Hrůza ze Zajímavých kousků

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Příspěvekod Fénix » 10 pro. 2007, 10:53

littlebull píše:Aha, tak to jsem asi celou situaci nepochopil, omlouvám se všem, kterých jsem se dotkl a za OT.


To nic, podle mě šlo spíš o nepochopení ze strany LUBa, klíčová věta

"ako je teda mozne, ze sa tu objavuju prispevky, ktorych jedinym ucelom je zhodit a vysmiat nejakeho svetovo vyznamneho tvorcu"

je myslím, jak uznáš, dost mimo.

Pobavit se s kamarády o zajímavé dýmce je myslím zcela a naprosto v pořádku a pokud by tak tomu zde být nemělo, a někdo mě za to osočoval osobními útoky, tak už sem nevlezu.
A spíš mě asi u světového mistra zaujme a k rozhovoru pohne dýmka zvláštní než "prostě krásná" (kterou třeba budu chtít mít narozdíl od té kuriozity doma). Nemluvím už o tom, že odkaz který tu debatu vyvolal byl přímo na "pyramidu" a ne na jiné dýmky.

NEHLEDĚ na to že někomu může být i celý Parks ukradený, i ten má na svůj názor právo.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mihra » 10 pro. 2007, 10:58

Pokud jsem dobře četl předcházející příspěvky, nikdo v nich nekritizoval celou Parksovu tvorbu, ale jednu konkrétní dýmku. Proč tedy hned takové dusno?
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod tritrek » 10 pro. 2007, 10:59

Mimochodom nazov topicu je Zajimave kousky - a ta fajka bola bez debaty zaujimava.
Z jednej strany ma LUBO pravdu - nepozname pozadie a tak neviemed, ako ta fajka vznikla (mozno prave na objednavku). Tiez, clovek potrebuje trosku experimentovat a ked sa to niekomu aj paci - preco by to nekupil?
Na druhej strane, ako ma Bigdragon v ICQ: "Hlavne se ze vseho hned neposrat" = z toho, ze je to Parks, este nemusi byt pre kazdeho krasna, ale o kvalite by som zas nediskutoval, lebo podla mna je urcite na 110%...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod ypres.bass » 10 pro. 2007, 11:05

Fénix píše:NEHLEDĚ na to že někomu může být i celý Parks ukradený...
mě ukradený je!

ikdyž vybral bych si (s 90% slevou)
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Jakub » 10 pro. 2007, 12:35

nechtel jsem - musel jsem
není to vsechno ouplne zbytecny - zemekoule se fakt nezacne tocit obracene a pivo kvuli tomu taky nezlevnej....
Kazdej z nas, a to myslim do slova, urcite rekl o nejake veci ze je to hovadina, blbost, pitomost ci se jinak pejorativne vyjadril - myslim ze se to deje v podstate stale a kdyby se dycka ten cita vec nebo nazor je mel dycky tak vytocit (jak tu bylo predvedeno) tak na svete nebude existivat jinej zpusob komunikace.

jinak kdyz uz tak muj nazor je ze je to takova pekna blbustka do vitriny (ja bych si ji tam nedal) ale ve vitinach clovek najde ledacos
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Příspěvekod Breer » 11 pro. 2007, 19:14

Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod BATRACHOS » 11 pro. 2007, 23:18

Drazí fajfkoví přátelé!

Vypadá to tak, že tu máme jeden vskutku zajímavý exemplář - a tím je LUBO. Převedl nám opravdu povedený kousek, takže předchozí stránky rozhodně nejsou OT. A jak sám praví, jeden se z jeho výlevu vážně poučí.

Naštěstí nikdo nejsme na hlavu padlí, abychom jej brali doslova - už myšlenka, že fórum celé věnované fajfkám někdo může brát úplně vážně, je dosti zcestná. Stejně tak úvahy srovnávající výrobce dýmek / bot / nočních košil / louskáčků na ořechy nebo podvazků s Gustavem Klimtem jsou zjevně myšleny jako fór století :lol: :P :lol: :P :lol: :P :lol: :P :lol:

Jako shovívaví a dobromyslní lidé zde všichni vstřícně předpokládáme, že LUBOvou snahou je zvednout nám náladu, pobavit nás a vnést trochu absurdního koření do jinak mnohdy šedého všedního dne. Což jest koneckonců i cílem jakéhokoliv příspěvku zde na fóru, nejedná-li se o čistě technické ničemnosti typu srazů, čištění kanálku nebo tvrdnutí jater.

Bohužel v poslední době mám pocit, že my nehodní neoplácíme LUBOvi stejnou mincí a zatímco my se válíme za břicha se popadajíce, LUBO se moc nebaví - a co hůře, nedostává se mu poučení, které nám podle svého nejlepšího vědomí a svědomí tak štědře naděluje. To je škoda a měli bychom vyslyšet jeho úpěnlivé volání: LUBO, přátelé, potřebuje lekci :!:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod paulie » 11 pro. 2007, 23:38

ach jo..... :roll:
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod Breer » 12 pro. 2007, 00:09

Batrachos, si dnes vela žiab zlizal, ked pises take pičoviny a nerozumiem jednej veci, preco si hovoris my, doba ked jednotlivci hovorili my a mysleli tym len seba, sa nastastie uz pred necelymi dvoma desatrociami skoncila :roll: :evil:
Naposledy upravil Breer dne 12 pro. 2007, 09:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod diamondking » 12 pro. 2007, 00:28

Breer píše:ze vraj THE ROLLS ROYCE OF PIPES :twisted: :twisted:
http://cgi.ebay.co.uk/Proto-Pipe-Deluxe ... dZViewItem


Ty brďo, co to je...to je fakt fajfka? :D :D
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Milos Cerman » 12 pro. 2007, 08:50

diamondking píše:Ty brďo, co to je...to je fakt fajfka? :D :D


Ale není !
To je šlukovka na trávu, ten válec (v levo) je zásobník, a napravo je jehla na čištění.
V Ústí jsme to před dvěma roky prodávali, a stálo to okolo kila.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Scalex » 12 pro. 2007, 09:32

BATRACHOS píše:LUBO, přátelé, potřebuje lekci :!:


Řečeno slovy páně Cimrmana, trochu jsi si zapřeháněl.

LUBO možná trochu nepřiměřeně reagoval na kritiku jedné konkrétní dýmky, která se prostě lidem nelíbila (přičemž nikdo netvrdil, že daný výrobce je neumětel, jiné fajfky má krásné). Můj názor byl, že i tak bláznivé téma šlo udělat lépe, ale to je jedno.

Z LUBOva dlouhého příspěvku je podstatná jiná věc a tou je to, že debaty zde jsou často velmi plytké. Dýmka.net je přitom jedinečný oborový diskuzák a proto by tu měl být prostor pro opravdu odborné debaty na úrovni.

Nevím jak vy, ale já chodím na dýmku.net za dvěma hlavními účely.

1. načerpat odborné znalosti o dýmkaření od zkušenějších
2. setkat se a poklábosit tu s podobně naladěnými přáteli.

Ta dvojka, ta nám jde pěkně, wo tom žádná a přes to nejede vlak. Je ale pravda, že na úkor tlachání pak trpí bod číslo 1, protože i když někdo nadhodí odborné téma, brzy se ztratí v off topicích a vtipech. Atmosféra je sice srdečná, pobaví se většina zúčastněných, ale odbornost dosává na frak.

Na dýmku.net chodím zhruba rok, než jsem začal kouřit, asi 4 měsíce jsem si to tu jen četl a vytvářel si názor na jednotlivé zdejší účastníky. Prolezl jsem archív až k nejstarším záležitostem a LUBA mám zaznamenaného jako velkého dýmkového fajnšmekra s takřka encyklopedickými znalostmi o dýmkách. Některé jeho odpovědi jiným dýmkařům byly spíš už odborné eseje. Dozvěděl jsem se z nich spoustu věcí, poznal jsem plno věcí z dýmkařské historie i moderní trendy v dýmkařství.

Myslím, že chovat se tak, abychom si takové lidi ze svého středu sami vyháněli, je obzvlášť pitomé a typické spíše pro buranská stáda než pro spolek dýmkařů.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Mike Hill » 12 pro. 2007, 09:54

:arrow: Scalex: ...súhlasím v plnom rozsahu so všetkým, čo si napisal, ale okrem toho si osobne myslím, že by sa mali všetky konršpirácie, davové psychózy alebo tzv. flame(y) likvidovať už v zárodku a nie aby sa tu prihrievali polievočky inak celé jadro dýmky net zanikne vplyvom morálneho úpadku...sorry za frontal OT
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod JardaS » 12 pro. 2007, 09:56

Scalex :arrow:
Hezky jsi to napsal . Již včera po přečtení příspěvku od Žabáka jsem to nějak podobně chtěl napsat i já , ale nemám toho psacího ducha , abych to tak napsal . Luba sice osobně neznám , ale po skoro roce co jsem zde , si jeho příspěvky vždy rád přečtu a co je důležité taky i poučím . Beru jej , jak jsi řekl , jako dýmkařského fajnšmekra s velkým přehledem . Což některým zde chybí . A možná ....... i mi .

:offtopic2:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod mycroft » 12 pro. 2007, 10:18

Tady se bude promazávat... :offtopic1:
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků