Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Vítek » 03 zář. 2016, 07:45

Všecky zdravím :smoke5: :cool:
Uživatelský avatar
Vítek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 297
Věk: 46
Registrován: 11 bře. 2016, 21:45
Bydliště: Modřice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Krysděd » 05 zář. 2016, 21:18

Zdravím všechny.
K dýmce jsem se dostal tak, že otec, byť ne aktivní dýmkař mi k devatenáctinám daroval BPK spolu s Original Choice od Mac Baren. Pak jsem začal googlit a po pročtení části tohoto fóra a některých blogů jsem zjistil že nad studiem dýmek trávím už desátou hodinu a bylo jasno, že jsem ztracen. Od té doby si večer vždy nacpu a hodinku dýmám se sklenkou, a je jasné, že dýmek bude čím dál víc.
Krysděd
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 srp. 2016, 23:38

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod muf » 06 zář. 2016, 08:36

Blahoprěju k tomuto rozhodnutí. A přeju ti chladnej kouř.
:smoke1:
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Xcriss » 06 zář. 2016, 12:05

Krysděd píše:(...) jsem zjistil že nad studiem dýmek trávím už desátou hodinu a bylo jasno, že jsem ztracen.

Jop, to znam :lol:
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Jablan » 12 zář. 2016, 07:09

Ahoj všichni,

dozvěděl jsem se, že je slušnost se tady představit tak tak činím.

K dýmce jsem se dostal tak, že jsem zdědil jeden billiard po pradědečkovi. Zkoušel jsem to jako experiment když mi bylo asi dvacet ale nějak mě to nechytlo.

Nedávno jsem si procházel nějakým těžkým obdobím a přemýšlel jsem jak si trochu zpříjemnit život. Nakonec na mě koukla ze skříně dýmka a teď už vesel bafám a kvalita života se mi trochu zlepšila.

Tolik asi pro začátek.
Uživatelský avatar
Jablan
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 40
Registrován: 07 zář. 2016, 14:41
Bydliště: Praha

Nový člen - predstavenie osoby členom fóra IV.

Příspěvekod mopess » 20 zář. 2016, 05:57

Hezké ráno všem,

objevil jsem toto internetové zákoutí o dýmkách, zaregistroval jsem se a bylo by asi príma se alespoň v kostce představit :lol:
Jsem začínajícím kuřákem dýmky. Dříve jsem občasně pokuřoval doutníky, naopak s cigaretou ve svém životě nemám žádné zkušenosti a ani mě to nemrzí.
Nejsem asi úplně náruživý kuřák, ale spíše sváteční "labužník".

Pro začátek jsem si pořídil zakouřenou dýmku od Vauenu ve tvaru Liverpool a nacpal do ní tabák od Skandinaviku, Mixture. Chtěl jsem začít něčím lehčím :-)
Pak jsem si zakoupil od Petersona Old Dublin a k němu sehnal starší zakouřenou dýmku znovu od Vauena (bohužel od stejné značky) Smoking. Je už trošku starší, ale tvarově a barvou se mi moc líbila - asi klasický nováčkovský pohled. Zatím jsem ale tuto dýmku nenacpal, ikdyž se na ni moc těším. Rád bych ji před prvním použitím nějak počisti, vydezinfikoval,.... Proto prosím o vaši radu, jak k tomu přistoupit. Nemám ve svém okolí žádného dýmkaře, resp. jsem zatím na nikoho nenarazil - takže tak různě pročítám weby, atd.

Ve zkratce o mě: kluk, 34 let, 187cm výška, smysl pro humor a lumpárny, různé zájmy - hudba, motorky, kolo, horolezectví, rodina, včelaření, vodáctví, rybolov, fotbal, ...no je toho moc a teď se přidala i dýmka :-)

Díky za všechny vaše náměty, rady, postřehy - člověk se pořád něco učí
petr :smoke2:
Uživatelský avatar
mopess
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 42
Registrován: 16 zář. 2016, 12:48
Bydliště: větrný jeníkov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Lakash » 21 zář. 2016, 14:04

Zdar,
tak tedy i já se pokusím v pár větách představit. Civilním jménem se jmenuji Pavel, ale na těch internetech vystupuju většinou pod přezdívkou Lakash. Studuji filozofickou fakultu na Ostravské univerzitě, obor čeština a historie. Jsem dýmkový začátečník, svou první dýmku jsem dostal cca před týdnem. Jedná se o dlouhou fantasy dýmku alá Gandalf. Ke kouření dýmky jsem se dopracoval skrze to, že mě bavilo v čajovnách vyfukovat kolečka dýmku z vodnic, ale něco mi v tom chybělo, tak jsem se rozhodl pro dýmku. Jelikož jsem opravdu začátečník, tak mne nejspíš uvidíte nejčastěji v nějakých tématech pro začátečníky - jaký volit tabák (zatím kouřím Kentacky Bird a moc nemám s čím srovnat, ale jsem spokojen), jak vyčistit dýmku (zvlášť když se mrcha nedá rozebrat) apod. Doufám, že se časem dopracuju k nějakému tomu kvalitnímu pokouřeníčku. Mezi mé koníčky patří hra na kytaru (na hodně volné a amatérské úrovni), nějaké ty akce s přáteli a chvíle nad kvalitní literaturou.
Lakash
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 29
Registrován: 18 zář. 2016, 16:21
Bydliště: Štramberk / Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Rog » 21 zář. 2016, 14:53

Vitajte :puffy: .
Verím, že tu nájdete všetci, čo hľadáte :ok: .
Nebojte sa prispievať :smoke1: .
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Egon » 22 zář. 2016, 23:05

Ahoj dýmkaři,
je mi ctí zjevit se ve vaší společnosti. Jsem Egon, v civilu se jmenuji Tom, letos dosáhnu Kristových let a nadešel tedy čas na nějakou neřest, když už budu starší než Ježíš, žeano. Jako tabakista pokukuji po dýmkách už dlouho, začít je kouřit mě definitivně přiměla kombinace četby tohoto fóra a touha povýšit zlozvyk na cosi elegantního. Mám za sebou prvních několik bafání Holger Danske Black & Bourbon ze zahnuté Stanislawky a již teď vím, že jsem příjemně ztracen. Ztracen v moři chutí, které se mi s tabákem otevřely, tvarů, které lze zálibně hřát v dlani a vůní, které v obláčcích vypouštím z koutku úst.
U jedné dýmky nezůstávám, líbrsbríf Ježíškovi (tomu dárkonosnému) je již napsán a já se těším, až do další dýmky nacpu nějaké jiné listí, něco přírodního a trochu v chuti silnějšího.
Pocházím z Turnova, tak kdyby tu snad mezi vámi byl nějaký družný kuřák, který se pohybuje v rozumném perimetru, zároveň ochotný se sejít, moc rád s ním zadýmám a vyslechnu jeho zkušenější rady. Mám sice v Liberci, kde pracuji, aktivní pipe club, ale nechci mezi ně přijít dřív, než mé kuřácké dovednosti shlédne oko profesionála a odfiltruje případné blbosti. Zatím mám vše vyčtené a snad se chyb nedopouštím, poradit potřebuji snad ve věci dokuřování dýmky, kdy už na dně moc tabáku nezbývá a abych vyhověl pravidlu, že dýmka se musí dokouřit, zapaluji jej jako o život. Uvažuji, že koupím akcie sirkárny...
Nebudu zdržovat, díky za přijetí a všem přeji chladný kouř! :pipe2:
Egon
Uživatelský avatar
Egon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 40
Registrován: 20 zář. 2016, 22:56
Bydliště: Turnov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Xcriss » 07 říj. 2016, 13:48

Vitaj,

ja myslim, ze naopak na dymkarskych seslostech se toho naucis mnoho a za kratky cas :smoke5:
Co se tyce dokurovani, mam za to, ze pokud to takhle vyhasina, je to spis znamka toho, ze uz nema co horet a je lepsi to vysypat, nez napalit dymku... Taky mi pomohlo si to pripadne dusatkem nahrnout trochu vice na stranu, kde je vpust kanalku, abys nenasaval vzduch. (Za tuto vychytavku zas dekuji Jetamovi :smoke5: )
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod MBO » 07 říj. 2016, 14:08

Ahoj, Egone. Vítej tady na fóru a s těmi sirkami si nelam hlavu. Zrovna včera jsem kouřil nejmenovaný tabák, který by se klidně mohl jmenovat Azbestová směs. Aspoň tak se choval v dýmce. Pro tyhle případy mám zapalovač, ale skoro jsem ho nedal z ruky a celou hodinu si říkal, že ten tabák příště snad něčím rozemelu.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod ttygr » 17 říj. 2016, 12:19

cywe Sralin... Turnov říkáš, co takhle navštívit Jičín, to by se ti nechtělo? Enkláva je ti k službám. a do Liberce rozhodně zajeď, kluci jsou fajn a rozhodně tě nebudou soudit za to že špatně kouříš (to spíš že málo piješ ;-))
scházíme se nepravidelně většinou v úterý, ale kdyby se ti zítra nechtělo, tak písni kdy a třeba bychom se mohli sejít i v Turnově
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Egon » 18 říj. 2016, 10:08

Díky za milé uvítání pánové,
dnem ode dne se zlepšuji, což je tou největší motivací. Aktuálně mám nacpáno Dunhill Night Cap, což je u dýmkového zelenáče asi drzost, ale mně to chutná nejvíce. A kývám na nabídku Ttygra a těším se na viděnou v Jičíně. Více skrz SZ.
Egon
Uživatelský avatar
Egon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 40
Registrován: 20 zář. 2016, 22:56
Bydliště: Turnov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Balu103 » 18 říj. 2016, 10:47

Vítam všetkých :smoke5:

:arrow: Egon
což je u dýmkového zelenáče asi drzost

Nevidím jediný dôvod, prečo by si nemal začať tými najchutnejšími tabakmi, dôležité je aby ti chutilo a neznechutilo. Ani o poctivosť by si predsa nechcel prísť so starou vyžitou prostitútkou, ale s niekým koho máš rád a páči sa ti :D
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod BoldMF » 21 říj. 2016, 22:35

Dobrý večír vespolek gentlemani.
Dlouho jsem toto fórum sledoval inkognito zvenčí, hlavně sekci doutníky - celá tato kultura mi dost uhranula a hltám veškeré info, které jde najít. Angličtina mi nedělá problém a informací je tak všude dost, ale je fajn si přečíst zkušenosti z místních luhů a hájů. Před pár týdny (přesněji před 3) se mi naskytla příležitost po 15 letech přestat s cigaretama v podobě nemoci a zatím se držím. Za ušetřené jsem nakoupil humidor a pár doutníků.

V žebříčku mých hodnot jsou velmi vysoko tradice a tak musím přiznat, že ani dýmka mi nepřijde nezajímavá, ale mám na ni ještě čas, dovedu si představit, že za pár let si zkusím i tuto krásnou kratochvíli.
Všem přeji krásné chvíle pohody u čehokoliv co jim je po chuti.
BoldMF
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Věk: 41
Registrován: 14 říj. 2016, 12:19
Bydliště: Mám :-) Havířov

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 118 návštevníků