Pražská restaurační turistika

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Pistacik » 12 úno. 2010, 09:15

Takže zelňačka nebola. Z jedálneho lístka toho nebolo viac, ale chvalabohu bolo aspoň niečo (tmavé pivo tiež "nepriviezli."). Prostredie v okolí baru celkom ušlo (pri zapálenom krbíku by to bola určite ťažká pohoda), dojem kazilo len nedomyslený vstup, takže pomerne dosť ťahalo na nohy. Na obruse bola pri príchode hromada drobkov z tabáku, snáď to nebolo po Fandovi z predchádzajúceho dňa. Barman by mohol byť rýchlejší, za celú dobu ani raz nevymenil popolník. Pivo nedokážem zhodnotiť. Klincom do rakvy tohoto podnika je TV - barman ju zapol cca okolo ôsmej hodiny, aby sa mohol pozerať na basket. Takže neviem, či dve hviezdičky, alebo len jedna. (Podľa mňa je to horší podnik ako "V náplavní" a ten má za **. ) Rád tento podnik obetujem nefajčiarom. :wink:

PS: účasť: Pistacik, Kamzik, Dýmák + polovička, Midloch (ktorý má teraz účasť na zrazoch oficálne povolenú) :joy:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod midloch » 12 úno. 2010, 09:26

Stran piva - pivo chutná velice dobře. Třináctka je lepčejší než jedenáctka, černé nedovezli. Celkem jsem tam vypil jednu třináctku a čtyři jedenáctky. Po příchodu domů mě však začala pobolívat hlava a dneska ráno mě teda dost silně pálila žáha a měl jsem pocit jako kdyby mi žaludek chtěl vyskočit z těla. No třeba to bylo jen nějakým aktuálním rozpoložením, protože co se týče množství vypitých piv, byl jsem připitý, ale nebylo to nic tragickýho, ještě jsem si cestou domů říkal že to ani netlačí (na to že jedenáctka má mít 4,8 % a třináctka 5,8%), že se mi bude ráno dobře vstávat. Stran jídla - měl jsem nakládaný hermelín. Byl dobrý, chleba na Prahu nadprůměrný, jedině ta feferonka u hermelína byla taková jalová.
Televize ke konci opravdu rušila - za mě 1 a půl hvězdičky.
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Fénix » 12 úno. 2010, 09:34

:idea: PRT tímto dostává bojový úkol vybrat důstojného zástupce pro Ukrutný smrad na termíny 8.3., 15.3. a možná i 22.3., kdy bude naše domovská hospoda v rekonstrukci a zavřená :idea:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Sian » 12 úno. 2010, 09:34

Na Žatecké je zajímavé asi hlavně to pivo... Opomenu-li to, že se o něj obsluha neumí tak docela starat - točí ho přechlazené, bylo bez závažných nedostatků. Ačkoliv asi není úplně z chmele (pivo nemá klasickou chmelovou vůni), je příjemně vyvážené a chuťově docela dobré. Doufal jsem že bude nepasterizované, ale bohužel... (Specifikace pro malého býčka -Je to taková lepší Plzeň)
Co se obsluhy týče, nám dvěma nosil celkem v pohodě a k dýmce nebyl jediný komentář ani obličej...
Osobně bych si to klidně zopakoval - za mne určitě **
EDIT: Midloch mne právě předběhl o pár vteřin - já měl pouze pivo na chuť - 2*13, 1*11, Následky vůbec žádné - ani večer ani ráno...
Uživatelský avatar
Sian
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 497
Věk: 48
Registrován: 21 dub. 2008, 18:18
Bydliště: Kladno

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod midloch » 12 úno. 2010, 09:39

Sian: Však jsem ho taky na chuť pil a tím že netlačilo to nakonec skončilo u pěti kousků :)
Uživatelský avatar
midloch
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1271
Věk: 38
Registrován: 14 srp. 2008, 05:51
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Pistacik » 12 úno. 2010, 09:41

Fénix píše::idea: PRT tímto dostává bojový úkol vybrat důstojného zástupce pro Ukrutný smrad na termíny 8.3., 15.3. a možná i 22.3., kdy bude naše domovská hospoda v rekonstrukci a zavřená :idea:

Pracujeme na tom od momentu, kedy sme sa o výluke "U smradu" dozvedeli. 8)
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Fanys » 12 úno. 2010, 12:21

Vidím, že budeme muset již navštívené hospody občas otestovat znovu, protože ve středu Žatecká vypadala tak na **, ale pokud tam pouští v TV něco jiného než hudební kanál, tak je nepřijatelná. V Hamburku také mají TV, ale je možno sedět ve vedlejší místnosti, kde TV není. V Žatecké je vedlejší místnost nekuřácká (dá se tam kouřit jen pokud ji máte rezervovánu), takže zajít tam jen tak na pivo s dýmkou nejde.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod pitrson » 12 úno. 2010, 12:23

Fénix píše::idea: PRT tímto dostává bojový úkol vybrat důstojného zástupce pro Ukrutný smrad na termíny 8.3., 15.3. a možná i 22.3., kdy bude naše domovská hospoda v rekonstrukci a zavřená :idea:

a co si na prislusne dny zamluvit salonek u cisare? treba by pro nas i trosku zatopili... :smoke1:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Fanys » 15 úno. 2010, 10:38

Scalex píše:A co se doporučení týká, mohu doporučit Staročeskou pivnici U Drahokoupilů (Radlická ulice, cca 3 minuty od metra Anděl). S dýmkami ani doutníky nebyl žádný problém (ani s latakií) a vaří tam přímo famózně (opravdu, tak příjemně už mě dlouho žádná restaurace nepřekvapila... možná ta Pohlreichova, ale tam to všechno stojí o pár stovek víc). K tomu plznička z tanku... Rezervace nejspíš nutná, zájem je evidentně velký.

K Dahokoupilům jsem našel zápis na FB:
Čarodějnice Eržika: Restaurace U Drahokoupilů, Smíchov. Na firemním večírku nám naúčtovali tři jídla dvakrát a odmítli ukázat celý účet dokud nebude zaplacený. Taky nám samozřejmě nabobtnal počet piv. Kamarád pak říkal, že jednou tam byl 2,5 hodiny, měl 4 piva, ale obsluha jich chtěla zaplatit 6, protože prej "mají spočítaný", že průměrně... se jedno pivo pije 20 minut. A skutečně mají u každýho účtu v počítači počítadlo času...

To počítadlo času u účtu mne dostalo. :naughty:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Nevill » 15 úno. 2010, 11:18

Fanýs píše:K Dahokoupilům jsem našel zápis na FB:
Čarodějnice Eržika: Restaurace U Drahokoupilů, Smíchov. Na firemním večírku nám naúčtovali tři jídla dvakrát a odmítli ukázat celý účet dokud nebude zaplacený. Taky nám samozřejmě nabobtnal počet piv. Kamarád pak říkal, že jednou tam byl 2,5 hodiny, měl 4 piva, ale obsluha jich chtěla zaplatit 6, protože prej "mají spočítaný", že průměrně... se jedno pivo pije 20 minut. A skutečně mají u každýho účtu v počítači počítadlo času...

To počítadlo času u účtu mne dostalo. :naughty:


no jo, u těch velkých společných účtů holt občas obsluhu trochu svrbí ruka že by se tam ještě něco vešlo...ale minulý týden jsme tam byli v pěti lidech s různým tempem pití a účet vyšel naprosto přesně... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Fanys » 15 úno. 2010, 11:41

Fanýs píše:K Dahokoupilům jsem našel zápis na FB:
Čarodějnice Eržika: Restaurace U Drahokoupilů, Smíchov. Na firemním večírku nám naúčtovali tři jídla dvakrát a odmítli ukázat celý účet dokud nebude zaplacený. Taky nám samozřejmě nabobtnal počet piv. Kamarád pak říkal, že jednou tam byl 2,5 hodiny, měl 4 piva, ale obsluha jich chtěla zaplatit 6, protože prej "mají spočítaný", že průměrně... se jedno pivo pije 20 minut. A skutečně mají u každýho účtu v počítači počítadlo času...

To počítadlo času u účtu mne dostalo. :naughty:
Nevill píše:
no jo, u těch velkých společných účtů holt občas obsluhu trochu svrbí ruka že by se tam ještě něco vešlo...ale minulý týden jsme tam byli v pěti lidech s různým tempem pití a účet vyšel naprosto přesně... :think:

Nehledáme náhodou hospodu, kde se můžeme spolehnout i při velké účasti, že se nebudou snažit nás natáhnout. Nejde o peníze, ale o tem pocit, že Tě mají za blbce. Třeba U Šumavy již vždycky budu hlídat čárky nebo spíše, tam již nepůjdu, protože mne nebaví hlídat čárky.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Nevill » 15 úno. 2010, 12:37

Fanýs píše:Nehledáme náhodou hospodu, kde se můžeme spolehnout i při velké účasti, že se nebudou snažit nás natáhnout. Nejde o peníze, ale o tem pocit, že Tě mají za blbce. Třeba U Šumavy již vždycky budu hlídat čárky nebo spíše, tam již nepůjdu, protože mne nebaví hlídat čárky.


To nepochybně. Jen říkám svou prozatím dobrou zkušenost, samozřejmě to že by nás mohli při větší společnosti natáhnout na účtu se bohužel vyloučit nedá (ale to skoro nikde)... :smoke4:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Fanys » 18 úno. 2010, 07:20

Dnes U tří prasátek, Vinohradská 122, P3, s Pištou. Já dnes nemohu. :cry:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Pistacik » 18 úno. 2010, 09:01

Takže dnes z Flory, je to bližšie a dole kopcom...
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Daruma » 18 úno. 2010, 13:54

Zkusím dorazit po páté.
Uživatelský avatar
Daruma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 107
Věk: 43
Registrován: 26 zář. 2009, 19:48
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků