Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

NOVÍ NÁVŠTĚVNÍCI SEM! dále: organizační věci, návrhy na zlepšení...

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Rog

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Vajtek » 22 lis. 2018, 15:03

Ne, to by mne ani nenapadlo si myslet. To je opravdu záležitost jen jednoho měsíce, než si dám ruku dohromady. Já to stejně nevydržím a do 14 dnů mám doma dvě Prosečky - náš regionální produkt. :offtopic1:
Vajtek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 47
Registrován: 20 lis. 2018, 12:29
Bydliště: Přelouč

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod basa333 » 22 lis. 2018, 15:29

to rád slyším. jakákoli prosečka je o řády lepší než všechny náhražky.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Freddie » 23 lis. 2018, 07:56

Taky tě tu vítám sousede Vajteku :D , jak bude v Pardubicích dýmkový srazík (teď jsme měli minulé úterý) tak ti dám vědět, aby jsme mohli pořádně zadýmit :smoke5:
Freddie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 46
Registrován: 15 dub. 2018, 08:57
Bydliště: Břehy a Majlant

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Vajtek » 23 lis. 2018, 17:33

No jasně, určitě přijedu. A v létě máme taky možnost dobře :puffy: třeba na zahrádce u piva. Přeloučský Triple nebo kemp ve Břehách nebudou marný, když už to máme od sebe tak “daleko”. :D
Vajtek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 47
Registrován: 20 lis. 2018, 12:29
Bydliště: Přelouč

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod pepapipe » 24 pro. 2018, 11:47

Ahojte,
volám sa Jozef mám 27 rokov a bývam na Orave.
Počas strednej školy som fajčil cigarety, postupne viac a viac až som asi po 4 rokoch vyfajčil skoro 2 krabičky denne (nehovoriac o večeroch v bare kde neraz padli aj 4 :) ).
No potom som začal dobíjať srdce dnes už mojej manželky, ktorej moje fajčenie vadilo (strašne jej to smrdelo). Nikdy ma o to nežiadala, no ja som sám usúdil že bude lepšie s tým prestať. A tak som aj prestal. Dnes keď si potiahnem s cigarety je mi fakt zle.
No vzhľadom k tomu, že som poľovník a teraz aj rybár, hľadal som niečo na potešenie pri týchto chvíľach v prírode. Skúšal som cigary, no poväčšine nejaké lacnejšie (také tie tenšie, proste neviem, vôbec sa v tom nevyznám), no neoslovilo ma to. Smrdel som z toho, malo to skôr cigaretovú chuť a navyše to bolo celkom drahé.
Môj otec vždycky hovorieval, že keď bude starý dedo, kúpi si fajku a bude si ju na terase bafkať a hrať sa s vnúčatami. Realita je taká, že vďaka mne už dedo je :D, no je rozvedený, z domu odišiel býva v nejakej garzónke s frajerkou a pochybujem že ma terasu a už vôbec nie čas na fajku :D.
No mne tieto jeho slová zostali v pamäti a asi mesiac dozadu, som si povedal že to skúsim ja s tou fajkou. Terasu síce nemám, no mám prácu v ktorej sa dá bafať a na ryby a poľovačky je to úplne super.
Takže som v tom úplne nový. Napozeral som si nejaké YouTube videá a spravil som chybu hneď na začiatku. Bol som taký natešený, že si idem kúpiť fajku, že som akosi zabudol čítať. Zašiel som samozrejme na e-trafiku (nakoľko na Orave sme s fajkami a tabákom do fajky vybavení asi ako "kokosi na snehu") a vybral som si fajku.
Hneď mi skočila do očí fajka BPK za 270 Kč. Pozerám že je to Briár, je lacnejšia ako kukurička, prečo nie. No až keď som otvoril balík som pochopil svoju chybu.
Kúpil som si toto: https://www.etrafika.cz/detail/16825/bp ... k_64013_03
Kúpil som si aj Sherlocka Holmesa 50g a McLintock Black C 10g a Peterson - Connoisseur's Choice 10g.
Fajka je strašne malinká, Sherlock mi v nej močkuje, pri jednom takom mini kotlíku mi aj 2x zabuble. Fajka sa mi prehrieva, nemôžem ju ani potiahnuť aby nezhasla, lebo hneď páli v ruke. Na takýto mini kotlíček použijem aj 8 zápaliek. Proste zlý sen.
No kedže máme už vianoce, už mi novú fajku nikto nepošle, trápim sa s toutu.
No myslím si o sebe že som celkom zručný a s drevom strašne rád pracujem, stolársku dielňu mám možnosť využívať u strýka, takže sa chcem hneď pustiť do výroby svojej fajky. Veci už mám poobjednávané, len čakám kým dorazia. No mám jednu otázku na ktorú tu na fóre neviem nájsť odpoveď a to síce že aký priemer kotlíka je vhodný pre mňa ako úplného začiatočníka, ktorý ešte nevie či sa vyberie cestou aromatikou alebo skôr prírodnou chuťom (možno aj latakiou). Vedeli by ste mi poradiť?
Ďakujem.

P.S. Ospravedlňujem sa za dĺžku textu, komu sa to nechce čítať nech kľudne skočí na posledný odstavec.
pepapipe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 24 pro. 2018, 10:47

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Dejmal » 29 pro. 2018, 08:22

Vítej mezi námi.
Neexistuje nic, jako optimální rozměr, to má každý jinak, ale řekněme, že nejčastěji se vrtá 20x35mm.
Případné dotazy směřuj do příslušných vláken, tam dostaneš odpovědi

viewtopic.php?f=2&t=3770
viewtopic.php?f=1&t=3716

Chladný kouř přeje Dejmal
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod raiderkilo » 08 led. 2019, 18:19

Ahoj
Fórum navštevujem už dávnejšie, zaregistroval som sa nedávno. Tabak - jedna z nerestí :)
Uživatelský avatar
raiderkilo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 20
Věk: 51
Registrován: 23 pro. 2018, 18:56

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod MartinBalcar » 14 led. 2019, 21:40

Zdravím Vás.
Abych se představil. Fajfkový začátečník, otec dvou dětí.Bydlím na východě (směr Rusko) v Ostravě. Fajfka mi učarovala už dávno, nicméně jako prakticky celoživotní nekuřák jsem si řekl, že zdraví bylo dost a že vyzkouším zakázané a zdraví škodlivé. Momentálně s tím bojuji a hledám správnou směs i fajfku :smoke1: , nicméně mám ještě spoustu času (doufám) abych to vyladil. Časem snad i nějaká vlastní výroba - uvidíme.
Zájmy: práce, rodina, jídlo
Nezájem: Sport :naughty:

Takže rád Vás poznávám a chladný dým Všem ...
MartinBalcar
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 46
Registrován: 19 dub. 2018, 15:48
Bydliště: Ostrava

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 15 led. 2019, 18:49

Jsi na správné cestě a přihlášením na tohle forum jsi i správně vykročil. :ok: :puffy: Vítej
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod gln » 17 led. 2019, 17:32

Ahojte lidi… :wink:

Už nějakou dobu pročítám toto fórum a čerpám odtud informace… Tak jsem si řekl, že bych mohl vystoupit s anonymity a trochu se představit. Tak.
Světem se protloukám už nějakou dobu, na zádech nesu už pět křížků, které mi tu život vytetoval. Nicméně… v nitru se cítím stále mlád… :joy:
V současnosti žiju v Brně.
Jsem bývalým kuřákem cigaret, hulil jsem tak 25 let - od vojny, přestal jsem asi před sedmi lety. Tehdy mi k tomu pomohla elektronka – tu jsem používal necelé 3 roky a už je to taky minulost. Takže zbylé 4 roky jsem byl, co se týče nikotinu, úplně na suchu. Až tedy donedávna… Jsem trošku požitkář, mám rád dobré jídlo (mám skvělou manželku, která je výtečná kuchařka, já taky nezahálím…), dobré pití (sbírám a ochutnáváme společně single malt whisky), pravidelně, i když ne příliš často, chodíme s ženou ochutnávat různé pivní speciály do Ochutnávkové pivnice, doma pak koketujeme s absinthem… No, co se týká toho alkoholu, je to opravdu jen občas, protože pracuji jako řidič, vozím lidi, takže na tyto eskapády mám vyčleněny toliko pátky a soboty, a to ještě ne všechny – vážou mne ještě další rodinné povinnosti, u kterých je dobré míti hlavu čistou… :cool:
No a onehdá jsem ve svých věcech z mládí (dělal jsem redukční pořádky) našel starou dýmku, kterou jsem někdy kolem roku 1994 dostal od kamaráda. Tehdy jsem ji krátký čas kouřil vedle cigaret. Je to Jirsovka, stále myslím dobrá, ...a záměr byl na světě :-) K cigaretám se už nevrátím! Ale dýmka? Věk kmeta se blíží mílovými kroky, tak proč nepřidat něco k mým požitkářským „neřestem“, něco, co si mohu dopřát bez omezení mou prací? Navíc něco, co mohu kombinovat s jinými mými chuťovým požitky...
Tak… Zašel jsem do prodejny Mostexu v Brně a nakoupil nějaké vzorky tabáku… Ty jsem postupně zkoušel. Zároveň jsem začal shánět různé info o kouření dýmky, mmj. jsem našel i toto fórum. A četl… Postupně jsem došel k tomu, že co se týká tabáku, tak moje cesta povede „přírodou“, tedy přírodními tabáky myslím. Okruh se zúžil na tři varianty – čistá virginie, Va/Per a směsi s latakií. Tady asi zůstanu, aromatiky mne nějak nelákají…
Zatím, co se týká virginie, tak vede tabák Stanislaw Scottish Autumn Flake, teď zkouším ještě Rattray's Old Gowrie a uvidíme, co bude dál… K těmto tabákům mi chutná a myslím si, že chutě tabáku příjemně doplňuje popíjení čaje Sheng puerh, tedy „zelený“ puerh.
Co se týká Va/Perů, tak zatím vyhrává SG Cabbies Mixture, budu zkoušet Rattray's Hal o´the Wynd a možná znovu zkusím SG St. James Flake (ten mi zprvu přišel moc „silný“) K těmto tabákům mi chutná káva, nějaká kvalitní arabika s vyšší aciditou, která, podle mne, chuťově pěkně podtrhuje chuť těchto tabáků…
No a asi úplně v popředí jsou tabáky s latakií. Nejvíce mne zaujal Peterson Old Dublin. Bomba… Ale, jak jsem i zde četl, s OD bude v budoucnu asi problém, nevím, jestli se tu do Čech bude ještě dovážet nebo jestli se bude vůbec vyrábět… Tak jsem včera zkoušel vzorek Ashton Artisan's Blend – a druhá bomba… Možná OD oželím, pokud nebude. Mám v plánu vyzkoušet ještě vzorek Rattray's Black Mallory… Uvidíme. Artisan's však bude asi stálice… :-) K tabákům s latakií mi chutná popíjení čaje Shu puerh (tmavý puerh). Jeho zemitost krásně doplňuje latakii. Anebo sklenička nějaké SM whisky ze skotského ostrova Islay… Třeba nějaký lehčí Laphroaig… Jaj… :yum:

Taky mi došlo, že ta jediná dýmka mi stačit taky asi nebude, počítám, že minimálně každý druh tabáků potřebuje svoji… Tak jsem přikoupil dvě dýmky Stanislaw, od ženy jsem k vánocům dostal krásnou dýmku Peterson, edici Christmas 2015 v modelu 999 a dnes jsem začal zakuřovat dýmku, kterou mi podle mého přání vyrobil pan Hodula. To bude asi na delší dobu stačit, myslím, že s pěti dýmkami si vystačím. Kouřím nejvíc jednou denně, potřebuji k tomu klid a pohodu – a o to si myslím jde…

Tak. To je o mně, co se týká mého začátku s dýmkami asi vše podstatné… Omluva za délku příspěvku… jsem „od přírody“ strašně ukecaný… Že by právě pro to bylo potřeba uklidnit se u dýmky??? :shock:

Jirka :smoke1:
Uživatelský avatar
gln
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 56
Registrován: 14 říj. 2018, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Dejmal » 18 led. 2019, 07:57

Vítej mezi námi, krásně jsi se představil :clamp:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod kiwi » 10 úno. 2019, 23:16

Ahoj všeci.....tak se tu vítám.....dýmku kouřím asi tak rok,před tím zapřisáhlý nekuřák.....tabáčky zatím střední síly,spíš do sladka....jinak mám kousky od pánů S.Hoška,Dědka Jura a V.Jindřichovského....a nějaký to BPK,co jsem dostal darem. Až uvidíte v řece stát tlustýho borca s rybářským prutem a dýmkou v hubě,klidně mi zamávejte,to su já....
Jinak mi dýmka dává pohodu,možnost přibrzdit v dnešním zběsilém tempu a dochucení dobrot ve sklenici a vůbec potěšení z tepla ve dlani.
kiwi
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 10 úno. 2019, 22:40

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod Haluziak » 21 úno. 2019, 17:22

Dobrý brzký večer přeji,

jmenuji se, no to není důležité, kamarádi mi říkají Haluziak, hej ty, ch*jo... a momentálně žiji v Štatlu, kde pracuji pro jednu ne zrovna populární neozbrojenou státní instituci. Popři tom si o weekendech hrávám na vojáčky a a nechávám po sobě sypat plastem, teda když zrovna na střelnici nedělám díry do papíru.

Včera jsem se po delší době potkal s kamarádem a zadal jsem si u něj k výrobě svou první dýmku. Chtěl jsem původně asi jako všichni Gandalfku ale vysvětlil mi že pro začátek bude mnohem lepší Billiard, resp Canadian. Ale i na tu Gandalfku jednou přijde :D

Kouřit cigára jsem začal jako každý správný sígr ve 12 ale byl jsem dost chytrej abych v 16 přestal. Pak přišla vysoká a tam se kouřilo kde co 3:-) a hlavně strašně moc vodnic. Teď když už mi táhne na Krista tak jsem se rozhodl, že k večernímu posezení na balkoně, k sklínce rumu nebo nějakého bylinkového likéru by ta fajfka sedla.

Tož první dýmka objednaná a google poradil, že si sem mám přijít hledat rady, tož tu sem.
Uživatelský avatar
Haluziak
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 35
Registrován: 21 úno. 2019, 16:46
Bydliště: Brno

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod klasik51 » 22 úno. 2019, 09:23

Vítejte pánové, čtěte, ptejte se a pište. A hlavně si užívejte všechno, co Vám dýmka nabízí. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Nový člen - predstavenie osoby členom fóra III.

Příspěvekod LKWBronson » 10 bře. 2019, 16:11

Takže, zdravím všechny zde nejen na tomto fóru, ale vlastně všechny na Dýmka.netu! Jsem tu také nový a své představení jsem už popsal ve vlákně Moje cesta k dýmce, str.53, za což se omlouvám. Takže, zde to vezmu už zkrátka a kdo bude chtít vědět víc, ať zabrousí tam do té rubriky. Jsem už starší muž a tak jsem si tak nějak vzpomněl na svého dědečka, ke kterému neodmyslitelně vždy patřila fajfka, která byla z porcelánu a na ní motiv Vídně, protože se tam narodil a také můj táta tam spatřil světlo světa...Byl jsem kuřák cigaret a to dost silný, až jsem před pár desítkami let s tím seknul a přestal ráz, naráz...A teď si asi řeknete, proč ten blbec zase začíná ? No u mne je to tak. Mě nikdy dýmka nesmrděla, zvláště když se z ní linula vůně Amfory, protože před 30-ceti lety to byl jedinný "čuchatelný" kouř z dýmky, moc dobrých tabáků tady ještě nebylo a Taras Bulba byl spíš ten standart...No a tak jsem si řekl, že když budu mít letos těch 70 let, tak ke starému muži patří nejen pes, ale také dýmka, která podtrhne tu jeho důstojnost. A také mám kamaráda-dýmkaře, který mě dal podrobné instrukce a po přečtení doporučené literatury Život s dýmkou, jsem zakoupil patřičné čistící náčiní, tabák Kentucky Bird a nostalgicky i Amforu Rich a zítra očekávám dvě vybrané dýmky, aby v květnu mohlo nastat to "znovuzrození" zapálením mé první dýmky...Jenže mám nyní velký problém, neb si připadám jak malý kluk, který ví, co už dostane pod stromeček a celé dva měsíce o tom, že dárek rozbalí, bude mít bezesné noci...A tak jeden hlas ve mě mi říká: "první dýmku jsi si slíbil zapálit až o tvých narozkách" a druhý hlas mi čím dál tím hlasitěji říká: " hned jak dorazí dýmky, tak hned jednu musíš nacpat a zapálit si, to abys věděl, jestli se náhodou po prvním bafnutí nepotentočkuješ..." No vidím to tak, že než se ty dva hlasy domluví, tak si asi hned dýmku zapálím...Takže mi držte palce, protože jste tady všichni skvělá parta a já bych chtěl být jedním z Vás! A na závěr, aby jste mi tak trošičku pozáviděli, moje žena nic proti tomu nemá! Dala jen jednu podmínku, že dým bude voňavý a kořit budu na terase...Tak proto jsem volit také ty voňavější tabáčky!
Uživatelský avatar
LKWBronson
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 62
Věk: 74
Registrován: 21 úno. 2019, 14:18
Bydliště: Stráž pod Ralskem, Jižní 345, PSČ 471 27

PředchozíDalší

Zpět na Forum Dýmka.net

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků