Switch to full style
NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...
Téma uzamknuto

Re: Pražská restaurační turistika

22 črc. 2010, 14:48

Z minulého týždňa dlžím popis...

Mánes je vlastne taký dvoj(troj?)podnik, bohužiaľ som mal tú česť okúsiť služby ako reštautácie, tak aj klubu. Okolo piatej som sa dovalil na terasu reštaurácie. Objednal som si Vepřová játra dle Josefa (játra, cibule, rajčata, 2ks vajec, 155,-) s amerikami a k pitiu Canada Dry. Normálne by som sa neunúval písať čo som si dal, ale pochopíte... Po cca 20 minútach doniesli jedlo, ktoré už zle vyzeralo. Pečeň suchá, cibule vyzerala takmer ako uvarená, plátky rajčaťa suché... Korunovalo to vajíčko, ktoré vyzeralo ako volské oko z mikrovlnky. No dobre, povedal som si, že to aspoň ochutnám. No ako zle to vyzeralo, tak zle to aj chutilo. Maso tvrdé, cibuľa, račiny a volské oká bez chute. To jedlo nevidelo korenie a soľ ani z diaľky. O technologickej príprave jedla by sa tiež dalo polemizovať. Takže na obligatórnu otázku obsluhujúceho čašníka som slušne popísal stav a chuť jedla. K ich cti treba povedať, že čašník mi po návšteve kuchyne (kde vynadal kuchárovi, ako som odpočul s poznámky druhej čašníčke) oznámil, že jedlo nebude počítať. K ospravedlneniu sa nedostal. S fajou nikto problém nemal. No nič, zaplatil som nealko a vysmahol som... Nebrať, ba priam vyzývam k bojkotu.

KNAJPA Príjemné posedenie. Podnik je nový, takže interiér je moderne zariadený, WC môžu slúžiť ako vzor pre ostatné podniky. Klimatizácia je funkčná, aj keď bol som len sám, takže rozhodne sa to nedá považovať za záťažový test. Obsluha je ochotná, ale prišla mi taká trošku utlmená, bez iskry. Ochutnal som len nakladaného Pepu a zapil som ho čapovaným Birellom, takže žiadne veľké hody. Ale niet čo vytknúť, čerstvé a bez chyby. Nad barom bola pustená telka, zvuk stlmený, hralo nejaké rádio, príjemne potichu. S fajkou nikto nemal problém. Rozhodne možno odporúčať.

Mánes diel II. - Klub - podivnosti z reštaurácie presakujú aj do klubu. Mátožná obsluha, ktorej to dlho trvá. Toalety zo štvrtej cenovej. Kuchyňa odmieta objednávku, lebo je zahrádka zavalená nemeckými turistami. Hranolky len k hlavnému chodu - túto informáciu poskytujú zásadne 30 minút po objednaní. Vzduchotechnika 0 bodov. 8) Muzika strašne nahlas. 8) Ale majú pekný výhľad z toalet - na tancujúci dom... A s fajou nemal nikto problém. Nebrať, ba priam vyzývam k bojkotu.

Celkovo mám z Mánesa pocit, že tam niekto na 20 rokov zaspal dobu. Alebo je to pračka na šialené prachy...

Mimochodom: účasť v klube Copajda, Marvy + 1, Jakub + Lenka, a moja maličkosť...

Re: Pražská restaurační turistika

28 črc. 2010, 14:26

Já dnes ne a zítra možná,uvidim jak budu stíhat.

Re: Pražská restaurační turistika

28 črc. 2010, 15:14

Jdete někdo a případně kam?
Any idea?

Re: Pražská restaurační turistika

28 črc. 2010, 16:30

Idea je budu v Normálu na Kácovským,ale bacha máš to na půl cestě do Plzně :twisted:

Re: Pražská restaurační turistika

28 črc. 2010, 16:37

No, Fanda psal do prvniho prispevku:
Bejkárna, Slezská 19, P2, Svijany
tak predpokladam, ze to plati. Btw. ja dnes nejspis podle vseho ne, ale jeste se uvidi..

Re: Pražská restaurační turistika

28 črc. 2010, 16:51

Aha,tak to jsem nezaregistroval to se omlouvám.Něco tam dopoledne bylo a pak to zmizelo.Hned jak jsem to sem pověsil jen tak ze srandy,tak se mi ozval Kamzik a jsme domluvený ne ten Kácov,tak se stav chlape ať víš zač je toho loket přijít domu ve tři a po čtyřech :twisted:

Re: Pražská restaurační turistika

28 črc. 2010, 17:11

pitrson píše:No, Fanda psal do prvniho prispevku:
Bejkárna, Slezská 19, P2, Svijany
tak predpokladam, ze to plati. Btw. ja dnes nejspis podle vseho ne, ale jeste se uvidi..

Protože to nemá datum, tak to tam je jen jako inspirace pro ostatní.
Dnes nestíhám.

Re: Pražská restaurační turistika

28 črc. 2010, 17:24

Do Plzně dnes nejedu. :twisted:

Re: Pražská restaurační turistika

29 črc. 2010, 00:43

Co dnes zkusit restauraci Kobyla, Klapkova 172/8, Praha 8 - hned nad metrem C Kobylisy?

Re: Pražská restaurační turistika

29 črc. 2010, 07:49

Prečo nie. Dorazím nejak pred siedmou...

Re: Pražská restaurační turistika

29 črc. 2010, 07:51

Ač to mám kousek od práce, tak opět beze mě :-(

Re: Pražská restaurační turistika

29 črc. 2010, 08:23

Kamzik píše:Co dnes zkusit restauraci Kobyla, Klapkova 172/8, Praha 8 - hned nad metrem C Kobylisy?

Vážně chcete jít někam, kde podle valné většiny recenzí okrádají zákazníky na míře piva? :naughty: Ne že by mi Plzeň chutnala tak moc, že bych pár cm neoželel ;-) , ale ...

Re: Pražská restaurační turistika

29 črc. 2010, 09:02

Kamzik píše:Co dnes zkusit restauraci Kobyla, Klapkova 172/8, Praha 8 - hned nad metrem C Kobylisy?
Sian píše:Vážně chcete jít někam, kde podle valné většiny recenzí okrádají zákazníky na míře piva? :naughty: Ne že by mi Plzeň chutnala tak moc, že bych pár cm neoželel ;-) , ale ...

Mám k tomu jiný přístup. Menší pivo (podmírák) za méně peněz je jako větší pivo za více peněz. Tady ta Plzeň asi oficiálně bude stát cca 35,- Kč/0.5 takže jako podmírák třeba 40,- Kč/0.5 l. V jiné hospodě třeba stojí 45/0.5 l a dají Ti plnou míru. Takže vlastně nejde o okrádání, ale o změnu ceny. Okrádán je majitel podniku, protože to zvýšení ceny asi jde do kapsy číšníkovi.
U Fleků jsme se také nerozčilovali, když nám za 60,- Kč přinesli 0.4 l piva.
Dnes bohužel nemohu.

Re: Pražská restaurační turistika

29 črc. 2010, 09:28

Ja to vidim jako podvod. Zhruba na urovni 'pleteni si carek'. Vysledkem je v obou pripadech, ze zaplatis vic piva, nez kolik si dostal. Ad 0.4 u fleku - jak to myslis? Jako ze si objednas deklarovany napoj a pak si budes stezovat, ze ti ho donesli? Ala 'to neni Jim Beam' ? :smoke5:

Re: Pražská restaurační turistika

29 črc. 2010, 09:40

pitrson píše:Ja to vidim jako podvod. Zhruba na urovni 'pleteni si carek'. Vysledkem je v obou pripadech, ze zaplatis vic piva, nez kolik si dostal. Ad 0.4 u fleku - jak to myslis? Jako ze si objednas deklarovany napoj a pak si budes stezovat, ze ti ho donesli? Ala 'to neni Jim Beam' ? :smoke5:

Samozřejmě je to podvod, když si objednáš 0.5 l a dostaneš 0.45 l. Také to můžeš ihned reklamovat. Já jsem reagoval na to, že tam lidé chodí dál i když ví, že dostanou podmíráka. Potom to již je o něčem jiném. Jako když soustavně chodím do hospody, kde mají mizerné pivo. Také vím předem co za deklarovanou cenu dostanu. Připisování čárek je něco jiného, to se snaží dělat tajně, takže podvod vždy. Podmíráka ti těžko přinese tajně. Máš tedy možnost reklamovat a již tam nechodit nebo (jako Ti lidé z diskuse) se smířit s vyšší cenou, protože máš jiné důvody tam chodit.
Já bych tam asi nechodil, protože protivná obsluha není moje gusto.
To U Fleků je příklad, že předem vím, že dostanu menší pivo a vím za kolik a přesto tam jdu. Stejně jako když předem víš, že ti to sice přinesou v půllitru, ale bude toho jen 0.45 l a víš kolik je cena a přesto tam jdeš. Podvod je využítí Tvé neznalosti nebo nepozornosti, ale ne když předem víš do čeho jdeš. U podmíráka je to podvod na majiteli hospody a poškozování pověsti.
Téma uzamknuto