač sem jel na 10 dní do Tater, kde ušly cca 70 km a vím, že bez takových bot by to nebylo možný. A běhal mě mráz po zádech, jak tam chodí ti poláci a němci, v keckách od ťamanů, a dokonce někteří i v sandálech. Pak se stalo, že kvůli sandálům letěla pro nějakou němku horská služba a kvůli špatným podmínkám se vrtulník zřítil a zahynulo 5 lidí. Kvůli pitomé krávě která hází machry v horách.

Na druhou stranu když chodím po lesích tady u nás, plně mi vyhovují kecky od ťamanů za 400,- a naprostá pohoda.....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Šimi » 14 lis. 2005, 10:27

Jakou konkrétní značku bot jsi si pořídil?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Honzk » 14 lis. 2005, 10:37

Šimi píše:Jakou konkrétní značku bot jsi si pořídil?


:lol: Mám pocit, že Hi-Tech, což sou sice taky Ťamani, ale byl to loňskej model slevněnej o nějakejch 30%, jinak sou paráda, lehoučký, pravá kůže, mají vevnitř moiru, takže se v nich vůbec nepotí nohy, pevná poměrně dost tlustá podrážka, takže i když jdeš po šutrech, je to jako v papučích. I kolega tady v práci, co je horolezec říkal, že pokud nechceš investovat do vysloveně značkových bot, který stojí od 5000 vejš, tyto naprosto splňují svůj účel.
Ale mám je schovaný na lození po horách, takže přes rok v nich nechodím, abych je šetřil....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Fénix » 14 lis. 2005, 10:46

Šimi píše:Konkrétně o nějakých HI-TEC vysokých Outdoor botách jsem kdysi uvažoval, to ale stály kolem 1500 kč,-. Boty na které jsem původně narážel byly Goratexy. Několik kámošů si je koupilo za těžký love a najednou jsme jim byli mi v kanadách pro srandu. No kkyž po roce zjistili, že slavný goratex už nefunguje a mají polobotky za 6000, tak je to přešlo.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Honzk » 14 lis. 2005, 10:57

Fénix píše:
Šimi píše:Konkrétně o nějakých HI-TEC vysokých Outdoor botách jsem kdysi uvažoval, to ale stály kolem 1500 kč,-. Boty na které jsem původně narážel byly Goratexy. Několik kámošů si je koupilo za těžký love a najednou jsme jim byli mi v kanadách pro srandu. No kkyž po roce zjistili, že slavný goratex už nefunguje a mají polobotky za 6000, tak je to přešlo.


... pravá kůže je holt pravá kůže, když je člověk impregnuje tím správným impregnátorem a po výletu nechá trochu vyschnout, budou dobře fungovat spousty let, navíc reklamní řeči že goratex vydrží kdo ví kolik mm vodního sloupce sou na nic, člověk v horách většinou nechodí potokem s 20 cm vody a déšť nebo pár kaluží kůže naprosto v pohodě snese.
Jiná věc je však obuv pro zimní chození po horách, sníh, led a podobně...
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod LUBO » 14 lis. 2005, 11:03

ja zvyknem chodit v lete do rakuskych alp, je to solovka na jeden tyzden, idem sam, mam svoj maly stan, ktory vazi 1,4kg, vyborny spacak do minusovych teplot, maly plynovy varic, kedze tam hore sa neda rozlozit ohen, atd.. vyleziem na vysku cca 2.600-3000 metrov a potom robim tam hore nejaku trasu cely tyzden po hrebenoch,obcas skocim na nejaky vrchol, do chaty skocim raz denne na pivo, pokial je niekde nablizku po ceste, inac som sebestacny a citim sa tam fajn. samozrejme vybava je dolezita, tam hore treba mat vsetko kvalitne, cize moje boty su za 200euro, kedze starsie som uz uplne zodral, a aj tak mam na konci tury s nohami trochu problemy, ak cele dni len idem do kopca a z kopca. kedze nad ranom casto mrzne a zo stanu vytriasam lad, je spacak velmi dolezity. ked vonku mrzne, alebo snezi, ja v nom spim len v spodnom pradle a nie je mi zima. aj stan musi byt taky, aby po nom vietor lahko preklzol, a samozrejme dvojplastovy, raz som tak musel preckat na kote 2.700m vyse dna jednu sneznu prehanku, sneh slahal uplne horizontalne, lenze moj stan je vysoky len 70 cm, takze nejaky silny vietor nebol ziadny problem.
chcem tym vsetkym povedat len jedno. pre urcite vylety je vybava velmi dolezita. a odkedy existuju thermofleece-ove veci, tak je to naozaj ovela, ovela lepsie. bez thermofleece-ov, dychacej masky proti vetru, dobreho spacaku do -24stupnov, vybornej obuvi, samozrejme vodotesnej, atd. sa niektore veci ani nedaju poriadne absolvovat.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 14 lis. 2005, 11:08

Honzk píše:... pravá kůže je holt pravá kůže, když je člověk impregnuje tím správným impregnátorem a po výletu nechá trochu vyschnout, budou dobře fungovat spousty let, navíc reklamní řeči že goratex vydrží kdo ví kolik mm vodního sloupce sou na nic, člověk v horách většinou nechodí potokem s 20 cm vody a déšť nebo pár kaluží kůže naprosto v pohodě snese.
Jiná věc je však obuv pro zimní chození po horách, sníh, led a podobně...

Kde IMO (s výjimkou skutečných extrémů - zimní lezení, ledy, vícedenní zimní akce, kde by člověk potřeboval plastový duplexy) potřebuješ zase celokoženou botu s dobrou impregnací...
Ad Gore - osobně smysl goretexu v botách vidím jen u speciálních zimních bot (skelety, skialp) na vícedenní akce, kde se spí venku (jakmile se v botě potíš půl dne a botička ti nevyschne, druhý den se z toho po...eš ...) - takový boty člověk nepoužívá denně a tudíš gore neodejde dlouho před zbytkem boty...
Ad pohory - problém je že slušná celokožená pohorka s dobře udělanou tvrdou podrážkou stojí 4-6 litrů :roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 14 lis. 2005, 11:08

country píše:
Simon píše:na botach do lesa kdyz tam stravis vic nec hodinu muze setrit akorat idiot ;) ... nebo smradlavej tramp :D


Takhle se krásně pozná choulostivej MASTŇÁK, kterej by mezi trampama v hospodě zaručeně do pěti minut dostal přes držku. :lol: :lol:

Když je ti v lese nepohodlně v normálních botách a musíš mít na nohách něco, co potřebuje Messner v sedmi tisících metrech, proč tam lezeš? :lol:


no je fakt ze na to abys dolezl do hospody poradny boty nepotrebujes :)
... ja do hospody nechodim takze si boty na praci v sadu, vinohradu a na behani se psama radsi vybiram ponekud pecliveji
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 14 lis. 2005, 11:10

no ještě, že v hospodě tyhle věci moc nepotřebuju a na Duchoňce je mi v mém spacáku do -17(pozůstatek z dob šermu) strašně horko :D a na zimu mi stačí pracovní botky za cca 800 :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 14 lis. 2005, 11:30

Honzk píše:
Fénix píše:
Šimi píše:Konkrétně o nějakých HI-TEC vysokých Outdoor botách jsem kdysi uvažoval, to ale stály kolem 1500 kč,-. Boty na které jsem původně narážel byly Goratexy. Několik kámošů si je koupilo za těžký love a najednou jsme jim byli mi v kanadách pro srandu. No kkyž po roce zjistili, že slavný goratex už nefunguje a mají polobotky za 6000, tak je to přešlo.


... pravá kůže je holt pravá kůže, když je člověk impregnuje tím správným impregnátorem a po výletu nechá trochu vyschnout, budou dobře fungovat spousty let, navíc reklamní řeči že goratex vydrží kdo ví kolik mm vodního sloupce sou na nic, člověk v horách většinou nechodí potokem s 20 cm vody a déšť nebo pár kaluží kůže naprosto v pohodě snese.
Jiná věc je však obuv pro zimní chození po horách, sníh, led a podobně...


mmch kde je v brne a okoli dobra opravna kozenych bot, turistickych ?:)
... a cim impregnujes?
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Honzk » 14 lis. 2005, 11:36

Mno, přímo opravna to nevím, boty sem ale koupil na Pekařské, když se jde od Šilingráku dolů, po pravé straně je hned několik obuví a jedna z nich (myslím druhá v pořadí) právě prodává sportovní a outdoorovou obuv a celkem za slušný ceny. Tam mě prodavačka přímo poradila vhodnej impregnační sprej. Stojí sice něco přes 200,- ale vydrží alespoň na 3 sezóny....
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod mirek » 14 lis. 2005, 15:31

Honzk píše:
... pravá kůže je holt pravá kůže, když je člověk impregnuje tím správným impregnátorem a po výletu nechá trochu vyschnout, budou dobře fungovat spousty let, navíc reklamní řeči že goratex vydrží kdo ví kolik mm vodního sloupce sou na nic, člověk v horách většinou nechodí potokem s 20 cm vody a déšť nebo pár kaluží kůže naprosto v pohodě snese.
Jiná věc je však obuv pro zimní chození po horách, sníh, led a podobně...

Ona i ta dobře udržovaná kůže těch 20cm v pohodě snese, i bez goretexu či jiných prezervativů. Občas se holt nějaký potok přebrodit musí.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků