Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod vw1302 » 24 dub. 2022, 19:12

Zdravím všechny milovníky nejen chladného dýmu, ale i klidu, pohody, rozjímání, dumání a v neposlední řadě uměleckých předmětů jakým jsou pro mě dýmky a jejich ladné tvary. Jsem tu již půl roku, a tak si říkám, že je načase vystoupit z "anonymity" a stát se aktivním členem.

Nikdy jsem nebyl vášnivý kuřák (cigaret), spíše naopak. Dýmkaření je pro mě ale úplně jiná disciplína než nervózní pokuřování u autobusové zastávky či v kuřácké "rezervaci" u administrativní budovy.

Nejsem úplně staromilec, přesto jsem vyznavač analogové fotografie (zejména středního formátu, ale občas si cvaknu kino nebo VF, kolodium už bohužel ne), starých automobilů (odtud můj nick podle mého vozítka), nekomprimované hudby drátovým přenosem, staré whisky, šachu, dobré knihy a dalších relaxačních aktivit.

Toto vše má pro mě společného jmenovatele, kam řadím i tento pro mě nový koníček a tím je "klid, pohoda a vlastní svět". Asi víte, co tim myslim.

Prozatím jsem spíše tester a hledám, co by pro mě mohla být ta správná kombinace (tak jako u výše zmíněných aktivit). Jakožto začátečník inklinuji k aromatikům, ale pochutnám si na neutrálu či lehčí latakii. Otestoval jsem nějakých 30 tabáků, aktuálně u mě vítězí Connoisseur's Choice, Flying finger (budiž mu země lehká) nebo Kohlhase/Kopp Limited Edition 2022. Mam tu i nějaké americké kousky, ty jsem ještě ale netestoval.

A kdo mi dělá společnost? Prozatím (doufám, že se to nezvrhne jako u foťáků nebo sluchátek) to jsou:
- 2x Stanwell
- 1x Jensen
- 1x Rattrays White Elephant
a místní:
- 2x Jirsa
- 1x Pavel Šrom
- 1x Petr Libora
- 1x Michal Dolínek.

Především dýmky od M.Dolínka a Petra Libory považuji za umělecká díla.

Tolik asi stručně k mé osobě.
Klidný večer všem
Michal
Uživatelský avatar
vw1302
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 47
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2021, 15:56
Bydliště: Úvaly

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Ambriel » 24 dub. 2022, 22:05

Ahoj všem,

S dovolením také přihodím pár slov o mé osobě :). Jmenuji se Petr a jsem z Plzně. Táhne mi na krásných 36 a co čert nechtěl našel jsem doma po tátovi dýmku Monte Bello de luxe myslím že od BPK. Pamatuji si jak z ní táta bafal a jak nádherně mi to vždycky vonělo. No a tak jsem se rozhodl, že taky zkusím krásu dýmkového tabáku. Dýmku po tátovi jsem si přivlastnil a objednal ještě nějaké další věci na internetu které dnes nebo zítra snad přijdou. Snad jsem nevybral špatný tabák pro začátek a pokud ano, buď se naučím plavat a nebo se utopím :D

Tak o mě asi vše a všem přeji příjemný a krásný den :)
Ambriel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 41
Věk: 37
Registrován: 08 bře. 2016, 16:27
Bydliště: Plzeň- Štenovice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Alter Egon » 25 dub. 2022, 12:25

Vítejte, ať se Vám tu s námi líbí :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Haga » 25 dub. 2022, 13:04

Vítejte chlapci, vítejte :wink:
Je potěšující, že se naše řady rozrůstají a dýmky lákají i relativně mladší ročníky :mryellow: To nám dává jistou naději, že tato uklidňující činnost zatím nevymře a bude snad předána generacím příštím. Myslím, že nemalou měrou se na tom podílí dnešní uspěchaný svět, ve kterém ti přemýšlivější hledají něco uklidňujícího, zpomalujícího, při čem se dá z toho kolotoče aspoň na chvíli vystoupit :mryellow: :smoke5:
A také nebude náhoda, že je nás povícero dýmkařů, kteří máme jako dalšího koníčka fotografování, což je další skvělá věc pro zklidnění, odreagování, odbourání stresu ...
Tak ať se Vám tu líbí, dýmky Vás baví a přeji Vám všem novým členům spoustu příjemných chvil s Vašimi dýmkami. :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod itrnda » 28 dub. 2022, 19:12

Haga: Krásně jsi to napsal.

Já jen k tomu pro nováčky podotknu, že tady fakt najdete hodně odpovědí na svoje zprvu začátečnické, pak i pokročilejší dotazy. Poděkovat zdejším “šéfům”, tvůrcům i aktivně přispívajícím členům, mne vlastně napadá až teď.

Můj starší synek to taky vzal za správný konec a inspirován asi trošku mnou a svým sousedem/dýmkařem si “to” už dnes umí nacpat a dokouřit. Bude mít brzy narozeniny a čeká ho ode mne jedná tuze pěkná bentka… No, a doma mám vždy jednu novou kukuřičku pro moje hosty, pokud by “to” chtěli zkusit ochutnat…

A tak jen přeji vám všem “začínajícím”, abyste si to svoje potkání s dýmkou vždy užili, zapomněli na chvíli na dnešní šílený svět (nebyl vždy takový) a užili jste si těch pár pomíjivých chvilek s chladným dýmem. :smoke1:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Danzo98 » 12 kvě. 2022, 18:02

Zdarec. Tak sa predstavím aj ja. Volám sa Daniel, mám 31 rokov. Čo sa týka mojej fajčiarskej "kariéry", tam to bolo celkom bohaté. Najprv som fajčil klasické cigarety asi ako každý, kde v 23 rokoch som prešiel na elektronické, čo sa mi stalo mojím fakt najobľúbenejším koníčkom, mal som ich fakt hodne a doslova som tomu prepadol. Ale už to potom zachádzalo na úkor rodiny čo sa času týka a peňazí taktiež, takže s Božou pomocou som s tým zo dňa na deň sekol i keď to bolo naozaj ťažké, nakoľko jak som povedal bol to pre mňa najobľúbenejší koníček. Tak bol tri roky kľud noa teraz ma nejako začali fascinovať fajky/dýmky. Nemám v úmysle robiť zas nejakú veľkú zbierku, chcem ich len pár na také príležitostné oddychovanie (a príležitosť sa dá nájsť aj každý deň no nie? :D ). Neviem prečo ale celkom ma na fajkách fascinuje ten image okolo toho, je to také mužské, gentlemanské alebo ako to správne popísať. A popravde v dnešnej uponáhľanej a hektickej dobe (čo ja som tiež niekedy dosť poplašený) ma ten rituál fajčenia fajky dokáže na hodinu zastaviť, kde nič neriešim len proste sedím a relaxujem. Neviem no asi takto by som to popísal. Jak je vonku hnusne, stiahnem sa do garáže na gauč a zapálim fajku :wink: . Mám aj iné koníčky, napr. motorky ale tie sa dajú prevádzkovať len keď je teplo a neprší, takže asi preto ma to fajčenie fajok nejako priťahuje, že sa to dá kedykoľvek :D . Čo sa týka tabakov tak v podstate zatial fičím na aromákoch, mám rád hlavne vanilku a tú vôňu z nej ale je tu jedna výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo a to že som si objednal vzorku Samuela Gawitha - Perfection. Keď som ho otvoril tak som si povedal že fuha, neviem či tá latakia je tam taká aromatická alebo čo ale hovorím si, že toto pôjde asi rovno do koša :D . Ale keď som ho dal do fajky, zapálil a prvýkrát potiahol tak som si povedal že no to je pecka! Tá jeho špecifická chuť a vôňa ma nejako priťahuje :D
Akurát stále nejako riešim tie zdravotné riziká, predsa len je to fajčenie no, tak kus sa to vo mne bije.

Čo sa týka "nástrojov" tak tie sú na foto v linkoch, prvú som kúpil nejakú palisandrovku z trafiky (úplne vzadu najtmavšia). Potom som kúpil Angelo (tá v strede) a je zatial moja naj. Dnes pribudla Sypuera tvaru poker, ktorú si už idem upravovať, keďže pôvodný troubel je až príliš zahnutý a nie je to pohodlné, tak som si kúpil rovný, z matice vyrobím ešte ozdobný krúžok a snáď to bude ladiť :wink: . A na ceste je ešte Paronelli Appia. A ešte si brúsim zuby na nejakú "biliardovku" :smile:

https://imgur.com/a/zV6wcX7
https://imgur.com/a/l1AJJRR

Mimochodom kto vie anglicky, celkom pekne o tom všetkom hovorí aj tento týpek vo videu: https://www.youtube.com/watch?v=GIcr_FL ... eorgeBruno
Danzo98
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Registrován: 11 kvě. 2022, 16:46

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod itrnda » 12 kvě. 2022, 18:32

Tak tu vítej, Danzo98! Fajfky máš pěkné, taky bych dal u té třetí rovnou troubel, ale starou nevyhazuj, třeba k ní ještě dojdeš.
Přeji krásnou procházku od těch aromáků k tabákům, ke kterým se časem jistě prokouříš, a sednou ti.

Dýmka je trošku jiné kafe, pěkně jsi to popsal. V létě v pohodě, v zimě jsme odkázáni na nezamrzlé prostředí, protože do hospod už nesmíme. Ale ta tvoje garáž s gaučem - to je řešení! :smoke1:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Vitouš » 08 črc. 2022, 18:11

Zdravím přátelé.
Byl jsem zde aktivní před deseti lety (zapoměl jsem registraci), kdy jsem přešel na elektroniku. Teď přes rok znovu bafám dýmku. Pamatuji se dobře na Fénixe, Nivella, Basu, Žabáka atd. ze srazů na JNiřáku. Doufám, že mi znovu vezmete do party.
Petr
Uživatelský avatar
Vitouš
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 72
Registrován: 08 črc. 2022, 18:01
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 24 črc. 2022, 12:24

Tak zase vítej. :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Mateo1990 » 27 zář. 2022, 14:05

Zdravím Vás, přátelé chladného dýmu,


rád bych se představil jako nový člen tohoto fóra na které jsem narazil úplnou náhodou :smile: Je mi 32 let a jsem z Prahy - Dolní Počernice. K dýmce jsem se dostal díky svému dědovi který uchoval svou dýmku ještě z dob vojny a předal mi tím žezlo k pokračování v tomto pro mě hezkém koníčku :joy:

Rád bych se zde dozvěděl něco nového popř.se rád podělil i o své 1,5 roční zkušenosti. Nebráním se i nějakým srazům, pokud se nějaké pořádají, budu rád a tip :wink:

Děkuji

Matěj
Uživatelský avatar
Mateo1990
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 26
Věk: 34
Registrován: 14 črc. 2022, 10:46
Bydliště: Praha - Dolní Počernice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Koal » 18 říj. 2022, 13:54

Zdravím všechny kuřáky dýmky.
Já jsem také jeden z dosud dýmkou nepolíbených. Je mi 47 let, žiju na Hlučínsku pracuji v Ostravě. Dýmka mě už od dětství fascinovala, avšak zatím jsem se s ní moc neseznámil, ale chci to změnit. Cigarety jsem nikdy moc nekouřil. Příležitostně si dám doutník. Tak před 20 - 25 lety jsem docela ujížděl na vodních dýmkách, teď už jenom příležitostně. Zatím se rozkoukávám po internetu a vyhledávám nějaké rady pro začátečníky. Teď jsem ve fázi, kdy plánuji koupi 1. dýmky. Zatím to vypadá, že začnu nějakou kukuřicí, na které se chci učit a zkoušet první vzorky tabáků. Jenže v těch tabácích mám docela slušný hokej. Výběr je nesmírně široký. Když někde narazím na nějaké doporučení pro začátečníka, případně se mi líbí recenze, tak zjistím, že daný tabák u nás už neprodává. Rád bych našel někoho, kdo by mi pomohl s prvními krůčky, případně se napojil na buňku v Ostravě případně Hlučín a okolí, je -li tam nějaká. Co se týká mých chutí, tak jsem masový, miluji slané, sladké moc nevyhledávám, ale někdy na ně chuť dostanu. Rád si vychutnám dobrý rum. Můj zatím nejoblíbenější je Blue Mauritius nebo taky Dos Maderas 5+5. Zažínám ochutnávat také Whisky. Zjistil jsem, že mám rád rašelinové chutě např. Ardbeg. To je na úvod asi tak vše. Budu rád pokud se někdo ozve.
Koal
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 49
Registrován: 18 říj. 2022, 13:11
Bydliště: Hlučínsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod MBO » 19 říj. 2022, 07:51

Napsal jsem takovou knížku pro kuřáky dýmky, tak snad by Ti mohla k něčemu být. Najdeš ji tady: https://dkdy.blogspot.com/2022/08/denik ... dymky.html
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Koal » 19 říj. 2022, 09:31

To MBO
Díky za odkaz. Určitě si to přečtu.
Mimochodem, ty obrázky v knížce jste si kreslil sám? Já bych to takhle asi nesved. Je vidět, že si kreslíř dal záležet. :smile:
Koal
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 49
Registrován: 18 říj. 2022, 13:11
Bydliště: Hlučínsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod MBO » 19 říj. 2022, 09:48

Děkuju. :joy: Ano, knížku jsem si ilustroval sám.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Mateo1990 » 19 říj. 2022, 10:23

MBO píše:Napsal jsem takovou knížku pro kuřáky dýmky, tak snad by Ti mohla k něčemu být. Najdeš ji tady: https://dkdy.blogspot.com/2022/08/denik ... dymky.html


Určitě si rád knížku přečtu i rád finančně přispěju :joy:
Uživatelský avatar
Mateo1990
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 26
Věk: 34
Registrován: 14 črc. 2022, 10:46
Bydliště: Praha - Dolní Počernice

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků