Plnicí pera

Off topic pokec, protože nejen dýmáním živ je člověk

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Sobpeta

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Fanys » 26 črc. 2015, 18:22

Tak Parker Vector se osvědčil. Nezlomil jsem ho, neteče, píše hned. Jen má jednu chybičku. Stalo se mi, že jsem ho vytahoval z kapsy u košile a vytáhl jen víčko. Pero zůstalo v kapse a pochopitelně obarvilo košili. Dělají se Parkery se šroubovacím víčkem v ceně cca do 2000,- Kč ?
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Plnicí pera

Příspěvekod pafka » 26 črc. 2015, 20:54

Ne.
Uživatelský avatar
pafka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 45
Registrován: 23 bře. 2012, 11:30
Bydliště: Aussig

Re: Plnicí pera

Příspěvekod petula » 18 zář. 2015, 12:01

Plnici pero pouzivam casto. Nepouzivam bombicky ale plnim inkoustem. Zacal jsem ho pouzivat , protoze me certi braly kdyz mate propisku plnou a nepise na postit , tam kde je lepiva strana. Pero pise za kazdeho pocasi dokud nedojde inkoust. Mam Parkera ale pokoukavam po watermanech.
Uživatelský avatar
petula
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 43
Věk: 46
Registrován: 25 srp. 2015, 13:08
Bydliště: Sokolnice

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Šimi » 03 úno. 2016, 22:42

Také jsem propadl plnícímu peru.
Zatím jsem vyzkoušel Shaffer VFM, který jsem upravil tak, aby do něj šel nasadit konvertor.
http://www.luxusni-pera.cz/detail/sheaf ... nici-pero/

Moje dvě běsky to zaujalo také tak, že jsem měl super tip pod stromeček. Nemůžou si pero vynachválit a nic jiného už nepoužívají.
Perem se píše parádně a člověka to nutí přemýšlet nad tím, co napíše. Nejvíc mě baví možnost měnit inkousty. Vyzkoušel jsem Sheaffer Blue a Online Smaragd a pokukuji po Pelikan Edelstein Amber a Aventurin.
Krom konvertoru jsem vyzkoušel plnit bombičky, inkoust z nich vytéká pomaleji a pero má tenčí stopu. Navíc bombičky centropen stojí 1Kč a lze z nich vytlačit zátku, vyměnit inkoust za lepší a zase zašpuntovat do zásoby.
http://www.penshop.cz/inkoust-v-lahvicc ... /dp-11392/
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Plachtař » 04 úno. 2016, 10:31

Já používám pera od firmy Regal, jelikož je to česká značka a mě se jejich design líbí a navíc mi perfektně sedí v ruce, jsou těžké akorát. Navíc se na ně dají sehnat konvertory...
http://www.papirnictvipavlik.cz/bombick ... ibrne-574/

Co si o nich myslite a máte s nimi zkušennost?
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Plnicí pera

Příspěvekod BATRACHOS » 04 úno. 2016, 18:23

Jaké konvertory do nich pasují?
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Plachtař » 04 úno. 2016, 22:04

Koukam a nemůžu ho najít na webu, ale v jednom papírnictví, cestou z Kaláku na náplavku v těch uličkách je malý papírnictví, a tak jsem ho za nějakých 25 korun sehnal. Ještě se kouknu po netu, když to najdu, pošlu odkaz
Plachtař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 101
Věk: 31
Registrován: 12 zář. 2011, 17:55
Bydliště: Rakovník/Praha

Re: Plnicí pera

Příspěvekod harm » 11 črc. 2016, 05:34

Plachtař píše:Já používám pera od firmy Regal, jelikož je to česká značka a mě se jejich design líbí a navíc mi perfektně sedí v ruce, jsou těžké akorát. Navíc se na ně dají sehnat konvertory...
http://www.papirnictvipavlik.cz/bombick ... ibrne-574/

Co si o nich myslite a máte s nimi zkušennost?


Nezlob se, nevím jak jsi přišel na že Regal je česká značka. Osobně jsem jej zakoupil na Ebay, i poštovným s číny asi za 79Kč. Předtím jsem zakoupil Jinhao za 39kč... A za mne osobně se vůbec nedají srovnat i s nejlevnějším Parker/em. Neber to prosím jako kritiku, jen doporučení. Zkus si někde, až k tomu budeš mít příležitost nejaké "dražší" pero. Je to ohromný rozdíl, věř že budeš překvapen.
Uživatelský avatar
harm
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 423
Věk: 40
Registrován: 29 led. 2011, 21:45
Bydliště: Machov

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Šimi » 11 črc. 2016, 06:45

Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Fufi » 09 srp. 2016, 07:54

Zdravím. :)
Já už rok používám pero Diplomat traveller s hrotem F a konvertorem.
Nemůžu si ho vynachválit. Odepsal jsem s ním celý čtvrťák. Stopa je krásná, nezasychá, do konvertoru můžu nacpat jakou barvu chci (sem tam si i nějakou namíchám) a v psaní s perem je určitá elegance. :-) Podobně jako v kouření dýmky. :smoke1:
Pro začátečníky bych doporučil na vyzkoušení pero pilot co se dá koupit v dobrovskem za nějaké 4 stovky. Kamarád ho odemě dostal a nemůže si jej taky vynachválit.

Já píšu perem Diplomat traveller s hrotem F. Mám v něm konvertor a nemůžu si to psaní vynachválit. Je v tom jakási noblesa. Podobně jako dýmky se krásná pera moc nevidí a přitom je to na úrovni. :joy: Dnes se snažíme vše zjednodušovat a používat jednorázově (propisky, cigarety apod...) psaní s perem vyžaduje i určitý cvik a starost o pero. Stejně jako dýmka tak i pero je jedna z věcí co by nikdy neměla padnout do zapomnění historie. :puffy:
Uživatelský avatar
Fufi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 42
Věk: 28
Registrován: 08 srp. 2016, 12:05
Bydliště: Moravskoslezský kraj, Studénka

Re: Plnicí pera

Příspěvekod peťák » 11 led. 2019, 21:09

Tak jsem si po vánocích udělal radost a za mrzký peníz zakoupil, lépe řečeno vydražil :wink: , skoro nové plnící pero Waterman Charleston.
Doteď jsem psal různými Parkery, ale tohle je fakt jiná liga. Hrot krásně klouže po papíru, má nádhernou stopu, prostě jsem unešen. :smoke1:
image_id: 26962image_id: 26963
Uživatelský avatar
peťák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2030
Věk: 50
Registrován: 05 úno. 2011, 19:18
Bydliště: Mokropsy

Re: Plnicí pera

Příspěvekod raiderkilo » 11 led. 2019, 22:47

Mám Parker 51 Aerometric a som s ním maximálne spokojný
Uživatelský avatar
raiderkilo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Věk: 51
Registrován: 23 pro. 2018, 18:56

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Nevill » 16 led. 2019, 20:06

Já mám poslední dobou nejradši Kaweco Liliput, hliníkovou verzi. Malé a lehoučké pero, nosím ho zastrčené do zápisníku. Nebo na nějaké větší psaní si většinou beru Kaweco Sport AL. Solidní kvalita a Kaweco má snad u všeho šroubovací víčka. :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Plnicí pera

Příspěvekod Houly » 16 led. 2019, 21:17

Prosím o radu. K Vánocům jsem dostal knihu na zaznamenání rodinné historie. Docela mě baví pátrat po předcích. Zatím jsem ve stádiu sběru informací. Už jsem nějaké nashromáždil a rád bych je začal zaznamenávat do knihy. Je předpoklad, že by kniha mohla v naší rodině nějaký čas vydržet. Poradili byste nějaké vhodné psadlo resp. náplň, u kterého by nehrozilo, že časem vybledne a bude odolné vlhkosti (aby se nerozmazalo např. při nechtěnému styku s vodou)? Předem dík za tip(y)
Uživatelský avatar
Houly
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 228
Věk: 45
Registrován: 21 led. 2014, 20:28
Bydliště: Hulice (BN)

Re: Plnicí pera

Příspěvekod bob » 17 led. 2019, 22:16

Je na to dokumentní inkoust. Ale je to asi jako s normálním - co Ti bude vyhovovat si musíš vyzkoušet - já sice píšu perem, ale za 300kč a obyčejným inkoustem. Voda nevím.
Uživatelský avatar
bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 523
Věk: 50
Registrován: 13 led. 2009, 20:56
Bydliště: PRAHA Vyšehrad

PředchozíDalší

Zpět na O všem možném

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků