Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Kutil3 » 19 črc. 2011, 17:45

Ahoj pivaři.
Vítám tě mezi námi. Tady se k sobě všichni chováme slušně bez toho by to ani nešlo, kuřáci dýmky vždy drželi při sobě a budou držet při sobě! Rádi si na zájem pomáháme a rádi ti ve všem poradíme jen se neboj zeptat.
Přeji ti hezké strávené chvíle na rybách,pivu a tak dále s dýmkou. :puffy:
Uživatelský avatar
Kutil3
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 34
Věk: 41
Registrován: 29 zář. 2010, 15:41
Bydliště: Svitavy

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod basa333 » 19 črc. 2011, 17:53

to pivař: vítej a chladný kouř. neboj, ony tu občas taky trochu bouchnou saze, ale to je normální, asi jako všude.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Schimmrovka » 19 črc. 2011, 22:12

Pivař píše:Ahoj všichni,
jsem tu nový, tak bych se Vám rád trochu představil.
Můj nick je Pivař. To proto, že mám rád dobré pivko. Ve spojení s tabákem, ať už s cigaretou, nebo doutníčkem, si za 30 let kouření život ani neumím představit. O dýmce už nějakou dobu uvažuji, asi je to jen otázka času, hlavně by mohla být dobrá v kllídku při rybyření.
Na tento web jsem narazil náhodou celkem nedávno, když jsem na netu shromažďoval veškeré dostupné informace o pěstování a zpracování tabáku. Především díky jednomu členovi "vlado159" jsem se dozvěděl mnoho nových informací, které mne v tomto posunili omnoho dopředu. Letos jsem zasadil prvním rokem a věřím, že časem kvalitu zpracování domácího tabáku doženu k dokonalosti. Jsem v těchto věcech beran.
Jo málem bych zapoměl. Jsem na více fórech, hlavně rybářských, ale na tomto oceňuji, že se lidé k sobě chovají slušně. Toho si cením. (Alespoň já jsem na nic takového nenarazil... Možná to moderátoři mažou... Nevím...)
Mějte se fajn.

Vítej mezi námi :ok: Jseš tu správně :ok: A hlavně ,jako asi jedinná majitelka SUDU od piva(6mx4m) :mrgreen: z Dýmka.net, mám radost z dalšího člena ,co taky rád bumbá pivo :twisted: .Tady ti všichni rádi poradí a pomůžu :ok: .Mě osobně bylo dáno mnoho rad,za které jsem neskonale vděčná a hlavně máš zde spostu vláken ,kde můžeš najít odpovědi na otázky,které ti budou užitečné :ok: :smoke5:
Tak bafání a pivu ZDAR
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod PrachatejMizera » 20 črc. 2011, 11:13

Ahoj,

je mi 40 a dýmku kouřím od svých deseti let (ovšem tehdy samozřejmě ještě tajně). Svoji první dýmku jsem si koupil v roce 1981 za 49,- Kčs a byla to černá pískovaná rovná briárka značky CECIL, ne zcela souměrně vrtaná, ale byl jsem s ní celý život spokojen. Nikdy jsem žádnou jinou neměl, byla to moje jediná a životní fajfka, a protože jsem vždy kouřil jen jednou denně, nikdy jsem ani jinou nepotřeboval; až před měsícem jsem si koupil novou dýmku v normální cenové kategorii kvalitních dýmek - PETERSON Aran 106, kterou jsem právě zakouřil. Dnes jsem dostal darem ještě další novou dýmku - VAUEN Mozart.
Kouřím dva dýmkové tabáky: AMPHORA Full Aroma a PETERSON Connoisseur's Choice.
Nikdy jsem nekouřil cigarety, smrděly mi a měl jsem k nim odpor; mám však za sebou i období dobrých doutníků (oblíbené mám H. UPMANN a ROMEO Y JULIETA 2).
Jinak povoláním jsem jazykovědec a matematik, podnikám v oblasti vzdělání, mými koníčky jsou především gastronomie (vaření náročné mezinárodní kuchyně), hra na kytaru a klavír, stará kvalitní metalová a rockový muzika (KISS, Accept, Annihilator) a další vědecká odvětví (jaderná fyzika, farmakologie, molekulární biologie). Potrpím si na přepych.
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod šnek » 20 črc. 2011, 11:26

Vítej, i když svou recenzí na UF na tabáky.cz jsi mě trochu rozladil :wink:
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 51
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Breer » 20 črc. 2011, 13:29

...to bude asi tým, že fajčí len dva tabaky :wink:, každopádne všetkým novým zdar :ok:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Snoopy » 20 črc. 2011, 18:55

Srdečne všetkých pozdravujem.
:arrow: PrachatejMizera: Dovolím si malú predpoveď: Ak sa Ti tu na Dýmce bude páčiť, Tvoj fajfpark sa do roka rozrastie na 10 - 50 kúskov a sortiment tabakov, bez ktorých už nedokážeš žiť aspoň na 20... :wink:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod PrachatejMizera » 21 črc. 2011, 07:33

Ok, děkuji vám všem ;-) Rád se přiučím novým věcem.
PrachatejMizera
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 145
Věk: 53
Registrován: 20 črc. 2011, 06:16
Bydliště: Brno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Šimi » 21 črc. 2011, 11:38

PIVAŘ - to je správný nick :ok:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod TomR » 22 črc. 2011, 22:37

Ahoj všem na Dýmka.net
Jmenuju se Tomáš Růžička a od toho i nick TomR a zdravím od Hradce Králové....
S dýmkou nemám žádnou zkušenost, ani s kouřením jako takovým, ale představa kouřem provoněné terasy u domu mě láká už dlouho.
První kroky v podobě několika bezesných nocích strávených u pc pročítáním webu už mám za sebou....samo i "povinnou četbu" Život s dýmkou
a taky v hlavě srovnáno jak do začátku.....
Takže dýmka jistojistě Peterson Aran 408 a tabáček Kentucky Bird.
Teď už jenzrealizovat nákup.Ještě se rozhoduju před koupí na etrafice, či raději osobně....nejblíž je tu v HK Stanislaw cigar store, tak tam asi zavítám.
Tak držte palce a budu průběžně informovat o svých první "krůčcích.....


Pěkné chvilky s dýmkou všem.....TomR
TomR
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 46
Registrován: 21 črc. 2011, 13:04
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Šimi » 24 črc. 2011, 17:49

Vítej, vítej. Z Etrafiky nemusíš mít vůbec strach. Nekoupíš tam žádnou nadvrtanou nebo jinak nevhodnou dýmku.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Maigret » 24 črc. 2011, 20:31

Tak, tak, pravdu dí...

408 je výborná volba shape-u, zrovna jej dokuřuji, ovšem Kentucky Bird bude vyžadovat velkou trpělivost ( což ostatně vše kolem dýmek )- má tendenci poštipovat i "zajetou hubu" - určitě bych začal s filtrem ( alespoň na 2 -3 týdny resp. zakuřování ) nebo zkusil "spřízněný" Nappa Valley... :think:

Jinak soudím, dle Tvého představení si připraven ( teoreticky ) pečlivě, praxe přijde s časem... :ok:

Vítej a vytrvej, chladný kouř...

Ještě k těm bohužel pro začátek nevyhnutelným problémům s ústní dutinou celkově - mám vyzkoušenou šalvěj lékařskou - pullitr čaje na den a průběžně vyplachovat, taky můžeš zkusit hodit za skráň 1 - 2 "hřebíčky" ( koření :wink: ) - působí antisepticky - ústní voda díky obsahu alkoholu vysušuje ( ale to ses tu již nejspíš dočet )...
Uživatelský avatar
Maigret
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 493
Věk: 53
Registrován: 14 úno. 2008, 17:31
Bydliště: Prostějovsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod dalik » 24 črc. 2011, 20:45

Zdravím všechny,

Jmenuji se Dalibor, jsem z Hranic (na Moravě) a živím se jako technik měření emisí a na vedlejšák jako grafik/signmaker (výroba reklamy). Fajfku kouřím s přestávkami cca 10 let, pravidelně tak poslední 3-4 roky. Mám asi 6 fajek, tabák mám rád MB Vanilla cream, a další nějaký oblíbený stále hledám. Tohle fórum čtu už asi rok a načerpal jsem zde mnoho informací, a teď jsem se rozhodl i zaregistrovat.

Mezi mé další zájmy mimo faju patří i auta a muzika.

Díky a těším se na nějaké případné osobní setkání na nějakém sraze apod.
Dalik
Uživatelský avatar
dalik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 37
Věk: 51
Registrován: 24 črc. 2011, 19:41
Bydliště: Hranice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Schimmrovka » 25 črc. 2011, 01:02

TomR píše:Ahoj všem na Dýmka.net
Jmenuju se Tomáš Růžička a od toho i nick TomR a zdravím od Hradce Králové....
S dýmkou nemám žádnou zkušenost, ani s kouřením jako takovým, ale představa kouřem provoněné terasy u domu mě láká už dlouho.
První kroky v podobě několika bezesných nocích strávených u pc pročítáním webu už mám za sebou....samo i "povinnou četbu" Život s dýmkou
a taky v hlavě srovnáno jak do začátku.....
Takže dýmka jistojistě Peterson Aran 408 a tabáček Kentucky Bird.
Teď už jenzrealizovat nákup.Ještě se rozhoduju před koupí na etrafice, či raději osobně....nejblíž je tu v HK Stanislaw cigar store, tak tam asi zavítám.
Tak držte palce a budu průběžně informovat o svých první "krůčcích.....


Pěkné chvilky s dýmkou všem.....TomR

Vítej,Vítej a nech si poradit :ok: :smoke6: .Sama koukám po MISTRECH a radí véééélmi dobře :smoke1:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra II.

Příspěvekod Šimi » 25 črc. 2011, 06:55

maigret píše:.... ovšem Kentucky Bird bude vyžadovat velkou trpělivost ( což ostatně vše kolem dýmek )- má tendenci poštipovat i "zajetou hubu" - určitě bych začal s filtrem ...



Neřekl bych, že Kentacky Bird (ptakoš) dělá tyto problémy. Začínal jsem s ním a momentálně jej z nostalgie kouřívám na dílně. Hoří dobře a začátečník ocení hlavně jeho aroma, než se propracuje k nějaké chuti. Považuji jej za jeden z tabáků velmi vhodných do začátku. Co se týká filtru, mohu taktéž doporučit, pokud ovšem nechce kouřit bez a užít si chuť tabáku naplno, byť trochu nezdravěji.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků