Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Baskervil » 12 dub. 2021, 14:48

Vítej. Taky bychom rádi chodili na srazy.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Petr.S » 08 črc. 2021, 10:27

Zdravím všechny zdejší příznivce a milovníky dýmek a tabáku.
Jmenuji se Petr, co nevidět mi bude už půl století a jsem z Jihlavy. Kdysi jsem byl kuřákem cigaret, ale to už není cca 16 let pravda. Ale již dlouho, zhruba tak tři roky jsem si pohrával s myšlenkou pořídit si dýmku. Ani vlastně úplně přesně nevím, co mě na ní fascinuje, když jako odnaučenému kuřákovi mi cigaretový kouř vadil a vadí pořád. Myslím, že je to ta "vznešenost" a klid celého toho obřadu s tím spojená. Také možná to, že se dýmka nešlukuje, možná k tomu přispěl i jeden můj zákazník, který si občas u mě dýmku zapálil a v neposlední řadě to, že se mi líbí dýmky jako takové. Takže už necelé dva měsíce pobafávám, no tedy přesněji řečeno, bojuji a zápasím s dýmkou. Prozatím musím uznat, že vede spíše dýmka nade mnou. Halvně tedy co se týká hoření a častého uhasínání, tam stále netuším, kde je chyba. Musím ale říct, že jsem byl celkem překvapen sám sebou z celého prvního dojmu. Byl jsem totiž spíše připraven na to, že to po prvním pokusu vzdám. Vypadá to ale, že se to zlepšuje. Jako první jsem pořídil dýmku Stanislav v takovém tom startovacím paketu, kde je vše potřebné, když jsem si řekl, že jako jo, tak jsem pořídil druhou od BPK, abych je mohl střídat a nechávat odpočinout. Kouřím tedy maximálně jednou denně a někdy ob den. Při druhé objednávce jsem ale k tomu BPK objednal ještě dýmku od firmy Jirsa, nemohl jsem jí tam prostě nechat, jak se mi líbila, je to Jirsa Rustik Brown 08. Tu jsem si ale zatím úspěšně vydržel nezapálit, jelikož stále nevím co do ní nacpat a nechci si jí zničit nějakou aromatikou. A tím se dostávám k tabákům, kterých jsem už také pár vyzkoušel. Neberte to prosím jako nějakou recenzi, spíše je to můj první dojem a pocit, jaký z těch tabáků mám. Jako první várku jsem objednal Krakonošovu směs a Mac Baren Classic (vanilka). Myslím, že Krakonoš nikoho neurazí ani nenadchne, použil jsem ho vždy na zakouření dýmky. Vanilka za mě tedy ne, to je prozatím pro mě tabák, který už si neplánuji dát (tedy ten od Barena). Jako druhou várku jsem objednal Gawith Hoggarth Ultimum a Samuel Gawith Black Forest. GH taky hodně přeslazené, ale rozhodně ne jako ta vanilka a za mě celkem v pohodě, takže jsem se k němu už několikrát vrátil, Black Forest mi ovšem zatím chutnal ze všech tabáků nejvíce, takže plánuji koupit větší balení. Jako třetí objednávka byl Savinelli English Mixture, Gawith Hoggarth Kentucky NGT a Gawith Hoggarth Flying Finger. Savinelli s latakií jsem na chuť nepřišel a po prvním kouření prozatím odložil, nemohu si pomoci, ale cítím v něm hořící gumu. Kentucky NGT jsem si zapáli včera, první dojem byl ten, že je to hodně hutná chuť se sladkokyselým ocasem, ale až po dokouření jsem zjisti, že jsem si opomněl dát do dýmky filtr, takže mu dám určitě ještě šanci. No a Flying Finger mi celkem na první dojem zachutnal, řekl bych něco obdobného jako Black Forest, takže se k němu určitě ještě vrátím. Vím, jsou to vesměs všechno aromatiky, ale už se chystám na další objednávku a tam bych chtěl více přírodní. Mám v plánu Rattrays Old Gowrie, Samuel Gawith Cabbies Mixture a další hledám. Co ty tabáky tak neustále prohlížím a čtu různé recenze, tak ve výsledku je jich většina skoro vždy nějak aromatizována. A také v oddělení slabých tabáků zase až takový výběr přírodních směsí není. Co se týká pálení jazyka, jak většina dýmkařů řeší, musím tedy říct, že jazyk mě pálil pouze jednou a to při prvním zakuřování Stanislavky Krakonošem.
Koukám, že už by asi ta slohová práce na úvod stačila. :D Ale určitě jsem na nějaké důležité a podstatné věci zapomněl. :D
Pěkný den. Petr.
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Tibor » 17 říj. 2021, 10:13

Zdravím, všechny,
také se stručně představím jako nováček zde na fóru: S dýmkami jsem začal asi před 3/4 rokem, takže jsem stále ještě ve fázi objevování všeho možného :)
Zatím jsem si nejvíce oblíbil dýmky od p. Stanislava Hoška, takové ty "rajčátka" :)
U tabáků stále zkouším a objevuji, ale zatím mě dost oslovily:
Stanislaw Balkan Latakia
RATTRAY S HAL O´ THE WYND
HU Tobacco - Dark Moor
Devil's Holiday

No a teď bafám MAB Karpatský mix.
Tak chladný dým všem!
Uživatelský avatar
Tibor
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Věk: 43
Registrován: 17 říj. 2021, 09:40
Bydliště: Kladno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Baskervil » 19 říj. 2021, 09:53

Vítej chlapče
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Stasiek » 25 říj. 2021, 17:57

Ahoj všem. I když mlád jsem pětinásobný dědek a tomu jak naznačilo mé okolí sluší houpací křeslo, papuče důchodky a dýmka. Na křeslo a papuče čekám ale dýmka už je doma a po třiceti letech se k ní maličko vracím. Tady sbírám rozumy a obdivuji výrobkya jelikož se nesluší zůstat anonymní tak mě tady máte. Díky za přijetí.
Stasiek
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 52
Registrován: 25 říj. 2021, 12:19

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 22 lis. 2021, 19:02

Vítej mladíku. :ok: :smoke5:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Pumlitsch » 31 led. 2022, 18:01

Zdravím dýmkaři,

na dymka.net jsem narazil náhodou při hledání rad pro začátečníka a fórum jsem do teď navštěvoval jen jako čtenář. Dnes jsem se rozhodl, že už bych se konečně mohl zaregistrovat :)

S dýmkou jsem začal v říjnu 2020. O měsíc později jsem během mé 14-ti denní karantény seknul s cigaretami a zůstal jen u dýmek a doutníků. Táta na to konto po deseti letech obnovil svojí dýmkařskou pouť a značně omezil cigarety.
Za tu krátkou dobu, co se dýmkám věnuji, jsem přivedl k dýmání dva kamarády a s dalšími dvěma, kteří zatím holdují jen doutníkům budu mít sedánek tento týden, tak snad rozšířím naše řady o další dva kusy :D Vždycky se všichni začnou zajímat, když cítí nějaký aromatik, tak mezi lidi beru to a neprudím okolí věcmi jako Artisan.


Má skromná sbírka sestává z těchto kousků:

Stanislaw rustic 94
Gold Star 6127
Jirsa Rustic black varia 16
Chacom Flumen No. 40
Savinelli Roma 622
Štěpán Kunc Poker
Štěpán Kunc Vulcan
Štěpán Kunc čtenářka
Pěnovka z tabáku v Anglii bez označení (Kouří se z ní fajn a moc nestála)
6x kukuřice od Missouri Meerschaum na aromatiky a testování nových tabáků

Celkově jsem spíš na latakie, ale kouřím od všeho něco podle nálady a snášenlivosti spolusedících ke kouři. Mezi mé stálice patří tyto tabáky:

Peterson: Early Morning Pipe, Nightcap, University Flake; Ashton Artisan’s Blend, SG Full Virginia Flake, Solani Aged Burley Flake, Rattray’s Hal O’ the Wynd, SG 1792 Flake, SG Black Forest, SG Grousemoor, Rattray’s Bagpipers Dream

Přeju vám všem chladný dým :)
Pumlitsch
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 32
Registrován: 31 led. 2022, 16:34
Bydliště: Rokycansko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Baskervil » 01 úno. 2022, 13:57

Vítej chlapče. Tvoje volba tabáků svědčí o dobrém vkusu.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Haga » 01 úno. 2022, 14:11

Tak vítej mezi námi Pumlitschi :wink:

Koukám, že za ten rok a čtvrt dýmkaření jsi se slušně rozjel, jak co do počtu dýmek, tak do výběru tabáků. Ale to zřejmě souvisí s tím, že jsi měl za sebou již průpravu z doutníků, takže ses hned mohl vrhnout na vydatnější tabáky.

Je skvělé, že k dýmkaření strháváš i lidi ve svém okolí. Aspoň tak můžeme snít o tom, že jako druh nevymřeme :mryellow: :smoke5: :ok:

Tak ať se Ti tu líbí a přeji Ti chladný kouř.
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Pumlitsch » 01 úno. 2022, 14:54

Haga píše:Koukám, že za ten rok a čtvrt dýmkaření jsi se slušně rozjel, jak co do počtu dýmek, tak do výběru tabáků. Ale to zřejmě souvisí s tím, že jsi měl za sebou již průpravu z doutníků, takže ses hned mohl vrhnout na vydatnější tabáky.


Jo je pravda, že od patnácti mam už hubu trošku prohulenou.V 17 jsem objevil 3/4 Javaanse Jongens a když se poštěstilo sehnat černý z DE, tak to byl svátek. V doutníkách jsem spíš na silnější zemité, kořeněné kousky, ale občas je nálada i na něco lehčího.

U dýmek jsem se vydal ze začátku cestou lehčích neutrálů a aromatiků a po nějaké době jsem pochopil, že tudy pro mě cesta úplně nepovede, tak jsem koupil UF a to bylo první, co mi fakt chutnalo. Ze začátku jsem s flakem trochu bojoval, ale díky té chuti jsem se nenechal odradit :D V další objednávce jsem vzal vzorek Artisanu a byl jsem chycen. Vzhledem k nutkání všechno ochutnat a rozdělení dýmek aspoň podle typů tabáku jsem po dvou měsících vlastnil asi 3 briárové a 3 kukuřice.
Pumlitsch
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 32
Registrován: 31 led. 2022, 16:34
Bydliště: Rokycansko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Adam_ » 04 úno. 2022, 15:51

Ahoj, zdravím všechny. Jmenuju se Adam. K dýmkám mě to táhlo už odmala, k svojí první jsem přišel asi tak v 5-6 letech. Našel jsem ji tehdy někde zapadlou v domě u prababičky kam jsem s oblibou o víkendech chodíval. I když v té době to bylo ještě bez tabáku ale i tak jsem ji v puse mnul rád. Nad tím že si konečně koupím tabák a začnu jsem mnoho let uvažoval, až k tomu asi před dvěma lety konečně došlo a to po tom když kamarád Tom ve skupině s noži ( můj další koníček) sdílel fotku dýmky a já už nějak nemohl odolat to vyzkoušet a pomalu ale jistě tomu začít propadávat. Aktuálně mám kolem 30 dýmek a mým oblíbeným výrobcem je Biftek. Tabáky mám rád různé, v poslední době nejvíc mýdlové :smoke5:
Uživatelský avatar
Adam_
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 03 úno. 2022, 18:07

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Jentozkusim » 11 dub. 2022, 19:55

Ahoj, jmenuju se Jenda a bydlím u Ostravy. Asi jako 99,9% lidí co kouří dýmky jsem k tomuto koníčku přičichnul od dědy. Dědu jsem nikdy nezažil ale našel jsem v jeho skříni staré doutníky. Děda prý kouřil jen někdy. Jsem asi víc než začátečník protože jsem ještě nikdy nekouřil a jen bych se do toho chtěl zkusit ponořit. Budu rád za každou radu do začátku a za pomoc.
Těším se na budoucí seznámení s některými z vás.

Jenda
Uživatelský avatar
Jentozkusim
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 25
Registrován: 08 dub. 2022, 21:47
Bydliště: Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Dejmal » 12 dub. 2022, 07:56

Vítejte, ať se vám tu líbí
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Jtt » 12 dub. 2022, 10:00

Jentozkusim píše:Ahoj, jmenuju se Jenda a bydlím u Ostravy. Asi jako 99,9% lidí co kouří dýmky jsem k tomuto koníčku přičichnul od dědy. Dědu jsem nikdy nezažil ale našel jsem v jeho skříni staré doutníky. Děda prý kouřil jen někdy. Jsem asi víc než začátečník protože jsem ještě nikdy nekouřil a jen bych se do toho chtěl zkusit ponořit. Budu rád za každou radu do začátku a za pomoc.
Těším se na budoucí seznámení s některými z vás.

Jenda


Ahoj Jendo. Už ti odpovídal Batrachos jinde na fóru, ale taky přihodím svou trošku do mlýna. Ač to tak nevypadá, alespoň podle aktivity zde na fóru, tak "Ostravská buňka" zdejších členů stále funguje. Jsme společenství otevřené. Abys pochopil, chodí k nám na srazy dost dýmkařů, kteří nikdy neměli nic společného s dymka,net. Z toho plyne, že se domlouváme na trochu jiné platformě. Každý ti tady na fóru potvrdí, že osobní setkání se zkušenějšími dýmkaři, je pro začínajícího kuřáka to nejlepší. Jestli by ses chtěl za námi zastavit, kontaktuj mě přes soukromou zprávu a vše ti vysvětlím. Další sraz máme příští středu po velikonocích. Nemusíš řešit nákup vzorků tabáku, při osobním setkání se všichni členové rádi s nováčkem o tabák podělí. Nekupuj nic naslepo.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod baron Tom » 12 dub. 2022, 18:42

Ahoj Jendo, přeji ti mnoho času, mnoho sychravých podvečerů které jsou pro procházku s dýmkou jako stvořené, a hlavně ať tvé tabáky chutnají vždy minimálně tak jak by měly.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků