BMI Index

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Jaký je BMI kuřáka dýmky?

BMI pod 18,5 - podvýživa
4
3%
BMI 18,5 až 25 - normální hmotnost
53
40%
BMI nad 25 do 30 - nadváha
47
35%
BMI nad 30 - obezita
30
22%
 
Celkem hlasů : 134

Re: BMI Index

Příspěvekod Copatej » 31 led. 2013, 15:00

kulitschka píše: A neměls tendence sežrat cestou do/z práce nějakou nevinnou bytost nebo zdivo? :shock:

Vzhledem k tomu, že mi cesta do/z práce trvá přibližně 10 vteřin, tak ne :twisted:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: BMI Index

Příspěvekod kulitschka » 31 led. 2013, 15:17

Jako ze schodů/do schodů? :lol: :lol: A já si myslela, že jsem vítěz, když to mám přes náměstí :lol:
Fakt je, že největší peklo jsou ty noční žravky alias bílej sex..když chci zhubnout, začínám tak, že si několik dní za sebou vytěsním na sport, třeba každej den dvě hodiny na bazéně..vypadnout tam ve chvíli, kdy se začnu oblizovat a zřídit se tam tak, abych po návratu upadla rovnou do pelechu..a bez peněženky především, jen s permanentkou..a za pár dní to přejde a pak už žravky nemám vůbec.
Bohužel můj přítel je taky zlatíčko, o půlnoci u televize otevře chipsy a začne chroustat..posledně už mě tímhle v průběhu mýho hladovění dožral tak, že jsem mu to hodila z okna :plaster:
Uživatelský avatar
kulitschka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 133
Věk: 36
Registrován: 24 led. 2013, 23:07
Bydliště: München

Re: BMI Index

Příspěvekod Fanys » 31 led. 2013, 15:20

Do práce to mám také 10 vteřin, ale cesta bohužel vede přes kuchyň, takže se obvykle trochu protáhne. :(
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: BMI Index

Příspěvekod Sobpeta » 31 led. 2013, 17:56

Dovolím si k tomu ještě takovou jednu poznámku...

Je třeba si uvědomit, že naše tělo není jenom stroj, který je možné oblbnout. Na jakékoliv drastické omezení příjmu potravy (nemluvím o tom, že stravu někdo vyváží), přehnané diety apod. okamžitě reaguje obranným způsobem a to tak, že prostě ukládá i z toho minima co člověk vstřebá a hrozí pak zdravotní komplikace, snížení obranyschopnosti a může dojít k velmi závažným onemocněním a poškození zdraví, mnohdy i nevratně. Dieta, která umožní zhubnout 25-30 kilo za 3-4měsíce je naprosto nesmyslná a takto ztracená váha je neudržitelná. Stejně jako představa, že si obalím něčím zadek, lehnu si k tv a za týden budu mít na tom zadku o 2 kila míň je silně naivní. Myslitelé a výrobci extrémních diet a prášků na hubnutí prostě vydělávají na tom nejprostším - na lidské lenosti. Zhubnout a udržet si váhu je přitom pro aktivně žijícího člověka poměrně jednoduché - no relativně jednoduché. Jasně, někdo může říct, že jsem hubenej tak se mi to kecá:wink:
Ale stejně jako přestat s cigaretama může zhubnout skoro každý. Píšu skoro, protože existují lidé s různými poruchami metabolismu (cukrovka, štítná žláza), kterým metabolismus prostě správně nefunguje.

Dojíždím do práce s kolegou. Redukcí váhy se poměrně dost zabýval a jelikož strávíme cestováním cca 1 půl hodiny denně podrobně mi všechno několikrát líčil. Začal jako každý tím, že si koupil rotoped. Denně na něm dřel, za měsíc rotoped odešel do věčných lovišť a kolega nemohl ani chodit. Výsledek nula a samozřejmě splín. Začal tedy znovu a jinak.
Zaměřil se na pohyb a to naprosto přirozený a prostý. Začal prostě chodit. Denně, za každého počasí, cca 7 kilometrů, svižnou chůzí. Vtip je v tom, že po cca 15 minutách takové chůze se tělo zahřeje, dostane se do ideální tepové frekvence a začne spalovat tuky. Zdůrazňuji tuky, tedy to, čeho se člověk potřebuje zbavit. Je nesmysl dřít na rotopedu, popř hrát squash, to je prostě moc silové a organismus při tom pálí cukry a posiluje svalstvo. Ideální tepová frekvence je cca 135 a každý člověk podle své konstituce a věku se do ní dostane jinak rychle, resp. když zůstanu u té chůze musí prostě kráčet jinou rychlostí. Pro představu, Míra by při své původní váze třeba šel a já bych už musel skoro utíkat. Je to prosté.
Ale abych to nějak zakončil. Kolegův výsledek 28kg za rok. Krása. Jediné co omezil je dožírání se večer a slazení. Chce to vzít opravdu poctivě, protože jak člověk kvůli počasí jednou dvakrát nejde tak to zabalí. Mozek si dokáže omluvit ledasco a vymyslet neskutečné kombinace, aby se dřině vyhnul.
Tato pohybová aktivita zabere denně cca 1-2h času, což je čas, který většina lidí stráví u televize. Navíc si to lze zpříjemnit, vzít s sebou mp3jku s oblíbenou muzikou atd. atd. Pochopitelně existují extrémně zaměstnaní lidé, jak třeba předeslal Míra, u kterých je to fakt komplikované. Je třeba si uvědomit, že čím dřív s tím člověk začne, tím pro něj lépe, protože pokud se dostaneme do situace, že jsou pro nás kvůli nadváze i schody problém tak už může být pozdě.

Třeba to někomu pomůže. Uf
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: BMI Index

Příspěvekod Fanys » 31 led. 2013, 18:05

Něco podobného jsem tušil, tak jsem ženě vysvětlil, že ze zdravotních důvodů musím začít "běhat" za holkama.
Moje chápavá žena mne v tom podporuje. :ok:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: BMI Index

Příspěvekod Dýmák » 31 led. 2013, 18:22

To se mi Peťo moc nezdá těch 15 min,stejně to spalování tuků.Tuky se zpětně štěpí na cukry,ale asi je to lidový název spalování tuků.Tělo se dá nastartovat na štěpení tuků třeba po 16h hladovce a pokud chceš své hubnutí rozumně regulovat,pořiď si ketonové pásky (běžně k dostání v masně :mryellow: ) ,které signalizují zčervenáním v moči ketony (známka štěpení tuků zpět na cukry) pokud tohle nastartuješ a omezíš cukry (nejhorší je pečivo,jednoduché rafinované cukry :yum: ) a hlídáš příjem cukrů na hladině 90 - 100g denně,tak hubneš.To je jediná možnost jak se dá hubnout.Tělo rozděluje přísun cukru od nejdůležitějších orgánů po méně důležité a pokud je všude dost,tak ho ukládá přeměnou na tuky a asi už tušíš kam.Tohle je hodně zjednodušeně popsané tloustnutí i hubnutí.
Uživatelský avatar
Dýmák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2635
Věk: 56
Registrován: 26 čer. 2008, 20:39
Bydliště: Praha 5 Motol

Re: BMI Index

Příspěvekod Fanys » 31 led. 2013, 18:49

Ketony poznáš i po čuchu. Třeba aceton. :plaster:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: BMI Index

Příspěvekod Sobpeta » 31 led. 2013, 19:38

Dýmák píše:To se mi Peťo moc nezdá těch 15 min,stejně to spalování tuků.Tuky se zpětně štěpí na cukry,ale asi je to lidový název spalování tuků.Tělo se dá nastartovat na štěpení tuků třeba po 16h hladovce a pokud chceš své hubnutí rozumně regulovat,pořiď si ketonové pásky (běžně k dostání v masně :mryellow: ) ,které signalizují zčervenáním v moči ketony (známka štěpení tuků zpět na cukry) pokud tohle nastartuješ a omezíš cukry (nejhorší je pečivo,jednoduché rafinované cukry :yum: ) a hlídáš příjem cukrů na hladině 90 - 100g denně,tak hubneš.To je jediná možnost jak se dá hubnout.Tělo rozděluje přísun cukru od nejdůležitějších orgánů po méně důležité a pokud je všude dost,tak ho ukládá přeměnou na tuky a asi už tušíš kam.Tohle je hodně zjednodušeně popsané tloustnutí i hubnutí.



Je možné, že jsem to nepopsal úplně správně, co se týká těch chemických reakcí v těle... :smile: Samozřejmě, cukry jako takové jsou energie a pokud si dávám do kafe pět kostek a nehýbu se tak je zřejmé, že někde se to projevit musí, naopak pokud to dělám přesně obráceně je takový i výsledek.
Každopádně ten výsledek je přímo ověřený praktickým příkladem. Ono se samozřejmě dá zhubnout i bez pohybu, otázka ovšem je, zda si pak tu váhu udržím. Chce to změnit návyky, ale spousta lidí to vzdává z těch důvodů, že se omezí a ono to nefunguje a to jenom proto, že si k tomu nezvolí optimální formu pohybu. Myslí si, že čím víc se budou dřít a potit, tím rychleji zhubnou a v předpokládání rychlého výsledku kapitulují. Proto se třeba kolegyně od nás z práce, která se už dva roky dře na spinningu kvůli tomu, aby zhubla dostala tak daleko, že ten zadek má pořád stejnej, jenom asi trochu svalnatější...což samozřejmě v tomnhle ohledu nemohu ověřit, hodnotím pouze fakt, který vidím. :lol: Zkrátka třeba spinning je dobrý na formování postavy, ale hubnutí nevím, nevím...
Zkráceně - na tom příkladu co jsem popsal výše je jasně vidět, že tělo se dá pravidelným a rozumným pohybem nastartovat k tomu, aby začlo optimálně pracovat a spalovat.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: BMI Index

Příspěvekod kulitschka » 31 led. 2013, 19:43

Princip spalování v posilovně byl- půl hodiny v kardiu na tepovou frekvenci (rotoped, pás nebo elliptical ideálně), hodina formování na strojích a pak další hodina zase na kardiu. Plus protahování, ale to sem nepatří. Člověk se má začít rozehřívat, ale nepotit jako prase..i když to už je individuální věc.
Je fakt, že dřít jako na rotopedu je hloupost, akorát Ti naběhnou svaly z námahy a riskuješ svalovou horečku.
Trpělivě svým klientkám vysvětluji, že po skořicovém zábalu, který rozehřeje svaly a kůži na tu ideálku, kdy se dá začít cvičit, nebude následovat nic, pokud nezačnou. A přesto stále očekávají zázraky :?
Naposledy upravil kulitschka dne 31 led. 2013, 19:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
kulitschka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 133
Věk: 36
Registrován: 24 led. 2013, 23:07
Bydliště: München

Re: BMI Index

Příspěvekod Dýmák » 31 led. 2013, 19:49

:arrow: Sobpeta -to určitě pohyb je velmi důležitý a na hubnutí vůbec to nejlepší (když je příjem tak musí být i výdej kalorií) a jak správně píšeš ten aerobní pohyb je mnohem efektivnější než anaerobní.Je to hrůza,ale fakt se strašně málo dokopu k pohybu asi nejvíc když du se psem a s fajočkou :smoke5: Ty zvyky to je alfa a omega všeho :ok:
Uživatelský avatar
Dýmák
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2635
Věk: 56
Registrován: 26 čer. 2008, 20:39
Bydliště: Praha 5 Motol

Re: BMI Index

Příspěvekod basa333 » 31 led. 2013, 23:34

od silvestra 5 - 6 kg dole i bez pohybu. nepřežírat se úplně stačí.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: BMI Index

Příspěvekod sihanuk » 01 úno. 2013, 01:12

já začal před vánocema a jak říká Tom hlavní je se nepřežírat a koukat na to co jíš a(to se mi líbílo nejmíň ze všeho) omezit alkohol. Dá se říct že jsem přestal jíst pečivo a začal jíst víc zeleninu ,ryby a zmenšil porce. Po měsíci a půl jsem vyndal několikery kalhoty ze skříně který už mi dávno nebyly a postupně jsem dojel na pásku k poslední dírce a už jsem udělal novou. Někdy příští tejden udělám další.
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: BMI Index

Příspěvekod basa333 » 01 úno. 2013, 06:51

knäckebrot si můžeš klidně dát, 2 kousky k snídani mi úplně stačí. je ale potřeba jíst pravidelně, to je docela zásadní.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: BMI Index

Příspěvekod Pistacik » 01 úno. 2013, 08:57

Bez pohybu sa schudnúť samozrejme dá. Výsledok záleží v tomto prípade len od stravy. V prípade pravidelnej stravy s dostatkom bielkovín sa bude chudnúť z tuku. V opačnom prípade sa začne svalmi (=biekloviny). Pretože sú jednoduchšie a rýchlejšie metabolizovateľné.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: BMI Index

Příspěvekod Namornik » 01 úno. 2013, 10:05

Zkuste dietu zkušeného podvýživy Námořníka (65kg/180cm) V pátek se vylejt jako dobytek a utratit spousty peněz, v sobotu nebudete mít na jídlo ani pomyšlení tak jen pokračujte vyprošťovákama až do večera do dalšího opití, v neděli bude žaludek staženej a na jídlo opět ani pomyšlení, pokračujeme vyprošťováka do ca 6té večerní a pak unaven jít spát. V pondělí ráno bude žaludek jak citron a hlad žádnej a bude vám zle a bude te jíst minimálně. 2kg dole. Jako bonus budou výčitky, že jste propili prachy na složenky a to proti hladu pomáhá, následný stres sevře žaludek a zase se omezí strava...další kila dole :lol: Metoda drastická, ale účinná.

Ale vážně, nejlepší je řídit se heslem: Jím abych žil, nežiji abych jedl.
Uživatelský avatar
Namornik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1069
Věk: 35
Registrován: 04 říj. 2010, 19:37
Bydliště: Mlékojedy u Neratovic

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků