Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod botanik » 05 pro. 2011, 21:18

košma píše:
Nešlo by ten náustek vyrobit z břízy nebo vrby? Při troše šikovnosti by mělo jít v tomto dřevu vyvrtat otvor po délce. Na dlouhou díru se dá použít kopinatý vrták. Stačí vzít drát z výpletu na jízdní kolo na jednom konci ho kladivem rozklepat na plocho a pak zabrousit do špičky-a máš kopinatý vrták. Pak by neměl být problém tyto dřeva ohnout v horké vodě nebo ještě lépe v páře.

Páni, som Vám veľmi vďačný za akúkoľvek radu ohľadom materiálu a spôsobu opracovania. Hlavne ma zaujímajú lepidlá ,farby a laky ktoré sú zdravotne nezávadné pri vysokej teplote. Ešte pred pár mesiacmi som nevedel nič o fajkách, a teraz považujem za najlepší relaks a aj akýsi spôsob meditácie napchať si 2gr, zapáliť, do druhej ruky ceruzku, niečo si kresliť, alebo myš a Ichi kitahara pipes. www. Keďže rád vyrábam všelijaké nezmysly, predsavzal som si, že vyrobím fajku. za 1. z lacného materiálu za 2.dlhodobo funkčnú , za3. bezúdržbovú ako kukurica, a za 4. praktickú a krásnu, aj keď posledné kritérium je otázne. Takže ako možnosť mi zostali sádrové hmoty, ktoré spĺňajú všetky kritériá, ale utrafiť ich zloženie sa mi nedarí. Buď je to ľahké,ale tak mäkké, že neudrží náústok - vylomí sa - alebo tvrdé ako betón a rovnako ťažké. Už som urobil hodne pokusov, teraz schnú 4 vzorky, a nestačím sa diviť, ako sa ich vlastnosti denne menia.Bambus na náústky používam preto, že je to pevný a trvanlivý materiál. (A moja obľúbená skupina rastlín.) Lepenie z tenkých lamiel dovoľuje vyrábať ohnuté náústky, aj rôzne profilované, ale je to taká mikrostolárčina veľmi náročná na presnosť. Mojou nevýhodou je, že všetko robím "na kolene" za jedným stolom v paneláku, bez akéhokoľvek strojového vybavenia. (Preto sa nepúšťam do briáru a iných tvrdých materiálov.) Ale dnes ma zaevidovali na úrade práce ako nezamestnaného, takže ma čakajú 3 mesiace sladkého ničnerobenia.Dosť času na výrobu super fajky presne na mieru. Sádrový odliatok ruky už mám urobený.
botanik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 lis. 2011, 19:34

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Old Bob » 05 pro. 2011, 22:39

botanik píše:Bambus na náústky používam preto, že je to pevný a trvanlivý materiál. (A moja obľúbená skupina rastlín.) Lepenie z tenkých lamiel dovoľuje vyrábať ohnuté náústky, aj rôzne profilované, ale je to taká mikrostolárčina veľmi náročná na presnosť.

To chce z jara začít formovat rostoucí stébla bambusu do potřebných tvarů :D coby botanikovi je ti to určitě bližší než stolařina :wink: Pokud ti ještě neroste na zahradě mohu dodat, je to děsný plevel :smoke5:
:ot:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Cifro » 06 pro. 2011, 08:15

botanik píše:... Keďže rád vyrábam všelijaké nezmysly, predsavzal som si, že vyrobím fajku...

:D :ok:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod botanik » 06 pro. 2011, 15:10

Old Bob píše:To chce z jara začít formovat rostoucí stébla bambusu do potřebných tvarů :D coby botanikovi je ti to určitě bližší než stolařina :wink: Pokud ti ještě neroste na zahradě mohu dodat, je to děsný plevel :smoke5:
:ot:

Bambusov máme v predajni bežne10 druhov,ale formovať nový výhonok by asi nešlo. Je strašne krehký, a rastie 30cm denne. (Phylostachys vivaks). To, čo používajú výrobcovia fajok na predĺženie náústku, a čo nevedel nik identifikovať, je podzemná časť bambusu rodu phylostachys.Jasne sú viditeľné okrúhle stopy po koreňoch, po celom obvode.A dĺžka článkov medzi kolienkami u nadzemnej časti je 30 a nie5cm. Len netuším, prečo všetci používajú práve tento materiál. Sádrová zmes sa nedarí a nedarí, už som vyskúšal rôzne plnivá ,aj bentonit, rôzne pomery,postupy miešania, a výsledok je nepevný materiál, ktorý nepraská, ale neudrží náústok, alebo čosi ťažké ako betón, a rovnako pevné. Asi sa na to vykašlem, a kúpim si hobby blok.
botanik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 27 lis. 2011, 19:34

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod bigdragon » 06 pro. 2011, 16:12

pánové né že by to nebyla zajímavá a podnětná debata, ale co pokračovat tady
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Robusto » 09 pro. 2011, 10:47

Dobrý den!
Jsem postarší líný tlusťoch. Mám vřelý vztah ke kvalitním destilátům, dobrému jídlu a zejména doutníkům. S dýmkou jsem experimentoval, ale nemám na to nervy. Buď zhasla nebo v ní žbluňkalo :D Takže se budu držet svého a převážně se vyskytovat v doutníkovém vlákně.
Uživatelský avatar
Robusto
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 240
Registrován: 08 pro. 2011, 07:21
Bydliště: Úvaly

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Copatej » 09 pro. 2011, 11:03

Vítej a užívej :ok: . Trochu lépe vyplněný profil by však rozhodně nic nezkazil :smoke5:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Schimmrovka » 09 pro. 2011, 21:35

Old Bob píše:To chce z jara začít formovat rostoucí stébla bambusu do potřebných tvarů :D coby botanikovi je ti to určitě bližší než stolařina :wink: Pokud ti ještě neroste na zahradě mohu dodat, je to děsný plevel :smoke5:
:ot:

Taky chci děsný plevel :mrgreen: -myslíš,že by to mohlo přežít i tady na Šumavě :idea: :wink: .Tady nechce růst ani Bolševník(né,že bych o něj stála-vím co dokáže).Ale bambus bych brala(byŤ to podle ochranářů není stylové :!: )
Jinak vítám nově příchozí-čím více nás bude,tím více se budet muset s náma počítat :smoke5: :ok:
Uživatelský avatar
Schimmrovka
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 906
Věk: 50
Registrován: 17 led. 2011, 23:12
Bydliště: Pernek na Šumavě

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Baca » 09 pro. 2011, 23:19

botanik píše:Bambusov máme v predajni bežne10 druhov,ale formovať nový výhonok by asi nešlo. Je strašne krehký, a rastie 30cm denne. (Phylostachys vivaks). To, čo používajú výrobcovia fajok na predĺženie náústku, a čo nevedel nik identifikovať, je podzemná časť bambusu rodu phylostachys.Jasne sú viditeľné okrúhle stopy po koreňoch, po celom obvode.A dĺžka článkov medzi kolienkami u nadzemnej časti je 30 a nie5cm. Len netuším, prečo všetci používajú práve tento materiál. Sádrová zmes sa nedarí a nedarí, už som vyskúšal rôzne plnivá ,aj bentonit, rôzne pomery,postupy miešania, a výsledok je nepevný materiál, ktorý nepraská, ale neudrží náústok, alebo čosi ťažké ako betón, a rovnako pevné. Asi sa na to vykašlem, a kúpim si hobby blok.



Skus bielu stukovaciu sadru, hasene vapno a KAOLIN. Len to budes musiet vypalovat :-) NA fajky sa da postavit mala vypalovacia pec aj na dvore (pomozu ti archeologovia so svojimi pokusmi :-)
Uživatelský avatar
Baca
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1988
Věk: 57
Registrován: 04 led. 2011, 22:12
Bydliště: Kosice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod andysoldan » 29 pro. 2011, 14:38

Zdravím všechny,

bylo mi doporučeno, abych sem něco o sobě napsal, když chci využívat tohoto fóra. Nuže. Jsem mladík, týpek, vejrostek chcete-li z jihu moravy. Zajímám se o kulturu, kterou také studuji na MU. A mám rád dobrou hudbu, jídlo a pití. Příjemnou společnost přátel a pohodičku na chatě. No a po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodl přesedlat z cigaret na dýmku. Tak snad se to vydaří.

Pěkný den a přeji chladný kouř a nohy v teple;) Andy
Uživatelský avatar
andysoldan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 32
Registrován: 20 lis. 2011, 15:53
Bydliště: Neslovice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Patejl » 29 pro. 2011, 15:25

vítej mezi stejně postiženými
Uživatelský avatar
Patejl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 663
Věk: 69
Registrován: 03 bře. 2011, 18:36
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod sihanuk » 29 pro. 2011, 15:42

i já Tě vítám jen dej bacha je to tu dost nakažlivý
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod košma » 30 pro. 2011, 00:06

:arrow: andysoldan
I já tě tady vítám. Ať se ti podaří přesedlat na dýmky. Tady jsi ve správné společnosti a to ti pomůže se vyhnout těm nejhorším začátečnickým chybám. Doporučuji si tady pročíst co nejvíce vláken hodně ti to usnadní začátky kouření dýmky. A jestli sem tam něco "zvržeš" tak to nic. Všichni jsme z prvními dýmkami trochu bojovali.
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod andysoldan » 30 pro. 2011, 00:50

košma píše::arrow: andysoldan
I já tě tady vítám. Ať se ti podaří přesedlat na dýmky. Tady jsi ve správné společnosti a to ti pomůže se vyhnout těm nejhorším začátečnickým chybám. Doporučuji si tady pročíst co nejvíce vláken hodně ti to usnadní začátky kouření dýmky. A jestli sem tam něco "zvržeš" tak to nic. Všichni jsme z prvními dýmkami trochu bojovali.


Díky, díky za milé přivítání... Čtu seč mi síly stačí, zakuřuju seč mi dýmka vysychá a mám pocit, že mě nová vášeň silně pohltila...
Uživatelský avatar
andysoldan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 32
Registrován: 20 lis. 2011, 15:53
Bydliště: Neslovice

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Jerry1 » 30 pro. 2011, 10:15

:arrow: andysoldan
A klidně zavítej mezi nás na nějakou brněnskou dýmkovou akci. Zas tak daleko to nemáš, a já jezdím taky z okresu Brno-venkov.
Uživatelský avatar
Jerry1
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3202
Věk: 52
Registrován: 26 zář. 2010, 11:31
Bydliště: Mokrá, Brno - venkov

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků