Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Alter Egon » 11 lis. 2020, 10:20

Vítejte v dobré společnosti pánové. Ať se Vám tu líbí. :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Baskervil » 11 lis. 2020, 14:55

Vítejte. Škoda, že nikdo z jičínska.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Haga » 01 pro. 2020, 14:25

Ahoj všem,
po zhruba dvou letech, kdy jsem s nemalým zájmem i pobavením pročítal zdejší fórum, dospěl jsem k rozhodnutí přemoci svoji vrozenou nechuť k registrování :wink:
Velice oceňuji, že se zde sešla úžasná parta lidí slušných a neskutečně ochotných poradit a odpovědět, i když je to otázka triviální a položená po stotřicáté, lidí, kteří se navzájem popichují, pošťuchují, vtipkují na účet druhého, ale vždy je v tom úcta a respekt k tomu druhému, bez urážek a nenávisti ... prostě tohle je fórum pro gentlemany s dýmkou :ok:

Počátky mého dýmání se datují do ranných devadesátých let, kdy bez předchozího laškování se smradlavými cigaretami jsem byl kdesi ovanut dýmem doutníkovým a pojal nápad to také zkusit. Samozřejmě následovalo období postupného a leckdy potupného testování doutníků různé, mnohdy pochybné, kvality. Vcelku brzy jsem se rozvzpomenul na tátovu dávno odloženou dýmku a vybavil si tu nádhernou vůni dýmkového tabáku, když jsem byl fakt malý špunt. Pořídil jsem si tedy v trafice jakousi "fajfku" v hodnotě cca 150,- Kč a jal se s ní zaučovat a spalovat různé, podobně hodnotné tabáky, dostupné v malých trafikách. Naštěstí toto období netrvalo tak dlouho, aby mě stihlo odradit, ale naopak mě to nakoplo k tomu, abych se posunul a zakoupil v dnes již dávno neexistující trafice na Kladně svoji první opravdovou dýmku, a to rovnou Petersonku, typ Aran. A tím u mě začalo Vám všem dobře známé učení, hledání, vracení se ze slepých uliček, nové hledání, překvapení proč to dnes nehoří, když to včera hořelo, a tak dále a tak dále. A samozřejmě s tím spojené poznání, že vždy vlastníme o jednu dýmku méně, než bychom ideálně potřebovali ... :mryellow:

No, abych to zkrátil ... přestože jsem letos dosáhl věku padesáti jar, stejně si pořád připadám jako kluk, což je jistě případ mnohých z Vás, jak jsem to tu tak pročítal :lol:
Jsem tvor poživačný, nepohrdnu dobrým jídlem a vínečkem, dokonce se nebráním ani nápojům lihovým, ideálně v podobě mnohaleté single malt skotské whisky. A pokud se k tomu podaří i správně nacpat dýmku a tabák zrovna nestávkuje, potom je přátelé zaděláno na krásný večer :mryellow: :smoke5:

Děkuji těm, kteří dočetli až sem, všem přeji chladný kouř a bezedný paklík tabáku :wink: :smoke5:

Radek
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Zdeněk » 17 pro. 2020, 12:15

Ahoj všichni.
Je mi ctí, že jsem se mohl stát členem této skvělé komunity pohodových lidí.
Od svých 15 let kouřím cigarety. Poslední 3-4 roky si rád dopřeji dobrý doutník (nejčastěji něco z Nikaragui) a od letošního jara se začínám kamarádit s dýmkou.
Musím říct, že mě ten opojný, chladný dým úplně pohltil. Začínal jsem s jednou dýmkou Stanislaw a nyní, po pár měsících bafání, mám ve své skromné sbírce 5 dýmek a další 2 se mi vyrábějí.

Z tabáku mě přímo ohromily latakie jako Dunhill Nightcap.
Rád si dám i nějaký přírodní tabáček, ale aromatiky moc nemusím, snad jen ty méně aromatizované, jako je SG Black Forest.

K dýmce či k doutníku si rád naliji nějaký ten rumíček (nedoslazovaný) nebo koňáček. Nepohrdnou ale ani dobrým hořkým dvanáctistupňovým pivečkem.

Chladný dým Vám všem přeje

Zdeněk
Zdeněk
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 39
Věk: 28
Registrován: 14 pro. 2020, 14:30
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Alter Egon » 18 pro. 2020, 11:55

Tak to jsi tu správně. Vítej! :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 20 pro. 2020, 19:47

Haga - hezké představení :ok: vítej
Zdeněk - také vítej :puffy:
Hardslimer - Také tebe vítám :wink: A tohle neřeš " Pokud někomu potykám, tak se předem omlouvám."
Tak jako na hodinkovém i tady si tykáme. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Johannes » 21 pro. 2020, 23:12

Zdravím, přátelé tabáku, dýmek a všeho kolem toho,
dovolte, abych se představil. Registroval jsem se na toto fórum už sice asi před dvěma roky, když moje cesta s dýmkami pomalu začala a jsem moc vděčný všem za všechny ty informace, které jsem zde pročítáním nasál.
Moje vážnější seznamování s tabákem, když nepočítám zkoušení cigaret a šňupacího tabáku na prvním stupni základní školy a moje pokusy ovlivněné sledováním Vineettoua o vlastní výrobu dýmky míru, ve které jsme se stejně starými desetiletými kamarády kouřili tenkrát nějaký cigaretový tabák, začalo až po tom nešťastném zákazu kouření v restauracích v roce 2017. Jako tehdejší nekuřák jsem to nevnímal nijak zvlášť negativně, ale když se pak v létě jeden můj známý na letním hudebním venkovním (!) festivalu rozčiloval nad tím, že tam lidé kouří, tak mi to nedalo a u nejbližšího možného stánku jsem si tenkrát koupil krabičku suchých doutníků Handelsgold a hned mi to zachutnalo :mryellow: . Na nějakou dobu to nebylo špatné, hlavně ke kávě mi tyhle doutníčky opravdu chutnaly. Pak jsem si řekl, že bych se chtěl posunout dál, buď k vlhkým doutníkům nebo k dýmce. Nakonec vyhrála dýmka a přispělo k tomu jednak to, že to se mi to zdálo jako těžší ale o to zajímavější cesta jak si vychutnávat tabák a taky to, že jsem už dva dýmkaře znal z evangelického kostela, kam pravidělně chodím. Dnes točím pravidelně pět dýmek, zakuřuji šestou a z tabáků mi zachutnaly hlavně ty přírodní neutrály, pak anglické směsi s latákií a občas dostanu chuť na nějaký lakeland.
Doma mi žena kouřit nedovolí, kouřím tedy jen venku, v zimě za chůze, v létě nejlépe s nějakou knížkou nebo audioknihou. A ač jsem rád za občasné dýmání ve společnosti dvou výše zmíněných bratří, rád bych, až to pandemie dovolí, zavítal do nějakého dýmkařského klubu. :smoke5:
Uživatelský avatar
Johannes
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 141
Věk: 39
Registrován: 30 srp. 2018, 08:54
Bydliště: Brno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod proger » 22 pro. 2020, 13:37

Vítej! Ať se Ti tu líbí!
Uživatelský avatar
proger
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 711
Věk: 48
Registrován: 11 dub. 2017, 17:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod MBO » 22 pro. 2020, 13:55

Taky Tě vítám. Prošel jsem podobným vývojem od bezfiltrových cigaret přes doutníky až k dýmce, tak chladný kouř!
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Monte » 20 led. 2021, 21:16

Zdravím,

Po několika letech jsem oprášil dýmku a koupil MB Original choice, který jsem měl tenkrát. Zjistil jsem, že bych raději nějaký aromatik, tak zkouším, co mi bude chutnat nejvíc. Zatím vede Rattray's Summer. Zkusil jsem i latakii a to Balkan Mixture od Gawith Hoggarth, ale asi není pro mě. Možná časem. Takže mám období, že jako v cukrárně ochutnáváte zákusky, zakusuji tabáky z etrafiky. Hezký večer.
Monte
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Registrován: 04 led. 2021, 15:55

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 22 led. 2021, 19:22

Vítej a zakusuj :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod šnek » 02 úno. 2021, 07:58

Zdravím dědouška Klasika a další zasloužilé i nové členy. Nejsem nový člen, ale už jsem tu nebyl spoustu let a zase se mi zastesklo po starých kamarádech, tak jsem tady. Šnek
Uživatelský avatar
šnek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1757
Věk: 51
Registrován: 29 dub. 2008, 16:24
Bydliště: České Budějovice/Veselí n. Luž.

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Rog » 02 úno. 2021, 08:42

Šnek. :clamp: vitaj a zakusuj :mryellow: :mryellow:
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod PoKlaT » 02 úno. 2021, 09:11

ha, šneček po létech vystrčil růžky :D tak tedy vítej zpět :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod basa333 » 02 úno. 2021, 09:34

ahoj honzíku, tedy tebe jako nového člena jsem opravdu nečekal... no tak tedy vítej!
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků