Nechutna slukovka

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Dotazek

Příspěvekod Gris » 05 led. 2006, 15:06

Pri serfovani na netu jsem nekde nasel dymky, ktere meli tzv. "turbo".
Byl to maly otvor na boku hlavicky, zrejmne ma fungovat stejne jako probirane pricpavani palcem, ale byl umisten zhruba v polovine kotle.
Vite o tom nekdo neco?
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod Šimi » 05 led. 2006, 15:13

Simon píše:nerekl bych ze zlehka je jediny recept, zalezi na stylu koureni a nacpani
... obcas dusam celkem silne

a taky se me celkem osvedcilo dusat obcas pod uhlem nebo tocit dusatkem, lip pak zapadne popel mezi tabak


Tak na tohle je dobrý "vařečka" styl a rotování dusátkem kolem stěn kotlíku (planetový pohyb).
Vařečka je, když..... asi jako vařečkou mícháš cibulku, tak stejně dusátkem zařádíš na povrchu tabáku. Popel se propadá a uhlík se oživí. Navíc posouváš tabák od stěn ke středu a spaluješ ho pořád nahoře.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Dotazek

Příspěvekod bromden » 05 led. 2006, 15:18

Gris píše:Pri serfovani na netu jsem nekde nasel dymky, ktere meli tzv. "turbo".
Byl to maly otvor na boku hlavicky, zrejmne ma fungovat stejne jako probirane pricpavani palcem, ale byl umisten zhruba v polovine kotle.
Vite o tom nekdo neco?


To je řekl bych totální pitchovina...
:roll:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: Dotazek

Příspěvekod Šimi » 05 led. 2006, 15:21

bromden píše:To je řekl bych totální pitchovina...
:roll:


O dýmkách co mají vzduchový otvor v náústku už see tu kdysi psalo. Takže možné je vše, ne?

Ale ten krásný výraz "pitchovina" mě dostal :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Gris » 05 led. 2006, 15:32

No toto nebylo v naustku, ale na boku hlavicky. Presne v miste, kde se dymka drzi palcem, takze predpokladam ze otvor je normalne ucpan palcem. Zajimalo by mne jak a jestli to funguje, v podstate by vzduch prochazel bud pod uhlikem nebo tesne kolem nej.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod Simon » 05 led. 2006, 15:35

Šimi píše:
Simon píše:nerekl bych ze zlehka je jediny recept, zalezi na stylu koureni a nacpani
... obcas dusam celkem silne

a taky se me celkem osvedcilo dusat obcas pod uhlem nebo tocit dusatkem, lip pak zapadne popel mezi tabak


Tak na tohle je dobrý "vařečka" styl a rotování dusátkem kolem stěn kotlíku (planetový pohyb).
Vařečka je, když..... asi jako vařečkou mícháš cibulku, tak stejně dusátkem zařádíš na povrchu tabáku. Popel se propadá a uhlík se oživí. Navíc posouváš tabák od stěn ke středu a spaluješ ho pořád nahoře.


presne to sem myslel ... da se bud jak pises nebo jen na jednom miste. oboji ma sve opodstatneni
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bromden » 05 led. 2006, 15:37

Gris píše:No toto nebylo v naustku, ale na boku hlavicky. Presne v miste, kde se dymka drzi palcem, takze predpokladam ze otvor je normalne ucpan palcem. Zajimalo by mne jak a jestli to funguje, v podstate by vzduch prochazel bud pod uhlikem nebo tesne kolem nej.


Eh, tož jinak. Vezmi libovolnou dýmku, zakoupenou v krámě. Vrtákem navrtej do hlavičky z boku díru. Výslkedek se dostaví :twisted: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Gris » 05 led. 2006, 15:40

Bromden:

ja se ptam jestli o tom nekdo neco vi, nedelam hitparadu hloupych kecu.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod bromden » 05 led. 2006, 15:48

Gris píše:Bromden:

ja se ptam jestli o tom nekdo neco vi, nedelam hitparadu hloupych kecu.


Já jo :lol:

Ale vážně, pokud se pouze vlivem dutinky, kamínku nebo prasklinky v briaru na dýmce může vytvořit "tepelný kanál" díky kterému dýmka prohoří nebo se jí oloupe lak... díra v hlavičce by samotné kouření jednak téměř znemožnila, jednak by v tom místě dýmka shořela... řekl bych.
Navíc si nedokážu představit, k čemu by ta díra v hlavičce sloužila, nikdy jsem to neviděl a myslím si že je to nesmysl. Tak.

Obrázek
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Honzk » 05 led. 2006, 15:49

"Falešnej" tah sem viděl jen u "šlukovek" a slouží k míchání vzduchu s kouřem do plic, aby si člověk mohl najít optimální intenzitu kouře. Otvor však musí být vždy pod místem hoření. U dýmky je to podle mě dost podezřelý - spíš někdo vyvrtal kaz a zapoměl ho zatmelit nebo propálil dýmku a aby to vypadalo dobře, tak to vyvrtal......
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gris » 05 led. 2006, 15:51

Dobra, to mi taky vrta hlavou ze by to nemelo fungovat. Ale treba je tam nejaky figl, ventil nebo ja nevim co, proto jsem s eptal jestli nekdo zmineny system nezna.......

Myslim ze o sposte veci se da na pohled prohlasit ze to nemuze fungovat, a funguje to docela dobre.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod Honzk » 05 led. 2006, 15:52

bromden píše:
Obrázek


sqělej smajlík, pojmenoval bych ho obecně "manželka" :lol:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gris » 05 led. 2006, 15:53

Honzk píše:"Falešnej" tah sem viděl jen u "šlukovek" a slouží k míchání vzduchu s kouřem do plic, aby si člověk mohl najít optimální intenzitu kouře. Otvor však musí být vždy pod místem hoření. U dýmky je to podle mě dost podezřelý - spíš někdo vyvrtal kaz a zapoměl ho zatmelit nebo propálil dýmku a aby to vypadalo dobře, tak to vyvrtal......


aha, tak to byl server se slukovkama, ale ten otvor byl i na vetsich jejich dymkach.
Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod Gris » 05 led. 2006, 15:55

Uživatelský avatar
Gris
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 253
Věk: 52
Registrován: 28 pro. 2005, 01:36
Bydliště: Kobylnice u Brna

Příspěvekod Honzk » 05 led. 2006, 15:56

Gris píše:
Honzk píše:"Falešnej" tah sem viděl jen u "šlukovek" a slouží k míchání vzduchu s kouřem do plic, aby si člověk mohl najít optimální intenzitu kouře. Otvor však musí být vždy pod místem hoření. U dýmky je to podle mě dost podezřelý - spíš někdo vyvrtal kaz a zapoměl ho zatmelit nebo propálil dýmku a aby to vypadalo dobře, tak to vyvrtal......


aha, tak to byl server se slukovkama, ale ten otvor byl i na vetsich jejich dymkach.


Jo, dělají i velký kotle pro celou grupu lidí. To co jsi viděl nebyla tím pádem dýmka na tabák. V trafikách je prodávají společně, ale výrobci dýmek na tabák šlukny podle mě nikdy nedělají :lol:
Uživatelský avatar
Honzk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 777
Věk: 49
Registrován: 11 dub. 2005, 12:33
Bydliště: Brno

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků