Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Brandy Grulich » 10 úno. 2018, 23:28

Vážení a milí kolegové dýmkaři,

po letech sledování toho fóra jsem se dokopal k registraci a rád bych přidal stručné představení.

Bydlím v Králíkách v severovýchodních Čechách a dýmku jsem začal kouřit tuším v roce 1996, od té doby ji kouřím pravidelně, byť bylo několik období, kdy jsem se víc věnoval doutníkům. Předtím jsem rok nekouřil vůbec (to mě nebavilo) a předtím cigarety.

Jsem samouk, nikdy jsem nepotkal žádného dýmkaře (tedy potkal, ale nekontaktoval), takže jsem postupoval tenkrát podle dostupné literatury, později se přidal internet. Znalcům by se na mém kouření asi leccos nelíbilo, ale mě to baví.
Od samého začátku - po nepodařeném prvním pokusu s neutrálem, tuším Kentucky Bird - kouřím latakiové tabáky, ty mi chutnaly ihned. Mnohokrát jsem zkoušel něco jiného, ale nic mi tak nechutná jako latakie. Popravdě musím říct, že nejsem moc bojovník a když mi něco nejede, tak se to nepokouším zlomit.

Kouřím většinou jeden druh tabáku, který mám zrovna v oblibě. Poslední léta je můj naprostý favorit Artisan´s Blend, mám rád i Old Ironsides nebo Commonwealth, v současné době ochutnávám asi 15 tabáků z USA.
Nejraději a nejvíc kouřím s přáteli u čepovaného piva, tzn. tak 2 x týdně si dávám 2-4 dýmky. Bez piva kouřím jen výjimečně.

Mám asi 30 dýmek, z toho v pravidelné rotaci asi 20. Kouřím bez filtru, preferuji klasické tvary a pouze bentky, k rovným dýmkám jsem si nenašel cestu.

Tolik k mé maličkosti a velmi děkuji celému fóru za informace, které jsem tady získal a ještě doufám získám.

Brandy
Uživatelský avatar
Brandy Grulich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 93
Věk: 56
Registrován: 10 úno. 2018, 22:00
Bydliště: Králíky (SV Čechy)

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Šimi » 11 úno. 2018, 12:30

Krásné představení, vítej ;)
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod spodek33 » 11 úno. 2018, 13:02

Zdravim všetkych
Po dlhšom čase čitania tohto fora som sa rozhodol zaregistrovať a pripojiť sa k tejto komunite.
K dymke som sa vratil asi po dvadsiatich rokoch nefajčenia, po asi dvoch rokoch čitania tohto fora, sledovania you tube videi o dymkach, dymkaroch a tabakoch, aż prišlo rozhodnutie začať dymať a nelutujem to.
Som zo Slovenska, z malebneho kraja horneho Turca a rad si pri prechadzkach prirodou zapalim dobry tabačik a vychutnavam si ho.
Dymky preferujem freehand českych a slovenských pipemakerov pred seriovo vyrobenými. Z tabakov skušam všetko, ale uprednostňujem latakiu a čiste nearomatizovane tabaky.
Nie som pisalek, tak že prispevkov bude asi pomenej, ale dymanie dymky si bez čitania neviem predstaviť.
O mne zatial tolko.
Všetkym prajem chladný dym
spodek33
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 58
Registrován: 27 lis. 2017, 18:55
Bydliště: Martin, Zilinský kraj

Novy prirustek ;)

Příspěvekod Jaskin71 » 11 úno. 2018, 14:11

Dobry den damy a panove!
Prave jsem se zaregistroval na Vasem zajimavem foru na ktery jsem narazil pri hledani rad "jak na prvni dymku" . Napadlo me ze bude slusne se malinko predstavit a pozdravit zkusene dymkare!
No tak jmenuji se Jiri a jiz 14let ziju s rodinkou v Irsku. Ke svym 45 narozeninam jsem od dcery dostal dymku Stanislaw. A protoze jsem se jeste necitil "zraly" lezela dva roky v mem baru.
Nedavno jsem tak nak ucitil, ze prisla ta chvile "to poprve zkusit" . Musim uvest, ze jsem nekurak a lide s cigaretami mi opravdu nevoni :mrgreen: Jak jsem uz zminil ziju s rodinkou v Irsku a tak jsem si zaskocil do Dublinske prodejny Peterson kde se me velice ochotne ujali dva panove a dostal jsem rad a poucek na ktere byla i ma anglictina kratka :D Po asi hodinove prednasce jsem si odnesl domu krabicku se smesi " Connoisseur's Choice" ktera voni tak nadherne, ze bude skoda ji zapalovat :palm:

Doufam, ze jsem nepouzil k memu prispevku spatne vlakno na foru..... :puffy:
Mel bych i par otazek pokud je muzu polozit zde...

Takze vrele pozdravy z Irska :wink:

Jiri
Jaskin71
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 úno. 2018, 13:38

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 11 úno. 2018, 17:14

Vítejte pánové, hezká představení. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Zdeněk-TEO » 25 úno. 2018, 11:47

Dobrý den přátelé (dámy i pánové) chladného dýmu.

Dnešní den je pro mě prvním, co jsem se zde zaregistroval. Je tomu cca jeden rok, co jsem si ke svému image nadělil vychutnávání chladného kouře z dýmek.

Jmenuji se Zdeněk Smaženka, věk 50, zaměstnáním letecký technik v CLV Pardubice, s některými z Vás jsem se již určitě setkal na půdě soutěživé - Třebíč, Brandýsek u Kladna a naposledy i Vimperk. Patřím do malé skupinky dýmkařů z Havlíčkova Brodu (SKD HB - Společnost kuřáků dýmky Havlíčkův Brod).
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 25 úno. 2018, 11:27

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod dukyfalos » 14 bře. 2018, 17:08

Ahoj, chtěl bych se vám představit i když s menším spožděním.
Jmenuji se Honza a bydlím poblíž Třeboně ve prdeli jménem Suchdol nad Lužnicí. Je mi cca 24 zatím( bohužel se to každý rok mění) a mezi mé záliby patří historický šerm a zakouření si tě jediné dýmky co zatím mám :-)
dukyfalos
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 29
Registrován: 26 úno. 2018, 15:42
Bydliště: Suchdol nad Lužnicí

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod proger » 14 bře. 2018, 17:39

Vítej, již brzy bude Tvůj kutloch nasáklý dýmem z tabáčku, neseme pochodeň opiových doupat! Zdar a sílu
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod kovářskej » 15 bře. 2018, 11:24

Náhodou, Suchdol je pěknej, je to vodácká Mekka stejně jako Smrčná ( na Sázavě) nebo Tršnice u Chebu :smoke1: Nebo aspoň Mekkou býval, když jezdili na vodu vodáci a trampové a ne gumáci a rafťáci :smoke3: Měl jsem Suchdol rád, člověk vylezl z vlaku na nádražíčku, vedle nádraží našel nebo nenašel loď podle toho jestli už přijel bumlák ve kterým je naložená, zašel se občerstvit, pak k řece, k večeru se udělal voheň, muzikanti naladili, lidi se slezli a zpívaly se všelijaký písničky na co si kdo vzpomněl. Oheň kouřil i hřál, lítaly jiskry, komáři štípali, odněkud vonělo první seno a řeka si kousek od nás tiše pobrukovala s náma třeba tu písničku o Japonečce. Bylo to fajn, byli jsme mladý, bylo nám šumák jestli lodě přijely v noci a nebo až ranní devítkou, protože jsme měli přece tejden dovolený a bylo hezký se i jen tak povalovat na louce. Však do Třeboně, do Tábora i po vodě kousek , do Dobronic o kousek dál a do Bechyně taky tak :smoke1:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod proger » 15 bře. 2018, 11:40

Člověče kovářskej, dyť Ty jseš romantik!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod kovářskej » 15 bře. 2018, 12:27

No šak co jinýho može být člověk co se narodil na Hané, vyrostl na Beskydech, vyučil se na Kladně, v životě dělal leccos, hulí cigára i fajfku a sem tam čapne do ruky místo kovářských kladiv a kleští nebo zednickýho vercajku basu a jde si někam s někým výjimečně zahrát aby tu muziku úplně nezapomněl. No jo, su romantik a nehodím se do dnešní doby shonu, prachů, snobů, výkonů a budování kariér :lol: ale co nadělám, do jiný doby se přesunout neumím, a kdo ví jestli by se mi tam líbilo. Takhle si sednu v podvečer když je hezky na lavečku vedle kovárny ( už se těším až bude jaro a léto ) čučím na zahradu jak se tam povalujou nebo blbnou pséci, jak rostou stromy a keře a nebo čučím do blba a nebo přes trať někam za pola, pokuřuju a je mi dobře. Taková ta chvíla nicnedělání, nanicnemyšlení, to si nejlíp odpočnu a romanticky čučím jak zapadá slunko :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod jetam » 15 bře. 2018, 15:06

Ja chcu taky! :smoke6:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 18 bře. 2018, 12:29

Jó Matěji, to se musí umět. :wink: A taky mít kde, to je pravda.
Kovářskej, moc hezky si to napsal, taky jsem jezdil Lužnici a mám to v hlavě přesně tak. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod sihanuk » 18 bře. 2018, 22:36

Jo na Lužnici bylo krásně ještě když se smělo stanovat u Pilaře. A kdo aspoň jednou nepřespal na rozvodí jako by Lužnici ani nejel. :lol:
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod kovářskej » 19 bře. 2018, 00:23

Ono už se tam nesmí? My jsme tam s kapelou parkovali loďstvo snad pokaždý když jsme Lužnici jeli. Dojeli jsme na Pilaře, vytáli vydry , vertexy a malše na břeh, někdo se vypravil na dřevo, jinej stavěl stany a ten největší vodáckej vodborník na všecko, Habrda zvanej se s Daragánem vydali na průzkum jestli jet zejtra novou nebo starou řeku - to věštili z oblohy kde hledali jistý typy mraků, ze skřehotání žab, z pohybu komářích rojů a vodočtu co u Pilaře býval :D no a pak jsme se slezli zase u vohně, něco snědli, vypili nějaký to kafe a z vody vytaženou kuželku, naladili z lodí vytažený kytary, mandolínu, banjo, basu a housle a hráli jsme a hráli dokud bylo co a komu. Kolikrát se už rozednívalo, když jsme dali Poslední píseň, Blues na cestu poslední a podobný fláky co se daly hrát i v tom stavu napůl mezi bděním a spánkem, když už člověk ani nemyslí v notách ani v akordech a ta muzika si jen tak hezky teče, sama vod sebe. :puffy: Hele, když jsme u tý vody, kde rostou ty bláznivý kytky, ne lysohlávky, ale ty co vypadaj jak obrovskej dvoumetrovej mrkvinec, jak dělaj puchejře nebo přinejmenším svědí na kůži. Jak oni se ti hajzlíci jmenujou, :think: bolševici nebo tak nějak jsme jim říkali - na Ohři?
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


cron