Pražská restaurační turistika

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod mycroft » 06 led. 2010, 16:11

littlebull píše:...jediný pivo v čechách totiž vaří malé, menší a nejmenší pivovárky. Každý po svém, né z každého mi půjde na jazyk, ale vaří pivo.
...

Pravda.
Nevill píše:tohle nechápu, vždyť tam mívali velmi slušnou Plzeň...no nic, Rudolf u mě skončil... :palm: :lol:

Hele, mrkni na adresu. Nemyslíš ty náhodou plzeňskou hospodu "U Rudolfina", který se lidově říká U Rudolfa, než tuhle vinohradskou restauraci?
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Nevill » 06 led. 2010, 23:23

mycroft píše:Hele, mrkni na adresu. Nemyslíš ty náhodou plzeňskou hospodu "U Rudolfina", který se lidově říká U Rudolfa, než tuhle vinohradskou restauraci?


Jasně, U Rudolfina samozřejmě Plzeň mají, tam ji měli snad odjakživa...ale jestli se nepletu tak tady U Rudolfa na Vinohradech dřív taky mívali Plzeň...ale ono už to bude tak možná tři roky co jsem tam byl naposledy, snad si to teda nepletu s jinou hospodou tam v okolí... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod pitrson » 06 led. 2010, 23:44

BATRACHOS píše:Koukněte, já mám, myslím, celkem přehled pro tuhle debatu....

Nemyslim. Jinak by sis uz vsiml, ze jen tak decentne zlobim littlebulla :puffy: Takovej folklor, on mi hani pivo a ja jemu zase limcu :wink:
Ale muzem to vzit i vaznejc, je- li zajem. Pavel ale moje fakticky vyhrady k (nejen) PU uz davno zna...
Btw. sam pise, ze jeho kone sou spis z produkce malejch a strednich piuvovaru a v tom asi tezko muze bejt nejakyho vyuzitelnyho sporu :?
:puffy:
Btw. U Rudolfa meli plzen jeste nedavno. Obcas tamtudy chodim na srazy. Zmena piva me docela prekvapila. Zitra se dozvim, jestli prijemne. Jo - v pasazi vedle Lucerny (Vodickova ul.) bejvala restaurace Jarmark. Meli PU a v lokale nekolik tech modnich samoobsluznejch stolku s pocitadlem. Minulej mesic sem sel okolo a vsude uz se skvelo nove pekne 'jahodove' logo, ale jeste se chystali. Mozna uz maj i otevrino... :mrgreen:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod BATRACHOS » 07 led. 2010, 00:40

Chceš říct, že v Jarmarku teď budou mít Budvar? :shock:

Jinak nemáš pravdu, s tím decentním zlobením. :naughty:
To se jen tak dekadentně stavíš, že je to legrace - ale Ty si to fakt myslíš, jen to říkáš tak, aby s Tebou ostatní vydrželi.
Takže co do interakce máš pravdu, co do jádra pudla ani zbla.
Neboli: "Z jedný strany jsem pro vodu, z druhý strany nejsem pro vodu. Vyber si."
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Kamzik » 07 led. 2010, 01:55

Je to tak, Jarmark se nově jmenuje Apetit nebo tak nějak, tuším - a mají Budvar - aj "kroužek" - a rovněž z tanků . Byl jsem tam, jsou to asi dva týdny. Kuchyně mi přišla nadprůměrně dobrá, obsluha ušla. K pivu se skoro bojím vyjadřovat, ale nedá mi to: raději bych byl, kdyby to tam zůstalo při starém. Proti Budvaru nic nemám a sám ho rád piju, ale: Plzeň V Jarmarku byla imho jedna z nejlepších v Praze, pročež mi je líto, že už ji tam netočí. Jinak se ovšem v této batrachomyomachiádě nehodlám přiklánět na žádnou stranu. Ze zkušenosti bych řekl, že jedno a totéž pivo v jedné hospodě může být naprosto nepitelná břečka a v jiné, je-li dobře natočené, má-li správnou teplotu, etc., chutnat jako křen. (K mému šoku jsem jednou kdysi zažil i dobrý Gambrinus, ovšem v jakési zapadlé díře v Jizerských horách - až se mně nechce věřit, že to byl opravdu Gambrinus.)

Jinak zítra určitě dorazím a možná se mnou dorazí i kolega-dýmkař, na tomto fóru registrovaný, nicméně nečlen - chápu to dobře, že v rámci čtvrtků je to o.k.?
Uživatelský avatar
Kamzik
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 195
Věk: 40
Registrován: 24 zář. 2008, 23:57
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Fanys » 07 led. 2010, 08:55

Kamzik píše:Jinak zítra určitě dorazím a možná se mnou dorazí i kolega-dýmkař, na tomto fóru registrovaný, nicméně nečlen - chápu to dobře, že v rámci čtvrtků je to o.k.?

Ve čtvrtek je vítán každý, kdo má dýmku, ale i v pondělí může přijít kdokoliv, pokud je pozván členem (alespoň takto jsem pochopil stanovy).
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Pistacik » 08 led. 2010, 11:02

Tak ako ste dopadli, nezmrzli ste? :wink:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Fanys » 08 led. 2010, 11:47

Nezmrzli, dohnali jsme to zvýšenou konzumací alkoholu. Bylo tam tak veselo, že jsme zůstali až do 23 hod.
Jakuba si tam chtěla jedna paní vzít domů, že prý mu tam svleče tričko.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Jakub » 08 led. 2010, 11:58

No asi tak.... proběhla určitá modifikace "krvavejch zad" --- na omáčková záda stím rozdílem že u první varianty se člověk poleje sám ale druhá varianta se spíš blíží ke KPK (kločkovo pivní koupel) z čehož jasně vyplývá e se polejvají lidé navzájem....
:-
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod pitrson » 08 led. 2010, 12:48

Jj, na Jakuba se ty baby fakt nejak podezrele lepej. A ty pruhledny az naivni zaminky, aby se mu dostaly na kuzi. Lec Jakub byl o5 pevnej... :smoke1:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Scott » 08 led. 2010, 15:41

Tak podle prvních reakcí se zdá, že večer byl vydařený. S dýmáním problém nebyl ?
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod pitrson » 08 led. 2010, 15:44

Dymani byla zivotni nutnost, abysme si zahrali ruce... :smoke5:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Pistacik » 08 led. 2010, 15:54

Nie, absolútne žiaden - nasáčkovali sme sa do prázdneho salónika, kde sme si sami zapli svetlo a zrazili stoly. Obsluha na otázku či im nebude vadiť, že si zapálime odpovedala: "No keď vám nebude vadiť, že si to tu zadymíte....". Inak ako píše Pitrs, tak tam bola kosa, ale keď som odchádzal, tak už mi to tak ani neprišlo. V lete tam bude určite príjemný chládoček. Takže hlavným negatívom zostáva kuchyňa - ta fungovala v nejakom zvláštnom núdzovom režime...
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod pitrson » 08 led. 2010, 16:02

Ale varili zase dobre. Ten veprovej steak s cibulkou a slaninkou mi smaknul. Nebo sem mel takovej hlad... :wink:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Pražská restaurační turistika

Příspěvekod Fanys » 08 led. 2010, 16:15

Když něco nefunguje, tak je šéf alespoň vtipný.
Žábák požadoval tlačenku s cibulí a číšník mu řekl, že ji nemají.
Po chvíli přišel šéf a Žabák mu vyčetl:
Chtěl jsem tlačenku a vy jste ji neměli.
Šéf odpověděl:
Tlačenku jsem měli, .... delší pauza .... ale včera.
Jinak to mělo pouze dvě chyby. Neměli pivo a místo něj chladili nás.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků