Alkohol za volantem a přidružená legislativa

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Příspěvekod Simon » 11 dub. 2006, 21:29

JiriK1 píše:
opalan píše:Je to jako s vínem a tvrdym chlastem. Zkuste si třeba vodku poválet po jazyku.
Vodku tam kopnete a její chuť je až na druhém místě, až po účincích - jako u cigaret.
Víno poválíte po jazyku, vychutnáte jeho chuť a účinky jsou u vína až na druhém místě (degustátoři ho po poválení vyplivují) - jako u dýmky.
Nebo ne? :wink:


Oni to víno asi vyplivují proto, že by jim trochu překáželo v sofistikovanym degustování, kdyby byli vožralí jak prasata :D :D . Jinak na víno jsem docela barbar - piju skoro všechno a na žádný čarování si nepotrpim, na rozdíl právě od vodky - tu piju jen nejkvalitnější co je k mání a na jazyku klidně poválim :) .
Sorry za OT ...


no v sobotu sem byl bodovat vino v komisi na vystave, bodoval sem 36 vzorku, nikdy neplivu a zhruba nejlepsich 6 sem i poctive dopil(vylivat excelentni vino je barbarstvi) :) ... zakoncil sem to pak jednim pivkem na procisteni chutovych poharku
... a pak sem autem odjel domu, pokud pijes po malych davkach pres 4hodiny vino tak se z toho neozeres ani kdybys chtel, pac jeste ke vsemu u toho jis a zapijis to mineralkou
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod mycroft » 12 dub. 2006, 09:50

Simon píše:no v sobotu sem byl bodovat vino v komisi na vystave, bodoval sem 36 vzorku, nikdy neplivu a zhruba nejlepsich 6 sem i poctive dopil(vylivat excelentni vino je barbarstvi) :) ... zakoncil sem to pak jednim pivkem na procisteni chutovych poharku
... a pak sem autem odjel domu, pokud pijes po malych davkach pres 4hodiny vino tak se z toho neozeres ani kdybys chtel, pac jeste ke vsemu u toho jis a zapijis to mineralkou

:shock: Člověče Simone, myslel jsem si, že ve Tvé silně narcistní a arogantní osobnosti existuje samoregulace, která z tebe činí osinu v prdeli, kterou je možné místy respektovat pro bystrý úsudek, ale teď mám dojem, že pilíř sebejistoty, který si úzkostlivě buduješ Tě zastínil. Každej kdo po litru vína a pivku sedne za volant je zmrd. Co ale nasere dvojnásob je bohorovnej zmrd beze strachu. Máš bejt na co pyšnej!
Naposledy upravil mycroft dne 12 dub. 2006, 11:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod bigdragon » 12 dub. 2006, 10:52

Nevím jestli nebyla použita příliš silná slova. Nemíním zpochybňovat tu část věty "kdo vypije litr vína a pivo a sedne za volant" nicméně myslím, že degustace probíhá poněkud odlišně a rozhodně to není konzumace. Po letmém výpočtu má v sobě 85 kg netrénovaný chlap za těchto podmínek (1l vína za 4 hodiny a jedno malé pivo) cca 0,6- 0,8 promile vzhledem k tomu, že po letech treningu si tělo zvykne jsem ochoten věřit tomu, že v dechu by nic neměl a v krvi tak 0,3. Ano podle našich zákonů je to špatné nicméně myslím, že se to dá říct i jinak :?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod mycroft » 12 dub. 2006, 11:26

bigdragon píše:Nevím jestli nebyla použita příliš silná slova. Nemíním zpochybňovat tu část věty "kdo vypije litr vína a pivo a sedne za volant" nicméně myslím, že degustace probíhá poněkud odlišně a rozhodně to není konzumace. Po letmém výpočtu má v sobě 85 kg netrénovaný chlap za těchto podmínek (1l vína za 4 hodiny a jedno malé pivo) cca 0,6- 0,8 promile vzhledem k tomu, že po letech treningu si tělo zvykne jsem ochoten věřit tomu, že v dechu by nic neměl a v krvi tak 0,3. Ano podle našich zákonů je to špatné nicméně myslím, že se to dá říct i jinak :?

36 vzorků, z toho cca. 6 dopito, 1 pivo v průběhu 4 hodin před jízdou (nikoli 4 hodiny před jízdou). Tak jako ty pouze odhaduji a soudím z toho, co Simon napsal. Nepovažuji to za tolerovatelné. A možná víc než ten fakt mě rozčílil způsob jakým byl prezentován.
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod bigdragon » 12 dub. 2006, 11:30

jo s tím se dá souhlasit. Alkohol za volant nepatří.
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 12 dub. 2006, 12:20

mycroft píše:
Simon píše:no v sobotu sem byl bodovat vino v komisi na vystave, bodoval sem 36 vzorku, nikdy neplivu a zhruba nejlepsich 6 sem i poctive dopil(vylivat excelentni vino je barbarstvi) :) ... zakoncil sem to pak jednim pivkem na procisteni chutovych poharku
... a pak sem autem odjel domu, pokud pijes po malych davkach pres 4hodiny vino tak se z toho neozeres ani kdybys chtel, pac jeste ke vsemu u toho jis a zapijis to mineralkou

:shock: Člověče Simone, myslel jsem si, že ve Tvé silně narcistní a arogantní osobnosti existuje samoregulace, která z tebe činí osinu v prdeli, kterou je možné místy respektovat pro bystrý úsudek, ale teď mám dojem, že pilíř sebejistoty, který si úzkostlivě buduješ Tě zastínil. Každej kdo po litru vína a pivku sedne za volant je zmrd. Co ale nasere dvojnásob je bohorovnej zmrd beze strachu. Máš bejt na co pyšnej!


litr vina sem nevypil ani omylem .... odobornej odhad je tak 3-4 deci za 4.5 hodiny(to vse prolito litrem matonky) ... cili kompletni nula pro nekoho kdo ma 100 kilo a je na vino zvyklej. A pokud celej vecer ladis formu po mini davkach alkoholu a pak na to hodis pivo, tak to pivo z vetsi casti zmizelo driv nez sem dojedl tu klobasu co k nemu byla :)
Jedno pivo po obede na sobe citim vyrazne vic nez jedno pivo po te degustaci. A sou zeme kde je povoleny dat si piva i 2, to ze to neni tady mne prilis netrapi, podobne stupidnich zakonu porusuju vic.

Ridit po 6ti pivech sem zkousel jen jednou a od te doby to nedelam, nicmene tva cajzlovska predstava o tom jak se boduje vino celkem dost vypovida o tvem vztahu k vinu a alkoholu vubec :D ... mam rad tyhle bohorovny pivni strejce ze zizkovske ctyrky v umakartu ;)

... a toho zmrda si priste dej az budes stat pred zrcadlem, diky :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Simon » 12 dub. 2006, 12:43

mycroft píše:
bigdragon píše:Nevím jestli nebyla použita příliš silná slova. Nemíním zpochybňovat tu část věty "kdo vypije litr vína a pivo a sedne za volant" nicméně myslím, že degustace probíhá poněkud odlišně a rozhodně to není konzumace. Po letmém výpočtu má v sobě 85 kg netrénovaný chlap za těchto podmínek (1l vína za 4 hodiny a jedno malé pivo) cca 0,6- 0,8 promile vzhledem k tomu, že po letech treningu si tělo zvykne jsem ochoten věřit tomu, že v dechu by nic neměl a v krvi tak 0,3. Ano podle našich zákonů je to špatné nicméně myslím, že se to dá říct i jinak :?

36 vzorků, z toho cca. 6 dopito, 1 pivo v průběhu 4 hodin před jízdou (nikoli 4 hodiny před jízdou). Tak jako ty pouze odhaduji a soudím z toho, co Simon napsal. Nepovažuji to za tolerovatelné. A možná víc než ten fakt mě rozčílil způsob jakým byl prezentován.


toz si priste prvne zjisti informace nez zacnes placat kokotiny

Obrázek
tohle je trosku vetsi standardni OIV sklenice na degustovani vina, tato ma presne 355ml, standardne je to min a nechce se mne hledat kolik, neco pres 200ml to bude, tak 240ml hadam

... tahle sklenicka se plni zhruba do tech mist kde vidis ten oval, cili nejakych ?5%? objemu coz mne dela zhruba 12ml(pri 240 ml sklenicce), rekneme 15ml .... normalne z toho spotrebujes nejakych 10-20%, pokud dopijes tak 100% coz mne dela 90ml na 6 dopitych vzorku(6 * 15) a 3ml(20%) * 30 vzorku dela dalsich 90ml, sme na 180 ml celkem, coz sou 2 dcl, vynasobme pro jistotu koeficientem 2 a sme na 4dcl

... to pivo bylo az uplne pred jizdou coz vzhledem k 3km vzdalenosti zacalo pusobit az doma :D
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod bigdragon » 12 dub. 2006, 12:52

i já děkuji za objasnění myslel jsem, že se koštuje s decovek :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Simon » 12 dub. 2006, 12:56

bigdragon píše:i já děkuji za objasnění myslel jsem, že se koštuje s decovek :oops:


no dle OIV je minimalni objem sklnice 150ml :)
...a klasicka moravska kostovacka(bez stopky) ma par problemu, 1. musis bejt fakt dobrej na to abys ohodnotil vuni(ty OIV sklnice ji rozvinou vyrazne vic a delaji se dokonce specialni sklenice ktery maji az tak blbej tvar ze se z ni skoro nenapijes, ale zase z ni citis vsechno), 2. vetsinou si ju celkem rychle upatlas a pak nevidis barvu :), 3. vino se nekontrolovatelne zahreje pac ruka zahriva sklo a to sklo pak vino
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod mycroft » 12 dub. 2006, 13:38

Máš recht Simone, "stupidní " zákony je potřeba přivohnout. To od Tebe opravdu sedí. To je jako kdybys tvrdil, že krást se může, když to neni moc a čtrnáctka je OK, když je rozumná. :wink:
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 45
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Simon » 12 dub. 2006, 13:47

mycroft píše:Máš recht Simone, "stupidní " zákony je potřeba přivohnout. To od Tebe opravdu sedí. To je jako kdybys tvrdil, že krást se může, když to neni moc a čtrnáctka je OK, když je rozumná. :wink:


no ano, ty ses typickej cech, za 2.sv posranej z nemcu, po valce aktivni partyzan .... za komancu priposranej strahy beha po namesti s mavatkem a rudym prukazem v kapse a slavi rijen i listopad, radsi 2x, po prevratu pak signatar charty a velky odpurce komunismu ... proste stado, gratuluju ;)

jak si vysvetlujes ty lokalni rozdily ze treba v nemecku je to co sem udelal 100% legalni pac maji povolen vic nez 0.0 v krvi? ... pricemz oni to dodrzuji pac to nejak smysluplne odrazi realitu, tady na zdejsich nesmyslnych a nerealnych 0.0 kazdej sere pac nedat si k obedu ke knedlo-vepro-zelu pivko ale colu je proste hnus
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Rubenstein » 12 dub. 2006, 15:20

Ne po pravu, po lidskym rozumu...
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 12 dub. 2006, 15:24

Rubenstein píše:Ne po pravu, po lidskym rozumu...


:lol: .. myslíš že se posekají motyčkama ? :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Rubenstein » 12 dub. 2006, 15:33

jcp píše:
Rubenstein píše:Ne po pravu, po lidskym rozumu...


:lol: .. myslis ze se posekaji motyckama ? :)


Chci ale rict ze podle meho lidskeho rozumu se za volantem nepije vubec. Tedy ani kapku.
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 12 dub. 2006, 15:39

Tak to sorry, já myslel že to byla narážka na to jak se ve Slavnostech sněženek myslivci hádaj nad tím kňourem a Šafránková coby učitelka jim připomíná chování jejich ženskejch .. :(
Jinak naprostej souhlas :!:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Další

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků